Автор Тема: Съвет за избор на компактен фенер  (Прочетена 921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DIKISANA

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 60
  • Reputation Power: 32
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
Съвет за избор на компактен фенер
« -: 06 Януари, 2018, 10:25:42 »
Здравейте ,
В момента съм по работа във Варна за 10-на дни и ще ми трябва някакво фенерче .
Предпочитам някой компактен модел , работещ с 2 батерии АА (или една , но не знам има ли такива)  или зареждащ се през  USB , за предпочитане по-силно светещ като лумени  (не ми трябва продължителна работа) .
Ако може и някакъв магазин от който да го купя във Варна или ако има колега който продава  . Бюджета е до към 50-60лв.(знам , че не е много , но..) .
Гледах един Maglite 7422 в сайта на един магазин - иначе Конвой S8 , Olight S2  , но все пак ако има някой по-знаещ да помогне в избора ще съм благодарен !

« Последна редакция: 06 Януари, 2018, 10:38:44 от DIKISANA, Причина: допълнителна информация »

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1039
  • Reputation Power: 1342
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #1 -: 06 Януари, 2018, 10:56:38 »
От съвременните трудно ще намериш нещо на такава цена тук,
При такава спешност по-скоро поръчка онлайн и до еконт във Варна.
Ако не ти трябва завинаги,  мога да ти дам един конвой ц8 за 10 дена под наем за една бира :D

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 601
  • Reputation Power: 432
  • ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 06 Януари, 2018, 11:03:07 »
jet-1-mk.стуци или стилопосум ги предлагат
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен DIKISANA

• Прохождащ
  • **
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 06 Януари, 2018, 11:13:58 »
Ще търся нещо за мен да си остане .Не ми е супер спешно -  аз имам в момента един челник , който е доста силен , но бутона не му работи нормално и ме дразни .
Благодаря за бързата реакция !
ПП :думата " jet-1-mk " пусната във форумната търсачка не ми дава нищо освен тази тема

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 601
  • Reputation Power: 432
  • ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 06 Януари, 2018, 11:18:36 »
jetbeam
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1149
  • Reputation Power: 325
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2018, 11:29:52 »
Ако си запознат горе-долу с града, от централния площад с шадравана надолу към ЖП гара, ул."Цар Симеон" 15, от лявата страна-оръжеен магазин "Магнум". Гледам в момента в сайта им какво е останало: Феникс Е20 с 2хАА, 265lm за 74лв, но може би ще ти е малко слаб. Но ако наистина не е толкова спешно, поръчай си нещо по куриер. Например Найткор МТ21А 2хАА 260lm за 54лв, Найткор МТ22А със същите данни за 55лв, с форумната отстъпка от Батерисервиза. Ако искаш нещо по-мощно или презареждаемо, ще трябва да се бръкнеш с повече от 100лв. Това е по българските фирми.

Неактивен DIKISANA

• Прохождащ
  • **
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 06 Януари, 2018, 12:29:46 »
Много Благодаря за отговорите - утре гледам не работят , но в понеделник ще отскоча до м-н Магнум !

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 264
  • Reputation Power: 2353
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2018, 19:03:30 »
С 2хАА мисля до около 300 лумена стигат фенерчетата, защото един път батериите не могат много да дават ток и втори път фенерчетата са малки и не могат да охлаждат. Ако 4хАА не ти е голямо, там има избор на фенери до около 1000 лумена. Има ги в 2 варианта - около 4 см диаметър и 10 см дължина или с по-плоска дръжка и около 14 см дължина. Другия вариант, ако не ти трябва да светиш продължително, има доста модели, които светят 500-600 лумена и разботят с едена батерия - 14500 литиева или АА - с литиевата светят на макс, с АА - около 200-250 лумена.

За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен DIKISANA

• Прохождащ
  • **
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 06 Януари, 2018, 19:48:15 »
 *palec*

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 07 Януари, 2018, 10:54:55 »
Ясене, тези по-мощни варианти, които си дал-с 4 АА или 14500/АА, ако са маркови, сиреч Олайт, Найткор, Феникс и т.н., не излизат ли много над посочения бюджет 50-60 лв?

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
« Отговор #10 -: 07 Януари, 2018, 15:08:21 »
Ясене, тези по-мощни варианти, които си дал-с 4 АА или 14500/АА, ако са маркови, сиреч Олайт, Найткор, Феникс и т.н., не излизат ли много над посочения бюджет 50-60 лв?
Ако кажеш колко други влизат в "марковите" ще мога да ти отговоря по-точно. Чакам вече всеки момент Fenix FD45 - той си струва двойно над бюджета, но има и зум. Олайт не знам да имат такъв с 4*АА, но ако има ще е над бюджета, Найткор имат 2 модела с АА батерии, доскоро Nitecore EA45s беше 28$, но са го разпродали вече. Специално този модел го купих от Мечков и съм впечатлен колко добре е изработен и как свети надалеч, но не е точно ЕДЦ :)

Има няколко влизащи в бюджета (по цени в Китай): Lumintop tool AA/14500, EDC05, Prince Mini, JETBeam PA40 (468 лумена, 4*АА, полимерен),  Klarus Mi7 - предполагам, че тези влизат в графата "и.т.н" :). Иначе има бюджетни варианти: Utorch-ut01, Zanflare F2, Sofirn SP10, SF10, SF11 (има един малък проблем с него), Crelant, Thorfire....Цените на бюджетните започват от 7$ до около 25-30$.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 07 Януари, 2018, 17:20:09 »
Колегата надали има време да чака доставка от Китай, иначе е ясно, че оттам излиза по-тънко.

Неактивен DIKISANA

• Прохождащ
  • **
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 07 Януари, 2018, 17:39:16 »
Разбрахме се с Ясен - ще си ползвам  челника сега - той си свети добре , но копчето за превключване е прецакан.
Слагам край на темата . Благодаря за отзивите!

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
« Отговор #13 -: 07 Януари, 2018, 19:39:06 »
Колегата надали има време да чака доставка от Китай, иначе е ясно, че оттам излиза по-тънко.

Въпрос на приоритети, ако цената и марката отидат на по-задно място и ги изпреварят неща като управление, мощност, далекобойност, качество на светлината, съотношение цена/качество, удобство за ъпгрейд (за съжаление на 2 години вече са морално остарели) и т.н., някой може да реши че чакането е приемливо, или пък че няма нужда от най-скъпото, което се продава в България, или пък нещо друго - затова и има толкова много модели и производители.

П.С. Прави ми впечатление, че а) колегата не пита как да си купи Олайт, Феникс или Найткор (за разлика от теб) и б) явно че може да почака, както той пише, за разлика от твоите твърдения. Малко ми прилича на заяждане, а на теб?

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice