Автор Тема: Кратък очерк на Lumintop ED20-T  (Прочетена 810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 463
  • Reputation Power: 1206
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Кратък очерк на Lumintop ED20-T
« -: 23 Януари, 2018, 12:12:42 »
Съгласно Китайският Лунен календар, от снощи на вярна служба и вечна дружба се зачисли туй ново светило.

Спецификации:
LED: CREE XM-L студен бял светодиод /предполагам, че моят е Cree XM-L2 U2/
Батерия: 2 х CR123A / 1 x 18650
Работно напрежение: 2.8 - 8.4V
Максимален режим/ времетраене: 420 лумена / 2,5 часа
Среден режим / времетраене: 80 лумена / 10 часа
Нисък режим / времетраене: 10 лумена / 60 часа
Дистанция на лъча: по характеристика го дава 230м, но за мен е 150м
Затворено темперирано стъкло, издръжливо на въздействие
Алуминиев безел
Подобрен дизайн и нов модел клипс
Аерокосмически (уау!) алуминиев корпус, Mil-Spec
Висококачествена стоманен клипс (подвижен)
Гумен тактически пръстен с противотъркалящ се дизайн
Бутон за превключване на капачката с две деления: едно активиращо и едно за смяна на режимите
Водоустойчив: IPX-8
Дължина: 120.5мм
Диаметър на тялото: 25,4мм
Тегло: 84.5гр

Първи впечатления от ЕД20-Т: сериозен многофункционален фенер; пристигна много бързо директно от завода-майка "Луминтоп", като окомплектовката на този модел е повече от прекрасна. Има тактически пръстен, има отделен спусъков бутон за дистанционно включване, както и шина за прикачане към пикатини релса на оръжие. Още малко подробности:

• Strobes (активирани чрез продължително натискане на бутона за захранване):

Вариант 1 - заслепяващ 15Hz сигнал
Вариант 2 - автоматичен SOS сигнал

• Управление на два предни електронни бутона: един за включване / изключване, а вторият за промяна на режима на работа

• Последна памет: лампата винаги се включва в предварително зададеното ниво на яркост

• Според инженерите, е налице функция на автоматично затъмняване, когато светодиодът е прегрял

• Мощен широк лъч с полезна странична светлина

• Текстуриран рефлектор с доста добро отразяващо покритие

• Дизайнът е ергономичен, щампован с повърхност за здрав захват, надеждност и удобство за задържане

• устойчив на удари корпус от самолетен алуминий, с трайно анодиране тип III (по-висока степен на твърдост)

• Водоустойчивост 2м

• Оборудван със защита срещу непреднамерено включване по време на транспортиране чрез специално завиване на капака на отделението за батерии

• Релефни противоударни кантове, предпазващи стъклото и копчетата от механична увреда

• Стоманен сменяем клипс за лесно носене на фенерчето

• Найлонов калъф от затворен тип с възможност за закрепване към колана

• Универсален регулируем шнур за закачане към ръката /оранжев/

И батерията:

Батерията си е фабрична. Дойде  си в комплекта. 3400 мАч. Със собствено захранване през вграден USB порт. Интересното е, че дойде обезопасена с лепенки и физически непълна с енергия, но се зареди за приблизително от 30мин. За целта на самата батерия има два микро индикатора отгоре, единият свети в червено - когато е изтощена, а другият свети в зелено - когато се е заредила. Определено е по-висока от стандартна 18650, но това е вследствие от жака за зареждане.

В резултат: свети, та си е направо мамата  :green: Самият пикатини крепеж също е изработен солидно, и въобще съм доволен от тази покупка. Още повече, че я направих по време на черните китайски предпетъци, та ми се върза невероятно ниско.

Та това беше.
Поздрави,

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2018, 12:52:07 »
Честито,имах го преди година този модел и бях доволен от него,но в тази категория имам blf a6 и olight m1x  и този стана излишен плюс това сложното двойнобутонно устройство и липсата на резервни гумени бутони леко ме притесняваше от към дуракоустойчивост и възможност за ремонт .
Иначе има доста широк спот на светене ,ако го пуснат с по топъл диод сигурно ще се замисля дали да си го купя пак.
Със здраве да си светиш  :nabira:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2171
  • Reputation Power: 7325
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2018, 13:06:22 »
Защо не са му изпраскали режим 1000 лумена  ::)
Странна работа, самият фенер изглежда супер и има доста аксесоари.
Щом за 30 мин се е заредила батерията, би трябвало да е почти изцяло заредена от завода.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
« Отговор #3 -: 23 Януари, 2018, 13:53:03 »
в тази категория имам blf a6 и olight m1x 

Така, така.....и аз съм така.
Само че забележи колко е алчно човешкото око: да видиш стабилен фенер, с тактически ринг, клипс, отдалечен спусък, крепеж за карабина и зареждаема БАТЕРИЯ.....И за всичкото това да ти искат 28 долара....аз не се удържах.
Сега поне имам с какво да сравня БЛФ-а  ;D, поне като светлина.  ;D

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
« Отговор #4 -: 23 Януари, 2018, 14:22:16 »
На ръка, с андроид приложение, меря в момента 10240 lx светлинен поток.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 16967
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 23 Януари, 2018, 14:30:22 »
На ръка, с андроид приложение, меря в момента 10240 lx светлинен поток.
Кое е това приложение, би ли споделил ?  :nabira:

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
« Отговор #6 -: 23 Януари, 2018, 14:50:11 »
За да съм точен, свалих четири такива приложения, от различни "майстори".
Изброените две ми се сториха най-правдиви като дизайн:
1. Light meter - LX
2. Light-O-Meter
Действат на принципа на световъзприемането на предната камера на телефона,
като според редица съветски учени светлинния поток трябва да е поне на 40см отстояние от лещата.  ;D

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1591
  • Reputation Power: 16128
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #7 -: 23 Януари, 2018, 18:43:29 »
Единственото хубаво на този морално остарял фенер е, че е на цената на батерията.  ;)

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
« Отговор #8 -: 23 Януари, 2018, 20:26:54 »
Морално остарялата....ти е пържолата тази вечер !  :karane:

На диета да те сложат,
ракия и вино до Сурва да не ти сипват,
заради таз обида !  :yikes:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice