Автор Тема: Kaziklu  (Прочетена 32163 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

• Гост
Kaziklu
« Отговор #150 -: 15 Октомври, 2018, 19:57:40 »
Трябваше и ти да туриш едно парче от мамутски кътник нейде у дръжката  ;D иначе изглежда много удобна  *palec*

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 538
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #151 -: 15 Октомври, 2018, 21:30:17 »
Ми добре е станала, само гърбицата на дръжката ми бяга малко от силуета.

Мерси! Като гледам снимките, "гърбицата" наистина изглежда голяма и не на място, но на живо не изглеждаше така (а и стои много удобно в ръката). Не знам защо е така, може би не съм снимал както трябва  :blink:

Трябваше и ти да туриш едно парче от мамутски кътник нейде у дръжката  ;D иначе изглежда много удобна  *palec*

Благодаря!  :)  Иска ми се да се докопам до мамутско зъбче, но не съм виждал по нашите магазини. Пък и това ножче е бюджетно, клиентът нямаше да се зарадва много на такава екстра.

Неактивен Маклауд

• Редовен
  • Публикации: 111
  • Грррррррр?!?
Kaziklu
« Отговор #152 -: 20 Октомври, 2018, 08:30:43 »
Имам 4 дръжки от колегата. Два ножа с остриета от хултафорс подарени на близки приятели. 1бр с острие от механична ножовка и той е подарен на баща ми и един с острие от Янко Драгинов. Него си го пазя защото стана адски красив и удобен. Всяка дръжка на колегата е мастърпийс и удобна с добри отзиви от ползвателите. Сега се оглеждам за достойно острие за неговия майсторлък, но май и острието ще е от него този път защото виждам че и там е подобрил сериозно уменията си. Продължавай все така, а скоро очаквай включване за нов проект, само да ти се занимава. Бюджета ще е по висок за да се заиграеш както си знаеш. Канала ти в тубата ми е сред любимите. Поздрави от Стара Загора!

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

"Всички знаят, че това е невъзможно. Но ето идва невежата който не знае това, и точно той прави откритие."
Алберт Айнщайн

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #153 -: 22 Октомври, 2018, 18:33:10 »
 :) Благодаря за добрите думи! Когато решиш за новия проект, аз съм насреща.  :nabira:

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #154 -: 05 Ноември, 2018, 16:20:25 »
Ето един нож, който започнах на 31.10 и затова избрах такава необичайна за мен дръжка:

Ножът е изцяло от скрап материали. Странно изглеждащото острие е остатък от по-голямо острие, чийто ръб се напука, при експеримент за зонова закалка във вода (имам още едно подобно, което си чака дръжката  :(  ). Дръжката е от парчета дръжки на Хултафорс и Мора, а шипът на опашката е от стара бургия за бетон. Канията е от останало парче пвц тръба. Само болтовете и ремъкът са нови  :)
Този проект беше заигравка с материали, които не исках да изхвърля, резултатът мисля е задоволителен, ножът е съвсем функционален, макар и да не се получи нещо кой знае колко красиво.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3265
  • Горянин
Kaziklu
« Отговор #155 -: 05 Ноември, 2018, 16:51:06 »
ЗначиТ,това острие,ако го беше направил по-късо(защото е тясно) и уорнклиф примерно(за да не се губи РР) щеше да стане много ефектен и удобен,малък едц фикс.Иначе материалите се връзват визуално,на мен ми харесва комбинацията.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #156 -: 05 Ноември, 2018, 17:01:17 »
 :) И на мен ми дойдоха още един куп идеи, но вече бях започнал и не ми се занимаваше. Сега е нещо като мини копеш-танто и някак си се вързва тематично със шарената дръжка. За малки зомбита  :chukane:

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #157 -: 09 Ноември, 2018, 14:11:22 »
Един ловен нож от 65Г, с дръжка от кост, алуминий и бубинга:

Мисля че това е един от най-сполучливите ми ножове, недостатък е незначително изкривяване в предната част на острието, което стана при отвръщането и една скрита пукнатина в бубингата, която е изцяло запълнена и няма как да създаде проблеми при нормална употреба.
Острието е 4мм дебело и 138мм дълго, опашката е 110мм, а дължината на дръжката е 125мм. Кожата за канията е 3мм дебела.
Ако някой има интерес, ножът се продава за 125лв, днес до 19:00h, поради нужда от финансиране на хобито. Иначе утре ще замине за ловните полета край Велинград, като подарък за комшия ловец.  :)

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #158 -: 13 Ноември, 2018, 17:18:17 »
Не можах да се видя с моя познат, а до догодина може да му направя друг нож, затова този още се продава - 120лв.
(Ако не противоречи на правилата, когато имам нож моя изработка за продажба, ще го пускам в тази тема, за да не се повтарям с едни и същи снимки в два раздела. Благодаря!)

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #159 -: 14 Ноември, 2018, 16:46:07 »
Един експеримент, който се канех да направя от много време, откакто чух за възможния произход на якутския нож:

Ножчето се прави лесно, за минути и реже изненадващо добре, разбира се, не остава дълго много остро.
Изглеждаше малко невзрачно, затова му добавих палеолитния скримшоу  ;)

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #160 -: 07 Декември, 2018, 17:40:41 »
Един работен нож, изцяло от скрап, направен набързо, докато работя по по-сложен проект.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 651
  • ursus cosmatos
Kaziklu
« Отговор #161 -: 07 Декември, 2018, 19:03:33 »
Канала ти в тубата ми е сред любимите.

Може ли инфо кой е този канал ?

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #162 -: 10 Декември, 2018, 17:00:09 »
Заповядай!  https://www.youtube.com/user/kaziklu79/featured
Лошото е, че от месеци не съм качвал нищо. В свободното време все правя някакъв нож и не стигам до клипове. Вече изоставам с почти 2 години, а преди показвах всичко, което съм направил.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #163 -: 18 Декември, 2018, 17:27:01 »
Ново сгъваемо ножче от 65Г, с дъбова дръжка:

Продава се на празнична цена от 15лв. Острието е дълго 58мм, 3мм дебело; оставил съм го тъмно, но при желание мога да шлайфам и първичните скосове. Има и заключване. Подходящ е за допълнителен нож към голям фикс или за подарък за млад ножоман  :)

Активен deqerven

• Напреднал
  • Публикации: 69
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #164 -: 18 Декември, 2018, 20:24:41 »
Егати...,,духовните” неща правиш. Просто парче дърво върху просто парче стомана... Ама има душа, като баклавата на майка ми и ножките на дядо ми.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #165 -: 18 Декември, 2018, 22:29:39 »
 :) Благодаря! Нямам нито уменията, нито машините да правя много изпипани и лъскави ножове, но всичко което съм направил е било с желание и е означавало нещо за мен.  :nabira:

Неактивен partisan

• Напреднал
  • Публикации: 60
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #166 -: 19 Декември, 2018, 00:25:21 »
Страхотно е ножчето!!! Увлечени по модерни стомани, заключвания и тн.. забравяме първообръза и класиката. Пък те са си напълно функционални и много красиви.
Много ми харесва, но съм в период на целенасочено въздържание :)
Интерсно ми е какво е решението с упорния щифт. От двете страни на ножчето изгежда различно?!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3265
  • Горянин
Kaziklu
« Отговор #167 -: 19 Декември, 2018, 00:33:16 »
Aз имах удоволствието да видя по-ранен и по-голям модел на същият нож...
Ами...чудесен е и хитро направен  :nabira:
Не е упорен щифта.
Минава през отвор в опашката.Простичко и ефективно.
Прореза е за нита,така осигурителните точки са 3.
Осевият,заключващият и задния нит  *palec*
« Последна редакция: 19 Декември, 2018, 00:38:09 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #168 -: 19 Декември, 2018, 16:42:24 »
 Благодаря, колеги! :nabira:
Кукри го е обяснил точно, но ще дам още малко информация.
Ножът е фрикшън фолдър, базиран на Сворд, но с някои подобрения. На задния болт има пластмасова втулка, която държи чирените паралелни, като в затворено положение острието опира на нея, за да не се докосва до упорния щифт или до самия болт. В опашката на острието освен жлеба за щифта (той е скрит и не се вижда на снимките) има и дупка, през която минава допълнителният заключващ щифт. Заключването е по желание, ако не ви е нужно, вторият щифт просто може да не се слага. Мисля обаче, че не е излишен, защото така натоварването се разпределя върху 2 точки, което е добре и за чирените. Използвал съм обикновени, лесно достъпни крепежи, които лесно могат да се подменят при нужда, а и е изключително лесно цялата конструкция да се разглоби - монета от 1 стотинка е достатъчна. Щифтовете са от стоманен пирон - от черните, за тухли и бетон. По-големият нож става дори и за батонинг, пробвах го през лятото, нужно е само да се освободи дръжката и да се придържа за опашката, вместо за нея.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #169 -: 20 Декември, 2018, 17:03:07 »

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #170 -: 21 Декември, 2018, 18:04:59 »
Сгъваемото ножче се сваля от продажба и се качва за коледна томбола. Няма други изисквания, освен да го харесате (няма нужда от допълнителен списък). Печелившият ще се изтегли когато мога след 24-ти, съответно и срокът ще е дотогава  :D

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #171 -: 26 Декември, 2018, 12:08:32 »
Честита Коледа на всички! Благодаря на колегите участвали в томболата! Изтеглих печелившия - номер 8 в списъка - Salida. Моля, нека ми пише, за да се разберем как да получи ножчето.

Активен Salida

• Старо куче
  • Публикации: 42
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #172 -: 26 Декември, 2018, 12:48:49 »
Честита Коледа на всички! Благодаря на колегите участвали в томболата! Изтеглих печелившия - номер 8 в списъка - Salida. Моля, нека ми пише, за да се разберем как да получи ножчето.
Уау! Страхотно и неочаквано! Благодаря и честита Коледа!  :)

Активен Salida

• Старо куче
  • Публикации: 42
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #173 -: 28 Декември, 2018, 14:48:39 »
Получих ножчето!

Много ме радва и смятам много да си го ползвам! Поздрави и благодарности на колегата kaziklu!   :love:

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Kaziklu
« Отговор #174 -: 28 Декември, 2018, 16:50:02 »
Много се радвам, че ти харесва. Ползвай го със здраве!  :nabira:

Ето и още нещо от мен:

Това е първото ми голямо ковано острие (24см дължина +13см дръжка), ползвах стара пила. Дръжката е от месинг, бял кориан и гьон.

ArmsBG OlightBG Batteryservice