Автор Тема: Ganzo Knife Firebird F7582 G-10  (Прочетена 1781 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 842
  • Reputation Power: 246
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Ganzo Knife Firebird F7582 G-10
« -: 13 Февруари, 2018, 12:29:10 »
              Привет, дами и господа!
   Днес ще ви представя един бюджетен, автоматичен нож- Ganzo Knife Firebird F7582 G-10. От доста време в нашия форум се развива тезата, че китайците крачат с големи стъпки в посока подобряване на качеството на своите ножове, разработката на собствени модели и колаборацията с известни дизайнери и утвърдени имена. Макар и често пренебрегвани и анатемосвани, ножовете на Ganzo присъстват в колекциите на  огромна част от нашите членове. Евтини, все по-добри и лесни за поддръжка- това ги прави доста масови и известни. Малко ми е трудно да бъда апологет на китайската промишленост, но ще се опитам безпристрастно да ви представя този нож.
   Ножът е в мен благодарение на Иво от Плевен- благодаря ти, приятелю! "закачих се" за автоматичното отваряне и доволно дългото острие. А, и факта, че е с G-10, а не с алуминий по дръжката. Това, според мен, е голям плюс за ножа като цяло.
   Ganzo Knife Firebird F7582 G-10 е леко умалено копие на  Protech TR-4 Tactical Response 4 Automatic Knife като острието е малко по-късо и има несъществени разлики в дръжката:
https://www.bladehq.com/item--Protech-TR-4-Tactical-Response-4--9855
   Ето данните на ножа, като в случая всичко е измерено от мен и то не с най-прецизния уред :green:

-дължина отворен:210 мм
-дължина на острието:90 мм.
-дебелина на острието:3.3 мм.
-ширина на острието:28 мм.
-материал на острието:440C
-твърдост: 58-59 Рокуел
-Drop Point
-Flat Grind
-финиш:стоунуош
-дължина на дръжката:120 мм.
-дебелина на дръжката:19 мм.
-ширина на дръжката-24 мм.
-материал на дръжката:черна G-10
-линери - стоманени
-тегло: 114 грама
-носене - само за дясна ръка
-клипс- полиран, стоманен с размери:65/6/1 мм.
-тип нож:автоматичен
-отваряне:чрез бутон
-заключване/ подсигуряване:safe lock или пластина, блокираща бутона за отваряне/затваряне
-марка:Ganzo
-модел:Firebird F7582 G-10
-страна производител:КНДР
-приложение:Tактическо

Това са данните- всеки може да си прецени дали подобни характеристики го удовлетворяват и колко може да се вярва на дадените от производителя стойности за стомана, ТО и пр.
    Ножът ми харесва, поне на този етап. Нося го вече повече от седмица и не ми е бреме в джоб на дънки, в яке, в спортен екип. Единствено ме притесняваше възможността да се отвори в джоба и да направи поразия, но вече съм спокоен, с оглед механиката- за това по-долу.
    Точи се бързо и лесно, докарвам полиран режещ ръб. Не знам това дали е добра атестация за стоманата или аз съм станал много отворен в заточването :green: Ножът е сведен дебело и не става за фини дейности, но за по-груба работа си е екстра. В момента реже с лекота хартия и салфетка, но не знам колко ще държи с тази агресивна острота.
    Дръжката е много удобна, с добър и познат материал, много сносна накатка осигуряваща стабилен хват в двата позиции. Клипсът е достатъчно дълъг, стегнат малко повече от нормалното, но не до степен да смачква дънките за норматив. Захванат с три болта и само в една позиция.
   Автоматичното отваряне е малко бавно. Имал съм ножове със асистирано такова, които бяха по-бързи. След натискане на бутона има един момент на "замисляне", след което острието се изстрелва и спира в много масивен щифт, вкопан в линерите и G-10-ката. Има пластина под бутона, която играе ролята на заключване в отворено или затворено положение.
  Ножът е с отворена конструкция, сбран от четири болта, с масивен и набразден спейсър, дълъг 60 мм. Спейсърът дава една конструктивна сигурност и стабилен хват. В края на дръжката има продълговата дупка за връв.
  Това като описание на ножа по моите виждания. Интересен, удобен, евтин, голям- с това, мисля, се изчерпват плюсовете на това Ганзо. Минусите за сега не ги откривам-не, че ги няма, но за тези пари всичко се преглъща лесно. Трошиш и взимаш следващия. Но трошенето няма да е лесно при нормално ползване. Ако си падате по автоматици- това е едно много добро предложение.

И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Старо куче
  • Публикации: 114
  • Reputation Power: 69
  • nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #1 -: 13 Февруари, 2018, 22:00:45 »
Mamas, шапка ти свалям!  :nabira: И искрено ти се възхищавам. Имаш невероятния талант да представиш стока тип WC телешоп като луксозно изделие.  :D Това ревю почти няма разлика с ревютата ти на квалитетните марки.  *palec* Старият майстор си знае работата!
Почти се замислих дали да не го потърся и поръчам от някой китайски сайт.  :) Имам така да го нарека по-малкия и по-постен модел Ganzo Firebird F753M1-G10-ORANGE. Много е изговорено по темата, за това няма да коментирам качеството на вложените материали и суровини. Ножчето има дребни забележки по сглобката и механиката. Но за да съм обективен ще кажа, че НЯМА забележки, които съм откривал при 5 пъти по-скъпи модели с произход САЩ. F753М1 го чувствав неудобен, защото ми идва къс и като дръжка и като острие. За това си стои паркиран неизползван и гариран в кутийката.  :D  F7582 като размери ми харесва повече.
Искрено се надявам обявената твърдост на стоманата му да е вярна. Не съм пробвал на твърдомер, но по преценка "на око" и от точене на ръка на други ганзовци, 440С е закалена около 54-55 HRC.
« Последна редакция: 13 Февруари, 2018, 22:06:47 от nacmopa »
Желязо в кръвта и кръв по желязото

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Старо куче
  • Публикации: 114
  • Reputation Power: 69
  • nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!nacmopa е изгряваща звезда!
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #2 -: 13 Февруари, 2018, 23:06:39 »
Не мога да редактирам горния пост.
Любопитно изпълнение: https://www.3knives.com/en/product/2798/firebird_f7582_ga-f7582al-cg.html

Желязо в кръвта и кръв по желязото

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3343
  • Reputation Power: 789
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #3 -: 13 Февруари, 2018, 23:19:51 »
Едно от най-красивите остриета, заслужава си една по-качествена стомана и по-постоянно качество на изработката. По мое мнение, чисто визуално е по-красив нож от оригинала.

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2722
  • Reputation Power: 141
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #4 -: 13 Февруари, 2018, 23:41:37 »
Не случайно другото такова ганзо ми стана любимо едц.
Ти го видя как се движи и колко е удобно.
Бая расови засрамва с изработка и ход на острието.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #5 -: 13 Февруари, 2018, 23:43:03 »
Нямам по-любима форма на острие от тази за сгъвайка.

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #6 -: 13 Февруари, 2018, 23:44:27 »
Тя си е крадната,тук заслуга нямат те.
Но трябва да им се отчете изпълнението,фит и финиша.

Активен Marcinkov

• Старо куче
« Отговор #7 -: 13 Февруари, 2018, 23:45:40 »
Тя си е крадната,тук заслуга нямат те.
Но трябва да им се отчете изпълнението,фит и финиша.
Аз имам предвид формата на острието.

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Горянин
« Отговор #8 -: 13 Февруари, 2018, 23:51:42 »
Разбрах те бре.
Но тя е като на протека.
И целият нож също ;)
Но е по -малък и лек и по-удобен.
Сега ония пуснаха по-малък и те.
Полезно е да има реплики.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 842
  • Reputation Power: 246
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #9 -: 14 Февруари, 2018, 07:19:43 »
Едно от най-красивите остриета, заслужава си една по-качествена стомана и по-постоянно качество на изработката. По мое мнение, чисто визуално е по-красив нож от оригинала.
Тц, не си прав :no: Оригинала е много по-готин. И това не е, защото робувам на марки и производители- просто е по-готин. Само къде беше по-тежък и с метални дръжки. Но е  по-голям, което си е плюс. И той ако беше с G-10 щеше да е близко до мноооого добрия нож- също лично мнение. :yes: А за формата на острието си много прав- иглен връх за боцкане, изразено коремче за рязане- к`во му трябва на човек повече?
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Активен Marcinkov

• Старо куче
« Отговор #10 -: 14 Февруари, 2018, 07:23:09 »
На мене версията на Ганзо ми е по-симпатична, оригинала ми е прекален топуз. Ганзовците са уцелили перфектния размер за моя вкус. Уви, от десет бройки, ще е късмет да уцелиш четири читави.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1382
  • Reputation Power: 119
  • KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 14 Февруари, 2018, 09:07:09 »
Както винаги класно ревю *palec*. Ножката много радва  , острието  е много красиво. От много време искам да взема автоматик Pro-Tech TR3, но като го гледам този може и да почака TR3 ;) :nabira:
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Me4ka

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 82
  • Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.Me4ka има силата да се справи.
  • ursus cosmatos
« Отговор #12 -: 14 Февруари, 2018, 09:46:14 »
Mamas, шапка ти свалям!  :nabira: И искрено ти се възхищавам. Имаш невероятния талант да представиш стока тип WC телешоп като луксозно изделие.

Със сълзи на очи се смях. Много добре си го описал !

За протоколът: и аз го имах това острие, супер ми допадна като форма на острието, но приятел го хареса и му го подарих от сърце.

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 2
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: НЯМАМ
« Отговор #13 -: 24 Април, 2018, 07:05:11 »
Здравей те , колеги ще използвам темата да питам за нещо от което се дразня вече няколко дни.
На въпроса купих си автоматично ганзо г747 , оцелил съм що - годе хубава бройка . Отворих кутията и видях че клипса беше много хлабав , имаше и сега си има едно около 1 мм от клипса до чирена . Пробвах с т6 защото знам  , че за Ганзо използват такива винтчета за клипса, но  не ще  гадината . Не смея да напъвам защото ще го загладя. Някой знае ли как мога да го оправя ? Благодаря на всеки помогнал .

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 856
  • Reputation Power: 19
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #14 -: 24 Април, 2018, 10:19:12 »
Ако разполагаш с поялник нагрей винта, ако дръжката е Г10 може и на котлона, но внимателно, идеята е да отхлаби фиксатора ако има такъв. И после с резко движение да се 'счупи' гняста.

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 2
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: НЯМАМ
« Отговор #15 -: 24 Април, 2018, 14:36:11 »
Ако разполагаш с поялник нагрей винта, ако дръжката е Г10 може и на котлона, но внимателно, идеята е да отхлаби фиксатора ако има такъв. И после с резко движение да се 'счупи' гняста.
става ли със запалка ?

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #16 -: 24 Април, 2018, 15:04:59 »
Идеята е топлината да проникне и да отпусне фиксатора. Запалката ме опасява че ще обгори чирените и ще почернеят, преди винта и линера да се е нагрял достатъчно. Вкъщи имам като грила от линка и с него ми е лесно да нагрея, само държа на два три сантиметра от реутана и внимавам да не прегрея. Само веднъж ми се е налагало слава богу, повечето се развиват с малко повече напън. Най-важното е инструмента да е качествен и да пасва добре.

https://www.alo.bg/4636417

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 112
  • Reputation Power: 3
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 24 Април, 2018, 16:02:38 »
Сладкарска горелка също върши работа. С нея нагрях болтовете на мултитула СОГ. Фиксаторът е една велика глупост, но явно няма надежда производителите да се откажат от него.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #18 -: 24 Април, 2018, 16:10:19 »
Не е глупост, ако се използва в предписаните количества в комбинация с качествени болтове. Уви, производителите масово пестят от хардуер и давят винтовете във фиксатор.

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 24 Април, 2018, 16:32:23 »
Щом нещо е направено да се разглобява, няма логика да се фиксира перманентно. Производителите ползват фиксатора, като застраховка за пред изнежени клиенти. Ако има нужда, човек винаги може да сложи парченце дъвка, която работи точно като него, но се маха безпроблемно.  :)

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #20 -: 24 Април, 2018, 17:01:11 »
Никои не ползва перманентен фиксатор. Проблема идва от това, че ползват прекалено много Дъвки, тефлонови ленти, каноколити и секвите такива шуротии съм ги пробвал и ефект 0. Фиксатора се слага за да не притягаш през два дена осеви винтове и прочее. А нож изцяло никога не ми се е налагало да разглобявам, правя го от чист келешлък, но вече не ми се занимава. Слагам син лонктайт на всичко което съм разглабял, и до сега не съм имал проблем с разглабянето. Просто трябва да се ползва много малко.

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 24 Април, 2018, 17:42:29 »
Щом ти върши работа!  :nabira: Само не ми казвай, че ефекта от "щуротиите" е нула. Защото лично съм ползвал много пъти конкретно дъвка и върши идеална работа. И то не за ножчета, а за всякакви чаркове, които виждат повече зор. И след десет години се разглобяват също толкова лесно, колкото и след 10 минути. А скапаният фиксатор ти разгонва фамилията и в деветдесет на сто от случаите се налага да се сменят болтовете. Но пък Loctite потриват доволно ръце и прибират парите за десетократно надценените си боклуци.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 24 Април, 2018, 18:11:37 »
Според мен е грешка в употребата най-често. Loctite правят много различни фиксатори и за нож трябва да се ползва от по-слабите :)

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 371
  • Reputation Power: 8
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 24 Април, 2018, 18:16:07 »
Демек locktite 222

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 24 Април, 2018, 18:42:40 »
Нали сте гледали клипчета как се правят ножовете. Стои някоя мексиканска леля/китайски батко на тезгяха, маца фиксатора и след това затяга с пневматичния винтоверт до откат. И после потребителят се мъчи с горелката и ключовете. Затова казах, че е глупост и продължавам да го мисля. Какво ме грее, че на теория е много хубаво, като практиката е доказала, че почти винаги не е  :D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice