Автор Тема: Дискусия за камъни Нортън Индия - груб и фин  (Прочетена 12023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 197
  • диагностициран
Дискусия за камъни Нортън Индия - груб и фин
« Отговор #125 -: 30 Декември, 2018, 19:05:29 »
Подкрепям горното мнение с две ръце !

Закономерно считам съфорумникът nomad за извънреден и пълномощен посланник на Индия за България  :green:
Предлагам да е на Нортън ;)
Може и да съм го казвал (ако е така се извинявам) - на грубата страна съм оправял накъртвания по РР на нож от CPM 10V закален на 65HRC без никакви проблеми, като дори не натисках особено, с масло за шевна машина. Фината страна обаче ми е любимата - след нея всеки нож реже довооолно добре и тъй като имам 3 плоскости фина индия (1 комбиниран и 1 само фин), по съвет и с помоща на колегата nomad за предварителна подготовка на камъните, си точа всичките ножове (кухненски и ловни) само на фината индия.
 :nabira:

Активен Niki 777

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 3
  • диагностициран
« Отговор #126 -: 09 Февруари, 2019, 11:44:18 »
Много благодаря на колегата Nomad за norton india stone и съветите за ползването му! :) :nabira:

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 622
  • диагностициран
« Отговор #127 -: 21 Април, 2019, 11:33:12 »
Пак ще кажа две хубави приказки за фината Индия.

Три сгъвайки - редовните 12С27, 8Cr13Mov и S90V на форумния Пийк, малко позабравен от мен напоследък.

Минаха през Индията. Евтинките и през балсов строп със зелена паста. Можеше и без него.

Чудесен камък. Мазно и гладко режат касова бележка.

Неактивен makiavelli

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 2
  • диагностициран
« Отговор #128 -: 21 Април, 2019, 12:45:14 »
Да кажа и аз, ама за грубата. Колега ме помоли да му пооправя 2 ножа, които бяха в отвратително състояние. И двата бяха с дълбоки щръбки и без почти никакъв РР. В началото може би не натисках достатъчно и нещата не вървяха никак добре. На 10-тата минута хич не бях доволен от себе си. Пуших една цигара и като ги натиснах мъжката за около 30 минути и двата ножа бяха с чисто нови РР и режеха доволно хартия. След това на фината, буквално с по 15-20 минавания на страна и о, чудо, ножовете никога не са били толкова остри, по думите на собственика им. Валка, както беше казал, други камъни за  ежедневни нужди, а и не само, не трябват.
От тъп нож ползата е колкото от  счупен крак!

ArmsBG OlightBG Batteryservice