Автор Тема: Първа идея за форумен фикс от Менли анкета и списък  (Прочетена 49339 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikikin

• Гост
Колеги,извинявам се предварително заради промяната в последния момент,но ножчето ще е готово в началото на другата седмица.Все още не са налични всички неща за точната направа и от Менли се свързаха с мен преди малко и помолиха за кратка отсрочка.  :(
Щом го получа ще напиша за това и ще го предам на някой от вас,който ще ходи на панаиро в Пловдив и да бъде огледан и оценен от повече хора от страната.  :)

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
Не е зле и тези софиянци, които няма да ходят в Пловдив да могат да го видят. Нали това беше първоначалния план?

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1035
  • Дърт на орел!
Ще го видят, не бой се!
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 34
  • диагностициран
Добре де,в случая 15.03.остава ли краен срок за записване,аз исках да видя ножа и тогава да преценя?!

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1256
  • диагностициран
Колега,записването е предварително,за да може Менли да калкулира цена.После ще има окончателен списък.
Paradise is where I am.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1035
  • Дърт на орел!
Ето как изглежда ножа с всички корекции, включително с премахнато рикасо (почти изцяло).
Както се вижда от втората фигура, на която съм наложил старата версия, дръжката е скъсена и ширината е леко намалена, гарда е намален и извива по-плавно, ширината на острието е намалена с 4 мм, насечката е преместена малко по-назад и увеличена 20мм, пиновете ще са по-големи и са приближени един до друг (големината зависи от това какво Манли имат в наличност).
Пиновете ще са два, моля да не спорим по това. Острието е със същата дължина, може би с половин мм по-дълго. Ширината му вече е 30мм, от това повече няма смисъл да се стеснява - не изглежда добре. Добавил съм примерен начин за олекотяване на дръжката (това как ще бъде изпълнено също зависи от Манли).

Тъй като присъствието на името ми, като дизайнер, дори като надпис на този нож изненадващо за мен срещна голям отпор,
то предложението ми е на острието на ножа да присъстват само логото на Форума серийния номер и вида стоманата или какво от това се прецени, а името ми да фигурира като дизайнер в сертификата, който Манли издават с всяка бройка. Мисля че това е приемлив компромисен вариант. В крайна сметка аз не съм чужд на този форум и се надявам никой не се срамува от това, че член(ове) на форума е създал нещо за него и още по-малко че това е отбелязано по някакъв начин.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Темата за обсъждането съм я затрил, защото според мен се изроди прекалено много.
Моля всякакви нападки, спорове и обсъждания да спрат поне до изготвяне на прототип номер 2.

След приключване на тази инициатива ще има промяна в правилата. Пак казвам - никого няма да ущетят.
До тук смятам, че повече писане за момента е излишно - по тази причина заключвам темата до развитие с вторият прототип.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Здравейте, поръчката на фикса породи много дискусии, емоции и пререкания. Обсъдихме ситуацията в ОС и УС по два въпроса: конкретната поръчка и принципи за бъдещи форумни инициативи.

Относно конкретната поръчка все още има доста възможни подобрения по ножа, които биха отнели известно време за обсъждане и биха забавили поръчката. Начинът по който се развиха нещата също не е в духа на добрия тон, размениха се доста емоционални и резки изказвания. Проектът стигна до прототип и с оглед големия интерес и нанесените подобрения решихме, че е добре да бъде осъществен докрай като форумен по изключение. Вальо (Force), като член на ОС ще поеме инициативата до довеждането до край.

Относно бъдещите форумни инициативи отчетохме късната намеса и дискусия в ОС/УС и за в бъдеще ще приемем нови правила за провеждането на форумни инициативи и поръчки, включващи логото и символите на форума. Те ще бъдат публикувани до края на Април в общите условия и модераторите ще ги оповестят"
« Последна редакция: 27 Март, 2014, 17:08:48 от incubus »
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

ArmsBG OlightBG Batteryservice