Автор Тема: Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka  (Прочетена 51660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka
« Отговор #325 -: 07 Декември, 2013, 00:52:44 »
да се изправи, и то с чук ми се вижда интереса идея, ама едва ли някой ще се наеме да я пробва :). аз си мълча, понеже моето острие явно е ОК. инак и аз съм за поставяне въпроса ребром на пеката. все пак това не е просто 1 процент брак. това си е направо изпращане на брак, и аз не мисля, че няма как да не са го видели. все като го пилиш това острие нали гледаш колко си изпилил от лево и колко от десно.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 899
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #326 -: 07 Декември, 2013, 09:01:38 »
Ако го загрееш ще го прецакаш, ако го изправиш с чук значи не е калено както трябва. Само не го вземайте това острие на днешния излет, че да не станат две по малки, щото ви се носи славата. *нинджа*
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1033
  • Дърт на орел!
« Отговор #327 -: 07 Декември, 2013, 09:06:51 »
Колеги, това е последния мейл който бях получил от Пекка.
Обърнете внимание, какво е написал накрая.

Kalio

I mail paggace today !

Tracking code is : CE044783394FI

http://www.posti.fi/itemtracking/posti/search_by_shipment_id?lang=en&ShipmentId=CE044783394FI

Led me know that it arrive safety !

and please contact me if you or Your friend have anykind of proplem with those blades or knives !

Последният ред гласи: Обади се да кажеш дали е пристигнала пратката!
И моля свържете се с мен, ако ти или твоите приятели имате какъвто и да било проблем с тези остриета и ножове!

Така че не се настройвайте "на нож" предварително.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Активен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 946
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #328 -: 07 Декември, 2013, 11:47:45 »
Колеги, това е последния мейл който бях получил от Пекка.
Обърнете внимание, какво е написал накрая.

Kalio

I mail paggace today !

Tracking code is : CE044783394FI

http://www.posti.fi/itemtracking/posti/search_by_shipment_id?lang=en&ShipmentId=CE044783394FI

Led me know that it arrive safety !

and please contact me if you or Your friend have anykind of proplem with those blades or knives !

Последният ред гласи: Обади се да кажеш дали е пристигнала пратката!
И моля свържете се с мен, ако ти или твоите приятели имате какъвто и да било проблем с тези остриета и ножове!

Така че не се настройвайте "на нож" предварително.
ОК, Калине, това звучи обнадеждаващо!
Ще те помоля да бъдеш така добър да му драснеш два реда с оплакванията от предната страница- моите и на Георги НН. Ако искаш мога да ти пратя на ЛС и линк към снимките на моето острие или само снимки, за да ги прикрепиш към мейла до Пекка.
Нека онагледим нещата пред човека, за да не сме празнословни.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Митев

• Гост
« Отговор #329 -: 07 Декември, 2013, 13:08:51 »
.
« Последна редакция: 07 Декември, 2013, 14:49:12 от Митев »

Неактивен Veliar-Uzbek

• Редовен
  • Публикации: 23
  • диагностициран
« Отговор #330 -: 07 Декември, 2013, 13:16:37 »
1. Mamas- острие от рвл 145 мм.
- нееднаквост на скосовете от двете страни
- изкривено острие по оста
2.GeorgiNN - острие от рвл 125мм
3.Veliar-Uzbek- острие от рвл 140мм
 с вдълбани и изпъкнали участъци

Аз ще добавя само 140мм. Въпреки че съм ги дал вече за дръжки и двете, а ако се наложи да ги връщаме ще му върна направо готов нож.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #331 -: 07 Декември, 2013, 13:23:54 »

Аз ще добавя само 140мм. Въпреки че съм ги дал вече за дръжки и двете, а ако се наложи да ги връщаме ще му върна направо готов нож.

Което смятам, че не е правилно. Щом си недоволен от продукта, би трябвало да го върнеш като рекламация в същия му вид. Щом го вкарваш в употреба (в предвид изработването на елементи по него, за да стане цял нож), значи няма проблеми или поне не са пречка за използването му. Така би го тълкувал Пекка, както и всеки един производител на каквото и да е.

Просто рекламацията трябва да се предявява с продукта във вида му на получаването.
 Изглежда странно, хем не си доволен, но си решил да го правиш на нож. Пък ако мине рекламацията, мине !!!

Това е лично мнение и никой не е длъжен да го взема в предвид, просто така ги виждам аз нещата !!!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1121
  • често подпийнал
« Отговор #332 -: 07 Декември, 2013, 17:16:26 »
Нещо в написаното му ми подсказва че езиковата бариера ще бъде проблем.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1128
  • Шопски катил
« Отговор #333 -: 07 Декември, 2013, 17:37:15 »
Пичове,от няколко дена само чета темата,и се въздържам от коментари,но днес ще направя едно кратко включване,защото има някои неща които ми правят лошо впечатление,и откровено ме дразнят много!Абсолютно съм съгласен с колегите,че при наличието на каквито е да е проблеми,е редно да се направи рекламация,и съм на мнение че всеки уважаващ себе си майстор,ще реагира адекватно с цел клиентите му да са доволни и да не пострада репутацията му!Дотук добре,ама другата помия която се избълва,по адрес на човека,без да е направена рекламацията,и без да е получен отговора му,не мога да я приема за нормална!?Иначе всички имаме претенции,че сме културни и възпитани хора,а в създалата се ситуация,доста хора се проявиха първосигнално и неадекватно,да не кажа направо бай Ганьовски!Нормално е всеки да си търси правата,и да има право на мнение,но е хубаво това да се направи по културен и възпитан начин,без влиянието на негативните емоции!Надявам се да не съм засегнал никой,но наистина темата доста изпростя в един момент,и затова си позволих да се обадя!На колегите с проблемните остриета,пожелавам скорошно разрешаване на проблема,и по малко нерви :nabira:

Активен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 946
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #334 -: 07 Декември, 2013, 18:21:10 »
Пичове,от няколко дена само чета темата,и се въздържам от коментари,но днес ще направя едно кратко включване,защото има някои неща които ми правят лошо впечатление,и откровено ме дразнят много!Абсолютно съм съгласен с колегите,че при наличието на каквито е да е проблеми,е редно да се направи рекламация,и съм на мнение че всеки уважаващ себе си майстор,ще реагира адекватно с цел клиентите му да са доволни и да не пострада репутацията му!Дотук добре,ама другата помия която се избълва,по адрес на човека,без да е направена рекламацията,и без да е получен отговора му,не мога да я приема за нормална!?Иначе всички имаме претенции,че сме културни и възпитани хора,а в създалата се ситуация,доста хора се проявиха първосигнално и неадекватно,да не кажа направо бай Ганьовски!Нормално е всеки да си търси правата,и да има право на мнение,но е хубаво това да се направи по културен и възпитан начин,без влиянието на негативните емоции!Надявам се да не съм засегнал никой,но наистина темата доста изпростя в един момент,и затова си позволих да се обадя!На колегите с проблемните остриета,пожелавам скорошно разрешаване на проблема,и по малко нерви :nabira:
Напълно си прав, Ивец!
С риск да се окаже, че и аз съм от тях в някои от първите си писания леко под влияние на високоалкохолни напитки, мисля, че е добре да спазваме добрия тон. И друго ми прави впечатление...Къде от криворазбрана солидарност и форумен колективизъм и съпричастност, най-върлите нападки са от хора, които или нямат остриета, или нямат проблемни остриета...
Благодаря ви, пичове, но наистина малко попрекалихме, макар че човек по различен начин реагира на различните дразнители и е добре да бъдем по-толерантни един към друг! написал го- написал го...К`во толкова!?
Аз в понеделник пиша до Пекка, ако има мераклии да са с мен добре, ако няма- няма!
Проблемът за мен е приключен, явно не ми е било писано да имам острие, и в последствие цял нож, от Пекка Туоминен. Ще го преживея!
Приятна съботна вечер на всички!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #335 -: 07 Декември, 2013, 18:28:44 »
Весо,сигурен съм че ще имаш и острие и нож,просто ще трябва още малко време ;)!Пишете на Пека,и не вярвам да не реагира подобаващо на човек с неговият статут!Никой не е застрахован от издънки,и най добрите майстори са такива,защото винаги с готовност отговарят при възникнали проблеми!Не вярвам при Пека нещата да са по различни,просто му пишете и изчакайте отговора му!Последното изречение в писмото му до Калин,ме кара да мисля,че наистина манифактурата му се е разраснала,и понеже той не може да контролира всичко си е оставил вратичка,за да може да оправя проблемите,които са неизбежни ако е напълнил работилницата с новобранци ;)

Неактивен Veliar-Uzbek

• Редовен
  • Публикации: 23
  • диагностициран
« Отговор #336 -: 07 Декември, 2013, 18:37:37 »
-изкривено острие по оста

Говорих с Тошко и моето 140мм е изкривено по оста, и няма да го пипаме докато не получим отговор от Пекка.
Ако е необходимо ще помоля Тошко за по детайлни снимки.

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
« Отговор #337 -: 07 Декември, 2013, 18:40:38 »
,за да може да оправя проблемите,които са неизбежни ако е напълнил работилницата с новобранци ;)
[/quote]

Това съмнение+липсата на качествен контрол-прави нещата.........Вие си изберете епитета?
А че няма безгрешен човек-с това съм съгласен!
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #338 -: 07 Декември, 2013, 18:47:49 »
Това изобщо не е съмнение от моя страна,а си е направо убеждение,че от доста време нещата седят по този начин,и няма как да е иначе ;)!Тия митове,дето си ги разправяме от край време,че Пека или Юка правят всичко абсолютно сами,са пълни щуротии!Схемата е една и трябва да е ясна на всички,първо бачкаш сам за името,после идват големите поръчки и съответно големият зор с изпълняването им,и назначаваш още персонал,и накрая закрепваш производството с цената на подобни издънки!Да,не е професионално,и никак не е приятно за крайният потребител,но го има почти навсякъде,и не виждам причина във Финландия да е по различно ;)

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #339 -: 07 Декември, 2013, 19:48:06 »
Моето 95 мм-трово острие го гледах днес, ъгли, скосявания от двете страни, слагах го на стъклена, дървена и прочее прави повърности, не виждам геометрични проблеми. Аз съм доволен на 100% от изпълнението на това, което имам.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 871
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #340 -: 07 Декември, 2013, 20:37:13 »
Дамянски и моята 95 е ОК но 125 си е сърп. :yes:

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 474
  • диагностициран
« Отговор #341 -: 07 Декември, 2013, 21:08:19 »
Тяна не искам да те обидя или засегна нещо,но и твоето острие не е от перфектните.
Ромба ти е несиметричен с нееднакви ъгли,скосовете са щогоде равни,но трите сантиметра откъм върха на острието доста се разминават.По принцип са дребни недостатъци и участъка в който е недополирано е същият със страната с по изпъкнал скос,което е добре,и ще се оправи лесно.
Жоре не го прави.
Тоше, бели кахъри са това, поне е прав  :whip:
Пък ако коригираш на Пацо нередностите, колкото е възможно хич няма да ти се разсърдя   ;D
Овчарски, братко, ако Пецата не вземе "изправящи" мерки, мисля че Тошето може да помогне....
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #342 -: 07 Декември, 2013, 21:11:51 »
ами днес на живо видях остриетата на Овчаря и на Инкубуса, и техните ми клонят по скоро в графата бели кахъри. на Овчаря наистина завива леко не една страна, като прави чупката някъде май дето започва опашката. но наистина трудно се вижда ако не се вгледаш - вече при работа с готовия нож незнам как ще е..
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • диагностициран
« Отговор #343 -: 07 Декември, 2013, 22:04:53 »
-изкривено острие по оста
4 ovcharq- RWL 140mm изкривяване по оста,да беше в друга посока,не бих обърнал внимание, ама то на ляво. ;D

nikikin

• Гост
« Отговор #344 -: 07 Декември, 2013, 22:13:07 »
Възможно е тези, които нямаме остриета да сме 'прекалили' с подкрепата, но като повечето българи с недоверие и резерви гледаме на гаранциите дори и на световните лидери в производството на каквото и да е! Добрия тон трябва до последно да се спазва, но да не се позволява това да е причина за подминаването на обоснованите ВИ рекламации.Подкрепям ви и ще се радвам на положителна развръзка. :punk: :punk: :punk: 

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 871
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #345 -: 07 Декември, 2013, 22:55:17 »
Според мен малките ги е правил той, а на голямите се е учил някой чиляк. O:-)

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #346 -: 08 Декември, 2013, 00:26:30 »
Според мен малките ги е правил той, а на голямите се е учил някой чиляк. O:-)
Всичките не ги е правил той.... С едни и същи косури са, просто късичките остриета нямат толкова мат'рял за изкривяване...
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #347 -: 08 Декември, 2013, 00:49:56 »
 :yes: Според мен си прав Жоре/incubus/. :yes: Ивеца го каза много ясно.... :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Тошко

• Гост
« Отговор #348 -: 08 Декември, 2013, 07:48:30 »
Цитат
Ако е необходимо ще помоля Тошко за по детайлни снимки.
Нямам добро фото,а и никакви умения в снимането,но ако е нужно мога да накарам някой,който ще може.
Цитат
Овчарски, братко, ако Пецата не вземе "изправящи" мерки, мисля че Тошето може да помогне....
Не съм споменавал такова нещо.Твоето ще се оправи с лека манипулация на тиролита.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1033
  • Дърт на орел!
« Отговор #349 -: 08 Декември, 2013, 15:06:18 »
Колеги, нямам време да следя често темата, или възможност да се заема с понататъчното комуникиране с Пекка.
Това обаче не означава, че съм безразличен към проблемите с въпросната поръчка.
Затова и си позволявам да пиша отново.
Опрделено всеки има право да си изрази мнението си във всяка тема,
това обаче не значи, че хора, които нямат пряко отношение към проблема
трябва да подклаждат излишно напражение! Нито пък тези, които са пряко засегнати!
Както Иво е написал - изля се маса помия по адрес на майстора,
без никой преди това да се свърже с него и да види какъв ще е отговора му!
Хайде дръжте се на ниво, моля ви!
Организирайте всичко в един общ мейл до Пекка и изчакайте отговора. (Това, ако напиша още веднъж ще ми стане като за първи път!)
Сигурен съм, че ще се намери цивилизовано решение на проблема с дефектните остриета.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

ArmsBG OlightBG Batteryservice