Автор Тема: Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka  (Прочетена 53186 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka
« Отговор #375 -: 11 Декември, 2013, 18:31:22 »
Според мен да върне парите за дефектните остриета е вариант,само в случай че клиента го пожелае,иначе е редно да изработи нови остриета,с очакваното от него качество и за възможно най кратък срок ;)!Парите не компенсират по никакъв начин прекалено дълго чакане на поръчката!Аз съм доволен от моето острие,но като цяло малко ми падна в очите Пека!

Ивец, напълно съм съгласен с теб! Поне можеше да даде избор на всеки, дали да му го замени с ново, дали да върне парите, но пък и това може да се попита/предложи все пак. Младо е момчето, има да учи още... ;)   :D

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1522
« Отговор #376 -: 11 Декември, 2013, 18:36:03 »
Според мен да върне парите за дефектните остриета е вариант,само в случай че клиента го пожелае,иначе е редно да изработи нови остриета,с очакваното от него качество и за възможно най кратък срок ;)!Парите не компенсират по никакъв начин прекалено дълго чакане на поръчката!Аз съм доволен от моето острие,но като цяло малко ми падна в очите Пека!

Абсолютно съм съгласен.

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • диагностициран
« Отговор #377 -: 11 Декември, 2013, 21:14:37 »
За мен не е вариант връщането на парите,та ще си го оставя и ще стане рядко красив нож. *нинджа*

Неактивен kova4ev

• Напреднал
  • Публикации: 164
« Отговор #378 -: 20 Февруари, 2014, 09:31:20 »
Видях че Сервантеса е споменал тази тема, та се сетих да питам - как се развиха нещата с върнатите остриета?

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1995
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #379 -: 20 Февруари, 2014, 12:52:22 »
Видях че Сервантеса е споменал тази тема, та се сетих да питам - как се развиха нещата с върнатите остриета?

Такива нямаше в крайна сметка !!!

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 962
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #380 -: 20 Февруари, 2014, 18:32:38 »
Защото уж много хора плакаха, пък само аз му писах и той каза нещо от сорта"...виж ся, там съберете се, пратете ми ги и аз ще видя к`во мога да направя по въпроса...може да ги пооправя..."  За ресто на парите - нищо! Дори и намек, че съжалява, че е сбъркал, че му е кофти...Забрави!! Ей такива бля-бля приказки и когато не срещнах разбиране се спасих сам, т.е. зарадвах един колега...
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен casual

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
« Отговор #381 -: 25 Февруари, 2014, 14:00:08 »

Десет дни след като му пратих снимки получих ново като четири дни пътуваше до тук. Година чакане е повече за престиж.

Поздрави

Неактивен k_a_n_a_r_a

• Редовен
  • Публикации: 41
  • диагностициран
« Отговор #382 -: 25 Февруари, 2014, 14:22:50 »
На печелифшите честито , а на изиграните урок, че трябва да се цени нашия (Български) труд, а не да се превъзнасят пековци мековци и тем подобни ножоправци. :nabira:
Деня наближава ...

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #383 -: 25 Февруари, 2014, 15:37:56 »
Ще рече човек, че българските майстори нямат съсипани ножове...

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1995
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #384 -: 25 Февруари, 2014, 20:54:30 »
Много ме дразнят и мен такива изцепки, че и то от хора, дето иначе не са имали никакво участие в дадената тема. Като нямаш отношение, не пиши, само ей така, да се изцвъкаш.

Неактивен k_a_n_a_r_a

• Редовен
  • Публикации: 41
  • диагностициран
« Отговор #385 -: 26 Февруари, 2014, 01:12:18 »
Не бъдете раздразнителни по повод на това, че давате много акъл за форумната поръчка от менли! Да не давахте акъл на Пека как да кове и кви скосове искахте. Има една приказка тарикат мъж не писка  :nabira: хубава вечер
Деня наближава ...

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1276
  • диагностициран
« Отговор #386 -: 26 Февруари, 2014, 11:33:00 »
Да де, само дето Пека след рекламация върна ново острие без дефекти, което беше споменато с половин уста  след  цялото оплюване, а Манли за мое голямо съжаление доколкото разбирам още не са си взели пратката с дефектните ножчета. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен casual

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
« Отговор #387 -: 26 Февруари, 2014, 11:51:56 »
Да де, само дето Пека след рекламация върна ново острие без дефекти, което беше споменато с половин уста  след  цялото оплюване, а Манли за мое голямо съжаление доколкото разбирам още не са си взели пратката с дефектните ножчета. ;)

Мен ли визираш с новото острие без дефекти и половин уста?

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #388 -: 26 Февруари, 2014, 12:00:27 »

Колеги, моля отнасяйте се към останалите колеги тук, както бихте се отнасяли с тях, когато ги срещнете. ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #389 -: 26 Февруари, 2014, 12:21:03 »
Мен ли визираш с новото острие без дефекти и половин уста?
Не, конкретно теб колега. Просто такава е ситуацията покрай тази поръчка, независимо дали си го признаваме. ;)  Много недоволни, бол,бол критики към майстора, а реални действия във връзка с рекламацията колко хора от всички участвали предприеха ? ;)
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 13:17:35 от bully »
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #390 -: 26 Февруари, 2014, 18:56:03 »
Не, конкретно теб колега. Просто такава е ситуацията покрай тази поръчка, независимо дали си го признаваме. ;)  Много недоволни, бол,бол критики към майстора, а реални действия във връзка с рекламацията колко хора от всички участвали предприеха ? ;)
За мен темата беше приключена, но защо ли се поддадох на провокацията на Ковачев...и аз не знам!?
Аз предприех реални действия, Митак, и то на два пъти под формата на кореспонденция и конкретни въпроси! Мой приятел ми помагаше, защото английският ми е по-зле от на самият г-н Туоминен.
Достатъчно интелигентен съм, за да разбирам от недомлъвки, завоалирани отговори и "пускане по тъча", за да продължа да упорствам и настоявам за моето острие.
 А бях поискал и помолил и други колеги да ми се обадят, пишат и пр., за да има "масовка" и тежест това наше тъжение към господина! Но- уви...
И с половин и с цяла уста го попитах в прав текст защо, кога, как и дали ще ме компенсира, защото "вързах" 190 лева и 365 дни...
Отговорът беше лаконичен и неудовлетворителен за мен, без никаква конкретика и, подчертавам, нито нотка на извинение или опит за логично оправдание! С две думи каза да пращам острието, пък ще видим...Естествено това "ми вкара хеликоптери в главата", защото разочарованието от отношението към проблема от страна на майстора надделя над всички схеми, начини за излизане от ситуацията и пр, ако изобщо съм имал такива, а аз просто нямах!
Нека си спомним как за един дълбок клипс, правен от Тинко на стойност 10-15 лв. се вдигна патардия и човека бе принуден "да си посипе главата с пепел" и да се извинява публично на мрънльото, че и парите май му върна или му направи нов и му го прати за своя сметка...как беше точно не помня, но е факт ропота за тази дреболия! Да ме прощава Майстор Тинко, че го намесих, но трябваше да направя някаква съпоставка с местните нрави и как подвиваме опашка и благоговеем пред чужди авторитети!
Не ме разбирайте погрешно- Пекка прави шедьоври! Лично видях няколко и ми останаха очите, както се казва! Ако имам възможност бих си купил негов готов нож, ей така, за душевен разгул и наслада! Но в случая не се получи приятната изненада при мен..даже обратното се получи.
Но, както казах в началото, случаят за мен е приключен!
И, дълбоко съм убеден в това, дайте да не съпоставяме Манли с Пекка! Просто не е коректно и към двете страни.
Нека направят фикса и тогава "хвърляйте камъни", защото отново някой, нямащ нищо общо с поръчката, нямащ и нож от Манли, ще каже, че работата се о**ла и ножовете не чинат дори и тези скромни пари, за които ще ги придобием, дай Боже...
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #391 -: 26 Февруари, 2014, 19:37:58 »
Що да не е коректно сравнението, бе Весо ?  ;) Да не би чакащите за подмяната на остриетата от един друг форум  да са получили нещо до момента? ;) Хайде да не сме толкова късопаметни, все пак. :-[  И едната, и другата страна имат отношение към клиента при възникнал случай на оплакване, по този критерий също могат  да се сравнят и то без никакво съмнение, поне за мен ;)  Така че, като ще мерим нека да е с един аршин за всички. ;)  Парадоксалното е, че аз активно ползвам ножове и на двамата производители и нищо лошо не мога да кажа, нито за българските, нито за финските остриета, даже напротив.  ;D На Манли имам 3 ножа към момента, от които почти ежеседмично ползвам два: форумният от 1.2379 и един с 12С27 от първите им, даже без подобренията по скоса и дръжката. Нито отчупвания, нито някакви други проблеми съм имал до момента със закалката , а са ползвани доволно много и не винаги по предназначение от разни познати  затова казах в темата за стадното чувство, че искрено съжалявам, че това се случи точно с единствената читава българска фирма за ножове, на която аз възлагах надежди и бях решил да подкрепям с парите си и занапред. ;) Дали това ще продължи ще зависи единствено от отношението им към клиента и политиката по качество, затова все още не съм ги отписал лично за себе си . ;)
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 19:54:59 от bully »

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #392 -: 26 Февруари, 2014, 20:28:26 »
Не е коректно, защото единият е утвърден майстор, чие то единствено занимание е да прави качествени и скъпи ножове, а Манли правят ножове странично, ако ме разбираш...
Спирам с коментарите по темата, защото започвам да се повтарям. Нито искам да адвокатствам на българската фирма, нито да упреквам г-н Туоминен, към когото питая нескрит респект, както и към голяма част от нашите, родни майстори, които влагат сърце и душа в ножовете си, които са творци по природа и чиито несъвършенства бих подминал с лека ръка и усмивка....
Защото те се опитват да творят в ненормални условия, жестоко безпаричие от страна на клиентите и въпреки това нещата им се получават! Това последното в пълна сила важи и за Манли!
Наздраве, братя по оръжие, както пеят Стрейдс, и дано скоро си мерим...фиксовете! :nabira:
П.П.
Онова, "нащо момче" как злобее...не е истина!
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 21:07:39 от Mamas »
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...

Неактивен sigman

• Редовен
  • Публикации: 30
  • диагностициран
« Отговор #393 -: 09 Март, 2014, 20:19:42 »
прочетох цялата тема и ,направо съм потресен :rant:
з@еби ,ги тия200 кинта,макар ,че за нашия живот си е сума,но да чакаш ЕДНА година,и накрая да ти дойде КРИВО острие,и то не от кой и да е ,а от Пека лично за мен е НЕДОПУСТИМО!
За такъв срок който е дал за изпълнение на поръчката,е имал предостатъчно време да огледа изработените остриета,и да знае какво изпраща на клиента!
Когато съм поръчваал ножове от нашите майстори,(Тошко) ми се обажда по 100 пъти и за най малките детайли свързани с изработката на ножа,и разбира се накрая ножа става ПЕРФЕКТЕН, и не чакам за ножа ЕДНА година.
Аз не харесвам този тип ножове( не ме нападайте) но увасжавам традициите на тяхната изработка,но определено ми паднаха в очите с тази случка.
Дано колегата Мамас има положително развитие на ситуацията!
Живи и здрави!

Неактивен tanatsi

• Напреднал
  • Публикации: 33
  • диагностициран
« Отговор #394 -: 13 Март, 2014, 14:11:23 »
прочетох цялата тема и ,направо съм потресен :rant:
з@еби ,ги тия200 кинта,макар ,че за нашия живот си е сума,но да чакаш ЕДНА година,и накрая да ти дойде КРИВО острие,и то не от кой и да е ,а от Пека лично за мен е НЕДОПУСТИМО!
За такъв срок който е дал за изпълнение на поръчката,е имал предостатъчно време да огледа изработените остриета,и да знае какво изпраща на клиента!
Когато съм поръчваал ножове от нашите майстори,(Тошко) ми се обажда по 100 пъти и за най малките детайли свързани с изработката на ножа,и разбира се накрая ножа става ПЕРФЕКТЕН, и не чакам за ножа ЕДНА година.
Аз не харесвам този тип ножове( не ме нападайте) но увасжавам традициите на тяхната изработка,но определено ми паднаха в очите с тази случка.
Дано колегата Мамас има положително развитие на ситуацията!
Живи и здрави!

Поддържам позицията Ви Колега.Имах идентичен случаи с къде,къде по-изявена фирма,става въпрос за оръжейната Меркел.
Притежавам наследствена надцевка спортен модел Меркел произведен 1952г с настрел над 200000патрона в много добро състояние ,в следствие на това закупих полуавтоматична карабина на същата фирма.Разочарованието настъпи още след първите 20 изстреляни патрона.Няма да ви занимавам с подробности,но на моите писма фирмата отговори,че контактува само с фирмата,която търгува с тяхната продукция.Отговорих им,че това не ме устройва и ги информирах,че ще споделя моя проблем във всички форуми,на които съм член и ги изброих.Това бе достатъчно за да получавам в продължение на две години замяна на всички наранени части вследствие на експлоатацията на пушката.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #395 -: 23 Март, 2014, 18:20:59 »
това колега, те е спасило тебе, нищо лошо. но ебахти фирмата, дето трябва да я заплашваш с форуми, та да предприеме нещо..  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен sigman

• Редовен
  • Публикации: 30
  • диагностициран
« Отговор #396 -: 23 Март, 2014, 20:44:45 »
това колега, те е спасило тебе, нищо лошо. но ебахти фирмата, дето трябва да я заплашваш с форуми, та да предприеме нещо..  :nabira:
абе и ''майстор'' Пека заслужава такава заплаха :rant:
Тая случка,ако се беше случила с някой от форумните майстори на ножове,щеше  да разбере и ''глухия  Цар'',а майстора щеше да бъде разпнат на кръст и заклеймен като най голямото Зло.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 586
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #397 -: 24 Март, 2014, 17:55:31 »
Поръчката отдавна приключи и ножовете пристигнаха.
Изписа се каквото имаше да се изписва, според мен.
По тази причина слагам катанеца.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

ArmsBG OlightBG Batteryservice