Автор Тема: Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka  (Прочетена 52536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka
« Отговор #225 -: 29 Ноември, 2013, 12:33:56 »
И аз си получих пратката! Благодарности!  :nabira:

Неактивен casual

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
« Отговор #226 -: 29 Ноември, 2013, 14:50:39 »
И аз получих моето! Благодаря на всички участвали в организацията и довели до успешното завършване на поръчката  :nabira:

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 484
  • диагностициран
« Отговор #227 -: 29 Ноември, 2013, 17:14:07 »
 :nabira: Блаогодарности! Получено - довооолен!!!!!!  :yahoo:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Veliar-Uzbek

• Редовен
  • Публикации: 23
  • диагностициран
« Отговор #228 -: 29 Ноември, 2013, 18:40:28 »
И моите си ги получих  ;D Хайде честито на всички! и да се похвалите кой каква дръжка е спретнал  :)

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 956
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #229 -: 29 Ноември, 2013, 21:34:27 »
Едно голяма благодаря на Калин! Взех острието грижливо опаковано и надписано и им събрах очите в точка на колегите на работата.... как реже- просто приказка!
Този Пекка ги умее тези работи, явно ги умее...
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #230 -: 30 Ноември, 2013, 17:09:47 »
Огромни благодарности на Калин! Моят клин пристигна и  даже девойките в еконт-а се :yikes: шашнаха като го видяха колко е остър  :yahoo:  :punk: :love:
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #231 -: 30 Ноември, 2013, 18:25:52 »
Огромни благодарности на Калин! Моят клин пристигна и  даже девойките в еконт-а се :yikes: шашнаха като го видяха колко е остър  :yahoo:  :punk: :love:
Ти си ебаси късметлията. При нас в Еконта е некъв коч  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен kova4ev

• Напреднал
  • Публикации: 164
« Отговор #232 -: 02 Декември, 2013, 19:14:12 »
ма то острието едно такова грозно,грозно........... :punk:
(Щракни за да видиш изображението.)

Айде сега, грозно  :) Остава и погледнато откъм върха да се окаже и едно такова криво,криво...

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #233 -: 02 Декември, 2013, 19:38:44 »
Айде сега, грозно  :) Остава и погледнато откъм върха да се окаже и едно такова криво,криво...
Мислих да си затрая, ама Ники сам натисна бутона...
С риск да охладя еуфорията и без никаква нотка на подценяване на усилията на всички, ангажирани с поръчката, ще кажа, че съм леко...разочарован! Като филолог избрах най-леката форма на изказ на това, което ме вълнува в момента!
Острието ми, от РВЛ 34, 140 мм., е видимо криво, дори и с моето непрофесионално око. Не стига това, ами двата скоса, от двете страни, са толкова несъразмерни, че и без вглеждане се виждат. Особено към върха гледката е ....абе ще го снимам и ще коментираме тогава!
Не мрънкам, да не бъда разбран погрешно, но въпреки срока от една година, мисля, че Пекка ги е взел "на акорд" и не е вложил цялата си прецизност, за която, лично аз, знам от форумите, снимки и разговори с колеги!
Пък и дадохме по една доста добра сума само за острие, дано готовите ножове нямат тези кусури, че там нещата са страшни от към цифра....
Почти съм сигурен, че след някой и друг ден и други от нас ще забележат неща, които ги дразнят- въпрос на гордост е да ги споделят, защото наистина човек може да бъде здраво юркан, че се е набабанил с 200 кинта за криво острие, пък било то и от Пекка Туоминен!
Представете си такова острие да ковне или изпили Тошко, Тинко, дядото, Стоил...малееее, ще се ревне, та пушек ще се вдигне! Аз помня за един "несъвършен" клипс, правен от Тинко, какво оплакване беше, та за острие за тази цифра...
Осъзнавам, че наливам вода в мелницата на един недобронамерен наш бивш съфорумец,но нещата трябва да се назовават с истинските им имена!
Иначе клинът е полиран огледално, сведен на нула перфектно, реже зверски, но е ...дъгообразен и с неравни скосове. Това да не е някаква финландска традиционна практика за по-добро рязане, пък аз да не знам и сега да сея огън и жупел по майстора!? Ако е така- да ми е простено!
А на печелившите с прави клинове- честито!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Митев

• Гост
« Отговор #234 -: 02 Декември, 2013, 19:50:31 »
Такъв ти е късмета брат и мойто е РВЛ - 140 мм и няма грам забележка , просто е перфекто  :nabira:

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 872
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #235 -: 02 Декември, 2013, 20:22:17 »
Не бой се Мамасе и моята 125-ца е като сърп.  ;) явно чива ви пека го боли шпагата за нашата пазарна ниша. Иначе 95-цата я направил без забележка. Човекът е бързал явно аз така си ги обяснявам нещата. *palec*

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #236 -: 02 Декември, 2013, 20:33:23 »
момчета, направете по някоя снимка и да се свържем с бай пека. наистина не е редно това. една година чакане и една шапка пари, а накрая да преглъщате на сухо :(
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 484
  • диагностициран
« Отговор #237 -: 02 Декември, 2013, 20:35:03 »
Хммм, брате Мамасе, спокойно не си сам в забележките, и моите, колкото и да са малки ги има а очаквах меко казано съвършенство след това чакане. Значи, накратко моето острие е право, огледално полирано и много остро, като изключим един съвсем малък участък към върха(около сантиметър), където ясно си личат следите от гриндера и заточването точно там куца. Отделно, по-добре майсторите да се изкажат, но мисля че към опашката има наварена друга стомана(вероятно незакалена за да може да се работи), но на мястото на спойката макар, че е тръкнато има 2-3 дупчици(като дълбочки язви), които ме притесняват за бъдещата здравина, но нали не съм майстор, може така да трябва да изглежда... Днес в офиса разглеждах профила към върха, много изфинен е но накрая имаше нещо като леко подвиване, все едно оставен голям косъм и се изкривил...забих го няколко пъти ядосано в една дебела купчина "гръбчета" от стари листа и като го почовърках с въртеливи и чупещи движения, като че ли се оказа, че това наистина май беше оставен косъм....абе Мамаса е прав отвсякъде, претупал ги е Пеката дано поне ги е оПекъл като хората....
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен casual

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
« Отговор #238 -: 02 Декември, 2013, 20:50:45 »
Мдаааа... и при мен скоса е доста неравномерен,но това вероятно защото ромбоидната форма изобщо липсва  :green: Шанс. Лично се надявам дефектите да са само козметични  :nabira:

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
« Отговор #239 -: 02 Декември, 2013, 21:00:09 »
Моето си е ОК, а и тези които видях и са при мен също са екстра! Няколко колеги на Софийската сбирка коментираха подобни проблеми, но аз наистина не ги видях ;) В крайна сметка, ако наистина има криви остриета или такива с други проблеми, най лесно е да се пусне рекламация на Пека!

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #240 -: 02 Декември, 2013, 21:02:22 »
Моето си е ОК, а и тези които видях и са при мен също са екстра! Няколко колеги на Софийската сбирка коментираха подобни проблеми, но аз наистина не ги видях ;) В крайна сметка, ако наистина има криви остриета или такива с други проблеми, най лесно е да се пусне рекламация на Пека!
Добре, ще се опитам утре, при подходяща светлина, да направя снимки и ще помоля приятел аргументирано и технически грамотно да формулира недъзите на моето острие.
Ясно е, че разритах кошера, нека и други колеги си поразгледат остриетата и да кажат кое как е при тях. Просто ми писна на к**а да ни броят второ качество хора и както онзи п**л  А.Г.Ръсел  казва, че не ни искал мръсните червени пари...
Това, че съм роден на изток от Германия не ме прави по-малко взискателен, моите пари имат същият номинал като парите на Гюнтер от Мюнхен, примерно, но за разлика от въпросният Гюнтер от мен се очаква да си притрая, докато Гюнтер ще го навре в на кучето ауспуха и за доста по-малък дефект по острието!
Въпрос на манталитет, граден, или по-точно унищожаван, с години!
Аз съм лесен- ще го забия в и-бей и колкото-толкова... по-гадното е,че на моя мишок, който е на осем се опитвам да набия в красивата, руса главица, че трябва да е пич и да отстоява позицията си на всяка цена....а аз развявам бяло знаме с лекота...трагично и това, а не нЕкво си криво острие!
« Последна редакция: 02 Декември, 2013, 21:13:05 от Mamas »
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
« Отговор #241 -: 02 Декември, 2013, 21:15:13 »
Добрата новина е че преди няколко месеца и аз си поръчах острие, та ще го видим като е една бройка дали ще е перфектно  ;D
Но наистина, направете по някоя снимка и му я пратете, според мен ще се намери решение на "проблема"

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 37
    • Личният ми сайт
  • Скайп: dimovengraving
« Отговор #242 -: 02 Декември, 2013, 21:30:14 »
... Представете си такова острие да ковне или изпили Тошко, Тинко, дядото, Стоил...малееее, ще се ревне, та пушек ще се вдигне!  ...

Да, така е

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #243 -: 02 Декември, 2013, 21:32:15 »
Добрата новина е че преди няколко месеца и аз си поръчах острие, та ще го видим като е една бройка дали ще е перфектно  ;D
Но наистина, направете по някоя снимка и му я пратете, според мен ще се намери решение на "проблема"
Много интересно, защо си поставил кавички на проблема, приятелю!?
Нима за теб няма да е ПРОБЛЕМ дъговидно острие с фрапантно криви скосове за 200 лева!? Ако е така, значи си от "висшата лига" и парите са просто плява....
Аз не отворих дума, за да гоня имагинерни аванти или някакви компенсации на стойност 30-40 евра, просто останах с едно доста неприятно чувство от цялото чакане, мерак, еуфория, неимоверните усилия на Калин...
Няма какво да се заблуждаваме и да си говорим алабалистики- острието, което в момента държа в ръката си, не е това, което очаквах! Това е!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...

Жоро

• Гост
« Отговор #244 -: 02 Декември, 2013, 21:43:39 »
Прав е Весо не трябва да си траем  *palec* и аз забелязах това което казва Сервантес опашката е удължена с друг материал :yikes:

но това може да е някакъв майсторски пиниз незнам майсторите да кажат :-[
друго клеймото на Пека половината го няма :karane:
има и още ама там вече не ми се коментира :'(

Неактивен a.milev6

• Майна
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 23
  • Човек на истинските неща!
« Отговор #245 -: 02 Декември, 2013, 21:47:50 »
Добре, ще се опитам утре, при подходяща светлина, да направя снимки и ще помоля приятел аргументирано и технически грамотно да формулира недъзите на моето острие.
Ясно е, че разритах кошера, нека и други колеги си поразгледат остриетата и да кажат кое как е при тях. Просто ми писна на к**а да ни броят второ качество хора и както онзи п**л  А.Г.Ръсел  казва, че не ни искал мръсните червени пари...
Това, че съм роден на изток от Германия не ме прави по-малко взискателен, моите пари имат същият номинал като парите на Гюнтер от Мюнхен, примерно, но за разлика от въпросният Гюнтер от мен се очаква да си притрая, докато Гюнтер ще го навре в на кучето ауспуха и за доста по-малък дефект по острието!
Въпрос на манталитет, граден, или по-точно унищожаван, с години!
Аз съм лесен- ще го забия в и-бей и колкото-толкова... по-гадното е,че на моя мишок, който е на осем се опитвам да набия в красивата, руса главица, че трябва да е пич и да отстоява позицията си на всяка цена....а аз развявам бяло знаме с лекота...трагично и това, а не нЕкво си криво острие!
Извинявам се за спама, но искам да ти кажа нещо:
ШАПКА ТИ СВАЛЯМ!!
Поради стечение на обстоятелствата и факта, че още не бях в средите на форума, не можах да се присъединя към тази форумна поръчка! (А щях да го направя 100%!)
Ако това се беше случило и с мен, щях да застана твърдо зад теб, зад недоволството ти и зад исканията ти!
Наистина трябва да разберат тея хора, че парите имат еднаква стойност, където и каквито и да са!!
И да разберат, че Българинът е БЪЛГАРИН!!! Наистина това, ако се беше случило с някой немски гражданин, щеше да му направи такава рекламация, че Пека щеше да прави втори клин в  знак на извинение за негова сметка. И на мен ми писна да си мълча за всичко!
Въпреки, че още не се издържам абсолютно сам, съм на мнение, че ние Българите, си вадим парите с три пъти повече усилия от "Гюнтер" и взимаме ТРИ ПЪТИ ПО - МАЛКО! И продължаваме да си мълчим и да търпим, всяко едно "издивателство" над нас....
Още веднъж, извинете за спама, просто не се сдържах.. :noo:
Не е важно, какво ще ти се случи. Важно е как ще го преживееш! Най-доброто, което можеш да сториш, е да предложиш: на врага си - прошка;
на опонента си - търпимост; на приятеля - сърцето си; на детето си - пример за подражание; на баща си - почит;
на майка си - повод за гордост; на себе си-уважение!

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
« Отговор #246 -: 02 Декември, 2013, 21:51:14 »
С кавички или без, очевидно е че има недоволно клиенти.
Когато аз съм недоволен от нещо, независимо дали съм платил 20 лв. или 200 лв. го споделям с търговеца. И до сега само веднъж едни англичани ме отсвираха  :rant:
Идеята ми е, всеки като направи по 1-2 снимки с едно изречение, защо не е доволен и му се прати един сбит и-мейл, вярвам ще се намери решение на проблема (така е по-добре :) )
А ако не се намери, тези които са решили да поръчват, ще имат едно на ум.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 872
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #247 -: 02 Декември, 2013, 22:05:21 »

В тая тъмница дето съм толкова снимки. Явно си личи светлината дето минава отдолу. Според мен не трябва да е така и на шкафа като се сложи пак бие на оби кривината. Опитах и отгоре ма нещо не може да го фокусира тва нали е огледално полирано.
Пък вие си правете изводите.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1522
« Отговор #248 -: 02 Декември, 2013, 22:16:52 »
Жоро, и на тази светлина си личи, че е доста криво острието.Аз си мислих, че са козметични проблемите, но това което виждам си е направо излъгация, и то голяма. Определено Пека се изложи и то не малко, това е изцяло мое мнение.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
« Отговор #249 -: 02 Декември, 2013, 22:41:55 »
Само  за протокола да вметна, че заваряването на различна стомана на опашката, е метод който се ползва от всички майстори, включително и нашите, и не е редно да се гледа но него като проблем ;) Относно иззмятането на по дългите остриета, мога да кажа, че се случва доста често и на местна почва, като някои хора ги изправят успешно, други не съвсем  ;D Накрая ще споделя едно мое виждане по въпроса, с което не искам да ангажирам никого! Факт е, че в нашите среди отдавна се прехвалват майстори от скандинавието, и е нормално човек да си завиши доста очакванията, на база на прочетеното, и респективно да остане разочарован след като ножа не отговаря на критериити му!Силно се съмнавам, че Пека предлага по различна продукция на местна почва, просто ние афектирани от цените и сроковете му очакваме едва ли не извънземни неща, Които за съжаление нито той нито някой друг може да ни предложи  ;D0

ArmsBG OlightBG Batteryservice