Автор Тема: Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka  (Прочетена 51041 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1128
  • Шопски катил
Капариране - остриета и puukko от Пека/Pekka
« Отговор #300 -: 05 Декември, 2013, 19:10:48 »
Колеги, някой има ли връзка със Стоимиров? Само неговото остана!к
Ако не го иска няма да му се разсърдя, даже много ще му се зарадвам!   :ras: :ras: :ras:
Писал съм му да прати адрес ама нямам отговор.
Калине,Стоимиров ми се обади аз да му взема острието,но засега не мога да ти кажа кога ще стане работата ;)!Нека седи при теб,ако не е проблем,а аз при първа възможност ще ти звънна да го взема!

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1032
  • Дърт на орел!
« Отговор #301 -: 05 Декември, 2013, 19:33:04 »
Иво, не е никакъв проблем! Когато можеш ще се разберем да ти го дам.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
« Отговор #302 -: 05 Декември, 2013, 19:49:54 »
От това,което прочетох и видях като снимки  :noo: не знам какво да кажа!
Имам обаче едно предложение:
Може ли да организирате измерване на твърдостта,на няколко клина,от различните стомани,та да се види,как стоят нещата със ТО?
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен ra6ko_

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 37
  • диагностициран
« Отговор #303 -: 06 Декември, 2013, 11:48:29 »
И на мен ми е интересно на каква твърдост по Рокуел са закалени различните остриета.Да не стане така да се увеличи броя на рекламациите  :chukane:.На моето острие като изработка поне аз не мога да намеря недостатъци,а може и да ги пропускам.Но силно започнах да се замислям и при ТО дали няма пропуски.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #304 -: 06 Декември, 2013, 11:55:53 »
И на мен ми е интересно на каква твърдост по Рокуел са закалени различните остриета.Да не стане така да се увеличи броя на рекламациите  :chukane:.На моето острие като изработка поне аз не мога да намеря недостатъци,а може и да ги пропускам.Но силно започнах да се замислям и при ТО дали няма пропуски.

То ще си покаже като почнеш да го ползваш, а ако не го ползваш, не виждам смисъл и да ми се чудиш как е закалено. Тия бройки точки 63НRC, не са гаранция за нож със свойствата на лазерен меч. Това обаче много хора не го взимат на предвид. Ртак 2 на Онтарио му дават някаква закалка от сорта на 53 - 55 а такава сеч видя, че свят да ти се завие. Е не мръдна острието !!!

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 939
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #305 -: 06 Декември, 2013, 12:11:07 »
 Това на колко е закалено точно моето острие ми е последна грижа...При положение, че е сърп/ без чук/ к`во ме грее, че е примерно на 63 Рокуела закалено!?
Нещо май само двамата с Жоро сме се записали в списъка за жалби до Пекка...
Аз в понеделник ще го стрелна с и-мейл, така че давайте да станем повече хора, че да обърне внимание на проблема. Или на другите им "мина", а!?
Ще помоля само Калин да напише номера на поръчката или там каквото е нужно, за да може Пекка да се сети за какво иде реч.
Предварително благодаря и хайде, ако не днес, че е празник, то поне утре колегите с проблемните остриета да се напишат и да кажат какъв им е кусура, че да го пращаме къде Финландия..
Майка му и трън, к`ва хубава водка правят тези хора...що не се получи и с нашите "мечове" :mad:
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • диагностициран
« Отговор #306 -: 06 Декември, 2013, 12:37:15 »
Честно казано,моето мисля да го изправя по метода:чук съчетано с вълшебното заклинание ей ся ти .......мамата и въобще да не се занимавам.Скапа ми се фототехниката и няма как да го снимам,утре на варненския поход,ако има апарат ще го фотна и ще се включа,от солидарност към колегите.

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #307 -: 06 Декември, 2013, 12:45:16 »
Честно казано,моето мисля да го изправя по метода:чук съчетано с вълшебното заклинание ей ся ти .......мамата и въобще да не се занимавам.Скапа ми се фототехниката и няма как да го снимам,утре на варненския поход,ако има апарат ще го фотна и ще се включа,от солидарност към колегите.
Желая ти успех с начинанието!
И благодаря за готовността за солидарни действия, но...все още си мисля, че не бива да оставяме нещата така и повлияни от предстоящите светли празници да мине пак от нас! Поне аз така мисля, не знам на колегите колко им е висок прага на търпимост и толерантност, но моя с напредване на годините критично спада!
В началото, когато разбуних кошера, доста недоволни имаше...сега, какво стана? Да не би хората да са се отдали на веселие и шаран....
И аз довечера ще консумирам подобна рибка, но не искам в тепсията да позная себе си, не и този път!
На именяците-ЧЕСТИТО!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

nikikin

• Гост
« Отговор #308 -: 06 Декември, 2013, 13:13:24 »
Ако аз бях чакал  ::)цяла година, а ми 'сервират' :'( :'( :'( такъв сюрприз :yay: :yay: :yay:.... *нинджа* :judge:

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #309 -: 06 Декември, 2013, 13:36:35 »
Чета темата от няколко дни и без да имам нещо общо с нея, също смятам, че трябва да се обадите на "майстора". Хич нищо да не направи по въпроса, поне няма да ви смята за балъци, дето им е все тая какво получават.

Плюс това, като най-обикновен потребител, винаги смятам, че клиентът има право, а в случая вие явно сте си в правото.

И да не пропусна любимото ми- "абе не е въпросът за парите, амаааа".... е какво не е въпросът за парите, като си е БАШ за парите. Някой нещо безплатно прави ли днес? И 20 лв да ви е поръчката, пак трябва да се обадите. След като някой е поставил цена 1,2,20,200лв, значи на толкова е оценил труда си и за него това са пари. Щом той не ви дава ножовете безплатно, защо пък вие трябва да му "прощавате греховете":)

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 474
  • диагностициран
« Отговор #310 -: 06 Декември, 2013, 15:01:07 »
Вчера с бургаското лоби разгледахме детаилно моето и на фона на останалите дефекти по остриетата, които споделят колегите, лекото недополиране и недостатъчно добро заточване към върха на моето, на практика го вписва в графата на перфектните остриета... Мамасе,  дано Пека да вземе мерки, и да оправи както твоето, така и на другите колеги с проблемни остриета!
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен magnus

• Редовен
  • Публикации: 169
  • Скайп: vassil_st
« Отговор #311 -: 06 Декември, 2013, 15:13:05 »
Бай Киро Коликов с голямото самочувствие, което страшно дразни някои, да беше изцвъкал такива полуфабрикати, не знам какво разнасяне щеше да падне - не че ще му е сефте де.

highlander

• Гост
« Отговор #312 -: 06 Декември, 2013, 15:16:21 »
Жалко наистина. Много измекярска работа. Срам за финската школа. Аз имах някои подозрения и затова се отказах навремето от поръчката. Излиза, че съм бил прав.  :(

Тошко

• Гост
« Отговор #313 -: 06 Декември, 2013, 15:22:25 »
Тяна не искам да те обидя или засегна нещо,но и твоето острие не е от перфектните.
Ромба ти е несиметричен с нееднакви ъгли,скосовете са щогоде равни,но трите сантиметра откъм върха на острието доста се разминават.По принцип са дребни недостатъци и участъка в който е недополирано е същият със страната с по изпъкнал скос,което е добре,и ще се оправи лесно.

Цитат
Честно казано,моето мисля да го изправя по метода:чук съчетано с вълшебното заклинание ей ся ти .......мамата
Жоре не го прави.

highlander

• Гост
« Отговор #314 -: 06 Декември, 2013, 15:31:26 »
Абе пичове, организирайте се и вдигнете шум. Този измекяр не е редно да се измъкне така, след толкова платени пари и толкова чакане, или мисли, че като е за в България, може всичко. Най-малкото, ако не компенсира нещата, наснимайте и като форум да изпратим до форумите из цял свят творенията му. Не бива да се мълчи. ;) Това е изрична форумна поръчка, което значи, че този ни обидил съзнателно като форум. Едно сгрешено острие, случва се, две възможно е,но 5 това вече е подигравка.
« Последна редакция: 06 Декември, 2013, 15:35:14 от highlander »

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #315 -: 06 Декември, 2013, 15:54:05 »
Ще обследвам и моето 95 милиметрово тези дни.

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #316 -: 06 Декември, 2013, 16:24:00 »
Цитат
Честно казано,моето мисля да го изправя по метода:чук съчетано с вълшебното заклинание ей ся ти .......мамата
Жоре не го прави.

Tоше,това няма да го правя аз ;D а един дедо от вашия край,ако прецени,че е необходимо.
Като цяло неприятна история,дано в случая ,майстора натделее над търговеца и обърне внимание на рекламациите

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #317 -: 06 Декември, 2013, 18:31:45 »
Пишете се бе, пичове, пишете се...Лошо няма, срамно няма- к`во губим...нищо!
И да ни "отсвири" поне ще знаем, че сме си казали, нали!?
На предната страница има списък с "недъзите" на остриетата. "Копи-пасте" и го допълвате.....аз ли, дъртака, да ви уча...
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1111
  • често подпийнал
« Отговор #318 -: 06 Декември, 2013, 20:58:49 »
Пишете, и най- малкото да е пак. 200 лв не са малко пари а някои от дефектите са си чиста проба немърливост. :headbang: Чак аз почван да се изнервям като чета.

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 895
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #319 -: 06 Декември, 2013, 21:31:13 »
Жоро /Овчаря / ако го изправи значи не е добре хич работата.

П.с. ако има мераклии ще ги пробвам на резиломера срещу обещание за едно черпане. Не вярвам да не са в ред ама ...
« Последна редакция: 06 Декември, 2013, 21:37:07 от тинко »
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1389
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #320 -: 06 Декември, 2013, 21:57:58 »
Жоро /Овчаря / ако го изправи значи не е добре хич работата...........

:D :D :D :nabira: Ей тогава вече трябва да поемем на някой пътните разноски за да отиде и да му наруши човешките права на Пецата! ;)  :D :nabira:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #321 -: 06 Декември, 2013, 22:01:54 »
Ще ме съсипеш Джак.......Пецата,... и правата мУ......... :D :D :D *palec* *palec* :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #322 -: 06 Декември, 2013, 23:30:54 »
Жоро /Овчаря / ако го изправи значи не е добре хич работата.

П.с. ако има мераклии ще ги пробвам на резиломера срещу обещание за едно черпане. Не вярвам да не са в ред ама ...

Сега сериозно да попитам при загряване до някаква температура и един два удара с Чук възможно ли е да се изправи.Въобще спасяемо ли е положението?РВЛ-ла може ли да се премоделира?Макар и мнго да се искушавам аз да го замлатя,предпочитам да го дам на някой,който е наясно с материята.Накратко,пецата се издъни,ще го наврем на кучето в ауспаха,но  ако приеме рекламацията и иска да мо ги върнем и да го чакаме още няколко месеца за нови....тегава работа,по доре ЧУК :chukane:

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 311
« Отговор #323 -: 06 Декември, 2013, 23:43:36 »
Явно играта " Прееби другарче" я знае и баа ти Пека. От къде ли я е научил, дееба неговата мама! :karane: Предлагам да бъде хванат, държавно порицан и публично е...!!! :yaaa:
« Последна редакция: 07 Декември, 2013, 02:14:17 от Force »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #324 -: 07 Декември, 2013, 00:23:37 »
Хора,пуснете една рекламация на Пецата,ако откаже или увърта тогава го яжте....Сега всичко е безмислено.
Както и да изправяш закалено острие..Тинко много тънко го каза,а и не вярвам че Жоро /Овчаря / не го знае.
Ако го загряваш,вече няма да е от Пецата..... :D Успех банда! :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

ArmsBG OlightBG Batteryservice