Автор Тема: Купувам чопър  (Прочетена 2096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • Публикации: 52
  • Reputation Power: 2
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: НЯМАМ
Купувам чопър
« -: 28 Февруари, 2018, 22:02:41 »
Здравей те , купувам сатър , за предпочитане с кания или нещо импровизирано :green:   няма значение стар или новодел само да не е някоя китайска тенекия. Пращай те ми снимки ако имате предложения аз ще си избера . Предложения тук или ЛС , контакти само ЛС . ПОЗДРАВИ .
« Последна редакция: 28 Февруари, 2018, 22:10:17 от ГЕРГИ »

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #1 -: 01 Март, 2018, 08:31:33 »
Да уточня сатъра ще го ползвам най вече сред природата , затова и изкам да има кания.
Честита Баба Марта колеги

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 1091
  • Reputation Power: 177
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Купувам чопър
« Отговор #2 -: 01 Март, 2018, 08:52:44 »
Герги, я дай една снимка на това което търсиш, че май ни се разминават представите за сатър в истинския смисъл, че за сред природата, пък и с кания!?!? Да нямаш предвид "чопър"?

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #3 -: 01 Март, 2018, 09:42:37 »
Герги, я дай една снимка на това което търсиш, че май ни се разминават представите за сатър в истинския смисъл, че за сред природата, пък и с кания!?!? Да нямаш предвид "чопър"?
нещо такова ми се иска www.nozhove.de/shop/product_info.php?products_id=52&language=bg или малко по - голямо но и някой чопър ако ми предложат също става. Зависи дали ще ми хареса.

Честита Баба Марта
« Последна редакция: 01 Март, 2018, 09:46:47 от ГЕРГИ »

Неактивен nomad

• Старо куче
  • Публикации: 377
  • Reputation Power: 11
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #4 -: 01 Март, 2018, 09:49:03 »
Личното ми мнение е, че тези кухненски сатъри, не са оптимални, за сред природата. Ако търсиш "сатър" за гората, по скоро си купи Silky Nata, има си и калъф-  https://www.ebay.com/itm/Silky-Nata-240mm-555-24-Double-Edged-Hatchet-from-Japan-New/391906123750?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Неактивен vlastelin

• Faber est quisque suae fortunae
  • Старо куче
  • Публикации: 149
  • Reputation Power: 6
  • vlastelin няма влияние.
Купувам чопър
« Отговор #5 -: 01 Март, 2018, 09:57:49 »
Не мога да се стърпя, ама.... Какво точно из природата ще правиш с тоз сатър (изключая да си ловец и да си транжираш слуката на място), ма и за туй повечето май с малки брадви работят. Кой ви вкара в тоя филм с тия сатъри...

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #6 -: 01 Март, 2018, 10:00:58 »
Не мога да се стърпя, ама.... Какво точно из природата ще правиш с тоз сатър (изключая да си ловец и да си транжираш слуката на място), ма и за туй повечето май с малки брадви работят. Кой ви вкара в тоя филм с тия сатъри...
ще сека разни клонки ако се наложи , ай така да има за зор за ман

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 395
  • Reputation Power: 59
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #7 -: 01 Март, 2018, 10:07:13 »
Между сатър и чопър има известна разлика. Сатър се ползва предимно за кухненски цели, всички знаем как и защо. Чопърът е с по- удължен клин и предназначението му е подобно на това, за което се ползва мачетето. Клинът обаче е по-дебел и по- тежък. По- удобен е от малка брадва /според мен/, защото контролът е по- добър. Хубав вариант за "лагерен нож"- да разчистиш храсталак, да отсечеш някой и друг клон, да нацепиш някое и друго пънче /щото батонинга с нож е възможен, но е за крайни случаи- когато нямаш подходящия инструмент ИМХО/, да направиш разпалки. Обикновено чопърите са с кания, а сатърите, понеже си стоят в кухнята, рядко имат такава.Та, колега Гого, сатър ли търсиш или чопър?
« Последна редакция: 01 Март, 2018, 10:15:30 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #8 -: 01 Март, 2018, 10:07:53 »
ще сека разни клонки ако се наложи , ай така да има за зор за ман
Значи търсиш по- скоро чопър.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #9 -: 01 Март, 2018, 10:18:47 »
Значи търсиш по- скоро чопър.
  Моля темата да се прекръсти на купувам чопър

Неактивен nomad

• Старо куче
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #10 -: 03 Март, 2018, 10:46:33 »
Друг вариант е, да си купиш една трамонтина за 15лв и леко да я модифицираш, за да стане, нещо като лагерен "сатър". За пример, на тази от снимката, можеш да и махнеш, малко от дръжката и острието и ще стане, едно леко и компактно мини-мачете -

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #11 -: 04 Март, 2018, 08:06:11 »
Как ви се струва това arms.bg/product/2583/machete-cold-steel-heavy.html

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #12 -: 04 Март, 2018, 08:41:29 »
Cold Steel е реномирана марка. Стоманата е ръждавейка, със сравнително ниско съдържание на въглерод, но за по- дълги остриета се използват такива стомани, тъй като високовъглеродните са по-твърди, а от там и по-крехки, а при мачетето се търси гъвкавост. Покритието против ръжда ще се олюпи след време вследствие употребата и ще трябва да внимаваш.Става дума за подсушаване и някаква смазка след употреба, нищо работа. Клинът е дебел 2 мм, което за мачете е нормално, но не знам дали търсиш точно това. Принципно мачетето е предназначено за сечене на захарна тръстика и храсталаци в джунглите и затова не е с масивно острие. По нашите ширини се ползват брадви за в гората, а чопърът е алтернатива на малка брадва, поради което острието е малко по-масивно.Не, че с мачете не можеш да сечеш и по-дебели клонаци, видя кличето на Кукриблейд.  Вкус другар няма. Мисля, че цената на това, на което си се спрял не е висока. Купи го, изпробвай го и сам ще прецениш дали е това, което търсиш. Ако не е, пускаш го за продажба във форума.
« Последна редакция: 04 Март, 2018, 08:49:13 от nikolai »

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2075
  • Reputation Power: 100
  • Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #13 -: 04 Март, 2018, 09:06:53 »
На мачететата на КС не им е добра закалката за мен. Имам Роял Кукри Мачете - като цепих един пън се огъна и така си остана  :yikes:  После го изправях между две дървета, но си остана някаква минимална кривина. Трамонтина за 10 лв се огъва почти в окръжност и се изправя сама.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен nomad

• Старо куче
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #14 -: 04 Март, 2018, 09:08:40 »
Трите, най-големи производителя на мачетета, колумбийските Incolma(Gavilan и Corneta), салвадорските Imacasa и бразилските Tramontina използват 1075, което на практика е високо-въглеродна стомана. Говорим за работни мачетета, използвани всекидневно от милиони, за тежка работа. При положение, че едно мачете за 15лв може да е със свястна стомана, не разбирам защо Cold Steel използват 1055 на в пъти, по-скъпите им мачетета.

За мачете, от опциите в Бг, аз лично бих избрал трамонтина. 

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #15 -: 04 Март, 2018, 09:14:28 »
За мачете съм съгласен с колегата nomad. Георги, понеже ми се струва, че търсиш нещо, което да бъде лагерен нож, препоръчвам ти да погледнеш тук- https://bladeforum.bg/index.php/topic,288.msg142604.html#msg142604
В темата има обсъждания и клипове, вкл. и за чопъри. Мисля, че тази тема ще ти помогне да вземеш решение.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 715
  • Reputation Power: 57
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #16 -: 04 Март, 2018, 09:14:45 »
Една 16-инчова Трамонтина с дървена дръжка за 12-13 лева е абсолютния победител.

Аз една 16-ка си я преправих на 12-ка за 5 мин с флекса, и така ми е още по-удобна, а и влиза в раницата без проблем:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен nomad

• Старо куче
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #17 -: 04 Март, 2018, 09:24:15 »
Хубавото на мачететата е, че много лесно се модифицират и само с ръчни инструменти. Пила и ножовка са достатъчни за пълно преобразяване на едно мачете. Лимита е във въображението, много лесно, всеки може да си направи уникално мачете по свой вус, а при цена от 12-15лв за трамонтина, защо не и няколко :) .

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #18 -: 04 Март, 2018, 09:44:06 »
Бих ти препоръчал това, стига да ти е по джоба https://www.stayaliveshop.com/Мачете-CONDOR-VILLAGE-PARANG-MACHETE

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам форумен нож
« Отговор #19 -: 12 Март, 2018, 18:50:44 »
Няма значение пийк , комрад или патриот само да е форумен . От първия форумен фикс не се интересувам , само от споменатите . Лека вечер  :nabira:

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #20 -: 13 Март, 2018, 16:01:40 »
mod edit: Забранено е "ъп"-ването. Нарушение на правилата на форума.
« Последна редакция: 13 Март, 2018, 16:53:53 от Force »

Активен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1030
  • Reputation Power: 134
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Купувам чопър
« Отговор #21 -: 13 Март, 2018, 16:51:48 »
продавам/разменям
Сатър Deglon
155mm острие
ползван, удрян, заточван
пукнат пластмасов чирен
цена 50лв

.

.

.

.

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #22 -: 13 Март, 2018, 17:07:29 »
продавам/разменям
Сатър Deglon
155mm острие
ползван, удрян, заточван
пукнат пластмасов чирен
цена 50лв

(Щракни за да видиш изображението.)
.
идва ми малко тънък извинявай
.
.

.

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #23 -: 13 Март, 2018, 17:11:00 »
Защо обединихте темите ?

Неактивен ГЕРГИ

• Редовен
  • ГЕРГИ няма влияние.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #24 -: 13 Март, 2018, 17:18:16 »
моля темата ,,купувам чопър '' да се изтрие , да остане само ,,купувам форумен нож ''

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice