Автор Тема: Купувам чопър  (Прочетена 2589 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • Потребителско име: ГЕРГИ
  • Публикации: 110
  • Reputation Power: 43
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
  • Скайп: НЯМАМ
Купувам чопър
« -: 28 Февруари, 2018, 22:02:41 »
Здравей те , купувам сатър , за предпочитане с кания или нещо импровизирано :green:   няма значение стар или новодел само да не е някоя китайска тенекия. Пращай те ми снимки ако имате предложения аз ще си избера . Предложения тук или ЛС , контакти само ЛС . ПОЗДРАВИ .
« Последна редакция: 28 Февруари, 2018, 22:10:17 от ГЕРГИ »
Да , счупих колесника , защото аз летя . Вие не можете да го счупите , защото не можете да летите !

капитан Димитър Списаревски .

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #1 -: 01 Март, 2018, 08:31:33 »
Да уточня сатъра ще го ползвам най вече сред природата , затова и изкам да има кания.
Честита Баба Марта колеги
Да , счупих колесника , защото аз летя . Вие не можете да го счупите , защото не можете да летите !

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1216
  • Reputation Power: 7300
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Купувам чопър
« Отговор #2 -: 01 Март, 2018, 08:52:44 »
Герги, я дай една снимка на това което търсиш, че май ни се разминават представите за сатър в истинския смисъл, че за сред природата, пък и с кания!?!? Да нямаш предвид "чопър"?

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #3 -: 01 Март, 2018, 09:42:37 »
Герги, я дай една снимка на това което търсиш, че май ни се разминават представите за сатър в истинския смисъл, че за сред природата, пък и с кания!?!? Да нямаш предвид "чопър"?
нещо такова ми се иска www.nozhove.de/shop/product_info.php?products_id=52&language=bg или малко по - голямо но и някой чопър ако ми предложат също става. Зависи дали ще ми хареса.

Честита Баба Марта
« Последна редакция: 01 Март, 2018, 09:46:47 от ГЕРГИ »

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 478
  • Reputation Power: 2088
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #4 -: 01 Март, 2018, 09:49:03 »
Личното ми мнение е, че тези кухненски сатъри, не са оптимални, за сред природата. Ако търсиш "сатър" за гората, по скоро си купи Silky Nata, има си и калъф-  https://www.ebay.com/itm/Silky-Nata-240mm-555-24-Double-Edged-Hatchet-from-Japan-New/391906123750?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Неактивен vlastelin

• Faber est quisque suae fortunae
  • Старо куче
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 63
  • vlastelin няма влияние.
Купувам чопър
« Отговор #5 -: 01 Март, 2018, 09:57:49 »
Не мога да се стърпя, ама.... Какво точно из природата ще правиш с тоз сатър (изключая да си ловец и да си транжираш слуката на място), ма и за туй повечето май с малки брадви работят. Кой ви вкара в тоя филм с тия сатъри...

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #6 -: 01 Март, 2018, 10:00:58 »
Не мога да се стърпя, ама.... Какво точно из природата ще правиш с тоз сатър (изключая да си ловец и да си транжираш слуката на място), ма и за туй повечето май с малки брадви работят. Кой ви вкара в тоя филм с тия сатъри...
ще сека разни клонки ако се наложи , ай така да има за зор за ман

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 639
  • Reputation Power: 3205
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #7 -: 01 Март, 2018, 10:07:13 »
Между сатър и чопър има известна разлика. Сатър се ползва предимно за кухненски цели, всички знаем как и защо. Чопърът е с по- удължен клин и предназначението му е подобно на това, за което се ползва мачетето. Клинът обаче е по-дебел и по- тежък. По- удобен е от малка брадва /според мен/, защото контролът е по- добър. Хубав вариант за "лагерен нож"- да разчистиш храсталак, да отсечеш някой и друг клон, да нацепиш някое и друго пънче /щото батонинга с нож е възможен, но е за крайни случаи- когато нямаш подходящия инструмент ИМХО/, да направиш разпалки. Обикновено чопърите са с кания, а сатърите, понеже си стоят в кухнята, рядко имат такава.Та, колега Гого, сатър ли търсиш или чопър?
« Последна редакция: 01 Март, 2018, 10:15:30 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #8 -: 01 Март, 2018, 10:07:53 »
ще сека разни клонки ако се наложи , ай така да има за зор за ман
Значи търсиш по- скоро чопър.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #9 -: 01 Март, 2018, 10:18:47 »
Значи търсиш по- скоро чопър.
  Моля темата да се прекръсти на купувам чопър

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #10 -: 03 Март, 2018, 10:46:33 »
Друг вариант е, да си купиш една трамонтина за 15лв и леко да я модифицираш, за да стане, нещо като лагерен "сатър". За пример, на тази от снимката, можеш да и махнеш, малко от дръжката и острието и ще стане, едно леко и компактно мини-мачете -

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #11 -: 04 Март, 2018, 08:06:11 »
Как ви се струва това arms.bg/product/2583/machete-cold-steel-heavy.html

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #12 -: 04 Март, 2018, 08:41:29 »
Cold Steel е реномирана марка. Стоманата е ръждавейка, със сравнително ниско съдържание на въглерод, но за по- дълги остриета се използват такива стомани, тъй като високовъглеродните са по-твърди, а от там и по-крехки, а при мачетето се търси гъвкавост. Покритието против ръжда ще се олюпи след време вследствие употребата и ще трябва да внимаваш.Става дума за подсушаване и някаква смазка след употреба, нищо работа. Клинът е дебел 2 мм, което за мачете е нормално, но не знам дали търсиш точно това. Принципно мачетето е предназначено за сечене на захарна тръстика и храсталаци в джунглите и затова не е с масивно острие. По нашите ширини се ползват брадви за в гората, а чопърът е алтернатива на малка брадва, поради което острието е малко по-масивно.Не, че с мачете не можеш да сечеш и по-дебели клонаци, видя кличето на Кукриблейд.  Вкус другар няма. Мисля, че цената на това, на което си се спрял не е висока. Купи го, изпробвай го и сам ще прецениш дали е това, което търсиш. Ако не е, пускаш го за продажба във форума.
« Последна редакция: 04 Март, 2018, 08:49:13 от nikolai »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2196
  • Reputation Power: 18540
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #13 -: 04 Март, 2018, 09:06:53 »
На мачететата на КС не им е добра закалката за мен. Имам Роял Кукри Мачете - като цепих един пън се огъна и така си остана  :yikes:  После го изправях между две дървета, но си остана някаква минимална кривина. Трамонтина за 10 лв се огъва почти в окръжност и се изправя сама.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #14 -: 04 Март, 2018, 09:08:40 »
Трите, най-големи производителя на мачетета, колумбийските Incolma(Gavilan и Corneta), салвадорските Imacasa и бразилските Tramontina използват 1075, което на практика е високо-въглеродна стомана. Говорим за работни мачетета, използвани всекидневно от милиони, за тежка работа. При положение, че едно мачете за 15лв може да е със свястна стомана, не разбирам защо Cold Steel използват 1055 на в пъти, по-скъпите им мачетета.

За мачете, от опциите в Бг, аз лично бих избрал трамонтина. 

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #15 -: 04 Март, 2018, 09:14:28 »
За мачете съм съгласен с колегата nomad. Георги, понеже ми се струва, че търсиш нещо, което да бъде лагерен нож, препоръчвам ти да погледнеш тук- https://bladeforum.bg/index.php/topic,288.msg142604.html#msg142604
В темата има обсъждания и клипове, вкл. и за чопъри. Мисля, че тази тема ще ти помогне да вземеш решение.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 753
  • Reputation Power: 586
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #16 -: 04 Март, 2018, 09:14:45 »
Една 16-инчова Трамонтина с дървена дръжка за 12-13 лева е абсолютния победител.

Аз една 16-ка си я преправих на 12-ка за 5 мин с флекса, и така ми е още по-удобна, а и влиза в раницата без проблем:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #17 -: 04 Март, 2018, 09:24:15 »
Хубавото на мачететата е, че много лесно се модифицират и само с ръчни инструменти. Пила и ножовка са достатъчни за пълно преобразяване на едно мачете. Лимита е във въображението, много лесно, всеки може да си направи уникално мачете по свой вус, а при цена от 12-15лв за трамонтина, защо не и няколко :) .

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купувам чопър
« Отговор #18 -: 04 Март, 2018, 09:44:06 »
Бих ти препоръчал това, стига да ти е по джоба https://www.stayaliveshop.com/Мачете-CONDOR-VILLAGE-PARANG-MACHETE

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам форумен нож
« Отговор #19 -: 12 Март, 2018, 18:50:44 »
Няма значение пийк , комрад или патриот само да е форумен . От първия форумен фикс не се интересувам , само от споменатите . Лека вечер  :nabira:

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #20 -: 13 Март, 2018, 16:01:40 »
mod edit: Забранено е "ъп"-ването. Нарушение на правилата на форума.
« Последна редакция: 13 Март, 2018, 16:53:53 от Force »

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 5562
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Купувам чопър
« Отговор #21 -: 13 Март, 2018, 16:51:48 »
продавам/разменям
Сатър Deglon
155mm острие
ползван, удрян, заточван
пукнат пластмасов чирен
цена 50лв

.

.

.

.

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #22 -: 13 Март, 2018, 17:07:29 »
продавам/разменям
Сатър Deglon
155mm острие
ползван, удрян, заточван
пукнат пластмасов чирен
цена 50лв

(Щракни за да видиш изображението.)
.
идва ми малко тънък извинявай
.
.

.

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #23 -: 13 Март, 2018, 17:11:00 »
Защо обединихте темите ?

Неактивен okapi

• Пират
  • Напреднал
  • okapi няма влияние.
  • Орлите умират в бой !
Купувам чопър
« Отговор #24 -: 13 Март, 2018, 17:18:16 »
моля темата ,,купувам чопър '' да се изтрие , да остане само ,,купувам форумен нож ''

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice