Автор Тема: TFK - Tanev Family Knives - Model PEKO - German 1.2739 / G10 (black and green)  (Прочетена 2184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • Reputation Power: 17
  • AlexUnder няма влияние.
  • диагностициран
Привет съфорумци,

Имам удоволсвието да направя едно скромно представяне на "наш" нож, произведен от ''Танев Фемили Найвс".
Марката е сравнително  млада на пазара но дава сериозни заявки за отлично качество и внимание към детайлите.
Имах честта да си поговоря с братя Таневи.Изключително скромни,много отзивчиви и много позитивни хора от Бургас!!!
Малкото предистория ,която мога да споделя е ,че говорихме два  дни по ред за да обсъдим някой  детайли и ми наравиха страхотно впечатление. Разпитах ги за стоманата , като ми обясниха с подробности (малко производители ще го сторят) какво да очаквам ,как да я поддържам, абе въобще страхотно приятно отношение . Не им спестих да им кажа ,че не са се представили тук в нашият форум, като им обясних ,че тук ще намерят последователи от класа.

Поръчах ножа във вторник ,като  можеха да го пуснат още същият ден но ме попитаха дали имам против да доизкосорят някой неща по канията за това пратката стигна София в петък.
Всичко това го пиша само за да придобиете представа за отношението ,което можете да очаквате. ;)

Сега за ножа:

- фиксирано острие
- модел: TFK - PEKO
- дължина - 23.5 см
- дължина на острието - 11.4 см
- дебелина на острието - 4 мм
- материал за острието - стомана 1.2379 (Germany)
- дръжка - G10 ( черно и токсично зелено )
- кания - естествена кожа (черен)
- твърдост - 59..60 HRC
- тегло - 200 г

Линията на скоса върви симетрично от двете страни ( нищо че е ръчно заточен... не като Брак Рибър ). Всичко изглежда симетрично в ножа и добре пипнато. Скосът е ниско сведен и заводската заточка бръснеше лесно. След няколко минавания на строп на РР  почти се полира и започна да реже по-агресивно. Иска ми се да мога да Ви дам по-точна информация с точни размери на скоса , дебелина след скоса и при върха ,но толкова мога и разбирам за сега.
Като цяло всичко е пипнато по ножа , имам съвсем малка забележка към финиша на чирените. Може и по-добре. Да блестят и да няма петна. Това е единствената ми , дори няма да я нарека забележка.  :yes:
На гърба на острието има агерсивна насечка ,която прави добро сцепление.
Почти няма 90 градуса ъгъл на гърба ,може би само около 2см има ,които да правят прав ъгъл и там може да се драсне магнезиевата запалка но не е удобно. Дръжката приляга много мазно в ръката и на усещане е без грешка. Няма дупка за тимляк. Има един кух пин в средата на дръжката. Приятно е ,че са сложили зелена/червена подложка под чирените.
Балансът се пада на средният пръст когато държим ножа. Повратлив е и лесно се борави с него.

Сега за канията:

Направена от естествена кожа в черен цвят. Взех по-скъпата кания с няколко опции за носене и съм много доволен.
Направена е от много дебела и твърда кожа. Не можеш да огънеш канията с ръце. Великолепно качество на материалите. Като дизайн е много красива и ножът влиза дълбоко в канията ,като оставя 5-6 см от дръжката навън . Стилна и удобна . Има висящ тип захващане ( Данглър стил) , неподвижно захващане с гайка за колана и трети вид посредством помоща на два найлонови страпа. Третият тип позволява хоризонтално носене. Интересно измислено и доста функционално но  Аз бих променил мъничко захващането понеже сега ножа виси малко повече от това ,което бих предпочел.
Канията е много качествена и много си струва допълнителните 20тина лева.  O:-)

Имах шанса да разцъкам ножа в събота , да го наснимам и да се похваля на родата.  O0
Вярвам че Таневи ще продължат добрата работа  и ще ни изненадат с още модели от хубави стомани! Желая им на добър час и да зарадват много ентусиасти!!! :ohhoho: :nabira:

Сега малко снимчици от идните дни и разопаковането.
Ще добавя и линк към разопаковането в Тубата.
« Последна редакция: 13 Март, 2018, 18:40:00 от AlexUnder »

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
TFK - Tanev Family Knives - Model PEKO - German 1.2739 / G10 (black and green)
« Отговор #1 -: 13 Март, 2018, 20:30:53 »
Разопаковането на ножа  -

Спокойна вечер друзья!

Активен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2725
  • Reputation Power: 142
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #2 -: 13 Март, 2018, 20:38:55 »
Много хубаво клипче (абонирам се)и ревю  :nabira:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1337
  • Reputation Power: 74
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #3 -: 13 Март, 2018, 20:42:51 »
Честито,на мен този нож ми харесва доста - има нещо каракулашко в дизайна..или не...бе ,незнам но ми допада определено . Единствено тази дупка посредата бих я сложил в края и бих искал още 5 см на острие.  Пак честито ,ножката е супер.

Активен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1709
  • Reputation Power: 262
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #4 -: 13 Март, 2018, 20:44:54 »
Браво за представянето,вече доста хора са доволни от качествата и изработката на тези ножчета.А и като гледам как са опаковани имат голямо отношение към клиента.Радвам се че предлагат такова качество а и родно.На мен много ми допада малкия танк и по нататък ще го взема.
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Старо куче
  • Публикации: 122
  • Reputation Power: 70
  • nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #5 -: 13 Март, 2018, 20:58:53 »
Браво за ревюто! Много хубаво и спретнато представяне.  *palec* Честито за ножчето!  :nabira:
Ножа има едновременно приятно и силово излъчване. Присъединявам се към мнението на Мечков и особено в частта за размера.  :D Според мен едно острие от 130 до 150 мм много ще му пасва. Продължавам да следя с интерес развитието на TFK, какви други стомани ще почнат да използват и най-вече какви нови модели ще пуснат в производство.  :)
Желязо в кръвта и кръв по желязото

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 13 Март, 2018, 21:01:06 »
Благодаря Ви! Първо видео ревю ми е! Видях си грешките!  *нинджа*

ТФК Имат отношение и то много. Любезни са и разбрани. Такива производители са богатство за нас(ентусиастите).
Мога да вметна ,че братята не са живяли в БГ доста дълго време и носят малко чуждестранен привкус. Нека не ги съдим тежко и да запазим доборото им отношение към нас. Винаги ще има неща ,които не се харсват на едни а за други са чудесни.
Мисля ,че може скоро да изкарат по-голям нож.  :yahoo:

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 249
  • Reputation Power: 12
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 13 Март, 2018, 21:17:47 »
Чакам и дебна с интерес  :P и на мен ми харесват
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Неактивен bvenkov

• Редовен
  • Публикации: 23
  • Reputation Power: 1
  • bvenkov няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 14 Март, 2018, 10:49:19 »
Честито колега, ножа изглежда много добрe, дръжката малко ми напомня на моделите на Dark Timber. Присъединявам се към колегите относно интереса към по-голямо острие тъй като дизайна има голям потенциал за нещо такова. 

Неактивен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 272
  • Reputation Power: 64
  • geraka е изгряваща звезда!geraka е изгряваща звезда!geraka е изгряваща звезда!geraka е изгряваща звезда!geraka е изгряваща звезда!geraka е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 14 Март, 2018, 18:04:37 »
 Братя Таневи наистина са много отзивчиви, точни, възпитани и големи родолюбци! Работят изключително професионално и мисля, че на TFK ги очаква голямо бъдеще!  :nabira:

Неактивен NikolayV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 9
  • NikolayV няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 18 Март, 2018, 10:49:41 »
Дизайнът на ножа е много добър. Напълно споделям коментара на
Мечков -  "... има нещо каракулашко в дизайна..или не...бе ,незнам но ми допада определено ..." като от мен бих добавил "нещо българско..."
Конструкцията на канията, която позволява различен тип носене също е за адмирации!
Опаковката - на нивото на най-добрите в бранша.
Но ми омръзна, честно казано, това "1.2739"

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 20 Март, 2018, 18:04:09 »
Сравнителни снимки с другите ми любимци ! O:-)

Неактивен veso100

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 13
  • veso100 няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: veso100
« Отговор #12 -: 20 Март, 2018, 20:08:25 »
Какво ти е мнението като го сравниш като качество с друида примерно? (Този 3тия е друид нали?)

Понеже в момента си избирам фикс в този ценови диапазон и подобни размери и друида, t2 на тфкнивес и патриота са ми от вариантите, но китайския ми е най трудно да намеря да видя на живо и се чудех как е изработката.

Активен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2725
  • Reputation Power: 142
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #13 -: 20 Март, 2018, 20:22:35 »
Не е Друид това.Мора е.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 21 Март, 2018, 09:28:03 »
Какво ти е мнението като го сравниш като качество с друида примерно? (Този 3тия е друид нали?)

Понеже в момента си избирам фикс в този ценови диапазон и подобни размери и друида, t2 на тфкнивес и патриота са ми от вариантите, но китайския ми е най трудно да намеря да видя на живо и се чудех как е изработката.

Привет,

Ножът за който говориш е Мора Гарберг.
Като изпълнение съм за ТФК. За сходната цена и канията е готина,ножа е пипнат, БГ качество.
Мора е със сканди скос, пластмасова кания (пак има опции за различно носене, но не толкова удобно.
ТФК използват аналог на D2 стомана, Мора използват неръждаема Sandvik!
Като тежест може би ТФК е малко по-тежък! Не може да се усети голям да разлика!

Надявам се съм бил полезен!

Поздрави!

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 127
  • Reputation Power: 4
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 21 Март, 2018, 16:37:57 »
Защо вторичният скос е вдигнат толкова високо? Острието дебело ли е?

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 244
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 21 Март, 2018, 16:51:38 »
На сайта им го дават 4мм, средна работа. Според мен е по-скоро за естетичен ефект.

Активен angel

• Старо куче
  • Публикации: 380
  • Reputation Power: 8
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 21 Март, 2018, 16:52:10 »
Коя година е купувана тази мора? Сега не са ли с кожени кании специално Garberg?

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 244
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 21 Март, 2018, 16:56:53 »
Коя година е купувана тази мора? Сега не са ли с кожени кании специално Garberg?

Винаги са се продавали с двата вида.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 21 Март, 2018, 18:44:47 »
Защо вторичният скос е вдигнат толкова високо? Острието дебело ли е?

Ако визираш ПЕКО на ТФК , да , дебеличко е!
Много стабилно острие. Изглежда някак фино но след режещият ръб е бая! Върха също е бая дебеличък!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 21 Март, 2018, 18:56:17 »
Ако не се лъжа Гарберг се пръкна на пазара 2015 година! Има две опции за кания,  кожа и пластмасова! 😜

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 127
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 21 Март, 2018, 21:54:42 »
Ако визираш ПЕКО на ТФК , да , дебеличко е!
Много стабилно острие. Изглежда някак фино но след режещият ръб е бая! Върха също е бая дебеличък!
Благодаря!  :nabira:

Неактивен Франко

• Напреднал
  • Публикации: 152
  • Франко няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 22 Март, 2018, 20:16:55 »
в клюкарника ми се мярна информация, че TFK готвят нов модел и май ще е по-голям ;)

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 22 Март, 2018, 22:41:44 »
Благодаря!  :nabira:

И аз благодаря! Казах нещо без никакви точни данни, тоест почти нищо :chukane: :chukane: :ohhoho:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice