Автор Тема: Челници - новини и обсъждане  (Прочетена 29274 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 662
  • диагностициран
Челници - новини и обсъждане
« Отговор #50 -: 11 Октомври, 2017, 12:41:53 »
Аз затуй си тача Petzl - 4 години изложен на всякакви условия, защото е на каската ми - студ, пек, дъжд, мраз, сняг ... още свети с 3-те нови Дюрасел, които му поставих. А челника е от ниския клас и беше втора ръка, шефа ми го завеща след 3 години употреба от него !
За мен е важен дългия рънтайм, здравина, надеждност и водоустойчивост.
Да, евтините Petzl не ги дават твърде водоустойчиви, но явно се справят добре и с това - проверено е лично!
Другият ми любим челник е Silva Ranger - 20ч. рънтайм с 1 2АА батерия, лумените са малко - 20, но са ми достатъчни за тъмна нощ. Много як и водоустойчив модел. Ивеца има по-горния клас.
Колкото е по-тъмно, толкова по-малко лумени ми трябват от челника.
Повече светлина си набавям от ръчния Найткор  :nabira:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 469
« Отговор #51 -: 24 Октомври, 2017, 06:10:01 »
https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html?lkid=10286142
поръчах го за сина. Пристигна бързо, свети прекрасно и е с лека отстъпка от 24$ :D.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #52 -: 25 Октомври, 2017, 21:19:39 »
Загледах се в  Lumintop HL AAA от предната страница който вече се намира по магазините и от там на друг мъник Manker E02H който има, и турбо режим плюс избор за Nichia диод за разлика от предния, та от него на Manker E03H :D. Manker E03H се оказа доста любопитен челник с една АА батерия 350lumens CREE XP-L LED или 240lumens output Nichia 219C LED Version, като Nichia диода ме вълнува повече заради топлата светлина. Това което все пак ми привлече вниманието е сменяемите филтри които са 3 - бял, червен и зелен, правейки го по този начин по-универсално решение...

П.п. Засега ще изчакам ревю и малко да улегне модела.
« Последна редакция: 25 Октомври, 2017, 21:23:37 от StillOpossum »

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 528
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 05 Ноември, 2017, 01:17:21 »
Челници, вкъщи и в гаража - имам бол. Моите са От най-евтините. Съответно, светят като за най евтините...
Отскоро съм със ,,селф мейд" сървайвъл челник / универсал /; ;D ;D ;D ;D ;D :yahoo: :yahoo:
Пригодил съм стар ремък с монтирана на него скоба Ф-30. Тя се поставя на главата, като преди това, в скобата, по желание се слага фенер ,,Олайт" S1A Baton ими ,,Олайт" ST25 Baton и така имам по желание челник със сила на светене 550 лумена или 600 лумена,
Доста добре се получи и се спестих покупката на същински челник на ,,Олайт"...За да е всичко на макс, като за сървайвъл,  за завинтване на болта на скобата, ползвам усиленият, закален и еластичен стоманен клипс на фенерчетата. :yahoo: :yahoo: :yes: :yahoo: ;D ;D
Всъщност, може да се сложи всякакъж друг компактен фенер...Става повече от доре..

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 978
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 05 Ноември, 2017, 01:23:41 »
Загледах се в  Lumintop HL AAA от предната страница който вече се намира по магазините и от там на друг мъник Manker E02H който има, и турбо режим плюс избор за Nichia диод за разлика от предния, та от него на Manker E03H :D. Manker E03H се оказа доста любопитен челник с една АА батерия 350lumens CREE XP-L LED или 240lumens output Nichia 219C LED Version, като Nichia диода ме вълнува повече заради топлата светлина. Това което все пак ми привлече вниманието е сменяемите филтри които са 3 - бял, червен и зелен, правейки го по този начин по-универсално решение...

(Щракни за да видиш изображението.)

Много тарикатско решение - евтино и здраво, с предпазваща лещата функция при плъзнато нагоре капаче. За това говорех в една тема...преди месец май беше. Някой ще го поръчва ли и откъде, че ми е любопитно? И студен диод има ли?!  :nabira:
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1807
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #55 -: 05 Ноември, 2017, 10:37:48 »
Челници, вкъщи и в гаража - имам бол. Моите са От най-евтините. Съответно, светят като за най евтините...
Отскоро съм със ,,селф мейд" сървайвъл челник / универсал /; ;D ;D ;D ;D ;D :yahoo: :yahoo:
Пригодил съм стар ремък с монтирана на него скоба Ф-30. Тя се поставя на главата, като преди това, в скобата, по желание се слага фенер ,,Олайт" S1A Baton ими ,,Олайт" ST25 Baton и така имам по желание челник със сила на светене 550 лумена или 600 лумена,
Доста добре се получи и се спестих покупката на същински челник на ,,Олайт"...За да е всичко на макс, като за сървайвъл,  за завинтване на болта на скобата, ползвам усиленият, закален и еластичен стоманен клипс на фенерчетата. :yahoo: :yahoo: :yes: :yahoo: ;D ;D
Всъщност, може да се сложи всякакъж друг компактен фенер...Става повече от доре..

Да беше споменал, да ти подаря една такава  :)  :
http://shop.olight.bg/lenta-za-glava-skilhunt-hb01

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #56 -: 05 Ноември, 2017, 12:32:57 »
.................
 Някой ще го поръчва ли и откъде, че ми е любопитно? И студен диод има ли?!  :nabira:
XPL диода е студен и с повече лумени. Има го по онлайн магазините предлагащи манкер.

Ето и едно ревю:

http://budgetlightforum.com/node/56577

Неактивен unkaas

• Редовен
  • Публикации: 4
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 05 Ноември, 2017, 15:15:51 »

Напълно споделям мнението на колегата Zlatolin.
Ползвам първия от 2011г., а втория от 3-4 години, главно из нашите планини, железни челници.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 361
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #58 -: 05 Ноември, 2017, 19:49:10 »

Добър е, за дребни работи на близко разстояние или да вървиш в тъмното е идеален. Имам Ничията и го зачислих в колата - дребно, но под ръка като ти потрябва. Дифузора също работи добре и покрива целия рефлектор - ползвах само белия.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #59 -: 01 Декември, 2017, 12:37:40 »
Интересен челник NITECORE NU10 и NU10 CRI, не мога да реша дали е добро решение или просто изчистват наличности от останали диоди. От една страна е добре челника да е с голям ъгъл на осветяване и дифузна светлина, светене докато е включен към USB, червена светлина... От друга страна ми напомня за вече отминалите времена на челници с много слаби диоди, вместо един „нормален“ с оптична система, мислех че са останали само при безименните китайци и скъпарските западни марки. Вградената батерия също я отчитам като минус, какво се получава като замине във вечните ловни полета? Но предвид цената му все пак мисля, че е един полезен челник който ще върши доста работа. В момента е $17 с доставката в
https://www.gearbest.com/headlights/pp_605452.html?lkid=11391113

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 528
  • диагностициран
« Отговор #60 -: 16 Февруари, 2018, 18:11:37 »
При последната промоция в ЛИДЛ, закупих 3 челника, захранвани от 3хААА батерийки. Дават ги че са с CREE. Не разбирам и не знам дали е така. Светят прилично, като за 12 лева броя. Не, че имах нужда от челник, ама при тази цена, какво плащаш? А и имат 3 годиини гаранция....

Активен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 387
« Отговор #61 -: 16 Февруари, 2018, 22:10:45 »
Аз за себе си открих челника, просто удобен във всяко едно отношение и едно перфектно ЕДЦ!  *palec*

:nabira:
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 17 Февруари, 2018, 00:22:14 »
Той и ножа не е за изхвърляне  :D

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1029
  • Дърт на орел!
« Отговор #63 -: 17 Февруари, 2018, 15:27:44 »
Аз не съм много по челниците, но се загледах по HL60R на Fenix. Доста добри параметри.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 93
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 17 Февруари, 2018, 22:43:33 »
Здравей,Kalmar.
Fenix HL60R , доколкото помня е от 2013г и мисля ,че не е променян до момента.Ето ти много добро ревю от BLF форума:

http://budgetlightforum.com/node/50037

Ако си го харесал заради визията му и червения диод -разгледай nitecore HC65.
Поздрави.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #65 -: 11 Юни, 2018, 14:31:52 »
Който се е сдобил с Manker E03H може ли да напише малко впечатления, интересува ме с 14500 как работи, чета противоречиви мнения, изглежда първите модели са били само с един режим, а при по-новите това е променено. Мисля, че Yasenf беше споменавал, че има такъв :).

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 603
  • диагностициран
« Отговор #66 -: 11 Юни, 2018, 18:54:42 »
По принцип четох че му дават до 1.8 Волта,NiMh и Алкални.Ще понесе ли Ли-йон?

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 11 Юни, 2018, 20:41:03 »
Здравей StillOposum,за Manker E03H,четох,че работния волтаж е  0.6 до 1.8в и не работи с 14500.Ето добро ревю

http://budgetlightforum.com/node/56577

В коментарите под ревюто пишат да не се използват 14500 батерии.
Поздрави.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 361
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #68 -: 11 Юни, 2018, 23:59:41 »
Който се е сдобил с Manker E03H може ли да напише малко впечатления, интересува ме с 14500 как работи, чета противоречиви мнения, изглежда първите модели са били само с един режим, а при по-новите това е променено. Мисля, че Yasenf беше споменавал, че има такъв :).
Мдааа, по-горе вече писаха колегите - моя не е и помирисвал 14500 батерия - дават му само 1.2-1.5 волтови. Апропо за разлика от много модели фенери с АА/14500 не се сещам да има модел челник с тази батерия, който да работи с 14500 и се чудя защо ли.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Божо

• Гост
« Отговор #69 -: 12 Юни, 2018, 07:45:45 »
Skilhunt H15 го дават да става с 14500

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 12 Юни, 2018, 10:47:58 »
Здравей YasenF
Челници с АА/14500 се сещам за -Armytek tiara a1v2pro,Fenix hl35,Klarus titanium h1...Сигурно има и още
Поздрави

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1807
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #71 -: 12 Юни, 2018, 11:06:55 »
Skilhunt H15 го дават да става с 14500

Всъщност в книжката пише, че бачка с 14500.  ;)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #72 -: 12 Юни, 2018, 12:07:42 »
Темите в budgetlightforum съм ги чел, там и намерих неясното мнение, че изглежда вече има всички режими с 14500 батерия, преди работил само на един. Знам, че не се препоръчва но всичките си фенери ги ползвам така, е има някой марки не устискват с Li-Ion но нямам от тях :D.
Manker E03H ме привлича с гъвкавостта си която дават различните дифузери, любопитно ми е до колко са удобни, не толкова АА размера, споменават че ще пускат вариант с 18650, може да изчакам него в крайна сметка.

П.п. Както каза Кобилкина на времето  - да може да вкараш Li-Ion батерия и да не я използваш е все едно да имаш порше и да го държиш само в гаража...

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #73 -: 30 Юни, 2018, 17:31:59 »
Не знам дали тук му е мястото, но не искам да отварям нова тема.
Имам нужда от помощ, ако е възможно. Става дума за Skilhunt H03, който е на две батерии светене, като време. Вчера ми потрябва и фенера отказа. Батерията Панасоник беше толкова изпразнена, че й трябваха около 5мин. преди да почне зареждането. Сложих нова, заредена - не свети. Задържах копчето,развих и завих тръбата - не свети.
Не знам как се е разредил толкова Панасоника, но има вероятност и да оставен включен от едно палаво гостенче. Реално е използван на слабия режим.
Ако някой може да го отремонтира, черпя и плащам, може и обратното. :nabira:

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #74 -: 01 Юли, 2018, 06:45:48 »
Следвайки съвета на колега, забелязах, че главата загрява все едно окъсява. Язък за светулката, явно ще ходи на боклука.

ArmsBG OlightBG Batteryservice