Автор Тема: Специлизирани мултиинструменти за аварийни ситуации и други тежки натоварвания.  (Прочетена 1412 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1288
  • Reputation Power: 70
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Обща тема за всички аварийни инструменти като стъклотрошачи,резачи на колани,dynamic entry (не знам как да го кажа на български) ,мултибрадви,лостове,палки,тактически химикалки и всички помощни инструменти със общо или специализирано приложение.

Понеже има интерес към тези инструменти,отварям темата ,като добавям и доста други инструменти със общо предназначение ,които не са намерили място в другите теми.
Ще допълвам със времето  :)

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
Започвям със палките. Като човек със 12 годишен опит в сферата на сигурността и охраната,за мен това е задължителен инструмент за всеки който работи със хора - правоохранители,контрактори и др.
Не случайно наричам палката инструмент ,защото не е уред за чупене на глави и кокали,както е масовото разбиране ,а в ръката на обучен и трениран човек си е инструмент за задържане и обезоръжавяне.
Лидер в производството на палки и аксесоари към тях определено са чехите от ESP .
Когато се ползват за дефенс и за хватки за задържане  работа вършат и незакалените,но когато става въпрос за професионална употреба и прилагането на по голяма част от аксесоарите препоръчвам закалената серия.
Във това видео онагледяват разликите.

Сама по себе си закалената палка е лост,който може да се ползва за всичко което може да се ползва една щанга,като се отвие капачката може да се ползва и като удължител на лулата за смяна на гума на колата.

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2038
  • Reputation Power: 99
  • Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!
  • диагностициран
Като келеш изкривих една такава ЕСП в двулитрова бутилка от бира, пълна с вода. Незакалена разбира се. Сега във вратата на колата държа една незакалена - не съм тръгнал да я ползвам, но по-добре нея от колкото лопатата в багажника или текстолитената бухалка ( с последната съм кривил казан за боклук от тия с колелата  :D ).

Бих взел една закалена, за да мога да я ползвам с аксесоарите, без да се притеснявам, че ще я строша.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен scorceni

• Прост боксьор
  • Старо куче
  • Публикации: 125
  • Reputation Power: 40
  • scorceni някой ден ще бъде някой...scorceni някой ден ще бъде някой...scorceni някой ден ще бъде някой...scorceni някой ден ще бъде някой...
А аз имам закалена 21,но някак ме е страх да я бухам. Нещо конструкцията не ми вдъхва доверие . :(
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Буай смело - нищо и няма! 
Забравих като каза 21 да спомена размерите на ESP - 16' която се води мини и стандартни 18';21' и 26' . За мен най удачен избор е 21' - 18 идва къса а 26 си е бая тояга и се губи маневреността- въдица нещъ да нося  :D

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Такааа,връщаме се на инструмента виновник за тази тема а именно "теслата"
на ESP или по- точно BCB-01
Инструмента го имам от скоро и не съм му развил потенциала напълно ,но два пъти съм го ползвал и съм много доволен от идеята. A тя в случея е точно да имам компактна тесла под ръка,защото освен с охрана покрай баща ми се занимавам и с геодезия и ми върши идеална работа,когато трябва да се набавят и забиват колчета или пирони със капачки,или трябва да се рови в пясъка да се намери някоя тръбичка  ^-^
Размерите му не са много голями

И спокойно се носи в чантата или  в джоб на тасманиан L ,който му ляга идеално.
Теглото му е 850 гр.
Сега,много ли е,малко ли е не мога да преценя ,аз от мъкнене на железа не се плаша. :D
Идеята му по природа е точно динамик ентри туул или специализиран инстумент за насилствено влизане . Със теглото си накрая на палката дава доста добра инерция като чук,достатъчно здрав изглежда да се ползва като лост за повдигане на врати . Има си и два огледални канала в които да ляга патрона на вратата за да се счупи.
По обясними причини не съм пробвал тези екстри,но ако намеря някоя изхвърлена врата с патрон обезателно ще пробвам  ^-^
Ето едно клипче от нета как работи като такъв

Реално наистина може да се окажете в ситуация когато да имате такъв инструмент е жизненоважно за вас или за други хора.
Практиката ми  като охранител ме е срещала със "аварийни" врати които са заключени или са със премахната лапа отвътре за отваряне защото много служители и хора си излизали от там. Тези врати се поправят и започват да работят единствено когато се очаква проверка от РЗПБСН защото това е страна на абсурдите.
Какъв е шансът да стане пожар или авария във мол,кино или друго обществено място и вие да сте вътре ?!?
Ми да ви кажа вероятно  е ,но по страшното е ,че е по вероятно аварийните изходи да са заключени или блокирани.

Така всеки си преценява за себе си какво иска да носи и дали би му било необходимо. Този туул намира приложение и в двете ми работи ,като в цивилната сфера си е тесла а в службата си стои в чантата - ни хляб ни вода иска.
Ето едно мое клипче как работи като тесла.
Съжалявам че в кадър влезнаха скъсаните ми дворни маратонки  :no:

Това е общо взето,ако имате въпроси не се стеснявайте да питате ,аз продължавам да си търся изхвърлена врата ,да допълня ревюто.

За финал искам да кажа едни думи на един познат от НСО
" Цял живот се готвим за нещо което може никога да не се случи,но ако се случи ние ще бъдем готови".
« Последна редакция: 06 Април, 2018, 17:59:53 от Мечков »

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!Божо има голям потенциал!
  • диагностициран
Много яко приспособление  :punk:
Гледам имат и лопата - заточена като на Колд Стил.

Такива неща е хубаво да има човек под ръка, май ще се огледам в закалена палка 21" или 23" и да си я оборудвам.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Ми аз имам фенера и теслата. Евентуално бих заприходил и карбидният шип за прозорци ако изпадне някъде на добра цена.

Ето едно клипче за аксесоарите,като Лего е  :D

Имат и брадве

И лопатето

И арматурните клещи

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 91
  • Reputation Power: 3
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
Благодаря за ревюто! Като ходя в София, ще мина през Армса да му хвърля едно око. Не че много ми трябва, като ходя веднъж годишно на кино в мола, но не е зле да се намира, че не се знае още колко Star Wars-а ще направят  :D  За вадене на пирони не е много добро, заради издължената глава, но мулти инструментите винаги са с компромис.

Неактивен bvenkov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 18
  • Reputation Power: 1
  • bvenkov няма влияние.
  • диагностициран
Привет колеги, преди известно време попаднах на ето това чудо наречено Trucker's Friend което смятам че попада в категорията.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
То се е видяло ,че снимките няма да ми се появят,поне да ги кача тези двете,а скоро и на новата играчка.

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Закалена палка и теслата определено ще са следващите ми покупки! Лопата също ми харесва, а за клещите нямам думи - зверски!
Тъй като в колата имам страшна лопата, теслата ще ми върши перфектна работа за всякакви груби неща, а и е по-преносима.

Много ама много ме кефят!

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Намерих си един изоставен и разбит павилион,но патронът стоеше  ^-^

Уви,вратата не беше заключена за да разбера като се счупи патрона дали ще се прибере езика и въобще какво ще помогне счупването на патрона,но поне видях техниката и колко усилие му трябва.

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 350
  • Reputation Power: 51
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Снимките ти отново не се виждат.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Снимките ти отново не се виждат.
Всичките ли  :yikes:

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2711
  • Reputation Power: 140
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Всичките ли  :yikes:
Аз ги виждам и на щайгата и на телефона.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Виждам тези от днес. Преди малко не се виждаше последната, но сега се появи. Не виждам снимките от 6-ти април.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 91
  • Reputation Power: 3
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
Много голямо усилие ли трябва, за да се строши патрона?

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче

Неактивен gogotattoo

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1054
  • Reputation Power: 5
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
Патрон - нанай :) От ключарските сервизи тичат и за 40 лв. слагат един предпазител - пресечен конус, изравнен на нула с патрона - не мож го хвана с тойзи инструмент; Я дай идея (+16) за некой силно кровопусков инструмент :) .... Навремето имаше един съветски фехтовач - Кровопусков :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Е този конус нали като го избабаня с чука и ще стане на ключодържател  :D
Но технически не мога да си обясня като се счупи патрона как резето което заключва ще се върне само.. ::)

Неактивен nikolai

• Старо куче
  • диагностициран
Не се връща. Трябва ти нещо като кука, за да го изтеглиш от касата на вратата. Имаше една песен на Слави- За крадец не ставаш, сине... :D Другата част от песента не се отнася за теб :)

Неактивен gogotattoo

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1054
  • Reputation Power: 5
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
Но технически не мога да си обясня като се счупи патрона как резето което заключва ще се върне само.. ::)

Много просто - патронът се чупи по средата, тогава и с отверка завърташ езика ;)

П.П. Слабото място на патрона е по средата, където е езичето - като падне половинката езичето е видимо пред тебе :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен dtz

• 鸡肉和米饭-3.50列弗
  • Старо куче
  • Публикации: 1001
  • Reputation Power: 125
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Гдбоп харесва този пост :D

Активен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 49
  • Reputation Power: 2
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
При по-високия клас патрони има защита ,която предотвратява чупенето на патрона точно на езичето.
Доколкото съм чувал от стари хора,след като се строши патронът,най-лесно се отключва като вкараш нов патрон с на мястото на стария
« Последна редакция: 17 Април, 2018, 10:50:53 от emci74 »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice