Автор Тема: Manly Wasp  (Прочетена 11022 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1861
  • Reputation Power: 20241
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Manly Wasp
« Отговор #75 -: 05 Юли, 2018, 18:53:00 »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 586
  • Reputation Power: 3192
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #76 -: 05 Юли, 2018, 18:59:51 »
Еха, страхотна реклама за този мъник :yes: Много симпатично, а както се вижда и функционално ножче. Когато порасне, ще стане drugar :D :D :D
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 946
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Manly Wasp
« Отговор #77 -: 05 Юли, 2018, 20:06:12 »
Когато порасне, става Comrade.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #78 -: 31 Юли, 2018, 13:53:47 »
Днес получих две пратки от "Еконт" и тъй като съм отпуска и по къси гащета, в джоба ми беше само Wasp- чето. Разопаковането беше извършено с него. Голям кеф! Страхотен контрол, никакви поражения по стоката, а рязът няма какво да го коментирам *palec*
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 68
  • Reputation Power: 33
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #79 -: 04 Август, 2018, 17:51:41 »
Когато порасне, става Comrade.

(Щракни за да видиш изображението.)
А дали могат да се разменят клипсовете на двата ? :nabira:

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Manly Wasp
« Отговор #80 -: 04 Август, 2018, 19:34:03 »
А дали могат да се разменят клипсовете на двата ? :nabira:

Не, основата на клипса и фрезованото "легло" са с различна форма. Главите на винтовете са също различни, на моя Комрад е по голяма и като обем и като размер шестограм. Но съм длъжен да спомена че моя е закупен веднага след форумните и е малко по-стар модел. Моя не е с олекотени линери и накатката е различна.

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 16
  • Reputation Power: 41
  • smurten няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #81 -: 22 Август, 2018, 17:50:38 »
Иска ми се да го заприходя и в червено, някой може ли да съдейства.
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Активен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 17
  • sts1969 няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #82 -: 22 Август, 2018, 19:01:43 »
От каква стомана го търсиш?
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • smurten няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #83 -: 22 Август, 2018, 19:12:49 »
12С27 напълно ме устройва
пп. С цена от около 65лева получаваш повече от качествен нож мисля.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 428
  • Reputation Power: 4004
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #84 -: 21 Септември, 2018, 20:09:27 »
какво стана ?
че май и аз искам

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • smurten няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #85 -: 21 Септември, 2018, 23:37:11 »
какво стана ?
че май и аз искам
Ми имам си две оранжеви за сега, а червено още се търси...

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #86 -: 13 Октомври, 2018, 23:14:17 »
Много удобен и ползвателен нож се оказа . 12с27 е моя , много реже , бързо се точи , въобще приятна малка ножка.  :nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #87 -: 14 Октомври, 2018, 00:44:16 »
Аз съм с варианта от стомана S90V и за моя изненада се очертава като една от любимите ми сгъвайки. Купих го заради пътуване в Гърция, предвид ограниченията там за носене на ножове. Мислех, че го придобивам за нещо инцидентно, след което ще отлежава в шкафа или ще го подаря на приятел, но нещо в него ме грабна. Това е ножчето, което е в джоба ми в 90% от случаите, когато съм си вкъщи, а често е част и от градското ми EDC. Предубеждението ми към късите остриета се оказа неоснователно. Това нещо е страхотен резак, който се справя отлично с всички възникнали задачи в градски условия, извън тези в домакинството. Не, че няма да се справи и с част от тях, но при наличие на кухненски ножове не е налице такава необходимост. Перфектен за разопаковане на пратки и стоки, за нарязване на плодове и всякакви дреболии в ежедневието- конци, дразнещи етикетчета по дрехите на неподходящи места, отваряне на кореспонденция и др. Ползвал съм го и за нарязване на сухи мезета и се справи отлично. А и може да се носи съвсем дискретно в малкото джобче, което имат повечето дънкови панталони. Приятно впечатление прави 4-ри степенното затваряне/отваряне на острието, което е чудесна идея, с оглед безопасното ползване на ножа. Личното ми мнение е, че WASP е един сполучлив модел на Manly, който има бъдеще.   

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 330
  • Reputation Power: 427
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #88 -: 14 Октомври, 2018, 00:56:55 »
И на мен ми допада много. Геометрията на острието и компактният размер са най-големите плюсове, а клипсът е почти идеален.

Бих се радвал, ако излезе подобен модел с опция за отваряне с една ръка.

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #89 -: 14 Октомври, 2018, 08:54:45 »
То трябва да е по скоро умален Пийк . С тази стегната пружина и четирите степени , няма как да е еднорък . Съответно като отхлабиш пружината , трябва и заключване ...   :nabira:

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #90 -: 14 Октомври, 2018, 17:03:43 »
Имах предвид като форма (Защото ми допада повече от Peak-a). Иначе съм съгласен, че със сегашната пружина не е подходящо.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 155
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #91 -: 14 Октомври, 2018, 17:43:04 »
А каква именно е сегашната пружина на уаспата, че в ревюто нищо не намерих за нея.

На комрида бих казал, че е отказваща. Поне при моя. То вместо да се наслаждаваш на отчетливо, плавно и приятно отваряне и затваряне, следва едно напъване, стискане на зъби.

Не ми е това представата за хубав нож.

За скосове няма какво да кажа, добра работа.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #92 -: 14 Октомври, 2018, 18:18:41 »
А каква именно е сегашната пружина на уаспата, че в ревюто нищо не намерих за нея.

На комрида бих казал, че е отказваща. Поне при моя. То вместо да се наслаждаваш на отчетливо, плавно и приятно отваряне и затваряне, следва едно напъване, стискане на зъби.

Не ми е това представата за хубав нож.

За скосове няма какво да кажа, добра работа.
Ами пружината осигурява нормално и безпроблемно отваряне на ножа. Не е прекалено стегната. Ето едно клипче, в началото на което се вижда четиристепенното отваряне на ножчето.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #93 -: 14 Октомври, 2018, 18:24:34 »

Значително по-добрe от Comrade. Всъщност това е главната причина да го харесвам много повече.

Не е като Victorinox, но се отваря достатъчно лесно.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #94 -: 14 Октомври, 2018, 18:29:44 »
Благодаряяя! :)

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Manly Wasp
« Отговор #95 -: 15 Октомври, 2018, 13:33:17 »
До толкова е по добре, че са достатъчно уверени че да дадат инструменти за разглабяне със ножа. Комрад-а изрично ме предупредиха да не го разглабям или ако го направя, да им го изпратя да ми го сглобят.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #96 -: 16 Октомври, 2018, 22:39:24 »

Интересни коментари.
Paradise is where I am.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #97 -: 16 Октомври, 2018, 23:13:25 »
Накратко. Добро острие. Клипсът се разшляква, както при Пийка.

При по-силен натиск острието опира в пружината, като е сгънат. Съответно остава следа по режещият ръб.

Това разбрах от филмчето и свързаните с него филмчета.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #98 -: 16 Октомври, 2018, 23:15:46 »
При по-силен натиск острието опира в пружината, като е сгънат.
  Трима души от коментаторите споделят за това.
Paradise is where I am.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #99 -: 16 Октомври, 2018, 23:16:26 »
Да, това даже в тази тема беше обсъждано. Жалко, че очевидно е пропуснат такъв сериозен дефект.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice