Автор Тема: Manly Wasp  (Прочетена 21554 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

koceto

• Гост
Manly Wasp
« Отговор #100 -: 19 Октомври, 2018, 20:34:13 »

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1255
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #101 -: 23 Януари, 2019, 01:42:09 »
 Манли рулззз  :D
Paradise is where I am.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 763
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #102 -: 26 Януари, 2019, 15:05:28 »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 906
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #103 -: 09 Юни, 2019, 21:52:48 »
Днес жената ме изнуди да купя една малка пейка от Jysk, та при разопаковането ѝ ползвах Manly Wasp, който ми беше подръка. Много е удобен за такива дейности, в което се убеждавам не за първи път. После реших да нарежа кашона за по- лесното му изхвърляне и се позаиграх. Още малко и щях да го нарежа ситно като за салата :D. Може би трябваше да преброя срезовете, ама се сетих много късно. Рязането го извърших с push cut. Първоначално по навик използвах основата на острието, но после открих, че при разане в областта на коремчето, ножът направо лети през картона, което е логично, защото острието изтънява към върха. В резултат на заигравката ми ножчето позагуби бръснещата си острота и реших да го презаточа, още повече, че до този момент си беше с фабричната заточка. Мисля, че съм го минавал само на строп. За целта използвах керамичното точило CC4 на Fallkniven,първо грубата, а после фината страна, след което направих лек строп и ножчето стана наистина оса. Сведено е тънко и става наистина много остро. Пропуснах да напиша, че моят екземпляр е от S90V.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен TuBorko

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 44
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #104 -: 13 Юли, 2019, 00:00:44 »

Джобното ножче на джедаите...  *нинджа* 

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #105 -: 05 Август, 2019, 10:54:24 »
Много симпатично ножче. Поздравления за дизайна. Отдавна го заглеждам и накрая си поръчах едно с черни и червени чирени. На живо се оказа още по голям сладур. И после го загледах малко по внимателно и до там. Разминаване на чирените с поне 2 мм, разглобяване пилене и т н. но не може да се дупчи безкрайно защото има фаска. Някакси го докарах до не толкова дразнещо стърчен, но все още стърчи. Вторичния скос, е съвсем различен от двете страни ама съвсем. Харесвам марката, имам няколко ножа и не съм имал такива проблеми. Моя личен извод е че вече онлайн нож от Манли  - не, само на място и с оглед.
Някой ще каже какво толкова нали си имаш гриндер работилница и т.н ще го оправи, но скоро и кола трябва да купувам ....а място за автосервиз йок.

Неактивен dobromirdimitrov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 20
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #106 -: 07 Август, 2019, 07:29:06 »
Ако е възможно в такива постове да има и снимков материал че иначе звучат хейтърски.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 337
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #107 -: 07 Август, 2019, 08:57:37 »
Поста не е хейтърски, всеки си има глава на раменете за да прецени, особено ако си имал нож от производителя.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #108 -: 07 Август, 2019, 09:02:43 »
Хора сме. Има разминавания понякога, като всяко производство.

Моят не му намерих недостатъци в изработката.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 906
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #109 -: 07 Август, 2019, 13:32:16 »
При моето ножче проблем с разминаване на чирените няма, а скосовете са равномерни. Единствено има недостатък при полиране на острието. От едната страна при определен ъгъл на падане на светлината се виждат дъговидни линии, разположени по ширината на острието. При опипване с ръка обаче повърхността е огледално гладка. Това не се отразява по никакъв начин на функционалността на ножчето, поради което приемам този недостатък за козметичен. Впрочем имам и фикс на Спайдерко от същата стомана- S90V, при който полировката е подобна. При Wasp-а след известен период на ползване се разхлаби осевият винт. Моят нож е от партидите с черните винтове. При другите модели от марката не ми се е случвало такова нещо. След притягането му всичко си е наред и не се е разхлабвал повече, поради което си мисля, че може да си е дошъл изначално недобре затегнат при мен. Като цяло съм много доволен от този мъник, ползвам го сравнително често за дребни задачи- разопаковане, рязане на етикети, поставени на неподходящи места по дрехите, дялкане и подостряне на пръчки за шишчета, острене на моливи и др. Носих го в Гърция, където рязахме луканки и пастърми, с което се справи чудесно. Очевидно част от пуснатите в продажба ножове на Менли имат някои дребни несъвършенства. Такива обаче имат и ножове на други известни марки. Аз лично мога да дам 2-3 примера с мои ножове. Ето защо при закупуване на нож е хубаво това да се извършва от физически магазин, където стоката може да бъде огледана и изпробвана, както и да се подбере конкретен нож, за да няма разочарования.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #110 -: 07 Август, 2019, 15:22:53 »
Не бях влизал да видя. Да бе не става въпрос за хейтърство, както писах имам няколко и още ще имам, харесвам ги. Просто за себе си съм решил че вече трябва да видя първо и тогава.  🍺

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 872
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Manly Wasp
« Отговор #111 -: 07 Август, 2019, 16:25:57 »
Аз да питам само. Тия ножове за витрината ли са или за ползване?

От телефона

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 528
  • Минерален ентусиаст
Manly Wasp
« Отговор #112 -: 07 Август, 2019, 16:41:13 »
Може и за витрина да са...

Или само да хвалим и всяка грешка трябва да се извини, защото са "наши".

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1511
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #113 -: 07 Август, 2019, 17:04:27 »
Аз да питам само. Тия ножове за витрината ли са или за ползване?

От телефона

За мен ножа трябва да е идеален погледнат отвсякъде и най важното нож не се държи във витрина.
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 957
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Manly Wasp
« Отговор #114 -: 07 Август, 2019, 17:22:48 »
И аз го имам този нож. Ще ме накарате да го извадя, не от витрината :D, и да го разгледам детайлно и с критичен поглед, та белким >:( видя някакъв кусур. Ще докладвам по-късно. Ама как реже ябълки... малиии, не е истина! С тези габарити и скос какво да искаме да изцедим от този нож? Батонинг ли, федър стик, дране...какво? Дайте да сме реалисти.
Приятен ден на всички!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 957
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Manly Wasp
« Отговор #115 -: 07 Август, 2019, 18:54:20 »
Ами поразгледах го, повъртях го в ръце- нЕма забележки по напасване, центриране и т.н. Леко пружината изпъква над чирените към края на дръжката/ петата на острието/, но е равномерно, симетрично и не се набива в дланта при силов хват. Скосовете са симетрични, финиш на острието- на ниво, което ме задоволява.
Малко, приятно и леко ножче. Българско, подсигурен сервиз- нищо повече не бих искал аз лично.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #116 -: 07 Август, 2019, 20:29:31 »
Може и за витрина да са...

Или само да хвалим и всяка грешка трябва да се извини, защото са "наши".
Едно е градивна критика. Дру го е постоянното реване във форума. Как никой не се оплака от ножове дето е дал 200 - 300 -500лв със същите несъвършенства, а всички реват от ниския клас 50 - 100лв? Без лоши чувства просто ми е любопитно.

От телефона

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1314
Manly Wasp
« Отговор #117 -: 07 Август, 2019, 21:43:48 »
Имам няколко ножки от Менли и не мога да кажа нищо лошо за тях. Конкретно за тоя случай намирам критиката за градивна но и не харесвам много реването за дребни неща, така че моето мнение е малко на кантар... Не виждам какво се очаква от добре събрано ножче с добър дизайн и хубава стомана, за грубо $80 кинта... Това е работно ножче, не е за витрина... Напълно съм съгласен с последните няколко души писали в темата, макар мненията им да изглеждат различни, нека не забравяме, че все пак Менли са нова фирма и тепърва има да оправят дребни детайли по евтините си линии.
Аз бих се съгласил с Кирил че ножовете им трябва да са без подобни разминавания в пасването, все пак се опитват да стъпват на чуждият пазар... Ако чужденеца не се интересува много от ненапаснати чирени и компенсира гъдела с хубавата стомана и геометрията на острието, напълно нормално е нашенските потребители да са по - изкушавам се да кажа "капризни", но реално това не е каприз а внимание към детайлите, няма лошо когато те критикуват "своите", наистина ако изобщо може посочването на тея дребни неща да се приеме за критика, то тя в никакъв случай не е реване а е градивна... Реване е когато се обръща непрекъснато внимание на несериозни неща, няма един от американците с които общувам в техният форум който да критикува наистина Менли, всички питат за още, за мене това е много добър показател и Менли си заслужават доброто име. Тея "проблеми" ще се изгладят според мене с времето, а на нас нищо не ни пречи да си "изгладим" нещата които не ни харесват на наще ножчета, ебаси за това е хобито нали ?  :ohhoho:
Μολων λαβε !

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #118 -: 07 Август, 2019, 21:49:41 »
Данчо днес лично съм си отделил час време да мина през фирмата Manly и да отправя градивната си критика към собственика. Нищо не им спестявам, за да могат да се развиват.  :nabira: :nabira: :nabira:

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1314
Manly Wasp
« Отговор #119 -: 08 Август, 2019, 00:07:56 »
Ами аз точно това имах предвид като казах, че съм съгласен с последните няколко мнения макар и да изглеждат различни а щом си намерил време да отидеш до тях, това според мене заслужава адмирации. Аз съм сигурен че от фирмата ще го вземат под внимание, все пак такъв, дето викат тука feedback само помага на фирмите да определят стандарта на покупателя, който трябва да гонят.
Според мене американците приоритизират и тея неща не са на първо място но дори и да е така, ако се изгладят, няма да ги има по ревютата и това е само плюс. :nabira:
Μολων λαβε !

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 46
Manly Wasp
« Отговор #120 -: 08 Август, 2019, 08:22:26 »
Моята бройка от S90V с камофлажните чирени, произведена и купена в самото начало, когато обявиха модела е страхотна. Всичките ми техни ножчета са били перфектни с изключение на форумният Пиик, който след посещение в цеха, ми поправиха веднага. Единственото, което забелязвам негативно е повишението на цените, но то ако беше само при тях...

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1992
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Manly Wasp
« Отговор #121 -: 08 Август, 2019, 20:39:17 »
........ Как никой не се оплака от ножове дето е дал 200 - 300 -500лв със същите несъвършенства .........
От телефона

Аааааа, не е така, ама не си ме слушал, като разправях за ножчето, което купих с такъв кеф за 300 + лева и ме разочарова !
Става въпрос за сгъваем DPx,дето е сглабян от ЛайънСтийл,  от милитари варианта, или демек със Слейпнер стомана (хубава стомана),  и възможност за разглабяне без специални инструменти ! Уж нож, направен да издържи на як тормоз (има кллипове), а моя без да е ползван, само отварян и затварян, получи ветикален луфт, ако не изполваш рото-блока. За саляне на клипса и разглабяне, трябва да се отвие шипа за стъкла, който е и болтче, завито в бек-спейсъра. При завиването му, без даже да се пробвам, да стегна, болтчето отскубнна резбата  :no: .......... и не помня още какви други  глупости !!!

Друго ноже, на КС ...... малък слипджоинт, който ми струва 200 кинта. Да, обаче, като се отворят остриетата ('щото са две) и виждаш луфта м/у двете остриета, там където контактуват с гръбчето на ножа и т.н.  !!!

Така че, не се залъгвайте, щом е чуждо и е скъпо, значи е супер ........... е да де, ама не винаги !!!

:nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3727
Manly Wasp
« Отговор #122 -: 08 Август, 2019, 20:49:46 »
Кофти сглобка си е кофти сглобка и при 100 и при 300 кинта. За някои хора 100 лева за нож си е сериозен разход и имат пълно основание да държат на качеството!

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Wasp
« Отговор #123 -: 12 Октомври, 2019, 23:06:12 »
Гледам в сайта на български магазин новите Wasp от 14C28N  и си мисля, че това е един от най-успешните им модели.

От фиксовете конкуренция има от Колд стийл, CRKT, от китайци, и от мори и хултафорси.

Комридът е странна птица без заключване при сравнително голямо острие и трудно отваряне.

Пийк според мен също има конкуренция. Дръжката му е много равна и дълга.

Същата равна дръжка според мен е на място при Wasp. Понеже е доста по-къса. И няма нужда да удържа силово рязане и напъване.

Интересните стомани и перфектното скосявяне го извеждат напред в този клас ножки.

Леки, малки, резливи едц-та. Цената пък отнася конкуренцията.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1310
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Manly Wasp
« Отговор #124 -: 14 Октомври, 2019, 12:34:47 »
Конкуренцията на кого отнася? Защото мога да изброя списък от поне 30-40 модела, много по-добре направени и по-евтини! :)
Само да вметна единия пример! От 25 до 30-33 долара в зависимост от къде се купува :) WASP стартира от 86 лева!  ;)

ArmsBG OlightBG Batteryservice