Автор Тема: Голям нож от Велико Търново  (Прочетена 1103 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • Reputation Power: 17
  • AlexUnder няма влияние.
  • диагностициран
Голям нож от Велико Търново
« -: 02 Май, 2018, 18:28:59 »
Привет колеги,

Вчера бях на възтановката на Априлското възтание и от Копривщица налазих един голям бабан!
По съвет на колеги го взех за да го измародерствам както мога и в последствие ще разберем дали става за нещо.... :yahoo:
Цена за 45см нож от 4х13 стомана ( за която четох ,че е от най-ниските класове ) ми искаше 75 лева ,като поговорихме , видя ,че обичам ножовете  и смъкна цената с 30 лева.
Без кания  и чирени от орех. Няма абсолютно нищо симетрично в това острие! Като казвам нищо ...... Разбирайте .....НИЩООО... грам симетрия няма  O0 O0 O0
Хареса ми формата на острието и в мислите ми изникнаха куп издевателства ,за които да го взема. Май започвам да прихващам от бигорексията на някои колеги .... ( Кукри) тука си ти  *нинджа* :punk: 
Ако Ви е интересно ще го наснимам още и ще измеря туй-онуй.
Снимката е сравнителна с очевидно по-малкото му братче от Барк Ривър - The Vengeful One _ от CPM3V ( точно 12 пъти по скъп).

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2721
  • Reputation Power: 141
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #1 -: 02 Май, 2018, 18:37:40 »
Тествай го с ръкавици.Тази пета ще убива.
Колко е дебел?
Дано се окаже попадение.Честито!
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 02 Май, 2018, 18:46:26 »
Тествай го с ръкавици.Тази пета ще убива.
Колко е дебел?
Дано се окаже попадение.Честито!

Петата и гарда са много недодялани и двете имат прави ъгли ,които ще трябва да обера. Дебелината е към 2.5 мм.. ще доизмеря и ще върна тук.

Искам да споделя една случка от предната седмица...

Бях в градината на вилата и реших с Барк Ривъра да отсека малко дебели клони. Започнах да сека ... кефа голям.....обаче така се вкарах в сеченето и започнах все повече да засилвам острието и с по-голяма сила да удрям , когато незнам как ми се извъртя ножа ......само близна леко кората на дървото и СЛАВА БОГУ като ме изхака с плоската част в бедрото.... :yikes: Е тогава разбрах как освен без квадрицепс щях да си прережа и артерията на кракът а от там .... вече става малко сложно!
Сега имам много ценен урок за който благодаря ,че завърши по най-добрият за мен начин!

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 142
  • Reputation Power: 222
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 02 Май, 2018, 22:04:39 »
Точно това "творение" не биваше да го представяш във фейс групата на Брк Ривър,като Български нож ,защото нивото на нашите майстори е на светлинни години от показаното  ;) :nabira:

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1321
  • Reputation Power: 73
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #4 -: 02 Май, 2018, 22:31:00 »
Мдаа,с големите железа шега не бива изкарал си късмет наистина.
Когато ми се наложи да работя със железа,разбирай флексове ,винкели и ламарини турникерът ми е в джоба винаги. Белята става за секунда.
Ножът няма да го коментирам....на всеки се е случвало в определен момент от ножарството :love: Лесно ще стане интересно танто и с едни микартени чирени... 8)

Неактивен vlastelin

• Faber est quisque suae fortunae
  • Старо куче
  • Публикации: 149
  • Reputation Power: 6
  • vlastelin няма влияние.
« Отговор #5 -: 02 Май, 2018, 23:03:05 »
Поне знаеш ли от кой го взе, име, контакти...

Неактивен bvenkov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 19
  • Reputation Power: 1
  • bvenkov няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 03 Май, 2018, 09:28:59 »
Аз лично гледам на такива ножове като потенциални DIY проекти, това е в случай че не се разпадне при първото по-здраво млатене :).
В крайна сметка най-важното е човек да се забавлява.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 03 Май, 2018, 13:10:03 »
Точно това "творение" не биваше да го представяш във фейс групата на Брк Ривър,като Български нож ,защото нивото на нашите майстори е на светлинни години от показаното  ;) :nabira:

На групата на Барк Ривър им е през ... за наще майстори ( без да се засягаш, казал съм ,че това е много нисък клас творение ) .. а каквото имам това показвам.. Мое си е и не ме е срам  :chukane:! Не е високо качество.. даже може никакво да не е , но само това имаше в Копривщица на този славен ден!  Относно качествата му на работа мисля ,че ще удържи! Ако не! Халал да им е !:)
Щом дядо Майк хареса снимката и коментарите ,явно му е направило впечатление  :yahoo: :yes: :yahoo:

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 03 Май, 2018, 13:11:39 »
Поне знаеш ли от кой го взе, име, контакти...

Контакти взех! Ако ти е нужен ще споделя ... макар ,че малко ме съмнява !  O0

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 03 Май, 2018, 13:13:01 »
Мдаа,с големите железа шега не бива изкарал си късмет наистина.
Когато ми се наложи да работя със железа,разбирай флексове ,винкели и ламарини турникерът ми е в джоба винаги. Белята става за секунда.
Ножът няма да го коментирам....на всеки се е случвало в определен момент от ножарството :love: Лесно ще стане интересно танто и с едни микартени чирени... 8)
Благодаря ти! Много точно го каза " на всеки се е случвало в определен момент от ножарството " хахах мухата без глава :chukane:

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 142
  • Reputation Power: 222
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 03 Май, 2018, 15:57:59 »
На групата на Барк Ривър им е през ... за наще майстори ( без да се засягаш, казал съм ,че това е много нисък клас творение ) .. а каквото имам това показвам.. Мое си е и не ме е срам  :chukane:! Не е високо качество.. даже може никакво да не е , но само това имаше в Копривщица на този славен ден!  Относно качествата му на работа мисля ,че ще удържи! Ако не! Халал да им е !:)
Щом дядо Майк хареса снимката и коментарите ,явно му е направило впечатление  :yahoo: :yes: :yahoo:
Обаче на нас не може да ни е през....за наще Майстори  ;)
Относно ножа сигурно ще ти върши работа-винаги има нужда от  нож за хамалогии  :punk:

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 108
  • Reputation Power: 3
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 03 Май, 2018, 16:07:21 »
Такива ножове се предлагат по всички събори, панаири, битаци и т.н. След малко пазарлък с брата ром, човек може да си вземе за почти без пари (по нашите стандарти). Качеството не е чак толкова лошо, а както е споменал колегата по-горе, го има и кефа от "тунинговането". Този специално ми харесва като дизайн, доста повече от именития му събрат. Ако се пипне малко, и ако е добра закалката, ще стане чудесен инструмент. Ползвай го със здраве!  :nabira:

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 03 Май, 2018, 16:51:33 »
Тъй като съм много нов в този обширен ножо-свят ,знам че много неща незнам O:-) Правя понякога глупави покупки, понякога просто спонтанни но всеки един е ценен опит. Както каза колегата " на всеки събор ги има " точно тези.

Относно Българските майстори мога да кажа ,че нямам опит с тях. Нямам нож правен от наш майстор ,но като гледам в разделът за ръчно изработени мисля ,че те по нищо не отстъпват на чудестранните. А конкретно на отговорът на колегата за форумът на БРК - там дядо Майк е на пиадестал а цена от 250 долара за 10 см острие А2 не са пари...

Неактивен asenvr

• Редовен
  • Публикации: 47
  • asenvr няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 03 Май, 2018, 17:10:40 »
На нашите майстори им е точно през същото място за мнението на групата на Барк Ривър :D

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 229
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 03 Май, 2018, 17:21:40 »
Въпросът е за имидж, няма значение на кой му пука или не :)

Може да звучи префърцунено, но това е реалността. Репутацията продава, а на българската продукция и липсва такава (С някои малки изключения).

Неактивен asenvr

• Редовен
  • Публикации: 47
  • asenvr няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 03 Май, 2018, 18:41:18 »
Реалността е съвсем различна. Доста от нашите майстори продават в чужбина, и то на цена по-висока от тази на серийните Барк Ривър , и има защо.Това ,че някой си е купил някакво извращение от някъде за никакви пари си е негов проблем, със същия успех може да си купи от,,Левчето" ножове за по 5-10 лева,копия на доста известни фирми и да им прави коментар.Германците казват ,че ако евтино и хубаво се продават в един и същи магазин ,то те винаги са на различни рафтове.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 229
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 03 Май, 2018, 21:13:45 »
И с двете не съм съгласен, но не ми е работа да говоря от чуждо име.

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1026
  • Reputation Power: 133
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #17 -: 03 Май, 2018, 21:28:25 »
Ма верно ли показа на грингосите кви ножки прайм ний тука!? Шма уморите, ей :D
« Последна редакция: 03 Май, 2018, 21:31:40 от dtz »

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 04 Май, 2018, 12:13:04 »
Ма верно ли показа на грингосите кви ножки прайм ний тука!? Шма уморите, ей :D

O0 O:-) O0 Ам 'чи ко му е! Вчера повъртях малко тоз меч ..... няма грешка.... работен кон та дрънка! За 40 кинта дядо Майк отиде да си почива на скамейката  :P 8)

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 18 Май, 2018, 16:24:48 »
Здраввейте колеги,

Онзи ден след работа прибирайки се покрай блокът ми в Младост 4 ми направи впечатление ,че от общината не изпратиха хора да почистят зелените части в нашите междублокови пространства.
Там разхождам Карма ( четириногата ми спътница) и тази висока трева става свърталище на кър‘Джели . Отделно мноого фиданки , много бъз, гадни шипки и изсъхнали стари шубраци. От процепите на плочките избиват бурени. :-[
Е не се сдържах и реших ,че голямото ножле от Велико Търново още не е тествано подобаващо и сега ще му вдигна мерникът.
Прибрах се , преоблякох се , взех ножът и слязох. 8)
 Започнах от най- едрите фиданки ,които вече станали над 2 метра с по 5см дебелина падаха с лекота. Окастрих големите дървета пред блока като махнах ниските клони и направих здравите клони  да започват от височина над 180м за да не пречат на минаващите. После се заех с бъзето. Сочно и зелено  а с този голям нож буквално окосих ливадата за 2 минути.   :whip: До тук по острието няма нищо видимо.
Сега започнах да почиствам бурените от плочките и точно там падна най-голямото натоварване на острието.
Плочките са с малки фуги и циментен тротоар за ръб. Викам си ей сега ше я видим тая 4х13 става ли за нещо. Започнах леко да вадя бурените с върхът и да ги режа опирайки РР в бордюра.Върхът не беше идеален още при закупуването.  С леки сечащи движения премахнах всички бурени засичайки в тротоара, точно както бих направил с някой стар нож за който грам не ми пука и трябва да свършим работата.
След 15 метра тротоар с бурени дойде ред на шипките. Те взеха моето здраве .. признавам си. *нинджа* Издрах се мощно  . Бяха се вплели 5 корена шипка и направили едино голямо дърво към 1.95 на височина и 1,50 на ширина. Стъблата дебели по 5-7 см в диаметър оплетени на мартеница.
Там започнах от горе на долу защото до основата на стъблата няма шанс да стигна ,освен ако не искам да си  оставя месата там.
За 10 минути косене на клони стигнах до стъблата и успях да ги махна до основата им при корените.
Доволен , изпотен , изподран , събрах една огромна купчина клони , бъзища, увивни растения, шипки , боклуци  ,които извлякох и почистих .
Получи се добър тест за лека до средна работа с ножът.
Имам няколко впечатления ,които искам да споделя с вас от този скромен опит.

Първото нещо ,което усетих е ,че ножът макар и по-голям от другият ми голям нож( JX-5 The Vengeful One) , този е по-лек. Предполагам е така заради стоманата -4х13 срещо CPM3V може би е по лека за гр. .  Споделете дали логиката ми е правилна.
Както колегата Кукри заяви , още на пръв поглед , петата малко убива при усилено сечене ,но само ако искаш да задуши петата(дано ме разбере какво искам да кажа). При нормален хват петата е ограничител и няма негативно въздействие върху работата. Това е лесно поправимо.
Най-впечетляващото за мен беше състоянието на РР след ваденето на бурените и съприкосновението му с тротоарът.
Следите по РР предвид дейноста ,която извърши тоз грозник са минимални. Предполагам закалката е прилична за "ромски нож".  :chukane:
Направил съм няколко снимки на РР за референция ( Гадното ми сони със смотаните си 21измислени пиксела прави такива снимки , ще ме прощавате!)
От рязането  на тревата и бъзът острието потъмня. 4х13 като неръждаема стомана не е  редно да не потъмнява? какво мислите?
След всичко написано и изпробвано се чувствам добре ,че закупих този инструмнет. Не бях забелязъл, че цялото острие е леко усукано на ляво....ама толкова несиметрично острие мисля ,че и аз не мога да направя.
Това му е чарът! Ще бъде "юзван" и "абюзван". Здраве да е!  :nabira: :nabira: :ohhoho:
« Последна редакция: 18 Май, 2018, 16:32:29 от AlexUnder »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice