Автор Тема: Голям нож от Велико Търново  (Прочетена 17815 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 239
  • диагностициран
    • FB
Голям нож от Велико Търново
« Отговор #75 -: 22 Януари, 2019, 15:10:17 »
Много работно го дава. Няма грешка! А дърветата как оправя, на розички ги правим. Четири точни удара и сгъва. *нинджа*
Наистина голям кеф е да работиш с такъв помощник. :nabira:
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #76 -: 06 Март, 2019, 09:31:53 »
Като ме питат защо не си ползвам Баркито ,пускам тази снимка!  :medieaval:
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #77 -: 06 Март, 2019, 12:58:52 »
Патината се получи добре за първи опит.
Препарат СЕЛТ наложен върху хартия на острието. След час резултатите бяха на лице.
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #78 -: 01 Април, 2019, 13:49:25 »
Големият ми нож падна в боят тази събота!!!
Вече е на две! При крос батонинг през чеп , дръжката се одели от острието! Има ръжда по мястото на сцепването и според мен стоманата е компрометирана със замърсявания , което доведе до катастрофалният изход!
Ще кача снимки и ако има някой ,който да вижда възможност да го възкресим бих го направил! Отнесе скандално количество бой и много се привързах!
Намерил съм му заместник ,който да върши мръсната работа.
За заместника получих много смесени коментари , но с корема си усещам ,че ще си паснем! Дано не греша!
Кондор Вилидж Паранг мачете пътува към мен и скоро ще имам реално мнение за него!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3188
  • Горянин
« Отговор #79 -: 01 Април, 2019, 17:18:22 »
Може да е заварявано там
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #80 -: 08 Май, 2019, 13:28:52 »
Привет колеги,

Майсторите от Стражица оправиха големият нож ,който се пречупи.
Да видим сега дали ще удържи. Сравнителна снимка с Кондор Паранг.

Разликата ,която усетих при ползването на двете остриета е в полза на Парангът. Той се впива по хищно заради по-малкият скос , дръжката е по-удобна , по-лек е ,което ми дава възможност за по-бърза работ, а и има кания  :P. Единствено при мощно цепене с яко засилка острието заклинва почти всеки път.
От друга страна големият нож има предимствто на тежеста и дължината ,която помага за цепене и сплитване.

Имам голямо желание да си поръчам - Condor Jungolo Machete . По дизайн прилича на големият от Търново и мисля ,че може да си допаднем доста!
Ако има кой да го докара до БГ да свирка.  O:-)
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен Армагедон

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 45
  • диагностициран
« Отговор #81 -: 14 Май, 2019, 20:42:20 »
Няма да удържи и вината не е в ножа, а в стопанина. Не го ползвайте като секира.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #82 -: 15 Май, 2019, 14:18:09 »
Няма да удържи и вината не е в ножа, а в стопанина. Не го ползвайте като секира.

Хах, благодаря за съвета! Нож с обща дължина 52 санта и 900 грама тежест как да го ползвам ?  O:-) Мисля ,че си е баш от стоманата и заварката ,която са направили! Да му и м';;;та ,ако не издържи  праО 'Ф коФата  O0  :P!Взимам Джунголото и тормоз до край!  :whip: За сега държи и мисля ,че няма да има ядове ако не корозира пак!

Поздрави!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1254
  • диагностициран
« Отговор #83 -: 15 Май, 2019, 14:32:51 »
Толкова критики по отношение на ножа на BRKT  и най накрая се счупи така силно възхваляваното  произведение на самодейците от Стражица. :D Това ми напомня един друг случай с марката Ganzo.
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 490
  • диагностициран
« Отговор #84 -: 15 Май, 2019, 16:17:44 »
Счупил се е, защото е ползван стар ресьор, който най-вероятно е имал наченка на пукнатина. Заварката няма да свърши работа, вече е неизползваем за сечене и цепене. За тези пари, може да се прежали и да се купи нов. И така десет пъти, докато стигне барка. При по-голям късмет петият-шестият може да излезе супер качествен и собственикът пак ще е на кяр  :)

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 818
  • диагностициран
« Отговор #85 -: 15 Май, 2019, 16:52:14 »
Проблемите при такъв вид евтинджоси са, че може да се счупят баш когато не трябва, т.е когато имаш истинска нужда и на второ място, че може да се нарани сериозно оператора. Все пак става дума за режещ инструмент... По тези причини аз смятам, че е за предпочитане да се придобиват неща с ясен произход и доказани качества. Народът неслучайно е казал : "За грош петел, за грош пее"...
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #86 -: 16 Май, 2019, 10:30:45 »
Проблемите при такъв вид евтинджоси са, че може да се счупят баш когато не трябва, т.е когато имаш истинска нужда и на второ място, че може да се нарани сериозно оператора. Все пак става дума за режещ инструмент... По тези причини аз смятам, че е за предпочитане да се придобиват неща с ясен произход и доказани качества. Народът неслучайно е казал : "За грош петел, за грош пее"...

Много точно казано!
Опитът е най-добрият учител!
Не намирах дизайн като този но с моделът на Кондор няма да направя компромис.   *нинджа*
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #87 -: 16 Май, 2019, 12:18:38 »
Толкова критики по отношение на ножа на BRKT  и най накрая се счупи така силно възхваляваното  произведение на самодейците от Стражица. :D Това ми напомня един друг случай с марката Ganzo.

ХАхах, то шегата на страна но за BRK-то само скосовете не са равни . Иначе колко кубика е нацепил големият нож само аз и още 5 човека ,които го ползват ,както намерят за добре знаят! Важното е ,че ни върши супер работа!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 818
  • диагностициран
« Отговор #88 -: 16 Май, 2019, 17:27:53 »
Да не ти пука за скосовете. Много от традиционните японски ножове са с асиметрични скосове, а как режат... А и могат да бъдат оправени. Ако те дразнят и не смееш да се пробваш сам (аз лично не бих си правил експерименти с такъв нож), обърни се към някой от форумните майстори. Най- важното в случая е, че ножът ти върши работа. При силовите изпълнения разликата в скосовете не е от съществено значение.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #89 -: 17 Май, 2019, 10:58:09 »
Да не ти пука за скосовете. Много от традиционните японски ножове са с асиметрични скосове, а как режат... А и могат да бъдат оправени. Ако те дразнят и не смееш да се пробваш сам (аз лично не бих си правил експерименти с такъв нож), обърни се към някой от форумните майстори. Най- важното в случая е, че ножът ти върши работа. При силовите изпълнения разликата в скосовете не е от съществено значение.

За да бъда честен ,когато си купих JX-5 БРК тове бе и е най-скъпият нож който имам. Поисках го незнам от къде и как ми дойде да отделя толкова пари за него само след няколко ревюта в тубата. Направих си сметката ,че е доста и хубава стомана за 250 долара , а дизайнът ми се виждаше "мега" . За тези пари ,като новобранец мислех .че трябва да е без най-малка грешка....е ...опитът учи. Сега виждам ,че скосовете грам не ме тормозят а ножката си работи екстра и всичко е точно.
 :nabira: :ohhoho: :nabira:
Ножo маняк!
Любител на природата!

ArmsBG OlightBG Batteryservice