Автор Тема: Мнения за Zwilling Twin Chef сет  (Прочетена 2562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rainbow

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 3
  • диагностициран
Мнения за Zwilling Twin Chef сет
« -: 01 Юни, 2018, 22:46:17 »
Здравейте! Извинете ме, ако дублирам тема, но в търсачката не излезна нищо.

Искам да купя качествени ножове на жената, че ми надува главата...Въпросният сет от заглавието ( 4 ножа, 1 точило и бамбукова стойка ) е на доста сериозно намалена цена в съседна Турция - около 110 лв. По нашите сайтове го намерих за около 400 лв. Не разбирам от ножове и ще бъда блаходарен, ако споделите дали е добра оферта. Също така видях Pirge-та Делукс шефски за по 10-13 лв.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 613
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 02 Юни, 2018, 00:40:17 »
Не и на тази цена....
Имам комплект Zwilling Twin Pollux шевски, карвинг и пилинг  и поддържам ножовете на комшийката която има подобен на показаният от теб комплект но Zwilling Professional ‘S’ . Много леки и ергономични ножове. Много тънки остриета, много лесно се точат, много лесно се затъпяват и си искат постоянна поддръжка, но режат зверски  и са безкрайно удобни, жените много ги харесват. 
https://www.knivesandtools.com/en/ct/zwilling-knives-offers.htm
https://www.kochform.de/Zwilling.htm?gclid=CjwKCAjw3cPYBRB7EiwAsrc-ufScPIi33k9hwS2TC_78C1ZCfKWaS6GAyNIeD9UWizr4nPI2Tq8STxoC6ZUQAvD_BwE
Най тъмно е под лампата

Неактивен Rainbow

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 02 Юни, 2018, 00:42:27 »
Мерси за включването.  Шотът от емаг е само с илюстративна цел. Същият комплект е 110 лв в Турция. За тази цена питах дали е ок.

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 02 Юни, 2018, 00:50:00 »
Pirge е като Tramonita - бюджетна ширпотреба. Плащаш минимална цена и получаваш съответното качество. Що се отнася до Zwilling Twin - и на една трета от цената на Pirge да ги вземеш, пак си се набутал жестоко! Имаше някаква прИмоция преди около две години в Кауфланд, в която се опитваха да ги набутат на лековерните клиенти. Като ги видях на живо - направо ми се доплака... Това, че турците ти ги продават "само" с 500-600% надценка, а не с 2500% печалба като румънските мангали от eMAG не означава, че купуваш добри ножове.

Ако държиш на качеството, както и на жена си и действително искаш да и направиш хубав подарък - купи и 1-2 японски кухненски ножа на KAI Shun или Hatori. От ламинирана стомана SGPS или поне от VG-10. Ако искаш да се вместиш в бюджет от 100-150 лева - Victorinox имат приемливи кухненски модели. Виж, ако искаш само да отбиеш номера - можеш да вземеш някакви рекламирани боклуци от типа на Zwilling Twin. И забрави за бамбуковите стойки, които съсипват режещия ръб при всяко прибиране и вадене. Постави на стената в кухнята си магнитен държач за ножове - далеч по-красиво, по-удобно и по-функционално е. А цената му е символична.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1223
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #4 -: 02 Юни, 2018, 10:33:48 »
Пирге продавам от почти 18 години и следя развитието на завода от повече от 20 години и не мога да се съглася, че са ширпотреба! Ширпотреба бяха Терна! Дори някой от сериите на КАЙ, който споменават според мен са дори доста прехвалена бира! Говорил съм и с някой готвачи, който смятат че на някой серии им е останал качествен само надписа! ;) Кованите ножове на Пирге са наистина ковани в Германия, а не като Трамонтините с заварен предпазител отпред! Месарските им ножове са на нивото на Викторинокс. Според някой месари и транжори Викоторинксите са най-добро качество за професионална работа с месо! Може на някой места в електронни магазини в Турция цените на някой модели Пирге сега да е доста ниска, защото лирата главоломно пада. В момента 10 лири са около 4 лева, а през декември 10 лири бяха 6 лева! Изгодно е сега да се пазарува от Турция с техните лири!
« Последна редакция: 02 Юни, 2018, 10:42:43 от heykel_nikolov »

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #5 -: 02 Юни, 2018, 10:37:25 »
За 110 лева колега не разбрах на Zwilling колко ножа са и заедно с поставката ли?

Божо

• Гост
« Отговор #6 -: 02 Юни, 2018, 12:42:13 »
Пирге наистина за цената са екстра!

Колд Стил имат хубав шеф нож за около 60 лв от 4116 и е страхотен, много съм доволен от моя.

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 02 Юни, 2018, 13:57:27 »
Съгласен съм с колегата Heykel. KAI действително в последно време пуснаха разни шарении, на които само едното име им остана. Но сериите Kaji, Pro, Premiere, Nagare си държат качество... и цена, разбира се...
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Rainbow

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 02 Юни, 2018, 15:56:14 »
Благодаря за мненията, колеги. Друго е, когато получаваш мнения от хора, които разбират.

Въобще не държа на цял комплект, достатъчни са един универсален по-голям и един по-малък нож. Все пак ще се ползват вкъщи, а не професионално. Просто попаднах на въпросния комплект и реших да попитам.
За 110 лева колега не разбрах на Zwilling колко ножа са и заедно с поставката ли?
Да, целият комплект от снимката горе е 299 лири (~107 лв) с 50% намаление в момента. Офертата добра ли е?

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 02 Юни, 2018, 16:06:48 »
Изхождайки от работа ми с моите над 20 кухненски ножа, които а в диапазона 10лв- 250 долара, мога да твърдя, че брандове като Шун / имам 2 ножа/,  Хенкелс /имам 5 ножа/ и подобни са силно надценени и не си струват парите. Или даваш поне 200 долара за нещо доказано, или по-добре Пирге или португалските ножчета на Наско. В щатите си имат форум за кухненски ножове. Там марки като Шун, Викторинок, Цвилинг, не се коментират
Най тъмно е под лампата

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #10 -: 02 Юни, 2018, 17:22:19 »
Благодаря за мненията, колеги. Друго е, когато получаваш мнения от хора, които разбират.

Въобще не държа на цял комплект, достатъчни са един универсален по-голям и един по-малък нож. Все пак ще се ползват вкъщи, а не професионално. Просто попаднах на въпросния комплект и реших да попитам.Да, целият комплект от снимката горе е 299 лири (~107 лв) с 50% намаление в момента. Офертата добра ли е?

Колега Оки са за тези пари! Вземи на мен също един комплект- не се шегувам! :) Ако искаш може да се разберем за пращането на парите? Тоест как да ги получиш и да ти ги изпратя?

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #11 -: 02 Юни, 2018, 17:25:46 »
Съгласен съм с колегата Heykel. KAI действително в последно време пуснаха разни шарении, на които само едното име им остана. Но сериите Kaji, Pro, Premiere, Nagare си държат качество... и цена, разбира се...
И аз това имах предвид! Честно казано готварските на КАЙ не ги следя кой знае колко, а и съм разочарован от качеството на това което съм държал в ръце! Преди около 5-6 години на колега от форума оправих две ножлета КАЙ, модел Пети за зеленчуци. Бяха със счупени връхчета, а ме учуди и това, че бяха криви  :( Цените обаче също бяха криви за такова качество!  :no:
« Последна редакция: 02 Юни, 2018, 17:31:24 от heykel_nikolov »

Неактивен Любител

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 6
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 21 Септември, 2018, 05:59:26 »
Здравейте,  днес се сдобих със samura damascus s.d.0085 , някой може ли да даде оценка на ножа?
Благодаря

Неактивен Цвятко

• Член на сдружението
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 21 Септември, 2018, 19:07:46 »
Колега Rainbow....Съветвам те най-приятелски. Свържи се с колегата Наско Николов (Heykel Nikolov). Той продава освен всичко друго и страхотни бюджетни кухненски ножове. Аз съм взимал четири Венгера... Не само съм доволен....адски доволен съм....
Човек трябва дълго да живее, за да разбере колко е кратък живота... Алберт Айнщайн

Неактивен ilkonrg

• Старо куче
  • Публикации: 26
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 21 Септември, 2018, 19:44:43 »
И моето мнение по темата, ползвам месарските ножове на Pirge от няколко години и съм повече от доволен, много далече са от ширпотреба! Конкретно е този сет http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=24&product_id=421! Естествено от там си ги и взех, далеч съм от идеята да рекламирам нещо, просто съм удволетворен от ножовете и ги препоръчам горещо.

Неактивен Тератони

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 53
  • диагностициран
    • Costoffknives
« Отговор #15 -: 21 Септември, 2018, 21:41:52 »
Доколкото разбрах колегата не пита какви ножове да си купи а дали цената е добра. Каталожната е 150 евро. Обичайна практика на немски производители, не само на ножове, е да дават до 65% на големи търговци. Така че печалбата за турчина е 2,3 до 5 лв. Имам и Pirge и Zwilling. Съпоставими са така че Heykel наистина може да ти предложи по добър вариант. Безумие е да купиш японски ламинат на жената освен ако не е професионален готвач или хирург. А пък KAI и Global отдавна са световни корпорации и следователно един дол дренки с Трамонтина...
No name

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 22 Септември, 2018, 08:51:27 »
Наско има и едни португалски ножове, според мен са по-добри и като ергономия и като стомана. За жената съм съгласен. Моята не успява да ги затъпи дори... Моментално им прави щръбки..
Най тъмно е под лампата

ArmsBG OlightBG Batteryservice