Автор Тема: Сдружение с нестопанска цел в частна полза BLADEFORUM.BG  (Прочетена 26266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 784
  • диагностициран
Уважаеми съфорумници, приятели и съмишленици на BLADEFORUM.BG,
Форумът беше създаден на 27.06.2012г. От тогава ние дружно се стараем и полагаме усилия
да се развиваме и по този начин да вървим напред. Затова стъпката, която предприехме след
многократни обсъждания с членовете на Общото събрание на форума е повече от
логична - регистрация на сдружение с нестопанска цел “BLADEFORUM.BG”.
Макар и малко закъсняла. За нас, хората стоящи зад това сдружение,
е най-важно всичко да е легитимно,  прозрачно и коректно.
Защо се наложи тази регистрация?
Всеки знае, че функционирането и поддръжката на един форум изискват съответните разходи.
Винаги колегите и най-верните на форума потребители са откликвали и са помагали
безрезервно с една единствена мотивация и цел: мястото, в което те се чувстват приятно и са
намерили сродни характери и интереси на тема - Вашето място за остри предмети, да се развива!
Поради това крайно необходимо и логично беше, вместо да се пращат пари на доверие в нечия
поименна сметка, да се регистрира и открие сметка на сдружение “BLADEFORUM.BG”.
По този начин легитимно могат да бъдат събирани средства, като:
•   членски внос (на стойност 12лв. годишно)
•   събиране на средства за форумни поръчки и инициативи
•   дарения
•   други
Така сдружението ще разполага със собствени средства и капитал.
Какво може да предложи на членовете сдружение “BLADEFORUM.BG” срещу
Вашето дарение, членски внос и др.?
На първо място, вътрешно удовлетворение, че с тази сума се подпомага каузата за
подобряване на средата и развитието на форума/сдружението.
На второ място, всеки колега, платил членски внос ще получи възможността да
публикува обяви в търговския раздел без ограничения.
На трето място, при форумни поръчки ще има допълнителна отстъпка от цената на форумния артикул.
Всичко друго си остава по старому.

ИНФОРМАЦИЯ ЗА СДРУЖЕНИЕ “BLADEFORUM.BG”
Сдружението е регистрирано и вписано в Регистъра на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията на 21.05.2018г. в гр.София.
Сдружението притежава ЕИК: 205131468
Седалището му е в град София, бул.”Витоша” № 38
Сметката на Сдружение “BLADEFORUM.BG”:
IBAN: BG13RZBB91551009420541 BIC:RZBBBGSF
При Райфайзен банк

По отношение на учредителите, общо събрание и управителен съвет
на сдружението, нещата са следните: настоящият управителен съвет в състав
Ясен Филипов, Александър Димов и Валерий Гетов са горе изброените
органи. Представляващ на сдружението е Валерий Гетов, Александър Димов е секретар.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Необходимите документи за членство.
Ако има желаещи, може да изтеглите формулярите, да ги попълните,
сканирате и да ги изпратите на е-майл: register@bladeforum.bg.
Трябва и двата документа - молба и декларация. Може да ги изпратите и по Еконт.
Членският внос се внася по сметката на сдружението и само в нея.
Много моля, в нареждането изрично да пише - "членски внос"
Членският внос до края на годината е 6 лв. - за шест месеца от 01.07.2018.
« Последна редакция: 06 Юли, 2018, 11:10:38 от Force »

Неактивен gishmata

• Редовен
  • Публикации: 22
  • любител
Колеги дали е възможно да закачите темата като важна и да се постави на началната страница.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
По въпроса за обявите в Търговския раздел, ще има един месец гратисен
период, докато нещата с членството в сдружението тръгнат нормално.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 840
  • диагностициран
Тъй като съществуват определени обстоятелства, поради които не желая да ставам член на сдружение, пък макар и с нестопанска цел, моля да уточните какъв е варианта за форумци като мен. Нямам нищо против да заплащам сумата от 12 лв. годишно /или в друг размер/, но очевидно това няма как да е членски внос. Има ли вариант да заплащам някаква такса и да остана пълноправен член на форума, но без да съм член на сдружението ?
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3673
Аз също не искам да се занимавам с излишни документи, попълвания и сканирания, предпочитам да преведа таксата и толкоз.

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 157
  • Стоманено-мозъчно разстройство
Аз също имам питане, подобно на колегата nikolai. С радост ще подкрепям финансово и по какъвто мога друг способ новото сдружение и неговите инициативи. Но не членувам в партии, организации, НПО, стопански, нестопански и т.н. дружества. Не, че нещо особено. Просто такива са ми личните принципи и разбирания. Честито за инициативата и много успех!  *palec*
"Тежките времена раждат силни хора. Силните хора раждат лесни времена. Лесните времена раждат слаби хора. Слабите хора раждат трудни времена". (Чингиз Хан)

koceto

• Гост
Аз също имам подобен проблем, не,че не искам а не мога да членувам, но ще превеждам таксата с радост  :)

Активен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 638
  • диагностициран
Е как така? Това придобива характер на епидемия.. Хем не член, хем с членски права. Това обезмисля членството на всички останали. То форми за плащане колкото искаш. И аз съм навит вместо да печтам, попълвам и сканирам, да подхвърля 50 лева дарение и ни лук ял ни лук мирисал.... Всичко съм подготвил, но ще изчакам да видя всички опции и варианти за членство, както и евентуалните видове членове  и съответно техните права и задължения. Нали сме си Българи все трябва да се разделим на членове, по-членове, най-членове и по-така членове..
Най тъмно е под лампата

Неактивен popayo

• Напреднал
  • Публикации: 37
  • диагностициран
 Има работодатели, които изрично са упоменали нечленуването в подобни НПО -та. Така остава дилемата - член на форума или запазване на заемана длъжност. Няма попонай член...

Активен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Е то това не важи ли и за рибарите и ловците и шофьорите и филателистите и за фенклубовете и съответните им  организации. Щото не съм сигурен че нашето сдружение е точно НПО или ако все пак се брои за НПО, то едва ли е от видът  НПО-та които "работодателите" забраняват...
Най тъмно е под лампата

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ще направим група "Дарители" и там ще членуват тези, които не искат или
не могат да са членове на сдружението. В платежното към банката трябва
да напишете "Дарение" и никнейма си във форума. Така ще имате необходимите
права за форума. Сумата пак ще бъде 12 лв. за година, а сега 6 лв. до края на годината.
« Последна редакция: 19 Февруари, 2019, 19:24:12 от Force »

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3673
То форми за плащане колкото искаш. И аз съм навит вместо да печтам, попълвам и сканирам, да подхвърля 50 лева дарение и ни лук ял ни лук мирисал....
Подхвърляй бе товарищ, никой нема се сърди и да пише по десет реда слова.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
За протокола: Неправителствена организация /НПО/ и Сдружение с нестопанска цел са две различни неща, който иска може да се порови из гуглето :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 964
  • диагноза - див селянин
Така е. И при мен има ограничения за членство в дружества и така нататък, както по-горе писалите колеги. Всъщност, това не са ограничения, а задължение ежегодно да се декларира участието в дружества, където се контролират финасови средства и капатали с дялово участие над 10 000 лв, с цел следене на  финансовото състояние от органите за борба с корупцията. В същото време, повече от 25 години съм член на Сдружение на ловците и рибиливците в България, където също се заплаща членски внос и досега това не ми е създавало никакъв проблем.
В случая смятам, че присъединяването ми към  форумно Сдружение с НЕСТОПАНСКА цел също няма да е проблем за мен, а и за когото  и да е друг.
Всъщност, хубаво е и някой от юристите да го изтълкува това положение, та да бъде по-ясно и спокойно на всички с такива ограничения.
Освен това не е лошо колегите, като нас, да прочетат по-внимателно договорите, които са подписали и декларациите, които попълват, защото там съвсем ясно е записано, какво трябва да се декларира.
« Последна редакция: 25 Юни, 2018, 14:18:17 от seiko »
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Активен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Говорих с моята юристка и си се оказа баш така. Сдруженията и НПО са си едно и също. Държавните служители попълват такива декларации за конфликт на интереси и всичко е въпрос на трактовка от страна на работодателя. Сиреч ако работиш в пощите могат да ти направят проблем ако си организиран филателист.. Значи, ако си служител на БФС може да имаш проблеми ако си член на фен клуб на Левски, но няма никакъв проблем да си собственик на Левски и да си член на изпълкома...  С други думи принципно няма проблем, но ако някога някой започне да рови и търси нещо срещу теб, такова членство би могло да му свърши работа. Абе, шшшшшшш д-ва, кво да кажа повече.
Най тъмно е под лампата

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 964
  • диагноза - див селянин
Вярно, че и конфликта на интереси влизаше там, ама в случая не виждам отношение и допирни точки в интересите, между работата и форума.
То ако беше така, отдавна да са ме обесили, че съм ловец и риболовец. :D :D :D
« Последна редакция: 25 Юни, 2018, 14:33:15 от seiko »
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 259
  • диагностициран
Ще е полезно да се постне тук устава на сдружението.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3192
  • Горянин
Ще направим група "Дарители" и там ще членуват тези, които не искат или
не могат да са членове на сдружението. В плтежното към банката трябва
да напишете "Дарение" и никнейма си във форума. Така ще имате необходимите
права за форума. Сумата пак ще бъде 12 лв. за година, а сега 6 лв. до края на годината.
Мисля че по тази линия за всички е "ок" и няма проблем реално.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
В моя случай членството в сдружение с нестопанска цел не е забранено, но поражда задължение за деклариране на това обстоятелство, респ. ново деклариране при напускане или изключване /което може да настъпи при неплащане на членски внос напр./, а това ми създава неудобство. Да не говорим, че са предвидени солени глоби, ако пропусна подобно деклариране. Това са съображенията ми, а и мисля, че всеки има право да избере да не членува в определена формална организация, което пък не би следвало да е пречка за пълноправно участие във форума. За мен форумът е пространство, в което всеки може свободно да изрази мислите си по определената тематика, спазвайки правилата, създадени от администраторите. А сдружението е правно- организационната форма, целяща поддръжката на този форум като свободно пространство, даващо възможност за изява на всички граждани, интересуващи се от тематиката.Е, аз нямам претенции да определям правилата, по които ще се развива форумът. Force е отговорил по- горе какъв ще е начинът за такива като мен да продължат участието си в този форум, без това да се приема като бягство от задължението за плащане на членски внос. Всеки може да си прецени как да продължи от тук нататък. За мен темата е изчерпана с отговора на Force. Чакам създаването на група "Дарители". :nabira:
« Последна редакция: 25 Юни, 2018, 14:41:32 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 26
  • диагностициран
Аз май нацяло се омотах. Не разбрах точно какви ще са задълженията на Членовете, към сдружението (и към други органи). Като Член нямам ли задължение, само да си плащам членски внос, като по този начин помагам на организацията, или има и друго...
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Аз май нацяло се омотах. Не разбрах точно какви ще са задълженията на Членовете, към сдружението (и към други органи). Като Член нямам ли задължение, само да си плащам членски внос, като по този начин помагам на организацията, или има и друго...
пп. Това с присъствието на събрания при мен ще е малко вероятно.

Божо

• Гост
И аз ще се включа в групата "Дарители"  *palec*

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Изтегли последния файл от първия пост. Там е устава. Виж раздел IV, там са уредени правата и задълженията на членовете.

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
поражда задължение за деклариране на това обстоятелство, респ. ново деклариране при напускане или изключване /което може да настъпи при неплащане на членски внос напр./, а това ми създава неудобство. Да не говорим, че са предвидени солени глоби, ако пропусна подобно деклариране. :nabira:
Аз това имах в предвид???

ArmsBG OlightBG Batteryservice