Автор Тема: Manly drugar  (Прочетена 11798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 752
  • Reputation Power: 585
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #50 -: 05 Юли, 2018, 16:06:23 »
Аз мисля, че е можело да го оставят и малко по-масивен - малко по-голямото тегло нямаше да му се отрази зле, а допълнителната здравина винаги е от полза (дори и само психологически :D ).
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 432
  • Reputation Power: 89
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #51 -: 05 Юли, 2018, 21:39:10 »
https://messerundco.de/Wanger-Leder-Scheide-Horizontal-Schwarz-fuer-Observer-WOC-und-Bushcraft-mit-Feuerstarter-Halter-Universalscheide
Май съм близо- някой с по-добри познания на немския език може ли да каже това ли е канията. Има и такава за патриот( кафявата от клипа)

Активен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 344
  • Reputation Power: 429
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #52 -: 05 Юли, 2018, 21:45:31 »
За този е като гледам :)

https://messerundco.de/WOC-Wanger-Observer-Custom-Real-Steel-440C-HRC-58-59-Schwarz-W-RSK01-BL

Човека очевидно работи с доста марки.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 612
  • Reputation Power: 685
  • zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #53 -: 05 Юли, 2018, 23:58:41 »
Според мен ножа е чудесно балансиран като изработка, дизайн и цена. Говоря от личен опит с този нож.
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен angel

• Старо куче
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #54 -: 07 Юли, 2018, 17:00:52 »
Наистина изработката е доста добра. Тънко сведен резак. Само канията малко хлопа към върха на ножа, но не ме развълнува особено тази констатация.
Върха също е тънък, та някой да не си помисли да го взима за буш..ала-бала.

Неактивен mesh

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 10
  • mesh няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #55 -: 10 Юли, 2018, 11:36:27 »
Здравейте,
Нов съм тук но реших, че е правилното място да споделя. Имам го от две седмици! Другаря! :) Май взех първия произведен от CPM, понеже се наложи да изчакам... но си заслужаваше чакането! Скромното ми мнение е, че хората от Манли се справят чудесно! Това е първия по-"сериозен" нож който купувам и се радвам, че е издработен в БГ, качествено! :) Нямам опит, но го намирам за много удобен, масивен и реже зверски! Ако трябва да изсмуча забележка - kydex халката на калъфа...  според мен, с нея ножа стои високо спрямо колана.  Все пак, това никак, никак не ми пречи на радостта от покупката! ;D

Поздрави,
пс: прикачам картинка, дано се покаже....

Активен ViktorKitov

• Старо куче
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #56 -: 10 Юли, 2018, 11:46:12 »
Може да монтираш халката по диагонал, така идва по-удобно според мен. Естествено леко разваля визията, но опитай :nabira:

Неактивен mesh

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 10
  • mesh няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #57 -: 10 Юли, 2018, 12:24:39 »
 Благодаря! Ще опитам!  :nabira:

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 620
  • Reputation Power: 3199
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #58 -: 12 Юли, 2018, 13:34:59 »
Може да монтираш халката по диагонал, така идва по-удобно според мен. Естествено леко разваля визията, но опитай :nabira:
При мен не се получава, поне с фабрично направените дупки. По тази причина разположих халката на 90 градуса спрямо канията и се получи доста добър вариант за хоризонтално носене на ножа.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1890
  • Reputation Power: 24890
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Manly drugar
« Отговор #59 -: 12 Юли, 2018, 14:04:19 »

Активен ViktorKitov

• Старо куче
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #60 -: 12 Юли, 2018, 14:07:13 »
При мен не се получава, поне с фабрично направените дупки. По тази причина разположих халката на 90 градуса спрямо канията и се получи доста добър вариант за хоризонтално носене на ножа.

На моят ставаше, само не помня точно под какъв ъгъл. За съжаление вече не е при мен, че да го снимам.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2927
  • Reputation Power: 20468
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Manly drugar
« Отговор #61 -: 12 Юли, 2018, 14:12:06 »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен NikolayV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 11
  • NikolayV няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #62 -: 12 Юли, 2018, 15:10:09 »
Дам... и аз бих отнесъл една такава кания. Като гледам май са с логото на Wanger, така че със сигурност някъде ги правят в количества.

Направи си сам

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #63 -: 12 Юли, 2018, 16:32:20 »
Я,нещо има разлика в танга.
В клипчето ножът е от 1.2379, а на колегата Zagy, който го е снимал "разсъблечен" в тази тема е от СРМ 154, може от там да е разликата. Все пак икономията на материал от по- скъпа стомана е по- осезаема финансово. :)
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен angel

• Старо куче
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #64 -: 12 Юли, 2018, 16:37:39 »
Е тя шината си е шина, икономия няма!

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #65 -: 12 Юли, 2018, 16:42:41 »
Не твърдя, че непременно е направено заради икономия, но, както е забелязал и Kukriblade, се вижда разликата м/у танга на ножа от клипчето и този, показан от Zagy в поста му от 05 Юли, 2018, 13:41:05ч.

Неактивен angel

• Старо куче
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #66 -: 12 Юли, 2018, 16:50:41 »
На мен също ми е любопитно за какво става въпрос- разлика при двете стомани или разлика в партиди, серии.

Неактивен NikolayV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 11
  • NikolayV няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #67 -: 12 Юли, 2018, 17:16:11 »
На мен също ми е любопитно за какво става въпрос- разлика при двете стомани или разлика в партиди, серии.
Вероятно партиди...
Моя "другар" го взех вчера и е с чирени от черно/сив G10, тангът е като на снимката от Zagy а винтовете на чирените са неръждаеми...

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 492
  • Reputation Power: 159
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #68 -: 12 Юли, 2018, 20:10:52 »
Няна как причината да е икономия.

Скъпата стомана е по-хубав танга. По-лек. Според мен де. Някой може да харесва да му тежи ножа.

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 292
  • Reputation Power: 1709
  • Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!Гарван внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #69 -: 12 Юли, 2018, 20:18:49 »
Май не е само в танга разликата ами и във върха също. Аз разглеждах два ножа от 1.2379, върховете им бяха ненормално тънки, което категорично ме отказва от ножа. Този в германеца от клипа е по-добър с дупките в танга, и върха му изглежда по-нормален  ::) Има ли такава работа?
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #70 -: 12 Юли, 2018, 20:27:49 »
Няна как причината да е икономия.

Скъпата стомана е по-хубав танга. По-лек. Според мен де. Някой може да харесва да му тежи ножа.
Това с икономията беше шега, сложил съм емотикон. Очевидно е търсено олекотяване на ножовете от СРМ 154, което на мен ми харесва. Балансът е малко под мястото на показалеца при прав хват. При по- масивен танг балансът ще се измести още по- назад, което не е желателно. Може би показаните в клипа ножове са от първите партиди, а после е имало ъпгрейд.

Неактивен angel

• Старо куче
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #71 -: 12 Юли, 2018, 20:35:46 »
А забелязали ли сте, че има и два типа надписи- единият е с емблема/лого W на острието и надпис WANGER на танга отдолу, а другият е с лого и WANGER на острието.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 492
  • Reputation Power: 159
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #72 -: 12 Юли, 2018, 20:46:23 »
Това с икономията беше шега, сложил съм емотикон.

Явно не чета внимателно. А дано да ги правят с лекия танг всичките. Че още не съм се обзавел с Другар.  :nabira:

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #73 -: 12 Юли, 2018, 20:48:44 »
Пожелавам ти тази радост, ножът си заслужава, поне според мен. :nabira:

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 463
  • Reputation Power: 1206
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Manly drugar
« Отговор #74 -: 21 Юли, 2018, 11:30:18 »
Моето включване по темата:

Другари и другарки, да ми е честит и на мен новия ми Другар-Д2 в света на ножоманията !

По принцип търсех неистово Червеният Другар, за да имам малко разнообразие в цветовата гама.
За съжаление в Армса беше свършил и имаше само черно-сиво, оранжев и този черният.
От пръв погледн нещо в черният ме грабна.
Малко на визия го докарва на Лайънстилите и не се поколебах.....Имаше и отстъпка, та нещата бързо приключиха в полза на Другарят.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

За разлика от Патриота, който не ми беше удобен на хват, Другарят ми пасна идеално на размер ХЛ. Нямам забележки откъм убиване при задната част.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето това не мога да го разбера:  /снимката не ще да се завърти хоризонтално, но на живо се виждат много заусъци от режещата машина/

Защо не е пипната и канията малко.....едно зачистване , едно полиране на крайните ръбове, щеше да придаде цялостен професионален изглед на продукта.
Също така носещата платформа/платка , ако е пусната ~3мм по-дълга, щеше да дава възможност за триточкова захващане при хоризонталното и вертикално носене..
Но това са мои идеи и виждания.
За цената си тоз Другар си заслужава.

Хареса ми самото острие - удобно, повратливо, точно такова ми трябваше.
Така че - доволен съм.
Гледах и вариацията в стомана 154, по-лек е осезаемо ножа, но реших, че Д2 ми е перфектна и като цена най-вече.

п.с. Остана ми само едно чудене:
- как на една и съща витрина  -> в магазина;
- два еднакви модела Манли -> Дрогар;
- с еднакви показатели на стоманата -> д2;
- с еднакви цени, опаковка и описание;
= са с две различни дължини на острието или имат разлика в дебелината на чирените
Може ли да се говори за различни партиди в едно серийно производство - едното за навън, другото за вътрешния пазар ?

И така. Поздрави,
« Последна редакция: 21 Юли, 2018, 11:34:07 от Me4ka »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice