Автор Тема: Manly drugar  (Прочетена 13075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 635
  • Reputation Power: 3203
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #100 -: 11 Октомври, 2018, 16:27:08 »
Рецептата е точна, като за предпочитане е да свински гърди. Гигантското е сухо месо.
Е, два килограма мръвки не са чак гигантско месо...  :D :yahoo: :P
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Angelg76

• Старо куче
  • Публикации: 14
  • Reputation Power: 15
  • Angelg76 няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #101 -: 11 Октомври, 2018, 17:50:34 »
Извинявам се, печатна грешка. Имам в предвид че глиганското е сухо месо и е желателно свинското да е по мазно,за да не се пръскат кюфтетата. Казвам от опит.

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 179
  • Reputation Power: 63
  • ЖИЖ няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #102 -: 11 Октомври, 2018, 17:51:16 »
тоя другар оправил прасето от де2 ли е или спм154
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 753
  • Reputation Power: 586
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #103 -: 11 Октомври, 2018, 20:17:52 »
тоя другар оправил прасето от де2 ли е или спм154
От CPM-154 е.
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 179
  • Reputation Power: 63
  • ЖИЖ няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #104 -: 11 Октомври, 2018, 20:23:45 »
От CPM-154 е.

благодаря
а прасето колко кила е било горе долу
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 220
  • Reputation Power: 15163
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #105 -: 11 Октомври, 2018, 20:39:37 »
Да - отзивите са силно положителни, единствената критика е, че върха е по-изшилен от необходимото и чат-пат продупчва кожата, но пък е удобен за по-фини работи и да се бръкне някъде с него. Иначе са оправили едно цяло прасе с него, без заточване (такава ми беше молбата, че да не хване някой да си прави експерименти по заточване на ножа ми). Момчето е одрало цялото прасе, разпарчетосали са го, като са рязали през хрущяли и т.н., единсвената щета беше една щръбка от съприкосновение с друг нож (по невнимание), но много бързо го оправих. Ножа още си режеше доста прилично като се завърна в мен, заедно с 2кг мръвки, които сега умувам как да приготвя :D
И аз благодаря.Понеже нямам опит с дране,точно за изшиления връх имах опасения,защото ако стане фал със нож за 100 лева моя приятел ще ми надуе главата от мрънкане  :karane:  :D

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 753
  • Reputation Power: 586
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #106 -: 12 Октомври, 2018, 00:00:17 »
Не са били големи - 3 хайванчета по 40-50 кила бройката.
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Странджалия

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 6
  • Reputation Power: 12
  • Странджалия няма влияние.
  • ценител
Manly drugar
« Отговор #107 -: 12 Октомври, 2018, 09:07:10 »
Не са били големи - 3 хайванчета по 40-50 кила бройката.
Е, тва си е равно на цял мощен глиган от 150 кила  ;) , следователно Другарчето сериозна работа е свършило  :nabira:

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 882
  • Reputation Power: 5655
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Manly drugar
« Отговор #108 -: 12 Октомври, 2018, 09:27:35 »
Е, тва си е равно на цял мощен глиган от 150 кила  ;) , следователно Другарчето сериозна работа е свършило  :nabira:

Аз не мога да се съглася, че е така. Няма как да се сравнява одирането и разфасоването на един 150 кг глиган, с това на три 40-50 кг малки прасенца. Структурното изменение на възрастното животно води до втвърдяване на тъканната и костна структура, а това натоварва значително повече ножа.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Angelg76

• Старо куче
  • Публикации: 14
  • Reputation Power: 15
  • Angelg76 няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #109 -: 12 Октомври, 2018, 10:58:43 »
Като ловец, потвърждавам последния пост на колегата. Кожата на нерез над 150кг.е  доста дебела, отделно калта и мръсотия та по нея спомагат за допълнителното затъпяване на ножа.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 0
  • riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.
Manly drugar
« Отговор #110 -: 15 Октомври, 2018, 00:00:34 »
И аз се чудя, за какъв опит се говори с малки прасенца? Явно минути за реклама и самореклама.Обективно мнение не виждам.Чух....., казаха ми.......
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1911
  • Reputation Power: 45608
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Manly drugar
« Отговор #111 -: 19 Октомври, 2018, 20:25:44 »
От 5,30 мин нататък

Неактивен gogo26

• Напреднал
  • Публикации: 39
  • Reputation Power: 35
  • gogo26 няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #112 -: 26 Ноември, 2018, 08:31:31 »
Вчера моя "другар" се справи отлично в гората, с едно 70-80кг нерезче.Дране и разфасоване без сечене на кости.
Стомана Д2, сега по трудно реже хартия,но за груби работи няма проблем.
Определено съм много доволен. Другаря си става за ловен нож.Върхът му малко по-остър и изшилен от колкото трябва,но не е кой знае какъв кусур.

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1635
  • Reputation Power: 38728
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Manly drugar
« Отговор #113 -: 26 Ноември, 2018, 10:53:14 »
И аз се чудя, за какъв опит се говори с малки прасенца? Явно минути за реклама и самореклама.Обективно мнение не виждам.Чух....., казаха ми.......

Каквото прасенце падне...на такова се пробва. Не е баш концерт по желание  ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1223
  • Reputation Power: 5168
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #114 -: 26 Ноември, 2018, 11:55:58 »
Интересно защо като се заговори за практическа употреба на ножове на Манли винаги се намират хора да оспорват истинността на написаното от различни колеги, които явно не са се наговорили да правят реклама на тези ножове. ;) Че не страдат от липсата на недостатъци и че има още какво да се желае е повече ясно. А и не адвокатствам в никакъв случай на фирмата, особено когато има кусури за които се правят на глухи, като случая на Коцето например, но все пак обективността изисква освен негативните отзиви да се чуват и положителните такива от доволни потребители, особено от тези които ги ползват практически, а не виртуално. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Manly drugar
« Отговор #115 -: 26 Ноември, 2018, 12:43:36 »
Така е Мите трябва да се казва и хубавото и лошото, не само за Манли а и за другите производители, това е от полза и за нас потребителите и за самата фирма щото ножове с пропоски в изработката навън няма да се пласират . В случая ако се хвалят ножовете им се чува а като се спомене за градивна критика пълно малчание. Поне да бяха казали нещо а то тотално отсвирване при положение че исках да си заплатя всичко. При положение, че лично съм поръчал на мои колеги над 50 ножа техни дали от Андрей дали директно от фирмата такова отношение е подигравателно за мен, въпроса е принципен не "рева" за някакви 90 лв. Ако искат да ме гонят от форума, да ме банват все ми е тая истината е такава от моята гледна точка!

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 38473
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #116 -: 26 Ноември, 2018, 12:50:03 »
Не можах да разбера, защо трябва да те банват?

Неактивен gogo26

• Напреднал
  • Публикации: 39
  • Reputation Power: 35
  • gogo26 няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #117 -: 26 Ноември, 2018, 12:58:42 »
Не правя реклами,а просто изказвам мнение от практичен опит O:-)
Но с ножа си работя само аз!Не го давам в ръцете на другите джелати *нинджа* че според тях,ножа трябва да минава през кости и камъни с които е подпряно прасето :blink:
Абе хората имат много слаба ножарска култура...щом с върха на ножа си отварят бурканите ...
Колкото до кусури....канията и окачването са пълен майтап :noo: Връхчето иска да се помисли и пипне...но като цяло ножа си е добър,работно магаре.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Manly drugar
« Отговор #118 -: 26 Ноември, 2018, 13:07:46 »
Не можах да разбера, защо трябва да те банват?

Защото съм останал с впечатление, че основателна критика, по адрес на фирмата не се толерира. Мое мнение!

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 38473
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #119 -: 26 Ноември, 2018, 13:12:35 »
Няма такова нещо. Винаги нещата трябва да се казват каквито са 
и положителните и отрицателни неща, независимо от фирмата производител.
Във форума никой не се толерира, особено при проблеми.

Активен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 615
  • Reputation Power: 686
  • zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #120 -: 26 Ноември, 2018, 16:27:17 »
Канията на Другар страшно ми пасва при носене на врата, с дръжката надолу!
С щипката за колан нямам намерение да го нося, слабичка ми се вижда...

p.s. Абе и аз да се оплача малко от Манли - няколко пъти контактувах с хора от фирмата, защото искам Другар с острие от прахова стомана и с чирени от желязно дърво, обещания и разбиране срещам, но ... няма резултат ...
За модела Патриот с такива характеристики получих безценната помощ от Ивеца, та вече ми е неудобно да го моля да съдейства.
По отношение на качествата на ножовете на Манли за ползване - много съм доволен  :nabira:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 434
  • Reputation Power: 90
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #121 -: 26 Ноември, 2018, 16:54:26 »
Канията си е пълна трагедийка- тънка, тънка, даже каниите на magnum by boker са в пъти по качествени, ножа хлопа вътре, леглото или както там се води на острието е неравномерно от двете страни и  така. Отделно драскането на ножа в канията се получава от песъчинки в материала когато е метен от земята за да стане на заготовка за кания, което не е пряка вина на фирмата ножопроизводител, а на техния доставчик. Но все пак си е сигнал за икономийка. Ако трябва вдигнете цените, но дръжте на качеството.

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 178
  • Reputation Power: 48
  • Франко няма влияние.
  • диагностициран
Manly drugar
« Отговор #122 -: 26 Ноември, 2018, 20:08:47 »
Само един брой от "Другар" ми е минавал през ръцете и мнението ми е, че ножа си е хубав,но канията, а особено окачването и, са пълна трагедия - изключително е неудобен да се носи на колан.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice