Автор Тема: олаит фенер . WTF турбо режим "проблем".  (Прочетена 1655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Напреднал
  • Публикации: 86
  • AC / DC
Преди месец се сблъсках за първи път с марката олаит, на първо впечатление 6+,
да ама не
и на батон 1 които продадох заради тва турбо
и на warior m2r които ми дадоха за проба,
най-силния режим работи 2-3 минути и се превключва на по долния,
по сайтовете четох , че това уж било защита,
да де ама за фенер 250 лв олаит,
ще го сравня с подобен на наиткор 1800 лумена в турбо,  ец23 е модела , 
срещу 150 с батерия и зарядно,
Наиткора си отлеперва
НАД 15 МИН, че и до 20 и кусур, В ТУРБО РЕЖИМА ПРЕДИ ДА ПРЕМИНЕ НА ПО НИСЪК...

А КАЧЕСТВОТО И ГАРАНЦИЯТА НЯМАТ РАЗЛИKA.

Може ли да препоръчате фенер на олаит които няма това ограничение и работи с 1 бр. 18650 -
явно много колеги ги прехвалват въздишат по тях , ама лично за мен нещо няма покритие.

та така за размисли и страсти ,
държа да отбележа , че горното изразява мое субективно мнение и които не е съгласен винаги може да почерпи по бира :)
за щепсели и контакти 0 88 9 61 83 65 - Димитър

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3612
олаит фенер . WTF турбо режим "проблем".
« Отговор #1 -: 05 Юли, 2018, 08:55:48 »
Олаит са прекрасна марка и Олаит си пишат точно книжките и инструкциите с времената на режимите.

Неактивен murphy

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 42
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 05 Юли, 2018, 09:06:42 »
Да, рънтаймите ги има и в упътването и дори по кутийките, на M2R турбото му е 3 мин и степдаун на по ниския режим

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 05 Юли, 2018, 09:10:39 »
Аз нямам Nitecore EC23, но имам Nitecore P12GT, който също е с регулация по температура за разлика от Олайтите, които са с регулация по време и поне при мене със сигурност сваля от Турбо режима доста по-рано. При мен фенерите работят основно с Sanyo NCR18650GA 3500mAh 10А с изключение на тези, които съм ги препипвал. При тях ползвам Sony US18650VTC6 30А.
Ето няколко графики от ревюта на EC23, където са направени измервания при режимите и се вижда как върви stepdown-a. Тестовете според написаното са правени с Nitecore IMR18650 3100mAh 10A.

Цитат:
"In a “normal” test at 76 degrees Fahrenheit with an 80mm PC fan in place to provide some airflow, output was 1483 lumens at 30 seconds. This is about 100 lumens more than the C1 in the same conditions.
After the initial drop, output levelled off around 1000 lumens by minute 5 before ever-so-slowly declining until minute 64 – when output dropped from 915 to 328 lumens."

Източник:
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?439474-REVIEW-Nitecore-EC23-(XHP35-HD-w-Beamshots-Runtimes)
http://budgetlightforum.com/node/58382

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2249
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 05 Юли, 2018, 13:19:46 »
Нормално е това със степдауна - в дългосрочен план ще се отблагодари с дълъг живот на диода и електрониката. Ако изключиш фенера и го пуснеш отново - ще тръгне пак от турбо режим.

Нямам нищо против Найткор, но качеството на покритието на моя модел - МТ2А беше ниско, по-лошо от на Конвой примерно. Цената му обаче беше добра.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 89
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 05 Юли, 2018, 15:51:43 »
Здравей Tehnica.
За да се предпази диода от разрушаване,фирмите използват два метода.Степдаун по време(обикновено около 3 мин.) и термоконтрол(PID на зебрите,ATR на найткор....).
За да спазят изискванията на стандарта ANSI FL1(измерването на лумените започва след 30 секунди светене на даден режим),турбо режима трябва да държи поне 1 минута.

При степдаун по време разликата е ясно забележима ,защото минава от Turbo в High(разлика от 300 до 600 лумена и повече).

При термоконтрола разликата е трудно забележима,защото сваля плавно лумените и остваш с впечатление ,че работи на макс.
Имам Nitecore SRT,Zebra H600 mk2-  при тях трудно се забелязва намаляването на светлината ,(при тестове SRT9 започва да намалява силата на светене след 1 минута).

При фирми които използват OTF или LED лумени ,няма такива изисквания,затова при тестове силата на светене започва да плавно да намалява след 5 до 10 секунди,но рзликата обикновено също е неразличима за човешкото око.

Как действа PID контрола го обясни Ko 54,в раздел Фенери- новини и обсъждане,стр.54,пост 1335.

Поздрави.

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Напреднал
  • AC / DC
« Отговор #6 -: 05 Юли, 2018, 17:12:27 »
да подозирах, че е таимер при олаит.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 356
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #7 -: 05 Юли, 2018, 21:46:48 »
Таймера има плюсове и минуси спрямо ПИД - доскоро вярвах, че има само минуси и не се бях замислял за плюсовете и много ме дразнеше, докато не прочетох за един от новите фенери на Зебра, на който не му направили много плавна ПИД регулацията и се забелязвало как вдига и сваля на всяка минута.

Все пак си я взех и ходих 15 минути да се пуля да видя дали се вижда и не забелязах нищо,  но някой може да е с по-чувствително зрение и да го дразни.

Ето как изглежда :

За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Напреднал
  • AC / DC
« Отговор #8 -: 06 Юли, 2018, 07:22:38 »
Снощи по тъмно , чисто с окомера пуснах ец23 на максимум, около 10 мин работи без видимо понижаване на светлината, при превключване на режимите след 10-тата минута турбото си се включваше .
Изключих защото главата вече не се пипаще, тялото от средата към капачката беше затоплено без проблем за държане.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 356
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #9 -: 06 Юли, 2018, 23:22:40 »
Снощи по тъмно , чисто с окомера пуснах ец23 на максимум, около 10 мин работи без видимо понижаване на светлината, при превключване на режимите след 10-тата минута турбото си се включваше .
Изключих защото главата вече не се пипаще, тялото от средата към капачката беше затоплено без проблем за държане.
Явно добре са го докарали температурния контрол, ето какво казва уредчето - не само на турбо, но дори и на висок режим не може да изкара дълго - на около 500 лумена стабилизира и успява да охлади:

За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1766
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #10 -: 07 Юли, 2018, 11:24:12 »

А КАЧЕСТВОТО И ГАРАНЦИЯТА НЯМАТ РАЗЛИKA.

Тук може доста да се поспори.
Когато един продукт е по-евтин винаги има защо. Като тръгнеш от покритието, та до драйвера и т.н.
Например - едната фирма често използва директно "охлаждане", към корпуса на фенера, друга пък използва медна подложка под леда и т.н.
Всеки жълтур може да прасне "турбо" режим на директ драйв за почти неограничено време, жертвайки живота на диода или драйвера например. И без това човешкото око не улавя плюс минус 100-150 лумена  :D
Една от фирмите завишава изкуствено характеристиките и е хващана многократно, докато друга дори ги занижава  ;)

В заключение, когато парите говорят и боговете мълчат. Ясно е, че по-евтин и изгоден продукт ще привлече повече интерес от по-скъп.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2249
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 07 Юли, 2018, 13:28:26 »
Хвъргачът на Найткор П30 с обявени 600+ метра се оказа, че хвърля по-слабо от М23, на когото дават "едва" 400  ;) Послъгват си  *palec*
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 89
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 07 Юли, 2018, 21:41:11 »
Здравейте колеги.
След като Техника и Ясен писаха ,че не се вийдат разлики при ПИД контрола,реших и аз да пробвам моите светулки как се вийда разликата от турбо на по-нисък режим.
За теста пробвах  OLight h1Nova(500/180 лумена),Fenix PD35(850/450 лумена)- и двата  със степдаун,както и Zebralight H600mk2(1000 лум турбо),Nitecore SRT9(2150 лум. турбо)- с термоконтрол.

Заредих 8бр.18650 на макс и добавих 2бр.нови CR123A.Затворих се в баня без прозорци с хронометър в ръка и почнах.
Първи беше Феникса.Степдауна му може да се ползва за хронометър-точно на 5-тата минута намалява ясно и забележимо от 850 на 450 лумена,главата е много гореща,но тялото е само по топло и се държи спокойно с гола ръка.
След това напрвих тест на Зебрата и Найткора.Пет пъти засичах по 10 мин.светене на макс и не можах да видя никаква разлика в осветеността на петното .Зебрата я знам ,че има най-добрия драйвер и досега видимо е намалявала светлината само когато батерията падне под 25%.Но при Наиткора не го очаквах ,защото при тестове след 1-1.5 минути плавно пада до 1100 лумена и стои около това ниво.
Мислех си ,че няма начин да не забележа разлика от 1000 лумена,след като при Феникса ясно се вижда разлика от 400 лумена.

Това ме озадачи,починах си,ударих една малка за подобряване на светлочувствителността и се заех с Найткора.Пробвах го още 5 пъти по 10 мин, и въпреки ,че на око не долавям разлика в светлината,когато завъртиш магнитния пръстен,разбираш че си на режим около 1000 лумена(ход на пръстена около сантиметър не оказва никакво влияние,а ако фенера токущо е вкл.на макс дори 2-3 мм ход променят силата на светене.
 Замислих се дали ако светлината плавно намалява с 15-20 лумена в секунда,човешкото око не може да го регистрира и оставаш с усещането,че светлината не се променя.Може и аз да съм за офтамолог.

Олайта го тествах последен и направо ме уби.Проведох 6 теста по 10 минути на турбо и отново не забелязах никаква разлика.Сменях всеки път батерията и го охлаждах до стайна температура.Използвах литиеви батерии CR123A,да не би да трябват 16340?
 Имам молба към колегите с Olight H1 Nova,ако вече са го тествали или имат време ,да го пробват на турбо дали след третата минута се забелязва преминаването в по нисък режим.
Ще помоля и колеги които имат фенери или челници с термоконтрол(без значение каква марка),когато могат да ги тестват за 5 минути и да пишат, за да разбера забелязва ли се преход към по-нисък режим или не.
Поздрави на всички.

Неактивен scorceni

• Ножевик
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 156
« Отговор #13 -: 09 Юли, 2018, 19:38:55 »
Пробвах Армитек Тиара С1 - до 7-мата минута не забелязах намаление на светлината после ми омръзна да стоя и да зяпам.Опита беше с презареждаема С123 ,топлината по главата почна да става осезаема след 4-та минута а до 7-мата беше доста топла според мен около 50-60 градуса
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

ArmsBG OlightBG Batteryservice