Автор Тема: Сантоку марка ICEL  (Прочетена 526 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен evgenibgr

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 12
  • evgenibgr няма влияние.
  • диагностициран
Сантоку марка ICEL
« -: 14 Юли, 2018, 12:30:41 »
Реших да направя семпло ревю на това малко сантоку, дълго само 14 см и при това с алвеоли (не съм убеден, че това има някакъв ефект). Производител е португалската фирма ICEL. Теглото е скромните 78 грама.
Още на пръв поглед хваща око с добре оформеното острие с приятни и функционални извивки. Стоманата е X50CrMoV15, закалена до 56 HRC (според производителя). Дебелината на острието в основата си е 1,9 мм, а към върха - 1,5 мм. Има достатъчно твърдост и ножа се усеща в ръката доста стабилен и с добър контрол. Дръжката е от полипропилен, с грапава текстура. Предполагам ще малее в голяма мъжка ръка, но за домакините може да се окаже доста удобна. Баланса на ножа е точно в края на дръжката откъм острието, което спомага за удобството и контрола при употреба.
Не мога да кажа колко е ъгъла на заточване, но ми се струва около 15 градуса. Заточено е доста добре и симетрично до бръснене, но може и по - добре. За домакински цели е достатъчно. (щом реже бисквити на ивици значи бива ;) )
Ножчето може да стане любимо в кухнята. Цената според мен не е висока - само 16,32 лв, закупен е от фирма Bonner.
http://www.dick-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=739
« Последна редакция: 14 Юли, 2018, 12:56:44 от evgenibgr »

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 424
  • Reputation Power: 146
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Сантоку марка ICEL
« Отговор #1 -: 14 Юли, 2018, 14:13:52 »
Чудесен за цената си и не само.

Благодаря за представянето!

Имам един въпрос, като се хване за дръжката, пръстите опират ли в дъската при рязане. Или е достатъчно широко острието, като на 8 инчов шефски.

Неактивен evgenibgr

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 12
  • evgenibgr няма влияние.
  • диагностициран
Сантоку марка ICEL
« Отговор #2 -: 14 Юли, 2018, 14:33:32 »
Зависи как се държи ножа. Острието е доста извито и работи добре. Шефския нож е доста по-голям.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1810
  • Reputation Power: 6419
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Сантоку марка ICEL
« Отговор #3 -: 14 Юли, 2018, 22:06:37 »
За тази цена изглежда екстра!
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice