Автор Тема: Olight M2X-UT JAVELOT  (Прочетена 1617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1974
Olight M2X-UT JAVELOT
« -: 20 Юли, 2018, 16:53:17 »
Здравейте колеги, с няколко изречения за форума ще представя един чудесен далекобоен фенер, а именно Olight M2X-UT JAVELOT. От известно време в арсенала ми от фенери се усещаше липсата на далекобоен фенер и естествено тази липса трябваше да бъде попълнена. След доста чудене за модела, производителя беше ясен  :)  се спрях на  Olight M2X-UT JAVELOT и по съвет на Божо разбира се който ми го препоръча горещо  :D поръчах въпросния фенер. Критериите които си бях поставил модела ми ги покри напълно. Да не е много голям, да работи с 1, 18650 батерия или 2, CR123A да има гаранция и да хвърля над 500 метра, както казах фенера ми покри очакванията, че даже и ги надмина.

Фенера пристига в много готино пластмасово  куфарче което е идеално за пренасяне:

В куфарчето се намират следните неща:

Фенер
Връзка за фенера
Адаптер за 2 батерии CR123A
Резервни 0- рингове
Калъф за фенера
Книжка с инструкции за употреба и характеристики

Като допълнително могат да се закупят спусъци и монтажи за ловно или друго оръжие

Характеристики на фенера:

Как изглежда фенера:                 

Управление на фенера:

Като цяло много лесно управление включването и изключването на фенера , става чрез тактически бутон който се намира отзад на капачката, като смяната на 3-те режима 1020, 250, 20 лумена, става със завъртане на главата на фенера. Има и предвиден директен достъп с бутона до силния режим, и строб режима, което е супер. Чрез двойно полу кликване на бутона фенера директно отива на най силния режим от 1020 лумена, а чрез тройно полу кликване се активира  строб режима. Чрез развъртане на капачката може да се избегне нежелано включване на фенера при транспортиране без куфарчето ,въпреки,че е почти невъзможно на се натисне от нещо понеже е вкаран на вътре в капачката и не стърчи.

Малко снимки на светлинния поток,фенера въпреки,че е далекобоен си осветява добре и на около 15 - 20 метра

На далечно разстояние, като това не му е пълния потенциал понеже още не е пълен мрак а на залез  ;)
Светлината е бяла студена, на снимките седи зеленикава но това е от зелените дървета които осветявам

Около 40 метра                                                                                                 Около 350

Около 400 метра                                                                                                Около 500 метра

Около 600 метра                                                                Тази снимка е от нета,вижда се много добре концентрирания лъч

Фенера седи много добре в ръката, за мен е оптималния размер за подобен тип далекобоен фенер, при всякакъв хват е много удобен ( ръката ми е L)

С калъфа

Сравнителна снимка за добиване на представа за размера

Като заключение за мен  много добър далекобоен фенер, подходящ за лов, риболов къмпинг и тактически цели, всичко ми харесва нямам забележки и ми покри на 100% очакванията а 5 годишната гаранция може само да радва притежателите на тоя звяр  :)

« Последна редакция: 20 Юли, 2018, 17:23:00 от koceto »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3612
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #1 -: 20 Юли, 2018, 17:02:43 »
Хубав фенер Коце, от кога само му се чудеше! Жалко само че няма бутон за смяна на режимите, както е при големия му събрат. Така и не можах да се спогодя с този "форм фактор" фенери, винаги отиваха в продажбите.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2249
  • диагностициран
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #2 -: 20 Юли, 2018, 17:06:25 »
Брат, това е хвъргачът ! С една 18650 няма какво да му се опре  :punk:
В моя списък това е следващият!
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #3 -: 20 Юли, 2018, 17:15:25 »
Хубав фенер Коце, от кога само му се чудеше! Жалко само че няма бутон за смяна на режимите, както е при големия му събрат. Така и не можах да се спогодя с този "форм фактор" фенери, винаги отиваха в продажбите.

Вакна лично на мен това ми харесва, че е с един бутон от слабия режим директно се стартира най силния и строба за подобен тип фенери друго не ми трябва  :)
Загледах и по големия му батко но ми идва бая голям вече за носене.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #4 -: 20 Юли, 2018, 17:17:17 »
Брат, това е хвъргачът ! С една 18650 няма какво да му се опре  :punk:
В моя списък това е следващият!

Брат наистина с 1 батерия 18650  хвърля много  ;D

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3612
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #5 -: 20 Юли, 2018, 17:22:16 »
Вакна лично на мен това ми харесва, че е с един бутон от слабия режим директно се стартира най силния и строба за подобен тип фенери друго не ми трябва  :)
Загледах и по големия му батко но ми идва бая голям вече за носене.
Просто въртенето на главата е адски трудно, ако ще сменяш режимите.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3153
  • Горянин
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #6 -: 20 Юли, 2018, 17:31:18 »
Чак пък адски трудно :) да не е водопроводна тЪръба с кълчища :) супер е машинката,честито още веднъж Коце.Аз съм мн доволен от предшественика му.Още повече,че има опция и за 2 х18650 и вече става съвсем друга работа.  :nabira:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #7 -: 20 Юли, 2018, 17:32:05 »
Ако ще се сменят много често може да е  досадно за някой да  *palec*

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1766
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #8 -: 20 Юли, 2018, 21:53:47 »
Поздравления за ревюто и със здраве да го ползваш!
Истински тактик, способен и на 20-метрово подводно гмуркане.
Аз най-точно бих го класифицирал, като "пушкаджийски" фенер. От там и упражнението с режимите...

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #9 -: 21 Юли, 2018, 08:48:42 »
Аз най-точно бих го класифицирал, като "пушкаджийски" фенер. От там и упражнението с режимите...

Това за гмуркането не го знаех, супер !!!

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1229
  • диагностициран
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #10 -: 21 Юли, 2018, 18:39:44 »
И кой по-точно е големият му батко?

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 356
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #11 -: 21 Юли, 2018, 19:01:32 »

И аз точно този съм го заделил за пушката, заедно с дистанционния ключ от Андрей. Отделно съм го и мерил и си покрива далекобойността по спецификация - на мен ми показа 813 метра. Харесва ми и възможността да работи и с две батерии при нужда. Наистина не се сещам за по-добър избор за закачане на пушка в момента. Мислил съм как може да се подобри (друг емитер или директно свързване с батерията), но всеки път се отказвам, защото претеглям плюсове и минуси :)
Да си го позваш със здраве.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2249
  • диагностициран
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #12 -: 21 Юли, 2018, 22:03:30 »
И кой по-точно е големият му батко?

M3XS UT - 1200 лм / 1000 метра - 2 броя 18650 с удължител, 3 123-ки в стандартна конфигурация.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #13 -: 21 Юли, 2018, 22:20:34 »

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #14 -: 30 Юли, 2018, 23:34:50 »
780 метра измерено  ;) няма какво да искам повече, нормално си осветява къща.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Olight M2X-UT JAVELOT
« Отговор #15 -: 08 Септември, 2018, 18:23:06 »

ArmsBG OlightBG Batteryservice