Автор Тема: Вело стойка за фенер - Olight Universal Bike Mount  (Прочетена 630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2220
  • диагностициран
Тъй като в момента вело манията ме тресе по-силно от тока, а и имам няколко фенера - този аксесоар беше необходим  ;)

Благодаря на Андрей за придобиването му  :nabira:

Стойката представлява две парчета пластмаса и две гумени ремъчета - наистина дизайнът е гениално прост и добър .

Ще сложа първо малко снимки от нета, за да придобите представа :

Стойката идва с отвертка и два резервни ремъка - защо отвертка ли ? Защото стойката е от две части, съединени с кръстат болт - това е направено, за да се завърта горната част и да може да се ползва както нормален фенер "тръба" , така и челник, който както знаем свети под 90 градуса - отлично решение, тъй като открих, че с Х2Р карането на тъмно е нещо съвсем различно от това с което сме свикнали  ;D

Карам по наистина чобански пътеки с много камъни и корени - стойката държи фенера много сигурно, със сигурно мърда малко, понеже има еластични елементи и друсането е много, но не шава нагоре-надолу - никакъв шанс да падне стойката или фенерът, нито пък да се пребиете, защото светлината изведнъж се е изместила нагоре или надолу - върши си работата отлично.

Лично аз съм я тествал с М23, М1Х и Х2Р - само на челникът нямам снимки, но скоро ще се поправя.

Не съм сигурен колко мм е диаметърът на кормилото ми - между 32-35 - някакъв стандарт е - при по-тънко може би няма да е много стабилна, по-дебело ще поеме със сигурност. Но на 90% съм сигурен, че всички нови колелета следват някакъв стандарт и от Олайт са си направили сметката добре.

Слагането и свалянето от кормилото са лесни - същото важи за поставянето на фенера. Може да регулирате ъгълт спрямо кормилото.

Ето малко снимки :

Самостоятелни :

с М23 :

С М1Х :

Оставил съм я във вело раницата и знам, че без светлина няма да остана. За мен е важно, тъй като в гората лампи няма  :yahoo:

С оглед на цената - ако си търсите такова приспособление - определено го препоръчвам !

Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен nemezis

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • диагностициран
Вело стойка за фенер - Olight Universal Bike Mount
« Отговор #1 -: 31 Юли, 2018, 09:06:46 »
Хмм.То вярно че колкото хора толкова и мнения но аз пък лично не съм доволен от стойката (за разлика от фенерите им).За асфалта с условности става,но на черен път или асфалт с дупки  (то не че има такъв без де  :D)не съм очарован така да се каже.При  друсане фенерът има навика да забива главата надолу като пиян казак неговата в масата ;D.Да не говорим че и два пъти ми изпада фенера на земята.Ако се наложи по някакъв повод в тъмното да откопчееш гумата на стойката за фенера  да светнеш в друга посока после пак закопчаваш с една ръка държиш велосипеда  ...тегава работа.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 31 Юли, 2018, 10:24:46 »
Снощи покарах в гората и нарочно вдигах предна гума на около метър, после яко спускане - наистина фенерът забива надолу, но за част от секундата и след това се връща - няма как да не се мръдне,  аз светя по-напред и може би за това не ми прави впечатление.

Относно падането - наистина не виждам как ще падне , ако са здрави ремъците - с тънко кормило и малък фенер би било възможно. Моето кормило има уширение точно преди лапата и стойката няма мърдане там.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 591
  • ursus cosmatos
« Отговор #3 -: 31 Юли, 2018, 10:35:14 »
Ф` тоз ред на мисли, кой от двата фенера ти е по-добър за велоекшън ?
/говоря като задоволство от осветяемостта, издръжливост и тем подобни/

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 31 Юли, 2018, 10:38:40 »
Х2Р е абсолютен шампион на вискокия режим, след него М1Х на турбо, после си прави степдаун, последен М23 заради концентрирания лъч, с дифузер трябва да го пробвам.

Но аз съм недоскив на тъмно и обичам да карам на възможно най-висок режим а и на пълен мрак си е необходимо - та поне 500-600 лм считам за нормални.

ArmsBG OlightBG Batteryservice