Автор Тема: Въпрос относно раздел "Търговия".  (Прочетена 13779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3635
Въпрос относно раздел "Търговия".
« Отговор #50 -: 16 Август, 2018, 11:06:44 »
Моето лично мнение е, че Търговският раздел е помощен раздел към форума. Той е създаден да обслужва членовете на форума на вътрешно ниво, където в повечето случаи продаваните неща са с известен произход и собственик, а сигурността и доверието спомагат, всички сделки да са на ниво и да се ограничат разочарованията от тях. Абсолютно нищо няма да загуби форума от това, че ще намалеят хората, които нямат и едно стойностно мнение, в някой от основните раздели, но са решили, да си разпънат сергията на дребно тук, даже напротив - ще спечели. Ако успеете да ме убедите, че точно те пък допринасят с нещо за развитието на форума, ще си посипя главата с пепел.
Прав е бачо Тони, дори наскоро видяхме как един "колега" от търговския отдел "допринесе" за форума с некоректността си.
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 11:10:35 от Marcinkov »

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 634
  • ursus cosmatos
« Отговор #51 -: 16 Август, 2018, 11:09:10 »
В тази връзка, ако се цели развитие на форума къде, къде, по-справедлива е формулата за обикновенните потребители:

1 ревю -1 продажба.

Тълкувателно: Имаш едно ревю, имаш право и на една продажба. Нямаш ревю - нямаш право на продажба.

Нали целта е този форум да има потенциал за развитие и богата информация.

Нима с парите, това ще се постигне ? Не мисля.

И понеже виждам, че е модерно: Това мнение е мое и на родителите ми, които са ме създали. И не, не ме е страх, ако някой ме нарече хейтър.
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 11:35:12 от Me4ka »

victork

• Гост
« Отговор #52 -: 16 Август, 2018, 11:17:25 »
Прекалихте и то доста... Ще замоля админите да ми изтрият профила. Според Мага съм виждал НЕСПРАВЕДЛИВОСТ? Къде и в кой мой пост четете думата "несправедливост"?!

Бил съм хейтър? Дообре! Ето, само-хейтвам се. Удрям си шамар, че изказах ЛИЧНО мнение. А то бе кратко, ясно и на чист български:

Ограничението в раздел "ТЪРГОВИЯ" лично ЗА МЕН е минус.

Вие какво желаете? Сектантство и сляпа вяра? Да пея химн на форума? Да се мазня на всичко казано тук от някой, щото под ника пише "Общо събрание", "Народно събрание", "Член на борда", "Член на ТКЗС"? Е, няма да стане... Извинете, че изказах личното си мнение...

Членувам в хардуерни форуми, в радиолюбителски такива... Всеки форум има раздел за покупко-продажби и съответния раздел е ОТВОРЕН и ДОСТЪПЕН за всеки член. Кратко и ясно.

Сдружения, организации, регистриране в комисия по вероизповеданията... Разберете, не ме вълнува. Регистрирал съм се като фен на ножовете, чета си, разтоварвам се, преглеждам раздела с обяви... Спазвам добрия тон и правила. И?!

Изказах мнение, какъв ви е проблема с това?

Бил съм чакал за изгодна форумна поръчка? Моля, направете си труда да проверите в колко форумни поръчки алчно съм взел участие? Ще ви улесня... В нула такива. Не съм от хората, които не спят, за да вземат Манли на далавера. Имам 10 Манли-та, всички до едно поръчвани по телефона от сайта на производителя. Бил съм повдигал въпроса, като "уж" не съм бил заинтересован. Ами прегледайте колко мои обяви има в раздела за продажби... Пак ще Ви Помогна - нула!

Мотивът ми за изказаното мнение бе един единствен... А той е - ДА НЕ СЕ ГУБИ от разнообразието на форума (в частта за покупко-продажби) и по този начин да не замре съответния раздел. И къде по дяволите ви е проблема?!

Ааа, забравих, под ника ми не пише "Член на ОС на УС на БФС". И не търпите чуждо мнение. Било представителна извадка от обществото спомена някой... Да, за съжаление е така. Право на мнение няма никой, ако мнението е различно от угодното. И ако някой си позволи да изкаже ЛИЧНО мнение, той става "мрънкач", "има скрит замисъл", "неудобен е", "луд е", "хейтър е"... и от сорта.

Така да е... Със здраве, колеги :nabira:
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 11:20:37 от BuKToP »

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #53 -: 16 Август, 2018, 11:21:43 »
Подкрепям мнението на колегата Викторк, но не подкрепям това че иска да се отписва. Колега, не се впрягайте чак толкова, има и хора които са ви разбрали!
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 11:28:50 от Marcinkov »

Активен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 16 Август, 2018, 11:21:49 »
Искам открито да заявя пред всички, че за банера и рекламната тема на OLIGHT никой от форума  по никакъв начин не ми е искал и стотинка през годините.
Сиреч,  фирмите/лицата в подраздел магазини не трябва да плащат за рекламата си, а "кокошкарите" по-горе трябва да си плащат. Още в началото на темата намекнах леко че новите правила не са доизкусурени ама...

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #55 -: 16 Август, 2018, 11:26:09 »
Сиреч,  фирмите/лицата в подраздел магазини не трябва да плащат за рекламата си, а "кокошкарите" по-горе трябва да си плащат. Още в началото на темата намекнах леко че новите правила не са доизкусурени ама...
Колегата Олайт е бил така добър да направи отстъпка специално за форума, а колегите от управата са били също толкова коректни и не са поискали пари в замяна. Смятам че това от кой ще се искат пари за реклама и колко хич не ни влиза в работата!

Активен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 16 Август, 2018, 11:35:49 »
Както и да е, гледам взеха леко да живват търговските раздели на другите два форума. Те и без това в горните раздели са заспали дълбок сън  :D

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 961
  • диагноза - див селянин
« Отговор #57 -: 16 Август, 2018, 11:37:30 »

Ограничението в раздел "ТЪРГОВИЯ" лично ЗА МЕН е минус....

Мотивът ми за изказаното мнение бе един единствен... А той е - ДА НЕ СЕ ГУБИ от разнообразието на форума (в частта за покупко-продажби) и по този начин да не замре съответния раздел...

Личното мнение е много хубаво нещо, но то придобива стойност, едва когато се обоснове с конкретни доводи и факти, иначе си остава нещо от рода, "ама аз да си кажа само".

Та, в тази връзка имам два въпроса.

1. В какво се изразява този минус - с какво точно ще ощети форума това ограничение?

2. Какво е това разнообразие, дето ще го загуби разделът Търговия и можеш ли да назовеш някакви конкретни признаци, за замиране?
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #58 -: 16 Август, 2018, 11:38:12 »
Както и да е, гледам взеха леко да живват търговските раздели на другите два форума. Те и без това в горните раздели са заспали дълбок сън  :D
Ачо, напиши некое ревю, барем се раздвижат, само с тюхкане и хвалба на другите заспали форуми, нема да стане!

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 441
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 16 Август, 2018, 12:18:47 »
Стана интересно, а интересното не винаги е хубаво, за съжаление. Нещо, като китайското проклятие-"Пожелавам ти да живееш в интересно време".
Винаги, когато има подобни спорове, които развалят спокойствието и нарушават добрия тон, значи нещо се случва не както трябва. Не знам какво трябва да се промени, за да не се губят колеги и винаги да ти е кеф, като влизаш във форума, но за това си има ръководство, нека помисли по въпроса.
Смятам, че доста неща се казаха, за да има материал за обсъждане, и от продължение на темата в тази посока никой няма да спечели!
Това "спечели", всеки да го интерпретира, както намери за добре!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #60 -: 16 Август, 2018, 12:25:18 »
Банерите във форума са в замяна на отстъпка за членовете му. С изключение на този за фейсбук страницата. Всеки може да си пресметне колко е спечелил или загубил от това.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1224
  • диагностициран
« Отговор #61 -: 16 Август, 2018, 12:31:08 »
За протокола :) Много обичам да пиша "за протокола" - защото в него има само факти.

Към днешна дата:

регистрирани членове - 2359

членове на Сдружението - 27

дарители на форума - 53

Платили сума сумарум - 80 от 2359 възможни ..... НАПРАВЕТЕ СИ СМЕТКАТА КОЙ ЗА КАКВО МИЛЕЕ И ПР. ....

П.П. Към Виктор - извинявай, цитирал съм те по памет, но това не променя казуса.

Решението да ограничите пускането на обяви от хора, които не са членове на Сдружението или дарители е крайно погрешно за мен.

Като не е несправедливо - питам те кое е погрешно - Има променено правило и то не се спазва ....
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 12:49:03 от gogotattoo »
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 611
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 16 Август, 2018, 12:50:44 »
За мен най-добрата и справедлива  организация е тази на американският БФ.
За да купуваш, да отваряш снимки, да пишеш ЛС и за да имаш пълен  достъп до съдържанието във Форума трябва да си платен член.
За да продаваш като частно лице трябва да платиш повече
Ако си производител /майстор/ и искаш да продаваш плащаш още повече
Ако си търговец плащаш още, още, повече.
Верно е че БГ не е USA, но тази разлика може да намери отражение в размера на плащанията.
Най тъмно е под лампата

Активен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 924
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #63 -: 16 Август, 2018, 13:07:20 »
Тук леко ще те коригирам относно BF.com. Не е нужно да плащаш, за да пишеш и да виждаш снимки на нещата. Единствено за продажба се внася годишна такса от 30 долара. За по-високо ниво сумата е друга, но не съм се интересувал.
Тук дискусията загрубя- не е добра индикация. Но все пак сме си българи....
Имам един въпрос- ако регистриран потребител реши да подари нещо как стоят нещата? При забрана да пуска теми в търговския отдел това би било невъзможно.
А иначе статистиката 80 дарители/членове на сдружението на фона на над 2000 регистрирани потребители е стряскаща за мен, но и показателна.
Приятен ден и пестете си нервите- има по-важни неща, за които да се хабим.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 817
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 16 Август, 2018, 13:11:51 »
За мен най-добрата и справедлива  организация е тази на американският БФ.
За да купуваш, да отваряш снимки, да пишеш ЛС и за да имаш пълен  достъп до съдържанието във Форума трябва да си платен член.
За да продаваш като частно лице трябва да платиш повече
Ако си производител /майстор/ и искаш да продаваш плащаш още повече
Ако си търговец плащаш още, още, повече.
Верно е че БГ не е USA, но тази разлика може да намери отражение в размера на плащанията.
То така сдружението ще стане със стопанска цел...
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1230
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 16 Август, 2018, 13:30:38 »
Имам един въпрос- ако регистриран потребител реши да подари нещо как стоят нещата? При забрана да пуска теми в търговския отдел това би било невъзможно.
  Според мен отговорът е-не го подарява тук.Ако толкова копнее да помага,да помогне преди всичко за съществуването на форума.

Paradise is where I am.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #66 -: 16 Август, 2018, 13:34:02 »
Весо, когато влизам като нерегистриран мога да чета и мога да виждам само някои снимки. За някои снимки, теми и дискусии излиза съобщение " Влезте в профила си или се регистрирайте за да видите това съдържание". 
Най тъмно е под лампата

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 16 Август, 2018, 13:37:41 »
Така е - ти си гост, а аз съм регнат без нищо да плащам и виждам всичко, а за продажби е 70 долара годишно :)

www.gogotattoo.net

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 16 Август, 2018, 13:44:02 »
То така сдружението ще стане със стопанска цел...

Това че сдружението е с нестопанска цел, не означава че не може да има приходи от продажби на стоки, на реклами, на членски права. Тези продажби обаче трябва да бъдат пряко и единствено свързани с дейността на това нестопанско дружество. В нашият случай ножове.
Второ дружеството с нестопанска цел не разпределя печалба. Дори да има такава тя се прехвърля за следващата година.
Относно броят на регистрираните потребители и броят на платените потребители.. Споко, като почне записването за новият форумен нож, платените рязко ще се увеличат.
Най тъмно е под лампата

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 16 Август, 2018, 13:47:06 »
Споко, като почне записването за новият форумен нож, платените рязко ще се увеличат.

:D

www.gogotattoo.net

Неактивен Вълков

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: regidit
  • Публикации: 22
« Отговор #70 -: 16 Август, 2018, 13:58:48 »
Членството не е условие за участие в поръчки. Хората, които се появяват само по време на тези поръчки и изчезват - пак ще действат постарому.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 817
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 16 Август, 2018, 13:59:32 »
Това че сдружението е с нестопанска цел, не означава че не може да има приходи от продажби на стоки, на реклами, на членски права. Тези продажби обаче трябва да бъдат пряко и единствено свързани с дейността на това нестопанско дружество. В нашият случай ножове.
Второ дружеството с нестопанска цел не разпределя печалба. Дори да има такава тя се прехвърля за следващата година.
Относно броят на регистрираните потребители и броят на платените потребители.. Споко, като почне записването за новият форумен нож, платените рязко ще се увеличат.
Това го знам, юрист съм. Идеята на написаното от мен е, че твоето предложение е в насока на една нежелателна, според мен, комерсиализация на форума. Няма причина за това. Мисля, че с настящата система сдружение+ дарители ще се наберат достатъчно средства за постигане на "идеалната цел".
« Последна редакция: 16 Август, 2018, 14:22:00 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1218
« Отговор #72 -: 16 Август, 2018, 15:15:40 »
Мисля, че някой ги подгониха комплексите... Дарителската вноска от колкото е там лефта ви дава възможност да си продавате и купувате каквото искате във форума и никой не се интересува какво пише под името ви... Гого го е обяснил пределно ясно напред, защо трябва да се оглеждаме дали някой щял да направи някой лев от вноските, аминека да направят ебаси, нека да имат мотив да вършат работа за членовете, какво лошо има че щели да изкарат пари за две бири, човек като ви чете словесните гимнастики ще си помисли, че управата ще прави милиони... Тея хора които организират форума ще са даже по отговорни когато знаят, че им се плаща да свършат нещо, дайте им малко време да видиме как работи тая схема преди да се реве и да се трият акаунти и подобни комплексарски глупости, направихте въпрос за годишна вноска по-тънка от кутия цигари ебаси...  Имаше процедурно питане от колегата, което се разду в 3 страници говорилня само за да се покаже накрая колко обидени били някой, айде стегнете се малко, ако тая схема не работи ще се види след време и ще се коментира тогава, сега е само графомания...
Μολων λαβε !

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3186
  • Горянин
« Отговор #73 -: 16 Август, 2018, 15:26:52 »
Ми изтри се човека,понеже друг разбърка лайната,а емнаха него,четящите по диагонал и през ред.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #74 -: 16 Август, 2018, 15:29:32 »
Доста време преди да се повдигне въпросът за платеното членство в този форум, на една от Софииските срещи разговарях с Валери в тази насока. Тогава той беше твърдо против. Предполагам че и сега е против. Животът обаче си иска своето и най-вероятно вече е било неотложно за да го направи. За да функционира Форумът са  необходими средства. За да се повиши качеството ще са необходими още средства. Сега една част от разходите се спестяват, къде с влагане на лично време и средтсва от страна на шепа хора, къде с приятелска подкрепа. Е как може ние дето си чешем крастата и езиците тук да не помогнем, па макар и с тази символична сума.
За мен този членски внос не е комерсализация, а възможност да съм съпричастен към функционирането на форума.
Най тъмно е под лампата

ArmsBG OlightBG Batteryservice