Автор Тема: Намерих ли фенерите и челниците които ми покриват нуждите ( за сега )  (Прочетена 3738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1974
Преди време пуснах подобна тема за ножове, мисля,че и за фенери има какво да се сподели и може да е от полза за някой. Идеята е всеки който желае да сподели дали е открил светещите пособия за неговите нужди, къмпинг, лов, риболов ЕДЦ и тн. Не желая да изпадам в спорове или агитации за различните марки, просто споделям на мен какво ми покрива нуждите ( за сега де )

Лично аз съм си сложил 4 категории които да ми покриват нуждите, естествено може и един фенер да ги покрие но все ще липсва нещо както при ножовете  :) , ако някой има други категории да ги сподели лично на мен ще ми е интересно.

Моите 4 категории са:

Далекобоен- да хвърля на далече, за кеф и за работа
За средна дистанция около 200 метра, да е с прилична светлина и голям рън тайм
За ЕДЦ да е компактен, с прилична светлина на близка дистанция, с приличен рън тайм
Челник, неизменния работяга

За далекобоен избрах Olight M2X UT Javelot 1020lm компактен е работи с 1 бр 18650, или 2 CR123Aи хвърля на реална дистанция от 800 метра.

За средна дистанция Olight M1X Striker 1000lm отличен размер хубава светлина мнооого рънтайм 1 бр 18650 или 2 CR123A

За ЕДЦ  и за челник, фенерчето което ми е постоянно в джоба  е Olight H1  Nova много компактно става на челник който доста често си ползвам, за близко осветяване е супер работи с 1 бр CR123A на средния и слабия режим си кара много.

На всичките ми фенерчета батериите са взаимо заменяеми което пак ми беше критерии, е на челника няма как да сложа 18650  :)

Който желае нека да сподели неговите категории, критерии и производител.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2248
  • диагностициран
Моите са :

Далекобоен и средна дистанция - М23 Javelot
ЕДЦ - М1Х Striker
Челник - H2R Nova

Трите са с 18650, челникът пуска високия режим с нормална (не високотокова) батерия, което за мен е супер.

М23 хвърля яко, но истински далекобоен ще имам като взема М2Х.

Реално тия 3те ми покриват всички нужди, но за кеф ще си взема хвъргач  :punk:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 249
  • диагностициран
Точно на време ми поднасяш тази тема  *palec* Моят отговор е НЕ  :(
За моите нужди в последно време бях много доволен от Страйкъра,но липсата на "зум" на няколко пъти ме вкара в затруднения.За челник също съм в период на търсене защото уж временно ползвам един декатлонски,който е абсолютен компромис.Ще следя с интерес  *palec* :nabira:

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 89
  • диагностициран
Поздравления за  koceto,отлична тема.

Моите изисквания са : минимален обем,ниско тегло и много добро осветяване ,без тъмни кръгове..Батерии 18650 или CR 123.
  Засега съм в 5 категории.
1.Мощен фенер 1800-2500 лм.,тегло до 350гр с батериите - Nitecore SRT 9.
2.Компактен  800-1000 лм,до 150гр  - Fenix PD 35.
3.ЕДЦ -само тип ключодържател -2 бр.Nitecore Tube.
4.Челник с 18650  -Zebralight H 600 Mk2
5.Челник с CR 123 -Olight H1 Nova.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 454
  • диагностициран
Въпреки че съм насъбрал доста маркови фенери, като че ли най са ми на сърце olight s2 и nitecore srt3 за зимата и едно смешно малко удароустойчиво ааа varta за лятото при градски условия.
Челници ползвам за съжаление предимно за работа и са малко тъпички. Може би обмислям покупка на нещо като skilhunt h03, но по-нататък.
Далекобойни любимци не ми се задържат по джобовете, а цр и рцр-ките ги разкарах. Като батерии останах на 18650, аа(14500), ааа.
« Последна редакция: 07 Август, 2018, 00:08:15 от angel »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Аз ползвам основно Страйкъра. Челникът и М23 на село да проверявам двора  *нинджа* или по гори и язовири. М23 в граски условия го вадя ако ми се разписка алармата на колата вечер, иначе при спиране на тока с дифузор е ставал на лампа - това преди да имам челникът, който с тир пчелна пита и неутрална светлина на закрито ми е фаворит.

Днес се замислих, че вече 2 години ЕДЦ ми е Страйкърът и не съм сигурен дали се събира цяла седмица през която да не съм го носил - за мен е номер 1 с режими, рънтайм и естествено здравина. Като работя късни смени светя с него около блока и във входа (няма осветление  ;D ) - държи ме по месец с едно зареждане ма батерията.

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • диагностициран
Аз намерих един, който чудесно изпълнява функциите и на 4-те :) Fenix PD35 + Fenix Headband. Фенерът в различните режими свети чудесно и наблизо, и надалеч, а светлината не е с ярко завършващи граници на конуса, така че имам добър обзор на терена пред краката си. Управлението му е лесно и интуитивно - един защитен заден бутон за включване/изключване и един страничен, точно под палеца, за смяна на режимите. Няма разни двойни и тройни натискания, задръжания, полу-натискания, въртене на главата на фенера и всякакви други дивотии... Поставен в лентата за глава за 10 секунди се превръща в пълнофункционален челник със степенчат механизъм за контрол на посоката на светене нагоре/надолу. А от другата страна на лентата има херметично затваряща се кутийка за две резервни батерии CR123A. Мисля, че бих го сменил единствено със Fenix FD30, заради регулацията на фокусното разстояние.

Между другото, с помощта на две закачалки за дрехи със щипки и една връв измайсторих чудесна нощна лампа, в която също мога да си защипвам Fenix-а, ако имам настроение да чета посред нощ хартиени романи.

Зная, че Olight са прекрасни фенери, изработени са един идея по-качествено и като цяло по-добри. Но не съм намерил до момента модел, който да се управлява лесно и удобно като Fenix-а.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 352
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Аз челници засега съм намерил и не ме човърка повече - едим Манкер Е03 в колата и една Зебра с много дълго име за повече светлина и продължително светене: Zebralight H600Fc Mark IV XHP50.2 Floody 4000K High CRI. С фенерите обаче не мога да достигна подобен покой със себе си - постоянно излизат нови и привлекателни модели и се изкушавам. Засега фаворити (за често носене) ми са:
-  BLF 348 Nichia 219B - много дребно и стои в портфейла, свети красиво и прилично силно за кратко време. Него използвам най-много
- Zebralight SC600w Mark IV High Intensity - като универсален дребен фенер с прилични възможности. Сменям си го с Емисар Д4 от време на време, когато съм в настроение за над 3000 лумена.
- DQG Tiny 26650 - прекрасна регулация и дълго време на работа (2,5часа на 900 лумена, 2500 лумена турбо) - в малък размер
- Olight M2X - седи си в куфарчето, заделен за пушката с дистанционен спусък (мерси Андрей) и магнитна стойка. 
- Nextorch TA30 - уникално управление и отлична изработка. В момента е отворен и ще претърпи операция на диода - единственото нещо, което ме дразнеше изключително много със зеленикаво бялата си светлина. Единствения ми фенер, на който реално ще намаля малко силата на светлината заради качеството и.   
- За по-дълго или по-далечно светене бих взел Meteor M43, Fenix FD65, Amutorch JM70 или AM30 или по-голям според нуждата. Липсва ми фенер, който да може да свети с над 5000 лумена постоянно, който да хвърля и сравнително далеч и що годе компактен (по-голямо братче на Метеор М43), но още няма такъв
- Други играчки - имам много любими и постоянно излизат нови, имам всякакви фенери, фенерчета и фенерища, от много практични до всякакви извращения. Индустрията се развива изключително бързо и има иновации както при диодите, така и при формата, управлението, материалите, драйверите. Като цяло избягвам да купувам залепени фенери с нестандартна карантия, които да не могат да се преправят, защото днешната технология остарява след 3 години.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1973
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Имах приличен фенер, но ми идваше малко тежък и обемист за постоянно носене ! Вече нямам, 'щото се пре'еба, така че сега трябва да се взиман нов ! Вече съм се ориентирал с един Найткор !!! Малък, удобен, мощен и ценово удобен ! Иначе, преди за челни ползвах един Лед Ленсър Н7, който беше много полезен. Да ме пита човек, защо го продадох ?!? След това усетих нуждата от челник и си взех един малък и евтин Олайт, който е по - слаб от Ленсера, но се оказа дори по - удобен !!! Даже има и червени диодчета, за мн. близки разтояния, ако не искаш да привличаш внимание !!!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • диагностициран
Едно Olight S1 Baton 500lm което ползвам за ЕДЦ
Един челник SKILHUNT H02 1000LM
Един Zebra sc 600 F plus  за кеф
6 Cob фенерчета за по 5-6 лева, разхвърляни по коли и кюшета така че винаги да са ми под ръка.
Всичко се ползва, покрива ми нуждите и не мисля за други.
Най тъмно е под лампата

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1028
  • Дърт на орел!
Аз за сега съм се задоволил с няколко фенера, които покриват нуждите ми.
За мен, както съм писал и друг път е важно освен висок, мощен режим, който да хвърля на далеко, да има голяма продължителност на работа и режим под 10lm.
И това без значение на предназначението на фенера. За мен тези условия са задължителни!
Та фенерите, които ползвам са Fenix TK15UE, Olight M2R, един стар, но легендарен вече модел на Nitecore - D10.
Писалката-фенер на 4Sevens ми сдаде багажа почти напълно и сега съм на лов за нова, понеже се оказа адски удобен тип фенерче за градска употреба. Препоръчвам такув тип фенер.
Последния въпреки, че вече не е конкурентно способен на новите модели и диоди е чудесен, компактен фенер с една АА батерия и продължава да върши идеална работа.
Ослушвам се евентуално и за един S mini, но това по-натам.
 :nabira:
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 388
  • диагностициран
...................
Писалката-фенер на 4Sevens ми сдаде багажа почти напълно и сега съм на лов за нова, понеже се оказа адски удобен тип фенерче за градска употреба. Препоръчвам такув тип фенер.
Последния въпреки, че вече не е конкурентно способен на новите модели и диоди е чудесен, компактен фенер с една АА батерия и продължава да върши идеална работа.
Ослушвам се евентуално и за един S mini, но това по-натам.
 :nabira:

Ето от мен едно предложение за фенер-писалка, на което аз съм се спрял. Този Манкер ще се появи и на нашия пазар(звездите ми го говорят ;) ), та щом кацнат бройки аз ще си заприходя една, просто защото ме кефи мнооого.  :chukane: :nabira:
Manker PL11 - http://www.mankerlight.com/manker-pl11-120-lumens-cree-xpg3-nichia-219c-led-flashlight-pen-use-1x-10440-10180-battery/

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3606
Мисля че идва доста къса.

ПС - Погледнах - 140мм не е зле.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1028
  • Дърт на орел!
Ако е 140 си е таман. Само времетраенето не ме кефи.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1227
  • диагностициран
Като фен на неутралното засега задоволявам нуждите си почти напълно с два фенера-добрия стар Fenix E50 и малкото му братче Fenix E12. Първият-достатъчно компактен без удължителя, достатъчно мощен със 780lm и далекобойност 260m, същеврвменно светещ и достатъчно широко, добри рънтайми с 1х18650 или 2хCR123, двойно по-големи с удължителя и най-важното-цели 15 min в турборежим без степдаун. По-малкият фенер с 1хАА стои в колата или го разнасям като ЕДЦ. Занапред бих се снабдил единствено може би с някой зареждаем. Челник досега не ми е трябвал.

Неактивен scorceni

• Ножевик
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 156
Ще започна с това че не съм кой знае какъв фен на фенерите , но намерих почти перфектния фенер за мен:Armytek Tiara C1 Pro-https://www.armytek.com/products/flashlights/multi-flashlights/armytek-tiara-c1-pro/.Страхотна разсеяна светлина с ТИР  оптика,доволен рънтайм,удобен за носене в ръка като фенер,страшно много опции за разнасяне(клипс,лента за глава,лента за ръка ,връвчица),много мощен магнит ,сравнително малко тяло но много издръжливо(както казват много потребители)Но аз явно съм дребнав чичак и има дребни нещица които АДСКИ ме дразнят:например това че са написали в сайта че бутона може да се включи да работи като beacon но не е така-зная че е дребно но ме влудява и другото че клипса драска черното им покритие.С изключение на тези нещица според мен челника е страхотен
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1524
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Мисля,че най сетне достигнах фенераджийската нирвана!  ^-^

Като ги разделям на три категории.

Първа: за носене в чанта или раница
Кларус г35

Изборът ми за далекобоен тактик,заради функцията да работи и с една батерия и с три; задният бутон ,който е идентичен със страничния и имат еднакъв контрол и не на последно място далекобойност ,добър рънтайм на макс и сравнително "компактен" за категорията размер.

Втора: за носене на колан в калъф - това са фенери които най често закачам по колана или в чанта или на екипировката поради формата си.

Емисар д1с- страхотен компактен хвърляч,замени найткор п30 - свети повече ,неутрална светлина . Минус му е липсата на заден бутон. Но с плавното регулиране на светлината компенсира- няма такъв кеф.
Феникс тк21 - страхотен тактик,конкурентен въпреки малкото лумени на съвременните такива. Не му върви да се продаде ,затова ще го пенсионирам при мен.

Фиторч мр35- също много интересно фенерче заради много цветни диоди и забавните строб режими  ;D

Хайкелайта долу ми е подарък от приятел - уникално зуумче,със интересно програмиране на режимите; Компактно и свети сууупер широко- стой на нощното шкафче и е неизменен помощник в борбата с комарите . :D

Отстрани това говняното е соларфорс л2- фенерът Лего ,както го определи съфорумец преди време. Много възможности за тунинг . В момента е със много жълто стъкло и силен бял диод - за мъгла съм го пригодил  ^-^

Трета категория са фенерите който нося в джоб удобно.

Луминтоп ААА - неизменно в джоба ми,за мене най доброто в тази категория,сега се загледах по новото олайтче с ААА и заден бутон...хареса ми при него че има директна светлина на полу клик,което при луминтоп липсва...замислям се дееа :D

Джетбийм джет две про- единствено ми фенерче със 123 батерия,много светлина ( благодаря на Толката за батерията) много компактен със малко шантави режими и управление.

5.11 Атак - имам този фенер от 7-8 години,не е мръднал- много приятна светлина ,само един режим. Минуса му е чувствителният изпъкнал бутон,че доста често го изпразвам в джоба :D :D

Найтфайтър - също от доста години го мъкна,много приятно фенерче със магнит и студено ледена синкава светлина

Скилхънт 03 ми е последната придобивка ,като исках три в едно- да замести блф а6 като широко светене ,да замести феникса който продадох - ъгловият и да има лента за носене на глава за зор замам ,защото нямам читав челник. Е тука е постигнато всичко това .

Джетбийм па10 - дърт модел ,но ми е фаворит в категория АА много съм му свикнал и си го обичам.

Олайт м1х - любимият тактик за в града,извън града - удобен,практичен и здрав . Реално ако търся универсален фенер и трябва да избера един ще взема него.

Найткор мт2а - същата категория идиотоустойчивост като олайта ,но с две АА

Реално най често носените за ежедневието в града са ми тези

Неактивен aeon

• Старо куче
  • Публикации: 98
Мисля че имам светилата, които ми трябват...  за сега, с уговорката, че грижата за жената и наследника също е моя:

За себе си съм избрал изправената четворка - китайска евтина работна ръка, малко американски маркетинг и щипка българско участие.
1. Maratac AAA Cu - постоянно с мен. Удобни режими, отличен цвят на светлината - 4000К от Nichia 219B.
2. Zebralight H53Fc - работното магаренце. Челник с приятно разсеян лъч на светлината. Еднакво полезен вкъщи и в гората - 4000К от Cree XP-L2.
3. Olight S15 Custom - форумното зомби. Възкръснал от забвение, с нов диод и плосък месингов бутон, призoван за далекобойно допълнение към челника в гората. На постоянно дежурство в колата, в комплект с 4 литиеви Energizer - 4000К от Nichia 219C.
4. Convoy S2+ - велосипедния фар. Д. Попов (Lightmaster) е правил неща по него. Управлението е удобно, a светлината достатъчна. Нито един камък, корен, или клон не остава незабелязан, за да се знае после, защо ме боли - 4000К от XM-L2.
Всички са с еднаква цветна температура, за да не дразнят, когато работят заедно и защото намирам 4000 Келвина за най-приятна цветна температура за очите нощем.

От легналите:
1. Maratac AAA Тi - щатското зомби. Преплувал океана 3 пъти, за да се върне отново след гаранционен сервиз. Заплашен с продажба, спасен от Жената, живеещ в политическо изгнание на нейната връзка ключове - 6500К от XP-G2.
2. BLF 348 - якото копеле. Купен с единствената цел, да спаси останалите фенери от сигурна смърт в ръцете на Сина. Очаквано се оказа много удобен и с приятна светлина, и се превърна в повод за искрена бащина завист - 5000К от Nichia 219.

По-силни фенери нямам, защото няма кой да ги носи и за какво да ги използва. Иначе изкушенията са навсякъде - най-вече концентрирани в сакчето на YasenF.   :nabira:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран

M23 Javelot - хвъргач, до 200-250 метра е звяр. С дифузера свети много добре и на затворени пространства - на ниските режими е като лампа. Добър рънтайм, много ме кефи като дизайн  :love:

M1X Striker - за мен - най-доброто ЕДЦ - брутално здрав, свети много добре до 100 метра, спрямо М23 разлива доста повече, много голям рънтайм !

H2R Nova - челникът си е удобно нещо. Голям рънтайм благодарение на 18650, макар че можеха да сложат батерия с по-голям капацитет от 3000 мАч, топла светлина, тир +пчелна пита - рай за очите, моите са постоянно уморени от взиране в екрани, с такава светлина нямам проблем и цяла вечер да светя като съм на палатка. Брутален фар за велосипед - на 600 лм с резервна батерия в раницата съм цар нощно време в гората  :punk:

I3T Copper - бях много скептичен към фенери с ААА батерия, обаче подарих 4 броя от стандартния модел и ми хареса много - лек и компактен, много по-удобен от всеки фенер със странично копче. Винаги съм искал меден фенер, който да патинира - това беше перфектната възможност.

S1R Baton TurboS - напомпаната версия с 900 лм на първото издание на този фенер. Компактен и много мощен, ако се свети на ниските режими изкарва доста, но пускате ли 300 лм и нагоре - батерията заминава бързо, защото е 550 мАч, високотокова RCR123-ка. Магнитът е голямо удобство.

Тези ми покриват нуждите на 100%.

Разбира се искам още по-мощен хвъргач като M2X Javelot / M3X Javelot , флудър като SR MINI 2 / R50 Pro , по-мощен ЕДЦ тактик особено като медният M2R Warrior много ме изкушава , но за нещата които правя към момента просто няма да ми вършат повече работа от тези които имам, та си трая .

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 253
  • диагностициран
От доста време ползвам тези фенери и те напълно удовлетворяват нуждите ми!

1.Olight M1X-Това за мен е фенера, който съчетава в себе си всичко. Свети много силно, хвърля прилично надалеч и има добри рънтайми. Задния бутон е страхотно решение за подобен род фенери. При излизане вечерно време, Страйкъра е моя избор.
И е брутално здрав!  *palec*
2.Skilhunt H03-Челника е особено полезен фенер поради две причини. Първата е, че не се изисква да го държа в ръка, а втората са много добрите рънтайми. Вечерно време в гората, благодарение на клипса му, го закачам на нагръдника на кучето и така имам добра представа къде е то. Ползвам го и като велосипеден фар. Магнита в задната му част го прави идеален помощник.
3.Olight i3E EOS-Реално погледнато, този мъник е постоянно с мен. Комбинацията от меден корпус, 120 лумена с TIR и ултра компактните му размери, отреждат на това фенерче постоянно място в джоба ми.

Неактивен okapi

• Пират
  • Старо куче
  • Потребителско име: ГЕРГИ
  • Публикации: 108
  • Орлите умират в бой !
От доста време ползвам тези фенери и те напълно удовлетворяват нуждите ми!
(Щракни за да видиш изображението.)

1.Olight M1X-Това за мен е фенера, който съчетава в себе си всичко. Свети много силно, хвърля прилично надалеч и има добри рънтайми. Задния бутон е страхотно решение за подобен род фенери. При излизане вечерно време, Страйкъра е моя избор.
И е брутално здрав!  *palec*
2.Skilhunt H03-Челника е особено полезен фенер поради две причини. Първата е, че не се изисква да го държа в ръка, а втората са много добрите рънтайми. Вечерно време в гората, благодарение на клипса му, го закачам на нагръдника на кучето и така имам добра представа къде е то. Ползвам го и като велосипеден фар. Магнита в задната му част го прави идеален помощник.
3.Olight i3E EOS-Реално погледнато, този мъник е постоянно с мен. Комбинацията от меден корпус, 120 лумена с TIR и ултра компактните му размери, отреждат на това фенерче постоянно място в джоба ми.
Може ли линк за Скилхънта ? Весело посрещане на Новата Година !  :nabira:
На света има хиляди  ножове, грехота е да имаш само един-два !

.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 497
  • диагностициран
Може ли линк за Скилхънта ? Весело посрещане на Новата Година !  :nabira:
https://couponsfromchina.com/2017/01/27/skilhunt-h03-nw-headlamp-coupon-price-gearbest/

Неактивен okapi

• Пират
  • Старо куче
  • Орлите умират в бой !

.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1225
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
А, няма да го има...
Ти търси ли го?!

Неактивен okapi

• Пират
  • Старо куче
  • Орлите умират в бой !
А, няма да го има...
Ти търси ли го?!
Разгледах сайта Олайт бг, но не го открих . Ще проверя пак . Поздрави  :nabira:

.

ArmsBG OlightBG Batteryservice