Автор Тема: С какво да си мием ножовете  (Прочетена 2010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 532
  • Reputation Power: 172
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
С какво да си мием ножовете
« Отговор #50 -: 10 Август, 2018, 11:35:53 »
Кола или грейпфрут, или лимон. Може и картоф да понарежеш. Това за естествено потъмняване.

За възстановяване WD40 и шкурка 3000 примерно съм ползвал. Моят е полиран. И двата ръждясващи са полирани всъщност. И конвексирани.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1268
  • Reputation Power: 21755
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #51 -: 10 Август, 2018, 16:22:46 »
До сега те дразнеше една точица ръжда, сега вземи го усери с кола, лимони и горчица!  :karane:

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 532
  • Reputation Power: 172
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 10 Август, 2018, 16:26:48 »
По принцип по-добре да не сереш на метеното, отколкото да метеш насраното.

Неактивен gishmata

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 16
  • gishmata няма влияние.
  • любител
« Отговор #53 -: 10 Август, 2018, 16:53:08 »
До сега те дразнеше една точица ръжда, сега вземи го усери с кола, лимони и горчица!  :karane:
Мисля да си правя експерименти с хултафорса не с Манлито :ohhoho:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 541
  • Reputation Power: 7832
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 10 Август, 2018, 18:27:21 »
Да споделя малко личен опит:
 И аз на времето проплаках така от D2 и подобни и .. Тогава най-честият съвет от колегите  беше да приема точките и оцветяването.. И аз като теб измивам и подсушавам старателно. Това обаче е достатъчно при инцидентна употреба. При редовна употреба, освен че е досадно все някъде ще стъпиш на криво.
 Имам нож на Наско Николов, идеално полиран, ползван редовно близо две години без да допусна сянка или точка. Преди няколко дни рязах пластмасови бутилки /нали трябва да събираме разделно/, сред бутилките имаше и такива от кола. След като приключих измих, подсуших, прегледах и прибрах.. На другият ден имаше точки, които не излизат с никакви пасти.

Същото е положението и с нож който е от D2 и стоун уош покритие.

Нож от Vanadis4E, който загубих в гората и престоя във влажната шума и росната трева 4-5 часа докато го намеря, също петняса.. 

На BM940 му избиха черни точки от една седмица ноене по плажове на морето.

За Дебата от бяла стомана няма какво да говорим там спасение няма каквото и да правя.

Ползваш ли редовно, трябва да си готов да приемеш точките и сенките. Това е неравна борба, която няма как да бъде спечелена, освен ако ножът не се консервира и прибере.
 Относно патинирането: Ако искаш равномерно покритие, независимо с какво и как ще патинираш,  ножът трябва да бъде идеално подготвен с перфектен финиш. Дори да получиш идеално патинирана повърхност, това не е гаранция че впоследствие няма да се получат по-тъмни точки и петна.
 Вложих много време в един Патриот, но той за твърде кратко време задържа равномерният сив цвят който първоначално имаше.

Ето защо и аз вече мисля като колегите които смятат че това си е нещо нормално и трябва да го приемем, когато става въпрос за ножове които употребяваме постоянно, оставям  нещата да си се развиват естествено. Винаги мога да ги накисна в некоя врумя и да ги окъкам.
Нарочно слагам и снимки за да си направиш сметката
Най тъмно е под лампата

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice