Автор Тема: Фенери - новини и обсъждане  (Прочетена 470936 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Фенери - новини и обсъждане
« -: 08 Юли, 2012, 15:21:29 »
Да, нека тук се дискутират всички
видове светулки, а ревюта разбира се- в отделни теми :)

StillOpossum: Тема за фенери, новини за тях и обсъждане, темата е разделена от общата за осветление.
« Последна редакция: 02 Декември, 2012, 23:22:59 от Admin »
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Божо

• Гост
« Отговор #1 -: 08 Юли, 2012, 23:58:37 »
Имам два фенера - Мини Маглайт (с 3 батерии и диод) - свети достатъчно за къмпинг цели и е изключително здраво добиче.Много е икономичен от към батерии (АА) - оставил съм го в колата.
Сега ползвам Лед Ленсър П7 - много съм доволен от силата на светене,а и не яде много батериите.Големият му недостатък за мен е кутийката,която държи четирите батерии - при изпускане на фенера много често се случва някоя от тях да изкочи с милиметър и лампата угасва  ;D ;D Проблемът го реших,като ги увих стабилно с изолирбанд - издържа множество хвърляния по тревата,но без този "тунинг" не бих го препоръчал - просто надеждността му е много ниска.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1522
« Отговор #2 -: 17 Юли, 2012, 21:08:44 »

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
« Отговор #3 -: 17 Юли, 2012, 21:26:10 »
Същият като м7 само, че с CR123A батерии вместо ААА, а всички знаем предимствата на тези батерии  :)
Минуса му е, че по-голям и по-тежък за сметка на рънтайма.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #4 -: 17 Юли, 2012, 21:33:19 »
Същият като м7 само, че с CR123A батерии вместо ААА, а всички знаем предимствата на тези батерии  :)
Минуса му е, че по-голям и по-тежък за сметка на рънтайма.

За тези пари спокойно можеш да си вземеш по-голям (откъм лумПени) фенер със същите батерии. Бонус са ти повечето лумени, различните режими + строб, същият ако не и по-дълъг рън тайм. Вярно, няма форус ама пък сега заради един фокус....
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #5 -: 17 Юли, 2012, 21:59:02 »
Колеги, благодаря ви за инфото :nabira:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2012, 22:05:19 »
Сам можеш да направиш сравнение между показаният от теб Лед лензер и тези два фенера
Olight M21X
Klarus XT11

Както като часове, така и като режими и размери.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
« Отговор #7 -: 23 Юли, 2012, 11:08:27 »
Това с фенерите и също толкова зарибително, колкото с ножовете :) Поради спецификата на работата ми се оказа, че пътувам предимно нощем и да имам някакво такова средство се оказва необходимост. Най-активно ползвано от мен е малкото iTP EOS A3 Ti, в чантата мъкна в резерв челник Petzl Tikka. Имах и Maglight но го подарих. Поръах две китайски произведения за да тествам коя концепция ще ми се понрави и в скоро време обмислям да се сдобия с нещо надеждно и качествено за ежедневно носене, и нещо малко по-сериозно за всякакви други нужди. Ще се опитам да правя ревюта и да представям обективно.

Неактивен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 276
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 09 Септември, 2012, 17:15:00 »

Колеги, някой има ли наблюдение върху този фенер, Fenix TK41?

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 14 Септември, 2012, 14:48:46 »
Да се похваля с този мъник ОLIGHT S10 Baton  :)

Ето го тук сравнен с досегашния ми фенер Led Lenser M5:

Преди да го взема в ръка малко се притеснявах дали няма да е по-дебел от досегашния ми фенер, защото бях свикнал с размера на Ленсъра. Оказа се че е само около 2 мм по-голям диаметър, така че е идеален за мен за ежедневно ползване:

Ето тук една неочаквано добра комбинация :)

А тук двата ми маркови фенера за сравнение с 2 долнопробни китаеца:

Определено усещането да държиш качествен фенер си заслужава парите. От горната снимка най-големия фенер вдясно от доста време вече не свети - 20 лв ей така профукани на вятъра.....

Другия голям плюс за мен е наличието на клипс, с който можеш да си закачиш фенера на козирката на шапката.

320 lumen /1h30min
70 lumens /7h30min
5 lumens / 4d12h
Относно силата на светене: както се и очакваше на средния си режим свети колкото и Ленсъра ми. На макс режим свети наистина здраво! Тествах и двата фенера в общия гараж на кооперацията при пълна тъмнина и се вижда ясно разликата в режимите. При минималния си режим свети горе-долу колкото свещ в стаята и при липса на ток си е напълно достатъчно да си го включиш и да го лепнеш на хладилника:

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1276
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 16 Октомври, 2012, 17:10:54 »
Макар че честно казано нямам особенна нужда от осветление в града, но въпреки това понякога се налага баш когато ми потрябва да не нося нищо под ръка.  И като прецених, че ежедневно нося със себе си  основно ключове,  та затова и се сдобих с ключодържателно фенерче, което да  седи постоянно на връзката в готовност. Изборът ми беше Thrunite Ti  от Щерьо без много да му мисля, макар че предварително  попрочетох няколко ревюта и изглеждах някое и друго клипче да добия представа за какво светило иде реч. Като понасъбера реални впечатления ще пиша, а и очаквам Щерьо да осветли въпроса по добре от мен, а аз евентуално да допълвам ако има въобще какво. ;D
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен NeoPrint

• LZ1AAF
  • Редовен
  • Публикации: 73
  • диагностициран
    • Joyful Spirit
« Отговор #11 -: 16 Октомври, 2012, 19:40:43 »
От няколко месеца ползвам въпросното фенерче за EDC. Грабна ме комбинацията от компактни размери и силна разпръсната светлина. Цената му e повече от прилична и за нея получавате много приятно пипнат като изработка красавец.

Ето линк към магазина и повече ТТ данни
http://dx.com/p/romisen-rc-c6-flood-to-throw-zooming-q3-wc-90-lumen-led-flashlight-1-cr123a-26792?item=46
Това което не ми харесва в него е трудното местене на фокуса, все пак имам и LL P7 където това става като на шега. Просто винаги го ползвам на широкия лъч и така ми върши перфектна работа за града. За излети си имам челник и P7.
„Si vis pacem, para bellum!“

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #12 -: 16 Октомври, 2012, 23:17:51 »
Макар че честно казано нямам особенна нужда от осветление в града, но въпреки това понякога се налага баш когато ми потрябва да не нося нищо под ръка.  И като прецених, че ежедневно нося със себе си  основно ключове,  та затова и се сдобих с ключодържателно фенерче, което да  седи постоянно на връзката в готовност. Изборът ми беше Thrunite Ti  от Щерьо без много да му мисля, макар че предварително  попрочетох няколко ревюта и изглеждах някое и друго клипче да добия представа за какво светило иде реч. Като понасъбера реални впечатления ще пиша, а и очаквам Щерьо да осветли въпроса по добре от мен, а аз евентуално да допълвам ако има въобще какво. ;D
(Щракни за да видиш изображението.)

Ха честито, значи това си взел ;)
С каква батерия го ползваш?
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1276
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 17 Октомври, 2012, 06:11:47 »
Яска, това е само прелюдия, :D а и е  светило което макар и дребно винаги може да ти е под ръка. ;D  Иначе за батерията вчера понеже ми беше на път си взех една алкална на Varta, модел High Energy.
Иначе вкъщи си имам от тези с марката Excell, дето ги продават в Penny и които бяха показали на теста едни от най високите резултати ;) Оказва, че този същият фенер е светил двойно по дълго време на високия режим с акумулаторна 1.2V на Sanyo Eneloop, като яркостта е започнала да пада едва през последните 15 минути. ;)  Но покупката на такива със зарядно специално за този фенер,/макар че имам и Olight I 3 / е безмислена защото би ми струвало два пъти повече от цената на самия фенер, а и обикновенните ААА и то 8 на брой в Lidl струват 3.59 така че........ ;D
П.С. Между другото снощи веднага го пробвах в сравнение с Olight I 3, upgraded версията на който също сложих чисто нова батерия на обичайното място абсолютно тъмен 15 метров коридор. Та трябва да кажа че последният свети видимо по силно, с по добра странична подсветка само на най високия режим, но разликата като че ли не е чак толкова голяма, че да се забележи с просто око на момента.  Ti като че ли дава пък по концентриран лъч в сравнение с него и осветява на същото, да не кажа и по дълго  разстояние не по зле, дори ми се струва че при външните проби  на открито Olight повече разсейва светлината от него.
« Последна редакция: 17 Октомври, 2012, 09:29:47 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1035
  • Дърт на орел!
« Отговор #14 -: 17 Октомври, 2012, 09:43:54 »
Няколко причини да се ползват Eneloop батерии (особено новото поколение с 1500 цикъла):
- Спестяват ви 1500 батерии всяка (сами сметнете какво е финансовото изражение)! ;)
- Издържат значително време преди да им падне заряда (особено сравнени с обикновени батерии).
- Цапате природата по-малко!

А, ако искате батерия с наистина дълъг живот и стабилност при ниски температури - Energizer Lithium!
Вярно е, че са скъпи, но за по-екстремни ситуации, дълги преходи или престой в планината,
или просто при зимни условия (като миналата зима например) са най-добрия вариант за сега.
Освен това са и по-леки от обикновените, което е малък, но все пак плюс.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #15 -: 27 Октомври, 2012, 16:41:56 »
Колеги, искам да ви попитам какво ви е мнението за този модел на /Led Lenser M1 170 Lumens ще се  ползвам само за ЕДЦ, днес бях на крачка да го купя но реших да попитам първо вас.Благодаря ви предварително :)

« Последна редакция: 27 Октомври, 2012, 17:06:18 от grisha »

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 27 Октомври, 2012, 19:09:51 »
Ще ти кажа моето мнение, което е принципно за фенери с леща/оптика/ и такива с рефлектор. Лед лензара свети доста на далеч за дадените му лумени. Има обаче един не маловажен фактор при избора на фенерче, дори да е за ЕДС. Когато фокусираш оптиката на Ленза, ти губиш всякаква представа за заобикалящата те среда, защото няма никакви разсейки. Не го разбирай, като недостатък. Просто ти си преценяваш какво търсиш, защото фенерите с рефлектор имат винаги широк лъч, дори когато са спот.
Отговора ми е по-обстоятелствен, и малко далеч от въпроса ти, но не е за пренебрегване.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 27 Октомври, 2012, 20:07:11 »
Бат Минчо, като го плеснеш фокуса посредата се получава същия лъч.
А в тоя фенер не ме кефят батериите, моята струва 6 лв и се презарежда към 500-600 пъти  ;)
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #18 -: 27 Октомври, 2012, 21:23:12 »
Ще ти кажа моето мнение, което е принципно за фенери с леща/оптика/ и такива с рефлектор. Лед лензара свети доста на далеч за дадените му лумени. Има обаче един не маловажен фактор при избора на фенерче, дори да е за ЕДС. Когато фокусираш оптиката на Ленза, ти губиш всякаква представа за заобикалящата те среда, защото няма никакви разсейки. Не го разбирай, като недостатък. Просто ти си преценяваш какво търсиш, защото фенерите с рефлектор имат винаги широк лъч, дори когато са спот.
Отговора ми е по-обстоятелствен, и малко далеч от въпроса ти, но не е за пренебрегване.

МИНЧО,благодаря ти ,това беше доста ценна информация за мен *palec*

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #19 -: 27 Октомври, 2012, 22:31:48 »
Мнението на Минчо го уважавам,но мисля че Кобрети е прав.С фокусната система можеш да избираш между много комбинации на дължина и широчина на лъча,на практика много фенери/рефлектори в едно.Така мисля,може и да бъркам,но все чета тоя свети по далеч,другия по широко.А тук светиш както искаш.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
« Отговор #20 -: 27 Октомври, 2012, 23:15:50 »
Гриша,ако си се ориентирал към лед ленсер,P5R е най добрият избор според мен ;)!Проверено е лично :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #21 -: 27 Октомври, 2012, 23:24:43 »
Гриша,ако си се ориентирал към лед ленсер,P5R е най добрият избор според мен ;)!Проверено е лично :nabira:

Ивец,гледам вече няколко модела на няколко марки и все повече се обърквам, но въпросният модел които си посочил наистина е впечатляваш  ;)

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
« Отговор #22 -: 27 Октомври, 2012, 23:29:51 »
Имаме го няколко човека от форума,и мисля че всеки ще потвърди думите ми ;)!За мен до момента,това е най добрият фенер който съм ползвал!Солидна направа,лек,компактен и свети изключително за размера си!Другият голям плюс за мен е,че е със зарядна батерия,което си е доста добре за джоба имайки в предвид цените на батериите!Ако не си на зор,като се прибереш ще ти го дам да го тестваш и да си прецениш!

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #23 -: 27 Октомври, 2012, 23:42:42 »
Имаме го няколко човека от форума,и мисля че всеки ще потвърди думите ми ;)!За мен до момента,това е най добрият фенер който съм ползвал!Солидна направа,лек,компактен и свети изключително за размера си!Другият голям плюс за мен е,че е със зарядна батерия,което си е доста добре за джоба имайки в предвид цените на батериите!Ако не си на зор,като се прибереш ще ти го дам да го тестваш и да си прецениш!

Ивец,благодаря ти ще го имам в предвид :nabira:

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 27 Октомври, 2012, 23:47:37 »
Гриша, право дума бат Иво да знайш, не съм чувал някой да се оплаква от въпросния фенер, много е мислен ;)
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

ArmsBG OlightBG Batteryservice