Автор Тема: Фенери - новини и обсъждане  (Прочетена 377960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1519
Фенери - новини и обсъждане
« Отговор #25 -: 28 Октомври, 2012, 00:32:11 »

Мите,направо си ме навихте с Иво ;D

Баце

• Гост
« Отговор #26 -: 28 Октомври, 2012, 09:22:04 »
Гриша, хич да не се колебаеш. Това наистина им е най - премисления фенер за ЕДЦ. На хижа Заврачица ги сравнявахме с Н 7цата в пълен мрак, знаеш как е в планината и да ти кажа, фенера си заслужава всяка стотинка. Между впрочем и челника е много добра машина. Успех приятелю *palec*

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1519
« Отговор #27 -: 28 Октомври, 2012, 09:25:09 »
Гриша, хич да не се колебаеш. Това наистина им е най - премисления фенер за ЕДЦ. На хижа Заврачица ги сравнявахме с Н 7цата в пълен мрак, знаеш как е в планината и да ти кажа, фенера си заслужава всяка стотинка. Между впрочем и челника е много добра машина. Успех приятелю *palec*

Баце,блегодарско *palec*

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 431
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 28 Октомври, 2012, 16:21:40 »
Може би имате право за конкретният модел, но за ЕДЦ бих заложил на по-късо и леко фенерче. С уговорката, че това си е мое предпочитание и виждане, с оглед на моделите, които съм пробвал./имах и китайския вариант на този модел Лензар/
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1731
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #29 -: 28 Октомври, 2012, 17:12:54 »
Oчаквам в скоро време едно интересно и компактно фенерче Skilhunt K11
Снабдено е с  CREE XM-L U2 led с максимална мощност на светене 580lm
Модела използва 1 батерия 18650 или 2хcr123. Размерите са доста компактни 129х36мм (рефлектора) и 120грама тегло. Skilhunt са използвали и страничен бутон, придобиващ все по голяма популярност. Цената също се надявам да бъде атрактивна.  O:-)
Засега имам само толкова информация...плюс една единствена снимка.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 561
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #30 -: 28 Октомври, 2012, 17:20:23 »
Каква е дилемата, слаб фенер с фокус или силен без фокус... Като имаш фокус светиш на далече но в малка точка, като имаш лумени светиш на далече но в огромна точка. Ако решиш да си осветиш стая или палатка с дифузьор никакъв фокус не може да помогне тогава.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1127
  • Шопски катил
« Отговор #31 -: 28 Октомври, 2012, 18:33:52 »
Няма никаква дилема,трябва да имаш от всички модели ;D

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1731
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #32 -: 28 Октомври, 2012, 18:46:14 »
Няма никаква дилема,трябва да имаш от всички модели ;D

От всички по много! За съжаление, все още няма универсален фенер . В много случаи нищо не може да замени челника, в други пък си трябва ръчен... :punk: :punk: :punk:

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 28 Октомври, 2012, 18:58:19 »
Гриша, право дума бат Иво да знайш, не съм чувал някой да се оплаква от въпросния фенер, много е мислен ;)
Единственото оплакване е от цената му .....  :(
Иначе наистина е перфектен ама .....

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1243
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 29 Октомври, 2012, 12:03:36 »
Между другото в същия дюкян видях няколко интересни мини светулки на фирмата Nite Ize, чиято собственост е марката Inova, което междувпрочем чак вчера го научих. ::)

Ключодържателни LED осветления

Това е на практика фенерчето Inova Led microlight с приставка за закачване на разни места, някаква тел облечена с гумирана изолация, която да свиваш като поставка или закрепваш около предмети.

« Последна редакция: 29 Октомври, 2012, 12:12:00 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 29 Октомври, 2012, 18:09:15 »
Интересни жижавки :)
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 443
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #36 -: 29 Октомври, 2012, 18:32:42 »
Добре изглеждат!  *palec*
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
« Отговор #37 -: 29 Октомври, 2012, 23:18:48 »
Наистина много интересно,красиво и ползвателно според мен *palec*.Какво ли предстои да видим......
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 30 Октомври, 2012, 09:24:18 »
Тая светеща бубулечка и на мен ми хареса - изглежда практична!

Имам я същата от Inova...Ако искаш да я видиш... ;) Не е точно това, което изглежда на снимките, но за зор заман става :)

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 950
  • диагноза - див селянин
« Отговор #39 -: 30 Октомври, 2012, 10:10:44 »
Когато стане въпрос за автономно осветление, независимо къде ще бъде използвано, съм се доверил изцяло на долнопробните китайци и до момента мога да заявя, че не се чувствам ощетен, откъм разходи по тях и в същото време те напълно удовлетворяват изискванията ми. За себе си съм убеден, че никой марков фенер от същата категория и възможности, но с десетократно по-висока цена ще може да върши с една трета или поне една четвърт повече работа от тях и то по-добре. Оттам насетне чифт-тека е ясен. Въпреки всичко, човек се блазни понякога да си вземе и нещо по-скъпо, както се получи и при мен. Реших да се напъна за един Лед Ленсър П7, но след случая с Димо (Джак), който си взе М7 и го пусна в продажба след 2-3 дена, меракът ми отшумя моментално. Може да звучи дребнаво и тесногръдо, но предпочетох да си взема китаеца от снимката (вторият от дясно) за 12-13 лв,

който специално в светенето не отстъпва, а по думите на Димо, дори и превъзхожда М7.
Та, с две думи, всичко е крайно субективно и който, каквото му е мерак, това ще си вземе, в зависимост от моженката - важното е да му върши работа, както трябва.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 30 Октомври, 2012, 10:19:58 »
Бачо Антоне, същият китаец, който е с леща и откровенно копира модел на LL с надпис Police го имах и аз и като за 8 лева свети наистина добре на около 40 -50 метра  ;D Когато се концентрира лъча не свети в кръг, а в квадрат най вероятно просто очертава контура на диода.  :D На майка ми и притрябва фенер, че се прибира вечер по тъмно и го подарих, като е много доволна от него. ;) И има защо наистина. Светил съм къде ли не с него, по тъмниците в гората като се прибирам  към кишлака, в града, в затворени помещения, та знам какво може. Не знам на кой какво му е мнението за  китайците и марковите ама ще ти кажа че в директно сравнение с  LL P5R  китаецът все едно е спрял да свети ;) Разликата е от небето до земята и на далечно осветяване и на широк радиус, същият по размер е, но технологията си е технология. Та наистина всичко е много субективно. ;D
« Последна редакция: 30 Октомври, 2012, 11:04:09 от bully »
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
« Отговор #41 -: 30 Октомври, 2012, 10:30:44 »
Мите, не знам на тоя LL P5R колко му е моженката, но аз сравнявам фенери с еднотипно захранване, а именно контейнер с 3 Х ААА батерии. Това обаче, не пречи да ги да ги "сборим" на следващата форумна среща. Иначе, ако имаш съмения в думите ми за китаеца и LL М7, можеш да питаш Димо. ;)
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 30 Октомври, 2012, 10:36:56 »
Ами бачо Антоне на моя китаец Police му е 1х АА батерията, на ЛЛ му е 1х14 450 акумулаторна, което значи че най вероятно говорим за различни фенери. С почти еднакъв външен вид.   ;) Ама и М7 и P5R са различни фенери, та не  съм много сигурен, то ще си каже като се ударят . Виж за сравнението между моите си два предпочитам да вярвам на очите си, щото разликата е очеизвадна, та чужди мнения не могат да ме убедят в случая. Ще ги сравним когато кажеш ;)
« Последна редакция: 30 Октомври, 2012, 11:05:10 от bully »

Неактивен ко54

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 30 Октомври, 2012, 10:38:42 »
Китайските евтинджоси също вършат работа, тъжното е, че ако ги изпуснеш от 0,80 - 1 метър не е ясно дали ще светнат после въобще.
Пробвано, на 2-рото изпускане на Police за 15 лева спря да свети, извадих батериите, а останалото в кошчето за боклук. 

Докато LL M1 и след няколко изпускания си свети, само по покритието тук-таме  оставят следи. 
Ако не знаеш къде отиваш, ще стигнеш някъде другаде...

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
« Отговор #44 -: 30 Октомври, 2012, 10:43:40 »
Със сигурност говорим за различни неща, Мите.  ;) :D :D Ама, това не пречи да ги "сборим" де и ако загубя, ще почерпя. Обещавам! Ама и да не загубя, пак ще почерпя. Обещавам! ;) ;D
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 30 Октомври, 2012, 10:45:46 »
Ще ги сборим не еми, че и отгоре още на Калофер дай боже да се състои сбирката.  ;D Че ще помолим и адашката  да направи някое и друго кадро за форума. А аз черпенето аз имам да те черпя теб,а не ти мен. :D  Това което колегата по горе каза за изрускането, което доста зле се отразява на no name китайците е самата истина и често се пренебергва от почитателите на тази продукция, да не говорим че гаранция Франция ;D
« Последна редакция: 30 Октомври, 2012, 10:55:57 от bully »

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1327
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #46 -: 30 Октомври, 2012, 11:27:28 »
....... Не знам на кой какво му е мнението за  китайците и марковите ама ще ти кажа че в директно сравнение с  LL P5R  китаецът все едно е спрял да свети ;) Разликата е от небето до земята и на далечно осветяване и на широк радиус, същият по размер е, но технологията си е технология. Та наистина всичко е много субективно. ;D
Понеже тука участвам и аз, да си кажа! ;) Имах възможност да тествам и двата фенера в продължение на една седмица (въпреки, че мерака ми мина доста по бързо, да не кажа веднага), трябва да ти кажа, че поставени в еднакви условия, имам предвид с едни и същи батерии, една и съща тъмнина и дистанция истината е малко по различна! Не знам ти какъв китаец си тествал, ама ЛЛ М7, свети по силно от ЛЛ Р5R, обаче китаеца му скри петното като стой та гледай! ;) Насложени едно върху друго петната, винаги китаеца покриваше петното на ЛЛ. ;) При промяна на фокусното, ЛЛ правеше разсейки извън основното петно, а при китаеца границата беше чиста! На няколко пъти им въртях батериите, защото в интерес на истината очаквах доста повече, ама няма - резултата беше винаги един и същ! Единственото "преимущество"  в петното на ЛЛ беше че е кръгло, за разлика на четвъртития проектиран диод при китаеца! Дори според мен, ако го бяха бъзикнали още малко ЛЛ, неговото петно щеше да е същото, понеже диодите им са едни и същи - правоъгълник с "отхапани" два ъгъла!
За качеството на изработка, няма да говоря, аз от китаеца не мога да се оплача! Не обичам да си изтървам нещата, въпреки че моя малката често го размята из къщи и нерядко пада на теракота - още си свети! А пък и съгласете се, че за десетократно по висока цена при ЛЛ е нормално да имаме малко по завишени изисквания поне от към качество!
В никакъв случай не мога да кажа, че е лош фенер! Даже напротив, много е хубав, просто аз имах други очаквания за него!
Поздрави на всички! ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 30 Октомври, 2012, 11:55:17 »
Димо, май не си разбрал че моят фенер Police е с 1хAA батерия явно е различен от твоя с 3хААА  :yay: Така че това дето си го написал касае сравнение между други фенери и не касае моя случай !!! При моите два фенера конкретно след година ползване сравнението не е в полза на китаеца ама въобще, ще прощаваш ама все още си вярвам на очите, та няма как ме убедиш  ;)
« Последна редакция: 30 Октомври, 2012, 12:01:23 от bully »

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1327
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #48 -: 30 Октомври, 2012, 12:02:24 »
Мите, аз не съм твърдял обратното бе човек, аз говорех за сравнение между модела за който Антон говори на снимката и ЛЛ М7! ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 30 Октомври, 2012, 12:03:33 »
Така съм съгласен, същото казах и аз по горе. ;D

ArmsBG OlightBG Batteryservice