Автор Тема: Фенери - новини и обсъждане  (Прочетена 377963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 449
  • диагностициран
Фенери - новини и обсъждане
« Отговор #4425 -: 16 Март, 2019, 22:24:01 »
Мисля че прибързваш с фейслифт на m2r, според мен първо ще излезе друг тактик.
M2R е страхотен фенер, чиито габарити позволяват да се използва и за EDC.Единствено ми се иска по-голяма ,,далекобойност" на светлинния сноп. 195 метра за фенер, захранван от акумулаторна батерия 18650, ми идва недостатъчно.

Неактивен Emilkg

• Редовен
  • Публикации: 41
  • диагностициран
« Отговор #4426 -: 16 Март, 2019, 22:49:57 »
M2R е страхотен фенер, чиито габарити позволяват да се използва и за EDC.Единствено ми се иска по-голяма ,,далекобойност" на светлинния сноп. 195 метра за фенер, захранван от акумулаторна батерия 18650, ми идва недостатъчно.
Всички се надяваме на пура, със супер качества, но времето ще покаже.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1178
« Отговор #4427 -: 17 Март, 2019, 02:22:39 »
Това го видях на живо. Пълен та€ак. Става само за реквизит.
Фенер за диванни командоси. Или за еърсофт плякала. Като го натиснеш с 3 пълнителя четирисетаци и почват да се разпадат ако вече не са спрели да светят...
Μολων λαβε !

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 351
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #4428 -: 17 Март, 2019, 07:41:43 »
Фенер за диванни командоси. Или за еърсофт плякала. Като го натиснеш с 3 пълнителя четирисетаци и почват да се разпадат ако вече не са спрели да светят...
Точно този не се разпада - тествано е. И продължава да свети след доста повече от 3 пълнителя...вярно 9мм.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен tbk515

• VVN
  • Редовен
  • Публикации: 26
  • Съмнителен
« Отговор #4429 -: 17 Март, 2019, 14:00:04 »
Имам едно питане и се чудя къде да го задам.
Имам Olight S1 и S1A.
S1 го ползвам с 16340 KeepPower с махнати защити за всекидневни нужди, но основно закачен на вело каската.
S1A се ползва със защитените 14500 Olight батерии и за работа в строителството, закачен на козирката.
Нормално ли е 16340 батериите да светят повече време? Или пък 14500 да не се зареждат напълно, при положение че не съм ги мерил, заради защитата. Ситуацията е такава, че ако не ползвам S1A няколко дни и после го включа да светя 10-15 минути, то батерията се изтощява до толкова, че свети само на 2-рия режим. В сравнение с S1 може да не го ползвам със седмица-две и като го включа свети поне половин час на висок-среден режим.
Има ли някакъв проблем някъде или просто така си мисля?
Място за Вашата реклама!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3136
  • Горянин
« Отговор #4430 -: 17 Март, 2019, 14:16:54 »
Възможно е да има проблем с батерията.
Ползвай незащитени батерии,да не ти гасне когато не трябва и изведнъж
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4431 -: 17 Март, 2019, 14:37:15 »
Имам Olight S1 и S1A.
S1 го ползвам с 16340 KeepPower с махнати защити за всекидневни нужди, но основно закачен на вело каската.
S1A се ползва със защитените 14500 Olight батерии и за работа в строителството, закачен на козирката.
Нормално ли е 16340 батериите да светят повече време? Или пък 14500 да не се зареждат напълно, при положение че не съм ги мерил, заради защитата. Ситуацията е такава, че ако не ползвам S1A няколко дни и после го включа да светя 10-15 минути, то батерията се изтощява до толкова, че свети само на 2-рия режим. В сравнение с S1 може да не го ползвам със седмица-две и като го включа свети поне половин час на висок-среден режим.

Като притежател и постоянно разнасящ и позчлзващ OLIGHT S1A Bton, мога да кажа, че това полежение не е нормално. Опитай с друга акумулаторна батерия тип 14500. Аз на моя S1A карам вече трета година с батерия OLIGHT 14500.
Другото е, синаги да си носиш в кутийка от бонбони ,,Тик так" една резервна батерия 14500 или акумулаторна ,,Eneloop"( zlза препоръчване от ,,черната" серия). Досега с акумулаторната натерия на Олайт 14500, съм нямал проблеми, като описаните от теб.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1178
« Отговор #4432 -: 17 Март, 2019, 16:23:56 »
Точно този не се разпада - тествано е. И продължава да свети след доста повече от 3 пълнителя...вярно 9мм.
Възможно е Ясене това да е случая с този конкретно, хубаво е човек да пробва защото само така знаеш дали е верно. Аз по принцип и Стрийм лайт не би си сложил на пищова, да не говориме, че фенер на пищова бих сложил само за да тежи отпред. Нагледал съм се на купчина дрънкулки за по $15-$25 кината диапазон, които работят до първото разхождане до стрелбището, после за нищо не стават. Верно, $18 не е като $180 ама онея са тествани на откат а тея са копирани на откат, гаранция - Франция (или Китай). Единствените китайски фенери които за мене издържат на отката и на помпата и на Калашника и на пистолетните ми калибри са Олайт и Луминтоп. За пистолетен фенер пък нещата са доста по-сложни защото е важно дали ще е с бутон или с лост, дали ще работи лоста е на една ос или на две, колко се показва от фенера и т.н.т. почти същите условия има и за бутона - дали ще стърчи много, колко ще стърчи, колко е мек, дали работи на клик или моментален... Ако човек иска да слага нещо под пищова си, да го прави, но ако човек разчита на пищова си за каквото е правен и още повече ако тренира с такава играчка под него би трябвало да слага неща които са проектирани за тая работа а не разни копия, просто щото са евтини.
Μολων λαβε !

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4433 -: 17 Март, 2019, 20:01:48 »
Възможно е Ясене това да е случая с този конкретно, хубаво е човек да пробва защото само така знаеш дали е верно. Аз по принцип и Стрийм лайт не би си сложил на пищова, да не говориме, че фенер на пищова бих сложил само за да тежи отпред. Нагледал съм се на купчина дрънкулки за по $15-$25 кината диапазон, които работят до първото разхождане до стрелбището, после за нищо не стават. Верно, $18 не е като $180 ама онея са тествани на откат а тея са копирани на откат, гаранция - Франция (или Китай). Единствените китайски фенери които за мене издържат на отката и на помпата и на Калашника и на пистолетните ми калибри са Олайт и Луминтоп. За пистолетен фенер пък нещата са доста по-сложни защото е важно дали ще е с бутон или с лост, дали ще работи лоста е на една ос или на две, колко се показва от фенера и т.н.т. почти същите условия има и за бутона - дали ще стърчи много, колко ще стърчи, колко е мек, дали работи на клик или моментален... Ако човек иска да слага нещо под пищова си, да го прави, но ако човек разчита на пищова си за каквото е правен и още повече ако тренира с такава играчка под него би трябвало да слага неща които са проектирани за тая работа а не разни копия, просто щото са евтини.

Нося КНО за самоотбрана от 2011г. В началото, първите месеци бях много амбицирам да ъпгрейдна личния пистолет. Минах и пред покупката на два броя абсоюлтно анонимни, кучи марки, кЕтайски подцевни фенери,включително и с интегриран лазерен целеуказатeл. Цаната на всеки поотделно беше под 100/СТО/ лева. Ами нищо не ставаше от тях! Дори и един пълнител 9х19 не издържаха а фенерите изпадаха от откатния импулс. При изстрел, фенерът директно изпадаше от оръжието, а батериите CR123 се разлитаха навсякъде.
От близо два месеца нося и реално  изпробвах OLIGHT PL- 2RL BALDR. Прострелях лазерния целеуказател на фенера и изстрелях го с 250 патрона "Фиоки". Никакъв проблем нямаше, абсоълтно никакъв!,  както по отношение на закрепването на подцевния фенер към "Пикатини" релсата на ЗИГ-а, така и по отношение на точния бой на лазерния целеуказател. Ще видя по-нататък как ще се държи, но заключването на релсата на OLIGHT Pl-2RL BALDR е доста солидно изработено.
В интерес на истината, мислех да го разнасям само на стрелбище, а за основен фенер да използвам свръхкомпактният OLIGHT PL MINI, обаче, като видях, че OLIGHT PL- 2RL BALDR безпроблемно и удобно пасва в универсалния IWB кобур за вътрешно носене на ,,Фобус", естествено избрах да нося, фенера с повечето възможности, но и по-големи габарити.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 351
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #4434 -: 17 Март, 2019, 20:40:01 »
Имам Olight S1 и S1A.
Пробвай да заредиш 14500 батерията и веднага да светиш - ако кара по-малко от 16340 и прави същите номера, значи е батерията и лека е нова батерия. Ако не - много вероятно фенерът да дава оттечка по някаква причина - точно този модел не го познавам, но на повечето с електронен ключ, като развъртиш леко капачката и прекъсваш веригата. Третото, което може да е причина за такова държание - да има някаква защита от прегряване, която да сработва - но това най-малко вероятно.
По принцип новите 14500 имат чувствително по-голям капацитет от 16340.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1212
  • диагностициран
« Отговор #4435 -: 17 Март, 2019, 22:08:05 »
Здравейте, мисля да напускам фирмата, щото съвсем я закъсаха с парите, и да ходя някъде охранител към някакъв обект, където вземат по-дърти като мене. Тъй като не разчитам на служебните фенери, каквито биха ми дали, искам предложение за подходящ такъв за охрана, който бих могъл да закупя в България, нов, с гаранция. Задължителни изисквания: зареждаем, минимум 3 режима-слаб(среден), силен, турбо плюс строб, минимум 1200-1300lm, минимум 300m далекобойност, цена до към 300лв, ако е с форумна отстъпка, още по-добре.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 164
  • The Mad Dentist
« Отговор #4436 -: 17 Март, 2019, 22:23:20 »
Предпочитание към големината?
Ето няколко предложения:
-Lumintop GT Mini/Emisar D1S
-Sofirn Sp32A V2
-Astrolux S2
Тези ги имам и са доста добри фенери като същевременно не са толкова големи като габарити.
Доста под 300лв са...

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1217
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #4437 -: 17 Март, 2019, 22:25:50 »
.....в България, с гаранция...
Градския е от старата генерация..

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 164
  • The Mad Dentist
« Отговор #4438 -: 17 Март, 2019, 22:29:58 »
Olight Nitecore модели да гледа кои най ще му падне и да каже до каква големина.  :nabira:

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 83
  • диагностициран
« Отговор #4439 -: 18 Март, 2019, 09:23:14 »
Бат Весо,за 300м ти трябва фенер с диоди  XPL-HI ,XHP 35 HI,може да бъде и 900-1000 лм(зависи от голрмината на главата).
Ето ти от магазини-партньори на форума.

За OLight  хай-добре пиши на Андрей ,да ти препоръча някой.

За Nitecore- от Батерисервиса,фабрични данни.
R-40  520m, в комплект с батерия
MH 25 GTS -300 m
SRT-7 GT- 450m

За Fenix -от Армса
ТК 35 2018, ТК 20R, FD-41

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4440 -: 18 Март, 2019, 10:34:45 »
Здравейте, мисля да напускам фирмата, щото съвсем я закъсаха с парите, и да ходя някъде охранител към някакъв обект, където вземат по-дърти като мене. Тъй като не разчитам на служебните фенери, каквито биха ми дали, искам предложение за подходящ такъв за охрана, който бих могъл да закупя в България, нов, с гаранция. Задължителни изисквания: зареждаем, минимум 3 режима-слаб(среден), силен, турбо плюс строб, минимум 1200-1300lm, минимум 300m далекобойност, цена до към 300лв, ако е с форумна отстъпка, още по-добре.
Фенерът/фенерите, които отговарят на изискванията ти, са съответно:
OLIGHT Warrior X - напълно, че и отгоре на техническите ти изисквания
Или
OLIGHT M2R - ,,далекобойността" на светлинния сноп е 195 метра по техническа спецификация
Тези два фенера  покриват ( а Warrior X,дори надхвърля изискваните от теб характеристики) зададените от теб параметри, по отношение на крайна цена и технически характеристики.
Цената ще е доста ПОД 300 лева.
А Warrior X, е с максимална силана  светене 2000 лумена и над 500 метра далечина на ефективно осветяване. Имам такъв фенер от два месеца и говоря от първа ръка.
« Последна редакция: 18 Март, 2019, 10:39:52 от andrei84 »

Rado_I

• Гост
« Отговор #4441 -: 18 Март, 2019, 10:47:59 »
Фенерът/фенерите, които отговарят на изискванията ти, са съответно:
OLIGHT Warrior X - напълно, че и отгоре на техническите ти изисквания
Или
OLIGHT M2R - ,,далекобойността" на светлинния сноп е 195 метра по техническа спецификация
Тези два фенера  покриват ( а Warrior X,дори надхвърля изискваните от теб характеристики) зададените от теб параметри, по отношение на крайна цена и технически характеристики.
Цената ще е доста ПОД 300 лева.
А Warrior X, е с максимална силана  светене 2000 лумена и над 500 метра далечина на ефективно осветяване. Имам такъв фенер от два месеца и говоря от първа ръка.
Супер. Но нещо времето на светене ми малее.
Спред ревюто тук:
https://bladeforum.bg/index.php/topic,7646.0.html
Имаш 35 минути на 1250 лумена. И това ако не изключваш фенера. Ако често включваш и изключваш стартира на 2000 лумена и времето става още по-малко.
Аз затова чакам да го пуснат с батерия 21700.  8)

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1731
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4442 -: 18 Март, 2019, 11:55:05 »

Не вярвам да има недоволни в БГ от олайтската гаранция.  ;)

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4443 -: 18 Март, 2019, 14:19:46 »
Не вярвам да има недоволни в БГ от олайтската гаранция.  ;)

Ти кажи, кога ще има нови попълнения от Олайт?
Кога ще има в наличност OLIGHT M2R ( нормалната версия от анодизиран алуминий).

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4444 -: 18 Март, 2019, 17:22:26 »
Ти кажи, кога ще има нови попълнения от Олайт?
Кога ще има в наличност OLIGHT M2R ( нормалната версия от анодизиран алуминий).

Новини ще има през Май.
На летището са М2R, както и новите пистолетни фенерчета PL-mini II.
Иначе днес пуснаха модела Olight М1Т Plus 800lm на 2хCR123, който ще се продава само на американският пазар. Разбирайте поръчали са си количество кратно на 10 000бр.

Oчаква се Warrior X в пустинна окраска. От него най-вероятно ще има и за БГ.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 605
  • ursus cosmatos
« Отговор #4445 -: 18 Март, 2019, 17:37:56 »
Те, ако и Пл Минито го пуснат в резида, ще се върже прекрасно с новите Гастон Глок 5...

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3587
« Отговор #4446 -: 18 Март, 2019, 17:45:33 »

Oчаква се Warrior X в пустинна окраска. От него най-вероятно ще има и за БГ.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4447 -: 18 Март, 2019, 18:13:34 »
Те, ако и Пл Минито го пуснат в резида, ще се върже прекрасно с новите Гастон Глок 5...

Да, PL Mini II ще го има в черно и в пустинно.  ;)

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4448 -: 18 Март, 2019, 18:28:29 »
Гледах го новото подцевно микро фенерче OLIGHT PL mini II. По спецификация  му дават 600 лумена сила на светене и 100 метра ефективна далечина на светлинния сноп. Освен това, фенерчето има модулна база, която позволява монтаж на всякакви пистолети с ,,Пикатини" релса. Интересно допълнение. Май не биваше да избрзсам с покупката ка моя PL mini, ама на, този фенер е много удобен, свръхкомпактен и го харесваш веднага!

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4449 -: 18 Март, 2019, 18:52:24 »
Гледах го новото подцевно микро фенерче OLIGHT PL mini II. По спецификация  му дават 600 лумена сила на светене и 100 метра ефективна далечина на светлинния сноп. Освен това, фенерчето има модулна база, която позволява монтаж на всякакви пистолети с ,,Пикатини" релса. Интересно допълнение. Май не биваше да избрзсам с покупката ка моя PL mini, ама на, този фенер е много удобен, свръхкомпактен и го харесваш веднага!

Aз лично оставам фен на PL Mini I. По-компактно, а и бутоните за задействане се падат някак по-високо спрямо спусковата скоба.
Pl Mini II e за тези с компактните пищовчета, при които релсата е къса. Също така с лек тунинг могат да се ползват на Glock26, както и новите 43, 43Х, 48...

ArmsBG OlightBG Batteryservice