Автор Тема: Фенери - новини и обсъждане  (Прочетена 469879 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Менчев

• Редовен
  • Потребителско име: webe
  • Публикации: 76
  • диагностициран
Фенери - новини и обсъждане
« Отговор #4775 -: 04 Септември, 2019, 16:41:02 »
Трябва да имаш резервни бутони в комплекта.
Ако не,питай в блф или кендъл пауър форумите.

Резервни имам само за пускане, за режим нямам.
Трябва да проверя, дали е останало нещо от едно време.
Иначе, като за 10-годишно фенерче е направо бетон. Много хора още ги ползват.

Ще съм благодарен ако провериш. Ако се намери ще си платя колкото е нужно.
По малко, но с любов !

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3773
« Отговор #4776 -: 29 Септември, 2019, 08:01:18 »
Olight Baton Pro - 2000лм.

« Последна редакция: 29 Септември, 2019, 08:05:41 от Marcinkov »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4777 -: 30 Септември, 2019, 13:08:49 »
Прототип на Olight M2R PRO, очаквани лумени - 1800! Най-накрая ще видим и така наречения Smart Charger кабел, който регулира силата на зареждащия ток спрямо типа акумулатор, който е наличен в фенера!

« Последна редакция: 30 Септември, 2019, 13:15:37 от Marcinkov »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1897
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4778 -: 01 Октомври, 2019, 17:44:51 »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4779 -: 11 Октомври, 2019, 11:34:41 »
Очаквайте скоро! :yes: :yes: :yes:

Активен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 629
  • диагностициран
« Отговор #4780 -: 11 Октомври, 2019, 22:01:03 »
Прототип на Olight M2R PRO, очаквани лумени - 1800! Най-накрая ще видим и така наречения Smart Charger кабел, който регулира силата на зареждащия ток спрямо типа акумулатор, който е наличен в фенера!

И аз тоя ъпгрейд на OLIGHT M2R Warrior очаквам! Ако има камуфлажни, отнасям два броя, биля! От Олайт, не са ,,вдигнали" максималния режим на 2000 лумена, за да не се обезсмисли OLIGHT Warrior X (това е мое лично мнение, нали).
Усетиха се от Олайт, че на M2R Warrior, изначално не му достига далечина на осветяване! Но, този нов фенер OLIGHT M2R Warrior PRO, а същищо и новиете Seeker BATON PRO, ясно показва, че от тук нататък, акцентът в еволюцията на тактическите фенери на OLIGHT, ще бъде с масово използване на акумулаторни батерии 21700. Без да съм капацитет, явно личи, че вече е достигнат предела за развитие на батериите 18650. Това си говорихме преди една седмица с Андрей. 21700 имат голяяям капацитет и по голям рънтайм, в сравнение с 18650!
За почитателите на edc фенерите от ,,Батон" серията, тия 2000 лумена, са качествен скок! Аз ще се въздържа от покупка, чисто и просто, защото чакам M2R Warrior PRO.
При всеко положение Баче Андро и...е!...

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1239
  • диагностициран
« Отговор #4781 -: 12 Октомври, 2019, 09:25:34 »
Каква полза да използват масово 21700, като ще бъдат пак къстъмизирани?

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4782 -: 12 Октомври, 2019, 09:31:24 »
Ползата е такава, че спокойно ще можеш да използваш 21700, независимо дали е къстъм или не.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1239
  • диагностициран
« Отговор #4783 -: 12 Октомври, 2019, 09:58:16 »
Ама ако фенерът е зареждаем, не мога да си купя каквато си искам 21700 и да я зареждам във фенера. А аз искам да имам право на избор.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4784 -: 12 Октомври, 2019, 12:00:40 »
Цял живот си зареждал батерии в фенерите, ще го преживееш някак!

Активен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4785 -: 12 Октомври, 2019, 18:30:19 »
Значително по-голямата продължителност на светене, например!
Спомнете си батериите 18650, как в началото, всички фенери OLIGHT, можеха да се зареждта дитектно, без изваждане на батериятa, само с ,,къстъмизирана" такава....Днес, какво е положението?
Просто, еволюцията на батериите 18650, достигна с своя предел...

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #4786 -: 12 Октомври, 2019, 22:14:00 »
Значително по-голямата продължителност на светене, например!
Спомнете си батериите 18650, как в началото, всички фенери OLIGHT, можеха да се зареждта дитектно, без изваждане на батериятa, само с ,,къстъмизирана" такава....Днес, какво е положението?
Просто, еволюцията на батериите 18650, достигна с своя предел...
Всъщност не точно - 26650 имат по-голяма продължителност на светене и си съществуват от години. Като съотношение обем/енергия са еднакви двата стандарта - 18650 и 21700 засега и са малко по-добри от 26650. "Далаверата" е при Самсунг 30Т - където може да дава повече ампери от която и да е 18650 батерия, другата далавера е Санио и Самсунг - 5000Мач с 10А - но както казах прилична 26650 има 5500+мач и дава 20А. Предполага се, че в бъдеще 21700 ще имат развитие в химията, след като с тях са се захванали фирми като Санио и Самсунг, за разлика от 26650, който си е китайски стандарт. Та в момента 21700 не е по-лоша от 18650 и 26650, но не виждам и някакви съществени предимства при фенерите.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Активен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #4787 -: 13 Октомври, 2019, 22:16:40 »
За полеви условия, в т.ч. и при по-интензивна работна дейност при която се използва по-продължително време фенер, а и от чисто финансови съображения и практическо EDC приложение и удобство, зареждаемите фенери, с малогабяритните зарядни устройства, просто нямат конкуренция. В едно от отделенията на портфейла Maxpedition, държа и кося с мен зарядно устройство OLIGHT MCC 1A, с което при нужа, когато съм извън дома си дозареждам OLIGHT M2R Warrior и по рядко OLIGHT Warrior X. Този тип зарядни устройства са много гъвкави и удобни за употреба, по време на туризъм, аудоoр дейности, или просто ако работите по често и по-интензивно с фенер. Естествено, вкъщи си имам зарядно устройство с дисплей, X-tar VC-4, което много по-пълноценно и качествено зарежда 18650 батерията. Забелязал съм, че когато съм заредил акумулаторната батерия, със зарядното устройство на фенера и то свети в зелено, т.е., че акумулаторът е зареден напълно, и след това извадя батерията и я поставя в зарядното устройство Xtar VC4, поне 5-10 минути батерията се дозарежда. Това разбира се става, когато съм си вкъщи и имам време напълно да заредя акумулаторната батерия. За мен поне, зареждаемите фенери с магнитен порт за зареждане, при които не се налага изваждане на батерията, са много голямо удобство при ежедневна, а и не само употреба. Днес отново ремонтирах нещо по гаража и в мазето и ЕDC фенерът ми OLIGHT M2R Warrior, бе използван продължително време, като ,,свещ", като чукче, а накрая и, като магнит за събиране на шайби и миниатюрни болтове, разсипани на пода.

Неактивен Sound Blaster

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 29
  • диагностициран
« Отговор #4788 -: 13 Октомври, 2019, 23:44:28 »
Една от любимите ми марки най-сетне изкараха нещо на 21700:
Супер :yahoo:
Особено ми харесва, че има водоустойчивост по IP68 дори с отворено гумено капаче на USB порта. Не издържах и веднага си го поръчах от Али-то, заедно с втора батерия Fenix ARB-L21 и комплект от 10 магнитчета 15х5, с които да мога да го ползвам и със старите батерии 18650, че имам поне 20 такива от разглобени акумулатори на лаптопи. Интересно ще е дали старите ми зарядни (Xtar VP-1 и Opus BT-C100) ще могат да зареждат новите батерии 21700. Ако стават, може би ще залепя гуменото капаче на USB-то с фиксатор за резба и няма да ползвам функцията му за зареждане с кабел.

Та в момента 21700 не е по-лоша от 18650 и 26650, но не виждам и някакви съществени предимства при фенерите.
За мен основното предимство на 21700 са размерите и. Почти същата дебелина като на 18650, само 5 мм по-дълга, а с 1/3 по-голям капацитет. И наличието на обратна съвместимост - с една магнитна шайба 5 мм могат да се ползват старите батерии на фенерите, предназначени за новия стандарт. Ето, новият Fenix PD36R е само с около 2 мм по-дебел от стария PD35. И може да се ползва със всякакви устройства за стария - калъф за колана, скоба за закрепяне на велосипед, лента с държач, която го превръща в челник...

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 404
  • диагностициран
« Отговор #4789 -: 14 Октомври, 2019, 08:55:23 »
И двете зарядни, които си споменал по спецификации могат да поемат 21700 клетки, но с някои забележки. На Xtar VP1 му дават, че може да хване 70mm батерия, което е точно на границата. Аз лично не бих заложил на тоя модел за 21700. При Opus BT-C100, което и аз имам нещата седят по-разлчно. На него му дават, че побира до 73.5mm батерии. Това са буквално най-големите 18650/26650 батерии със защита. Та ако ще ползваш нещо за зареждане на 21700 батерия според мен Opus BT-C100 е зарядното.
Има и нещо друго обаче. Масово зарядните до момента не са проектирани за 21700 стандарта. От наличните модели, които стават е така, защото поемат най-големите защитени батерии от 18650/26650 формата. Някои производители от скоро са пуснали зарядни, които пишат, че са съвместими с 21700, но с дребния шрифт в спецификациите е важният момент - поемат 21700 батерии без защита !!! Демек ако се търси зарядно за 21700, да се търси такова, което поема 74мм и нагоре за предпочитане, като размер за батериите. Има някакво предлагане на такива модели от различни производители, но ако се търси зарядно с повече функции изборът е почти никакъв.

Неактивен Sound Blaster

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4790 -: 14 Октомври, 2019, 13:55:48 »
Като се замисля - много съм глупав :) Естествено, че и двете зарядни могат да поемат без проблеми батерия 21700! Както и всяко друго, съвместимо с 18650. Всичко, което трябва да направя, е да отрежа парче от точилка с дължина 5-6 см, да му завинтя в двата края по един метален винт и да вържа към винтовете две кабелчета, на другия край на които да запоя по едно кръгло магнитче... Трупчето с изводите - в зарядното, кабелите с магнитите - на двата края на батерията и готово! Няма да е особено естетично, но за домашно ползване става.

Иначе знам хубаво зарядно (всъщност най-доброто съществуващо изобщо), поддържащо и 21700 - MC3000. Ама цената му е прекалено нехуманна...
« Последна редакция: 14 Октомври, 2019, 14:00:10 от Sound Blaster »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 98
  • диагностициран
« Отговор #4792 -: 14 Октомври, 2019, 17:22:02 »
Тестове и ревюта  на различни зарядни - избора е ваш

https://lygte-info.dk/info/roundCellChargerIndex%20UK.html

За зареждане на 21700,както  dellman го е обяснил - проблема е в дължина та на защитените батерии.
Те са дълги над 74 мм ,а зарядните за тях поемат батерии с дължина до 73.5 мм.

Затова за тях  са подходящи зарядни от типа на Oligh UC,Folomov A1,Nitecore LC 10  и подобни на тях,но всички те зареждат  с 0.75А до 1.2 А и времето за зареждане на 21700 ще е около и над 6 часа.
 Има и Folomov Key Charger ,който зарежда с 2А, но на едно място пишат ,че зарежда  батерии с дължина 75 мм,а други твърдят че не може над 72мм и не знам дали е подходящ.

Неактивен Sound Blaster

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4793 -: 14 Октомври, 2019, 18:31:48 »
Kaкво толкова има да се мисли...
Ами това, че целта не е да се зарежда от USB на половин ампер през цялото време, а да се ползва интелигентно зарядно, което регулира силата на зареждащия ток, може да прави пълно разреждане и да мери напрежението, импеданса и капацитета на батерията. Пък и 25 лева за две магнитчета и една педя жица с microUSB куплунг - не, благодаря! Ето моето решение:
- напречна пръчка от закачалка;
- рязане с триончето на Викс-а;
- две дупки в краищата с дремела;
- два винта за дърво;
- една педя кабел за колони (1.5 кв.мм);
- две магнитчета от изгорял диск от лаптоп;
- и 15 минути с поялника.

В резултат - преходник, с който може да се зарежда коя да е батерия с какво да е зарядно:

Затова за тях  са подходящи зарядни от типа на Oligh UC,Folomov A1,Nitecore LC 10  и подобни на тях,но всички те зареждат  с 0.75А до 1.2 А и времето за зареждане на 21700 ще е около и над 6 часа.
Има и Folomov Key Charger ,който зарежда с 2А, но на едно място пишат ,че зарежда  батерии с дължина 75 мм,а други твърдят че не може над 72мм и не знам дали е подходящ.
На батерията 21700 на Fenix в спецификацията пише: зареждане с ток от 1 до 5 ампера; препоръчителна стойност - 1 ампер. Според мен няма смисъл да се скъсява живота на батериите с бързо зареждане. Затова си купих и резервна батерия - като се изтощи едната, слагам другата, а разредената да се зарежда бавно и напоително цяла нощ :)
« Последна редакция: 14 Октомври, 2019, 18:37:25 от Sound Blaster »

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 468
  • диагностициран
« Отговор #4794 -: 15 Октомври, 2019, 07:15:53 »
Бързото зареждане не скъсява живота на батерията, ако тя не загрява и зарядното има читав алгоритъм за намаляне на тока към края. Само, евентуално капацитета след бързо зареждане може да е леко по-малък.

Josk

• Гост
« Отговор #4795 -: 15 Октомври, 2019, 12:36:57 »
Бързото зареждане не скъсява живота на батерията, ако тя не загрява и зарядното има читав алгоритъм за намаляне на тока към края. Само, евентуално капацитета след бързо зареждане може да е леко по-малък.
Зависи какво разбираш под "бързо".
Зареждането с ток над 1C скъсява броя цикли, респективно живота на батерията.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4796 -: 15 Октомври, 2019, 13:28:56 »
В крайна сметка и да се съкрати живота(циклите) на акумулатора, какво от това - консуматив, направен е да ни служи, а не ние на него!

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4797 -: 15 Октомври, 2019, 15:15:17 »
В крайна сметка и да се съкрати живота(циклите) на акумулатора, какво от това - консуматив, направен е да ни служи, а не ние на него!

Да,
живота е прекалено кратък, според мен, за кирилизации, зарядно с точилка и броене на циклите на батериите.

Josk

• Гост
« Отговор #4798 -: 15 Октомври, 2019, 15:42:46 »
Една от любимите ми марки най-сетне изкараха нещо на 21700:
Още едно моделче с 21700 са извадили.

http://www.fenixlight.com/ProductMore.aspx?id=7311&tid=8&cid=1#

Неактивен Sound Blaster

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4799 -: 16 Октомври, 2019, 04:14:05 »
Да, живота е прекалено кратък, според мен, за кирилизации, зарядно с точилка и броене на циклите на батериите.
Мдааа... ако предпочиташ да работиш половин ден за 25 лева и да ги дадеш за една педя USB кабел с два магнита, вместо да си направиш преходник от подръчни материали за половин час, който ти върши същата работа и не ти струва нито стотинка, нормално е времето да не ти стига и животът да ти се струва кратък :D

@Josk
Жалко, че не са се сетили да сложат такива шипчета от вoлфрамов карбид и по короната на PD36R. Докато този "тактическия" ми е прекалено дебел и неудобен за EDC.
« Последна редакция: 16 Октомври, 2019, 04:19:51 от Sound Blaster »

ArmsBG OlightBG Batteryservice