Автор Тема: Комбиниран японски воден камък CERAX 1000/6000  (Прочетена 15259 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kiunisimo

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • kiunisimo няма влияние.
  • диагностициран
Комбиниран японски воден камък CERAX 1000/6000
« Отговор #25 -: 15 Февруари, 2013, 23:16:09 »
Здравейте,попрочетох тук и там,тази и онази тема из форума-респект за ентусиазма!
А сега все пак имам един въпрос-тепърва навлизам в дървообработването,основно ще ползвам два ножа за дялане на дърво Мора, една брадва от сорта на шведската Грансфорс или пък Розели,но при всички положения качествена стомана.
И понеже се нагледах на клипове от страна на майстори на дървообработването в нета,които си точат брадвите и ножовете с японски камъни 1000/6000 се ражда  въпроса- струва ли си да инвестирам директно в нещо от сорта на въпросния CERAX 1000/6000 или пък да започна по-бюджетно с King или нещо "по-меко" от този сорт?

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 16 Февруари, 2013, 07:54:55 »
 На въпроса ти струва ли си, отговорът ми е категорично ДА, даже си струва направо да си купиш Naniwa Chosera 1000/3000 /5000 ако ти се дват пари за качество, в протвен случай  моя съвет е по евтиния вариант комбинирани на Cerax или Norton, с които можеш да точиш масово разпространените стомани. На останалото мисля че в общи линии съм отговорил вече тук:   http://bladeforum.bg/index.php/topic,58.50.html
« Последна редакция: 16 Февруари, 2013, 08:04:46 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен kiunisimo

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • kiunisimo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 25 Февруари, 2013, 15:28:42 »
В крайна сметка  се появи даже немско сайтче ,предлагащо Cerax-  http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/711546/Combination-Stone-Cerax-with-base-10006000-grit.htm .А си мислех че трябва да се вкарва от извън Европа.

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 25
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 16 Февруари, 2015, 14:04:23 »
Благодарности на , bully ,за споделения опит с  Cerax 1000-6000 .Съотношението цена -качество го прави интересен за мене . Виждам ,че има и друга комбинация 1000/3000 . За сгъваеми и кухненски ножове ,последния мисля е предостатъчен . ... Тъй де ,но от чисто точиларско любопитство ми се ще да имам  и  нещо „по-гладко“. Та си мислех да не би да е много голяма разликата от грит 1000 и 6000 . Да не се окаже в последствие ,че ще е  нужно да се купува друг ,междинен .
После гледам ,че има CERAX и NEW CERAX . И не намирам информация , съществува ли  разлика между двата камъка .
Тук има един комбиниран CERAX 1000 -Rica 5000 .

http://www.toolsfromjapan.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=335_405_583_585&products_id=2055

На мен страната 1000 ми е по-важна от фината . Съмнението ми е дали страната 1000 на този  камък е същата като при , NEW CERAX.

Същото съм питал и производителя ,пък  да видим колко време ще им отнеме да отговорят .
« Последна редакция: 16 Февруари, 2015, 14:12:41 от Deso »

Неактивен nomad

• Редовен
  • Публикации: 142
  • Reputation Power: 4
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 16 Февруари, 2015, 15:18:00 »
В крайна сметка  се появи даже немско сайтче ,предлагащо Cerax-  http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/711546/Combination-Stone-Cerax-with-base-10006000-grit.htm .А си мислех че трябва да се вкарва от извън Европа.

Това е един от основните сайтове, с отличен избор от камъни. Съществува от доста години. Друг голям сайт за водни камъни базиран в ЕС е http://www.knivesandtools.co.uk/ . Директни вносители на наниуа, цените им са приемливи.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 16 Февруари, 2015, 15:23:17 »
.......................................................... Та си мислех да не би да е много голяма разликата от грит 1000 и 6000 . Да не се окаже в последствие ,че ще е  нужно да се купува друг ,междинен .
После гледам ,че има CERAX и NEW CERAX . И не намирам информация , съществува ли  разлика между двата камъка .
Тук има един комбиниран CERAX 1000 -Rica 5000 .

http://www.toolsfromjapan.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=335_405_583_585&products_id=2055

На мен страната 1000 ми е по-важна от фината . Съмнението ми е дали страната 1000 на този  камък е същата като при , NEW CERAX.

Същото съм питал и производителя ,пък  да видим колко време ще им отнеме да отговорят .
Има много голяма разлика в нивото  на грит 1000 и 6000 на този комбиниран камък специално. Въпросът е, че 6000-ника се справя безпроблемно и бързо с намаляване на косъма, тоталното заличаване на следите и полирането на острието след 1000 грита, даже и на стомани като М 390 на 61 единици. /Това важи за комбинацията Chosera 600 и Bester 4000 според мен. / На едно китайско SERE 2000 с острие от Тинко съвсем скоро го пробвах и мога да го твърдя с чиста съвест.  ;D  Същото се отнася и за Ендурата с острие от ZDP-189. В този смисъл досега не съм виждал необходимост от ползването на междинен камък за която и да е от многото пробвани стомани: неръждаеми, ръждаеми и прахови. Ако имаш за самоцел огледална полировка и тотално намаляване на косъма на острието само с метода на  увеличаваща се  прогресия между двата стадия може да се "вмъкне " и 3000/4000 грита камък, който да е с по малък микрон зърно. От моите специално това е може би Chosera 3000 и Bester 4000, но последният е доста фин и се колебая дали не се доближава до нивото на 6000 CERAX. Ако искаш максимална скорост на отнемане на стоманата и поправяне на повече или по малко повредено острие от воден камък все пак моето лично мнение, че изявени шампиони сред водняците в тази област са Chosera и Shapton, може би и Sigma Select с уговорката, че последната марка не съм я ползвал и лични впечатления не мога да дам. ::) Ето ти още едно немско сайтче за CERAX http://www.fine-tools.com/japwas.htm  и то много читаво откъм поведение на магазина и разнообразие на камъни. :yes:
П.С. RIka 5000 e модел на считаната за малко по ниско технологична марка SUEHIRO,  не принадлежи към продуктовата гама на  CERAX, но е много добър камък за карбонки, http://bladeforum.bg/index.php/topic,58.50.html    закупуването на който в конкретния случай за мен лично е излишно.
« Последна редакция: 16 Февруари, 2015, 16:15:22 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 25
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 16 Февруари, 2015, 17:49:52 »
Ако искаш максимална скорост на отнемане на стоманата и поправяне на повече или по малко повредено острие от воден камък все пак моето лично мнение, че изявени шампиони сред водняците в тази област са Chosera и Shapton, може би и Sigma Select с уговорката, че последната марка не съм я ползвал и лични впечатления не мога да дам.

При избора ... , в случая на камъни  или при избора  на пособия за  което и да е хоби ,важен критерий за вземане под внимание е нивото на практикуващия .Или отдадеността с която практикува хобито . Така  поне  ,го приема  аз ... , заточването на ножове .Като още едно хоби .  На мен ми харесва да търкам ножове ... . И казва „търкам“  понеже тепърва се снабдявам с професионални точила . Имам разни камънаци ,от тук от там . Нямам претенции за постигне на  съвършеното заточване .  И ми се струва за моите потребности ,притежанието на  Chosera или Shapton , прекалено . Прекалено ,понеже  притежанието на два грита Chosera струват колко една „лека кола “ . Тъй ,че ще трябва дa се задоволя с един , Cerax 1000 -6000 . Идва ми по мярка за потребността ми и за  възможностите ми .
 И въпреки ,че съм на ясно какво ми требе , ме гложде ...  да пробвам една , Chosera  1000 . :headbang:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice