Автор Тема: Kizlyar Maximus-D2-S  (Прочетена 1590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 458
Kizlyar Maximus-D2-S
« -: 11 Септември, 2018, 21:26:36 »
    Kizlyar Maximus-D2-S
Характеристики:
    Стомана: D-2
    Материал на дръжката: Kraton / ABS
    Материал на канията: Полиестер / найлон
    Твърдост: 59-62 HRC
    Дължина на ножа: 27.2 см
    Дължина на острието: 14.3 см
    Дебелина на стоманата: 4мм
    Доживотна гаранция
    Подаръчна кутия
    Отвор с ремък в задната част.

Ножа е фултанг, типичен боен нож, като форма и големина. Острието е масивно 4мм. дебело с дълбоки канали от двете страни за олекотяване и запазване на здравината. Има интересно скосяване на върха силно напомнящо това на Пентагона на СОГ и покритието е подобно. Скоса преди режещия ръб измерих 0,8мм. Режещия ръб е симетричен и се заточва плавно по цялата дължина на точило с фиксиран ъгъл,т.е. заводските скосовете са перфектни. Стоманата е D2. Руснаците дават HRC 59-60, в нашите сайтове- 59-62 HRC. Едва ли е второто, ако се вярва на диамантените плочки. В сравнение с D2 на Златоуст, Кизляра се заточи за норматив. Не премерих градусите, но са по-вече от 24, съдейки по височината на водача. От запазването на заточката и ряза, нямам конкретни впечатления.
Дръжката са два черни чирена от G10 с приятна геометрия, занитени с тръбни нитове с вътр. диаметър 6мм. Лично на мен не ми харесва този монтаж, както и разположението на най-горния отвор. Като цяло предлага добри и здрави хватове. Не се хлъзга при боравене с мокри ръце, а дебелината дава комфорт.
Канията е тактическа от кордура с МОЛЕ система и ПВЦ вложка. Позволява вкарване за лява и дясна ръка. Държи ножа много сигурно без луфтове. Няма стъращи кончета, криви капси и разни дразнещи парлапанщини.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 745
  • диагностициран
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #1 -: 11 Септември, 2018, 22:08:29 »
Чудесно ревю, благодаря! Получих отговори на въпросите, които имах за този нож. *palec*
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1515
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #2 -: 11 Септември, 2018, 23:05:50 »
Честит мини тесак  :punk:
Кефи ме марката въпреки негативните мнения  :nabira:

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 223
  • диагностициран
    • FB
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #3 -: 17 Септември, 2018, 15:01:01 »
Як боен нож! Със здраве да се ползва!
На мен ми допада като визия. Има ли лек рекърв?
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 604
  • ursus cosmatos
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #4 -: 17 Септември, 2018, 17:04:06 »
Благодаря за представянето !

Потърсих го по нашите пазари.
Намерих го за 255лв  :yaaa:
Засмях се.
После прочетох в описанието на търговеца следното:
"Острието е гладко заточено и има улеи за кръвта, които увеличават и здравината му"
Стори ми се доста кръвожадно и спрях да се смея.  :green:

Поздрави,

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 458
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #5 -: 17 Септември, 2018, 18:24:39 »
255 кинта е много надута цена за тоя копач, а че става за мушкане спор няма. Иначе още му държи заточката и колегата, който му стана собственик е доволен като слон. Другия отмъстител и той е с намазани ски :D.
Рекърва не се усеща, може би на снимките така излиза.

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 408
  • диагностициран
Kizlyar Maximus-D2-S
« Отговор #6 -: 04 Януари, 2019, 09:40:46 »
Здрасти evgo, ще кажа тук 2-3 думи за Делта, пък като имам повече впечатления може да отворя тема.

Като цяло опитът ми с ножа е близък до твоя. От сега казвам, че го взех просто за кеф и не планирам някакви невероятни тестове.

Моят дойде равномерно скосен (На фолс еджа има 1-2мм разминаване) и добре заточен, та в това отношение няма място за упреци. Закалката от сайтът им я дават подозрително висока (61-62 по спомен), но никъде на хартия по ножа или документацията... Поне за мен е трудно да определя "на око". Все пак, ако спре да реже след една луканка ще споделя :)
« Последна редакция: 04 Януари, 2019, 10:15:48 от ViktorKitov »

ArmsBG OlightBG Batteryservice