Автор Тема: gerber flat iron  (Прочетена 1624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 431
  • Reputation Power: 6051
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« -: 12 Септември, 2018, 15:47:18 »
Пресен,пресен-от преди час и още девствен...така че засега само снимки и сухи данни.

СПЕЦИФИКАЦИИ
Обща дължина: 8.375 "
Дължина на острието: 3,50 "
Режещ ръб: 3,00 "
Широчина на острието: 1.125 "
Дебелина на острието: 0.15 "
Материал на ножа: 7Cr17MoV
Стил на острието: Cleaver
Дължина на дръжката: 4.875 "
Ширина на дръжката: 1.125 "
Дебелина на дръжката: 0,43 "
Материал на дръжката: G-10
Цвят: Бежав
Рамка / линейка: неръждаема стомана
Тегло: 5.41 oz.
Потребител: дясна ръка
Джобен клип: нагоре
Отвори: Thumb Hole
Тип на заключването: Заключване на рамката
Марка: Гербер
Модел: FlatIron
Номер на модела: 30-001495
Страна на произход: Китай
Най-добро използване: ежедневно носене
ОПИСАНИЕ
Гербер FlatIron е здрав сгъваем нож, изработен за обща употреба и лесен за  ежедневен носене. Този модел е оборудван с дръжка с пустинна на цвят G-10 и измита с камък 7CrMoV неръждаема стомана. Ергономичното контурно оформление и голям размах на пръстите осигуряват удобно и сигурно захващане при рязане или нарязване.

Характеристика:
Стилен нож за уплътнение с удължен отвор на палеца за лесно използване с една ръка.
Устойчивият механизъм за заключване на рамката с ограничител за прекачване осигурява стабилно застопоряване на лопатките.
Здрава дръжка от неръждаема стомана за сигурно ежедневно носене.

Вдлъбнат скос -според мойте очи

Фреймлок с ограничител,захапва острието почти на 100 процента.

Готин на вид клипс,но отвратително стегнат.

Приятна на допир Г10

Двата основни хвата-

И някоя сравнителна снимка за оразмеряване

По натам повече....
П.П.  засега ми идва леко тегаво отварянето на ножа..

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 616
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #1 -: 12 Септември, 2018, 16:01:01 »
Честита придобивка! По някаква, неизвестна за мен причина, ми допадат този вид остриета /мini сleaver/. Вероятно някой психоаналитик ще може да ме светне по въпроса :D. Очевидно излизат на мода и някой ден ще си закупя нещо подобно, но ми се ще да е с друга стомана и острието да е с една идея по дълго. Иначе и това изглежда много добре *palec*
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1920
  • Reputation Power: 410
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
gerber flat iron
« Отговор #2 -: 14 Септември, 2018, 20:29:10 »
Искам и аз, да го е.. !!! Много ме радва !!!

Честито !!!

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 84
  • Reputation Power: 29
  • bluereidon няма влияние.
  • The Mad Dentist
gerber flat iron
« Отговор #3 -: 15 Септември, 2018, 11:17:48 »
Отскоро и аз се сдобих с подобен тип фолдър(на ганзо модела) много радват наистина,но откъм практична гледна точка,май са си основно за приготвяне на храна :)

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 460
  • Reputation Power: 2085
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #4 -: 15 Септември, 2018, 12:09:35 »
Честно казано, подобна сгъвайка, не я виждам, като особено практична дори и за храна. Острието е късо и широко, без изразен връх, което го прави неподходящо за белене и детайлна работа, обичайни задачи, за нож с подобни размери. Да, ако трябва да обеля и нарежа 1-2 ябълки или 1-2 картофа с подобен нож, ще се справя криво ляво, но ако трябва да обеля и нарежа 1 кофа с картофи или 1 касетка с ябълки, бих предпочел викторинокс или друг класически сгъваем с подобна форма, те, по същество, са сгъваем paring knife и силата им е точно при белене и прецизно рязане.

Макар и контурите на острието, донякъде да наподобяват сатър, функционално, този нож е нещо съвсем различно. Когато се държи ножа, пръстите са по-ниско от РР, което пречи да се реже с целият РР на дъска, което е нормално при работа със сатър. Отделно, няма масата на сатър, което е друг ключов елемент. Сатърите присъстват в бита ни от векове, според мен не е случайно, че традиционно не са ги правили сгъваеми, нито с такива размери и дръжка, просто ще са  негодни за нормална кухненска употреба.

Опитвам се да се сетя, някаква дейност, в която подобен нож ще се справя добре, но не успявам.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #5 -: 15 Септември, 2018, 17:46:03 »
За това че пръстите ти опират в дъската си прав/не може да се използва цялата дължина на режещия ръб/режа с върха.
За белене на няколко ябълки не е проблем,ако ще беля кофа картофи обаче аз не бих ползвал викс.Има си белачки...

Стоманата е мекичка.
Ето последствията от рязане на коаксиален кабел.

Оправих я само с диамантена паста-по двайсетина минавания на страна.

Болчетата на клипса явно са с фиксатор,понеже не можах да ги развия с мойте кофти отверки.Огънах го леко и сега е ок.

С големите батки...

Полвам си го с кеф и за кеф. :ohhoho:

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 492
  • Reputation Power: 159
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #6 -: 15 Септември, 2018, 18:28:24 »
Мислех си същото като колегата nomad, но викам да не развалям на колегата темата.

Сега мисля, че може да е добро ножчето за работа по месо.

Иначе ябълки беля на дъска. Може и този да става за целта.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • The Mad Dentist
gerber flat iron
« Отговор #7 -: 15 Септември, 2018, 18:42:47 »
За това че пръстите ти опират в дъската си прав/не може да се използва цялата дължина на режещия ръб/режа с върха.
За белене на няколко ябълки не е проблем,ако ще беля кофа картофи обаче аз не бих ползвал викс.Има си белачки...

Стоманата е мекичка.
Ето последствията от рязане на коаксиален кабел.

Оправих я само с диамантена паста-по двайсетина минавания на страна.

Болчетата на клипса явно са с фиксатор,понеже не можах да ги развия с мойте кофти отверки.Огънах го леко и сега е ок.

С големите батки...

Полвам си го с кеф и за кеф. :ohhoho:

Би ли споделил каква е диамантената паста?

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #8 -: 15 Септември, 2018, 22:28:58 »
Мислех си същото като колегата nomad, но викам да не развалям на колегата темата.

Сега мисля, че може да е добро ножчето за работа по месо.

Иначе ябълки беля на дъска. Може и този да става за целта.
Темата е затова -всеки може да си каже мнението за ножа.Всеки си решава дали да го приеме или не :ohhoho:

Пастата ще ти я снимам утре.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1098
  • Reputation Power: 1599
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
gerber flat iron
« Отговор #9 -: 16 Септември, 2018, 16:46:39 »
...Опитвам се да се сетя, някаква дейност, в която подобен нож ще се справя добре, но не успявам.
Това е нож на който тука не много на сериозно му викат "тактически" бръснач или сатър, зависи кой как го вижда.
Демек, става за всичко за което може човек да използва един пораснал бръснач или отслабнал сатър, без бръсненето и сеченето...  :green:
Нека не сме толкова сериозни и да анализираме fun нож дали става да се използва в кухнята или под какъв ъгъл  ще ми опират пръстите в дъската, нормалните хора си имат кухненски ножове за кухнята, тоя е човек да си го разхожда на по несериозни мероприятия, това е обект за лакърдии, който реже чудесно когато трябва.
Иначе, тоя тип острие реже с върха в-у дъска, няма никакви проблеми да се вършат почти всички функци на един нормален кухненски нож, просто не е правенда ги върши постоянно... Теая остриета са силни когато ги "задушиш" през фингър чойла и да натискаш с режещата повърхност на слаш. На всеки е ясно, че това не се налага да се прави всеки ден и слава Богу...  :nabira:
И аз имам един, много по-скапан от на колегата, да му е честит, чудесно ревю !
Моя дойде безплатно от алито с някаква поръчка, взех го напълно на т@#4к...  *нинджа*
Μολων λαβε !

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • The Mad Dentist
gerber flat iron
« Отговор #10 -: 16 Септември, 2018, 19:39:52 »
Това е нож на който тука не много на сериозно му викат "тактически" бръснач или сатър, зависи кой как го вижда.
Демек, става за всичко за което може човек да използва един пораснал бръснач или отслабнал сатър, без бръсненето и сеченето...  :green:
Нека не сме толкова сериозни и да анализираме fun нож дали става да се използва в кухнята или под какъв ъгъл  ще ми опират пръстите в дъската, нормалните хора си имат кухненски ножове за кухнята, тоя е човек да си го разхожда на по несериозни мероприятия, това е обект за лакърдии, който реже чудесно когато трябва.
Иначе, тоя тип острие реже с върха в-у дъска, няма никакви проблеми да се вършат почти всички функци на един нормален кухненски нож, просто не е правенда ги върши постоянно... Теая остриета са силни когато ги "задушиш" през фингър чойла и да натискаш с режещата повърхност на слаш. На всеки е ясно, че това не се налага да се прави всеки ден и слава Богу...  :nabira:
И аз имам един, много по-скапан от на колегата, да му е честит, чудесно ревю !
Моя дойде безплатно от алито с някаква поръчка, взех го напълно на т@#4к...  *нинджа*

Да се извиня за спама ама колега,може ли да качиш снимка на твоя сатър китаец?

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 616
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #11 -: 16 Септември, 2018, 19:49:26 »
Да се извиня за спама ама колега,може ли да качиш снимка на твоя сатър китаец?
Снимката на въпросния китаец е ето тук- https://bladeforum.bg/index.php/topic,3831.msg187123.html#msg187123
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 460
  • Reputation Power: 2085
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #12 -: 16 Септември, 2018, 22:08:15 »
Искам, да се извиня на колегата zzfz, по-горе в темата се изказах доста негативно към подобен тип ножове, но в никакъв случай нямах за цел да му развалям кефа от ножа, нито пък на другите колеги, които имат подобни. Не съм имал точно такъв тип нож, но също съм купувал ножове с малка практическа стойност, просто защото са ми харесвали като визия.

Коментара ми относно практическите качества на ножа, беше провокиран от поста на колегата bluereidon, според който подобен дизайн е подходящ за приготвне на храна, честно казано не ми се струва удобен за повечето задачи свързани с хранителни продукти и се аргументирах по-горе. Знам, че нормално, с джобно ножче не се приготвят кой-знае какви количества храна, но на мен ми се случва почти всяка година, в продължение на няколко седмици да разчитам единствено на джобен нож за работа с хранителни продукти и в такива ситуации функционалността и дизайна имат значение.

Споменах и за дръжката, просто защото, из интернет масово го наричт mini cleaver, на практика този тип сгъвайки са нещо, съвсем различно от сатъри, заради начина по който РР контактува при рязане на дъска и недостатъчната маса.

Oще веднъж, нямам за цел да засягам никой. Колегите, които им се кефят и имат такива ножки да си ги ползват със здраве  :nabira:

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #13 -: 17 Септември, 2018, 07:21:27 »
Няма нужда от извинения-бях харесал поста ти.Важното е мнението на всеки.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #14 -: 25 Септември, 2018, 19:32:03 »
С фабричната си заточка не режеше добре.
За 5-10 мин. на ДМТ 200 и след това 600 му намалих ъгъла и сега е ок.

Дръжката ми е удобна при силов ряз и не убива.

Беленето е удоволствие,но при рязане цепи ябълките.

При вадене от джоба /само на някои панталони/ръба на острието закача и прави опит да се отвори вътре в джоба.

Отварянето още ми идва една идея по-тегаво и бавно.

Неактивен асенси

• Редовен
  • Публикации: 9
  • Reputation Power: 1628
  • асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!асенси внушава благоговение!
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #15 -: 25 Септември, 2018, 22:54:52 »
Ножз имам подобен фикс. Ножа е дело на Веско Велев, дано не бъркам името. Да, наистина пръстите ми  опират в дъската за рязане и не е нож за в кухнята,но за на дивана пред телевизора и сухи мезета е напълно приличен. Има едно голямо предимство пред другите ми ножове. И то е ,че с него се реже под доста по-голям ъгъл спрямо дъската или не дай си Боже чиния,ако се наложи. Тогава се затъпява само върхът и то една точка,а острието е предпазено. Дано ме разберете какво имам предвид. Пиша на телефона ,а и сливовата си върви :ohhoho:. Дори в ръцете на невежа ,ще остане остър доста по-дълго. А ножа на колегата е много готин. Нож за гъдел и кеф. Айде наздраве

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1152
  • Reputation Power: 5093
  • heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
gerber flat iron
« Отговор #16 -: 26 Септември, 2018, 11:55:04 »
Подобна форма на острие за нож с малък размер или сгъваем нож за мен са пълен Ужас!  :D Лично мое мнение и не ангажирам Корифеите с него :)

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 172
  • Reputation Power: 61
  • ЖИЖ няма влияние.
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #17 -: 26 Септември, 2018, 12:15:36 »
колкото повече разнообразни неща има за продаване по лесно се продава и повече
и винаги някой ще си хареса нещо
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен korigan

• Редовен
  • Публикации: 12
  • Reputation Power: 17
  • korigan няма влияние.
  • диагностициран
gerber flat iron
« Отговор #18 -: 26 Септември, 2018, 12:50:08 »
На мен този тип ножове ми прилича на модерен вариант на традиционните sheep/lamb foot ножчета. Известно време съм носил като ЕДЦ ето такъв:

Всъщност е много удобен особено за по-пипкави задачи, когато трябва да внимаваш да не продучиш нещо погрешка. Единствено не става за рязане на дъска, както бе посочено по-горе. Някъде бях чел, че формата е популярна при моряците, защото липсата на връх ги прави по-безопасни на люлеещата се лодка.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice