Автор Тема: Cold Steel Trailmaster San Mai III  (Прочетена 21800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божо

• Гост
Cold Steel Trailmaster San Mai III
« Отговор #25 -: 15 Март, 2018, 22:00:30 »
Ножът се представи перфектно, О1 ми хареса как се държи.
Дяла по-добре от СРК-то ми от ВГ1  :D
Снимките ще са утре, че се опих  :nabira:

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1276
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 16 Март, 2018, 09:13:42 »
На мен пък дръжката на Trailmaster-а ми е много по-удобна като сцепление и хват и дебелина от на всеки един SOG, който съм държал в ръка щеш Field pup, щеш Seal pup, щеш Seal 2000. Гаден, хлъзгав при намокряне полимер,чисто  пластамасово усещане добре че все пак имат някаква насечка, та не е критично положението. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1256
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 16 Март, 2018, 19:14:33 »
 Има някакво сцепление ,но не осигурява необходимата здравина и сигурност на хвата-липсва и големина и геометрия.Това острие е направено първо за сечене,и после за рязане,дялане и мушкане.При замах ножа се изплъзва от ръката.На хижа Гургулица един здрав в ръцете младеж замалко да си направи Секуро докато сечеше букови съчки-помниш го този случай.
Paradise is where I am.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 561
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 16 Март, 2018, 19:41:58 »
Може би за хора с големи ръце не е удобен, на мен ми е добре, бих казал че ръцете ми са със среден размер. А и винаги внимавам какво правя, дори и простата работа иска внимание. Не искам да засягам никой, но ако се правиш на Конан Варварина, нищо чудно да се клъцнеш.  :nabira:

Божо

• Гост
« Отговор #29 -: 16 Март, 2018, 19:56:30 »
Ицо - прав си, тоя случай ми е обица на ухото, даже май клипчето е в началото на темата. Дръжката има сцепление заради гумата, но наистина идва тънка за такова острие. Не ми е неудобна, дори напротив, но не дава усещане за сигурност като на Джунгласа примерно. Според мен малко са пробвали да я направят тип "ковчег" за да докарва повече на боуи, но друго си е една масивна и леко завита в края дръжка. Въпреки това цялостното усещане от ножа е страхотно, много добре работи и със сигурност ще си взема Рекон Скаут от същата стомана.

За фолс еджа съм съгласен принципно - не намирам особен смисъл от него, особено пък заточен, но реално не ми пречи и поради това не го считам като негатив.

Вчера отидох на село с идеята да отсека някой клон, да подялам и други стандартни тестове за такъв нож.

Ето малко снимков материал :

Започнах с този клон :

Не ми се разправя с колко зор го рязах на есен, сега е изсъхнал от студовете и наистина е като камък !

Дебел е

Трейлмастърът не го намери за пречка :

След не много време имах това :

Това парче го разцепих без бата, а като брадва  :D с 2-3 удара..

Малко дялкане :

Кол за вампири / домати с размер на мини пъпеши  :???

Батонинг - не го гледайте, че спрямо острието дървото не е голямо. Първо - по-големи дърва кога ще цепим с нож ? Второ - това е баш на един голям чеп, на ножа не даде зор, на мене ми даде да махам със сопата !

8 мм си казват своето :

Ето как изглежда дървото отвътре - гарантирам, че такова парче е в пъти по-голямо предизвикателство за нож или брадва, от цепеница с прави влакна ако ще и 2-3 пъти по-голяма да е.

Ето и малко по-подробно за отделните елементи на самия нож :

Острие - превъзходно гриндено, без забележки. Пълен плосък скос от 8 мм на гърба, отлично сведен - не е прекалено тънък, но не е изобщо дебел. Днес сякох напреки на влакната една яка цепеница, имаше яко бой и усукване - режещият ръб не мръдна, да не говорим за металът над него. Онтарио РТАК при 1/10-та от това беше целият на вълни ! Въобще за мен са се справили перфектно с баланс между здравина и режещи качества, определено стоманата и закалката ги подпомагат. Както виждате от снимките - дялането е без никакви проблеми, разбира се не е удобно както с малък нож, но не е трудно. Току що си направих салата с него, през всякакви зеленчуци лети, мек хляб реже без проблеми.

Дръжка - както казах - може да бъде по-масивна, но и така върши доста добра работа. Струва ми се, че гумата е осезаемо по-твърда от на другите ми КС, но не мога да го твърдя със сигурност. Гардът е готино полиран и идеално напаснат, след всичкия бой няма никакво мърдане. Накатката на гумата е много агресивна, сцеплението е отлично.

Кания - перфектна пластмаса, с кофти изпълнение на захващането на подвеската. Самата подвеска си е супер - който има КС с пластмасова кания знае за какво говоря.

Баланс - в моята ръка ножът не се усеща тежък, въпреки масивните си габарити. Вчера работих около 2 часа с него и не усетих никаква умора.

Стомана - тук ще кажа, че както се бях засилил само за основен тест, така почнах да правя пролетно почистване на двора. Стари, стояли навън , пълни с кир и пясък дъски, клони от храсти, също овъргаляни , та и едно старо пале, отвратително направо. Сяках ги върху един дръвник, който също чат пат има пръст, пясък и т.н . - далеч от идеални условия. Цялото острие успях да го направя в проблясъци, нямаше подбивания, имаше две микроскопични щръбки, които се усещат само с нокът, много трудно се виждат, да не говорим за снимане с телефон. За мен това е идеален резултат. Това което ме изненада е, че въпреки очевидното захабяване на режещия ръб, ножът захапа и макар доста разкъсвайки, все пак направи няколко сряза в касова бележка, с цялата дължина на острието. Неръждавейките ми, дори ВГ-1, като се захабят и не я захващат изобщо, при това в далеч по-добро състояние на РР. О1 изглежда е перфектен избор за такъв нож. Не бях я ползвал, но ми изглежда сериозна и много обещаваща стомана. Бях забравил колко лесно се точат ръждилници - за 2-3 минути на камъните оправих всичко и ножът стана много остър.

Това са първите ми впечатления от него, наистина съм много доволен. Рекон Скаут и Гурка Кукри от О1 да се стягат, че и тяхният ред ще дойде  *нинджа*  :nabira:

Като видях на клипчето преди 6 години как съм бухал - сега направо съм шампионска лига ей  :D  :punk:
« Последна редакция: 16 Март, 2018, 20:03:26 от Божо »

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3333
  • Горянин
« Отговор #30 -: 16 Март, 2018, 20:10:51 »
Намерихте се  :nabira:
Дръжката рано или късно ще я разчекнеш и тогава една микартена с повече пета.Ще заспят нещата.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

koceto

• Гост
« Отговор #31 -: 16 Март, 2018, 20:20:10 »
Поздравления за тестовете брат,така се прави с тоя нож.Супер е ,че стоманата се държи добре само да внимаваш с лимоните както ти казах  :)  изненада ме като ми каза,че реже толкова добре при 8 мм. Като цяло ножът кефи на макс  :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1993
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #32 -: 16 Март, 2018, 20:31:18 »

Батонинг - не го гледайте, че спрямо острието дървото не е голямо. Първо - по-големи дърва кога ще цепим с нож ?

Питай Митьо - Кобрата !!! На една срещичка, не помня на кой заслон, батонирахме едни пънище, много голямо и много чепато !!!
 Не, че беше нужно, ама мъжкия инат, като се появи и се вземе решение, че нещо трябва да бъде направено по определен начин, то се случва, особено, като единия инат е висок и много як. Ползвахме инженерското боуй. След много бой и малко пот, се разцепи  >:( !!! Много ме е яд, че няма видео или поне снимки от оня ден !!!

Божо

• Гост
« Отговор #33 -: 16 Март, 2018, 21:20:08 »
Поздравления за тестовете брат,така се прави с тоя нож.Супер е ,че стоманата се държи добре само да внимаваш с лимоните както ти казах  :)  изненада ме като ми каза,че реже толкова добре при 8 мм. Като цяло ножът кефи на макс  :nabira:

Благодаря, брат ! В нета гледах на тоя Гидеон как му беше ръждясал, моят го мих няколко пъти , домати рязах - патинясва , ама ръжда още няма. Много ги разбират нещата КС. Един пич от блейдфорума с 10-тина Трейла твърдеше, че тоя от О1 е най-добрият, ама ламинатите също са голяма сила, даже може и повече да режат. Мен си ме кефи да е ръждилник за такъв нож, особено гардът като патиняса ще е екстра  :yahoo:

Питай Митьо - Кобрата !!! На една срещичка, не помня на кой заслон, батонирахме едни пънище, много голямо и много чепато !!!
 Не, че беше нужно, ама мъжкия инат, като се появи и се вземе решение, че нещо трябва да бъде направено по определен начин, то се случва, особено, като единия инат е висок и много як. Ползвахме инженерското боуй. След много бой и малко пот, се разцепи  >:( !!! Много ме е яд, че няма видео или поне снимки от оня ден !!!

За спорта - така е - и аз преди блъсках дърва, на дебелина с 1 см по-малки от дължината на острието. Че може - може, ама реално няма смисъл да се прави, хаби се много енергия и може да се прецака ножа.

Намерихте се  :nabira:
Дръжката рано или късно ще я разчекнеш и тогава една микартена с повече пета.Ще заспят нещата.

Не само на него брат, още 3-4 кандитата има за тая процедура   :nabira: 

Гугъла показа тоя звяр :

Не е баш както бих го направил , но пак бива.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3333
  • Горянин
« Отговор #34 -: 16 Март, 2018, 21:30:45 »
Да,определено има по-хармонични и практични форми.
Сигурен съм,че стигнеш ли до там,ще избереш дръжка достойна за острието.И естествено няма да бараш готиния гард :)
Замисляш ли му някоя форсирана патина или ще го оставиш да потъмнее естествено?
Помня ка бара много готино го беше нашарил  :nabira:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Божо

• Гост
« Отговор #35 -: 17 Март, 2018, 09:00:12 »
Гардът много ме кефи, със сигурност ще стои. За сега ще го оставя сам да патинясва, ако много се бави, може да го принудя  :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1317
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #36 -: 17 Март, 2018, 16:10:02 »
Божо на този какъв тунинг ще му правим? :)

Божо

• Гост
« Отговор #37 -: 17 Март, 2018, 19:01:20 »
Батка ще го правим танто него  :nabira:

Божо

• Гост
« Отговор #38 -: 30 Юли, 2018, 23:35:56 »
8 мм гръб не се криви, не поддава - бетон е  :punk:

Дървото преди това беше отсечено със същия нож - бях подпит и го млатих чобанската, щом тука не се предаде - имам му вяра  :yahoo:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 633
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 31 Юли, 2018, 00:36:53 »
И аз сикам Трейлмастър от О1! И аз искам! И аз искам!
Божо, поздравления за ревютата, тестовете и снимковия материал!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • Публикации: 256
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #40 -: 09 Октомври, 2018, 13:58:51 »
Има ли го в БГ от О1 ? Голямото добиче ме радва и мен :)
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 14 Октомври, 2018, 08:20:33 »
Има ли го в БГ от О1 ? Голямото добиче ме радва и мен :)

СтиллОпусум го имаше в наличност. Ножът, дори от евтината стомана О1 е много, много хубав. Жалко, че в България го няма.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 593
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #42 -: 14 Октомври, 2018, 10:57:47 »
Божо го отнесе отдавна този който имах, както и всичко друго от О1.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 23 Октомври, 2018, 21:11:40 »
Божо го отнесе отдавна този който имах, както и всичко друго от О1.

А аз го отнесох от Божо......
Разведоха се / Божо и ,,Трейлмастър"-а/ по взаимно съгласие, мирно и тихо... ;D

Божо

• Гост
« Отговор #44 -: 23 Октомври, 2018, 23:53:08 »
Дойде нова любов, по-малка и от Слейпнир  :D и голяма комбина го раздава с малката брадва.
Но Трейлът е сила неземна, няма такъв мощен секач, който и да реже и дяла  :punk:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 31 Юли, 2019, 23:58:54 »
Eто и моята гледна точка, относно един чудесен бюджетен нож, тип ,,боуи", а именно: COLD STEEL Trailmaster O-1.
ножът вече е представен със снимки, поставени  от предишният му собственик на страница 2-ра от настоящата тема.Ето ревюто:

ArmsBG OlightBG Batteryservice