Автор Тема: Benchmade - за марката  (Прочетена 25354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Баце

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #25 -: 20 Октомври, 2014, 17:26:11 »
Зачудих се за момент къде да се изкажа, но понеже и двата ножа бяха Бенчове, единия е любимият ми Рант от Д 2, а другият на приятел Маунтин Скинър от С 30 В, та май мястото е тук. На вчерашният ловен излет, за сефте бях взел Ранта, а колегата Маунтина. Падна една прилично голяма свиня, около сто кила, и понеже късно я извлекоха от дола, старите кучета ги мързеше да се занимават и ние не изпуснахме шанса хем да се учим да дерем, хем да видим какво могат Бенчовете. И двата ножа одраха по около половин животно, като с Ранта на няколко пъти закачих зъбите докато дерях главата. След тази манипулация, основната тежест по грубото разфасоване се падна на Маунтина, като с него работи друг човек и не го жалеше хич. С Ранта се случи същото, вече при направата на дяловете. Работа по стави, срещане тук там на кости, както си му е ред при такива операции. На финала картината е следната - Ранта беше порядъчно затъпен, но без проблясъци.
Маунтина, който отнесе много повече и душманска работа, човека каза че има две щръбки на корема, прилично затъпен, но успявал да реже хартия, макар и трудно.
В заключение, за Маунтина отзивите от собственика и другия работил с него, като удобство и резливост бяха отлични, само дето цената напрегна малко аудиторията, но това не е ново за никой в този форум.
От Ранта също съм доволен, макар че останах с чувството, че се затъпи по бързо от очакваното. И двата ножа мисля, че могат при малко по внимателна работа, да се справят сами с операциите по едно животно, и да останат с прилична работна острота.

Жоро

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #26 -: 20 Октомври, 2014, 23:02:04 »
Хмм Ранта не би трябвало да се затъпи бързо :-[ да не е заточен на малък ъгъл  ;) т.е. прекалено фино *palec* :nabira:

Баце

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #27 -: 21 Октомври, 2014, 09:03:59 »
Хмм Ранта не би трябвало да се затъпи бързо :-[ да не е заточен на малък ъгъл  ;) т.е. прекалено фино *palec* :nabira:

На 40 градуса е вторичния скос. Слаб точилар съм, не мога да извадя максимума от ножа. Тони Сейко беше оправил с неговия едно прасе и резултатите бяха повече от добри на финала. Маунтина беше със заводската заточка и се представи отлично. *нинджа*

upotrebitel

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #28 -: 23 Октомври, 2014, 23:48:56 »
Ти си от тея дето не понасят "американското" танто нали... ?  :green:
Ако изборът е: или да си направя сепуко с Rukus, или да прережа гърлото на противника с американско танто, бих се замислил по въпроса. Но в никакъв друг случай! :D

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1911
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Benchmade - за марката
« Отговор #29 -: 03 Март, 2015, 15:53:58 »
Някой наясно ли е как седи въпроса с ножовете на Хеклер и Кох. Преди бяха като клас на Бенчмейд и освен ХиК на остриетата имаше и знаците на Бенчмейд. В момента ХиК присъства като отделна марка в интернет магазините и няма знаци на Бенчмейд по ножовете, но все още ги водят "правени от Бенч".
Така ли е наистина и защо вече не слагат пеперудата по тях ???

http://www2.knifecenter.com/brand/30/Heckler-&-Koch

Интересуваше ме специално тоя нож и забелязах, че няма маркировки на Бенчмейд по него - http://www2.knifecenter.com/item/BMHK14201BT/Heckler-and-Koch-14201BT-Conspiracy-Folding-Knife-36-inch-Black-Plain-Blade-G10-Handles

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 869
  • Reputation Power: 3602
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Benchmade - за марката
« Отговор #30 -: 03 Март, 2015, 17:34:57 »
Любо, все още са дивизия на Бенчмейд. Това със сигурност ,защото имах НК 14715 и си беше на Бенчмейд. Вярно е, че няма означения на фирмата, но явно хората разчитат на паметта ни и на нашето доверие :D
Ножът, който те интересува наистина ли те интересува *нинджа* Китайски е, нали си наясно с това? Има претенции да е конкуренция на ZT 0200 като коравина и надеждност, но май си остава само с претенциите...
 На мен фикса 14147 ми прави доста добро впечатление....
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3471
  • Reputation Power: 36544
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Benchmade - за марката
« Отговор #31 -: 03 Март, 2015, 18:43:19 »
Хеклер и Кох са си към пейките, все пак се наводни преди два месеца с клипчета от Shot Show 2015 където двата бранда винаги бяха представяни заедно.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1911
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Benchmade - за марката
« Отговор #32 -: 03 Март, 2015, 18:48:42 »
Не ме интересува в смисъл, че го искам. Просто малко инфо за него, защото един познат има такъв, а не се знае какъв му е случая, няма знаци на Бенчмейд. Знам, че е китайски, не знам дали има реплики ???

victork

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #33 -: 06 Март, 2015, 10:38:28 »
Бях си взел преди години един фикс на H&K от ВИП-а... Беше този модел:

http://www.benchmade.com/products/14101

С радост се отървах от него, беше си един груб, грозен и заточен винкел. Но по темата... Никъде нямаше лого на Бенч. И на острието, и на канията само логото на H&K. Та, ако липсата на лого те притеснява, не мисля че е проблем.
:nabira:

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
Benchmade - за марката
« Отговор #34 -: 02 Август, 2015, 15:42:58 »
Малко ножове на НК, без обозначителни знаци на Бенчмейд, но това в никакъв случай не ме напряга :no:

И няколко ножа на творчеството на мистър Snody :

И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Жоро

• Гост
Benchmade - за марката
« Отговор #35 -: 02 Август, 2015, 17:05:07 »
Чичо Майк Снуди трябва да започне да ти прави отстъпка като редовен клиент  :D :nabira:
Браво Веско много ме радваш  :yahoo: :nabira: :nabira: :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1518
  • Reputation Power: 339
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
Benchmade - за марката
« Отговор #36 -: 02 Август, 2015, 19:06:04 »
Васо,просто няма какво да кажа,жестоки ножове!!!

Неактивен Mamas

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Benchmade - за марката
« Отговор #37 -: 02 Август, 2015, 23:36:41 »
Жоро, те от Бенч трябва да ми правят отстъпка, ама се правят на Гео Милев... А на Сноуди оригиналните неща не са за моя джоб, че много парят, деееба :mad: Само един Бос имах, но фиксовете не се задържат при мен.
Гриша, верно са жестоки- така се зарибих по на Сноуди  Бенчовете, че ги събрах всичките. И да ми пратиш една фланелка L размер ,че вече няколко пъти ме прекръстваш ;) Весо съм, не Васо. Но се сещам, че за мен става въпрос :D *palec*
Наздраве, приятели!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1518
  • Reputation Power: 339
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
Benchmade - за марката
« Отговор #38 -: 03 Август, 2015, 08:07:16 »
  :D :D :D  Няма проблем :nabira:

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1857
  • Reputation Power: 16586
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Benchmade - за марката
« Отговор #39 -: 22 Декември, 2015, 19:31:12 »
Ей тоя бенч много ми харесва

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Benchmade - за марката
« Отговор #40 -: 21 Януари, 2016, 06:59:16 »

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 495
  • Reputation Power: 3542
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
Benchmade - за марката
« Отговор #41 -: 21 Януари, 2016, 08:08:25 »
А тези,дори вече не ги и гледам  :D
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Benchmade - за марката
« Отговор #42 -: 21 Януари, 2016, 08:14:31 »
Тази година имат далеч по-добри неща от миналата. Докато Спайдърко това което извадиха ми се видя скучно.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 584
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Benchmade - за марката
« Отговор #43 -: 21 Януари, 2016, 09:21:03 »
Определено има по-интересни предложения от паяците - 550-ката от 20CV веднага ме грабна *palec*
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 495
  • Reputation Power: 3542
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
Benchmade - за марката
« Отговор #44 -: 21 Януари, 2016, 10:06:06 »
Цитат
А тези,дори вече не ги и гледам
Направих си труда да ги разгледам набързо  :green:
Единствено това ми допадна.
http://www.benchmade.com/catalog/product/view/id/14071/s/15080-2/category/371/
Любимият ми размер-4 инчов клин,с дебелина 3,2мм.ергономична дръжка.
Цената на която ще се предлага,на мен ще ми е в повече.
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Benchmade - за марката
« Отговор #45 -: 21 Януари, 2016, 10:14:10 »
На мене по-ми допадна една версия като на Емисъри, но беше флипер. Този е готин, ама е голем и ми се види че е автомат. И новия Бараж май също беше добре.

Неактивен GIBI

• Старо куче
  • Потребителско име: Гиби
  • Публикации: 350
  • Reputation Power: 1207
  • GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!
Benchmade - за марката
« Отговор #46 -: 21 Януари, 2016, 10:24:49 »
 :karane:
На мене по-ми допадна една версия като на Емисъри, но беше флипер. Този е готин, ама е голем и ми се види че е автомат. И новия Бараж май също беше добре.
Ванко,забелязвам напоследък,че не ти допадат флиперите!!!Що така бе?

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Benchmade - за марката
« Отговор #47 -: 21 Януари, 2016, 10:30:52 »
Не мога да ги дишам. Хубавото Zt0562 замина по точно тази причина, и не съжалявам дори за миг. По ме хвана яд като си продадох репликата на Широгоров 110.

Неактивен GIBI

• Старо куче
  • Потребителско име: Гиби
  • Публикации: 350
  • Reputation Power: 1207
  • GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!GIBI внушава благоговение!
Benchmade - за марката
« Отговор #48 -: 21 Януари, 2016, 10:36:51 »
За хората с големи ръце,и най вече дебели пръсти(като моите)си е направо благодат!  :D По удобно ми е да флипна отколкото да се мъча с дупката на Spyderco примерно  ;)

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Benchmade - за марката
« Отговор #49 -: 21 Януари, 2016, 10:44:20 »
Че то огромна част от новите фолдъри, да не говорим за мид-теховете са флипирани. Явно им се радват хората. Уви, за мене старомодния пин си е номер едно.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice