Автор Тема: Намек за размисъл  (Прочетена 24660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 485
Намек за размисъл
« -: 24 Септември, 2018, 11:30:15 »
Аз съм от "скопените" ползватели на този форум в който уважавам голяма част от регистрираните участници в една или друга форма, да не кажа всички. Няма да правя коментари относно факта кой е по-пълноправен и полезен в зависимост от факта, дали си е платил затова или не. Лично мен, именно това разделяне ме накара да изчакам с членския внос, което не означава, че ще си спестя средства за подарък на колега във форума примерно. 
Ограничаването в раздел "Пазар" силно съкрати предлагания асортимент. Имаше доста стойностни обяви, които отидоха в коша и то само защото не са си платили като в ОЛХ.
Наистина ли това ви харесва? Вижте колко са темите, като бройка и заключените уж приключили сделки. Дали не може да се измисли друга по-удачна форма. :nabira: 

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1003
  • диагноза - див селянин
Намек за размисъл
« Отговор #1 -: 24 Септември, 2018, 17:03:12 »
Гена, аз също уважавам всички членове на форума, както и правото им на мнение по даден въпрос, стига да полагат нужното усилие, за градивно участие във форумния живот. Това е за мен правилният път за развитие.
Необходимостта от създаване на сдружение е съвсем ясно обяснена и обоснована в съответната тема и няма какво да я обсъждаме, просто се налага да бъде така. Въпрос на избор е от страна на всеки регистриран във форума потребител, дали ще плати този членски внос, като член на сдружението или като дарител, или пък въобще няма да плати. Това според мен не прави никого по-висша или по низша категория участник, а по-скоро показва съпричастност, отговорност и ангажираност за разрешаване на проблемите, свързани със съществуването на форума.
Относно обвързването на търговския раздел с членския внос, за мен това е добър начин, да се контролира и ограничи регистрирането на участници, чиято единствена цел е, да изкарат на сергията, каквото имат. Така ще се вдигне нивото на стойностните обяви и ще се ограничи алъш-веришът в стил ОЛХ.
Никой не е казал, че това ще се случи изведнъж, но пък за мен резултатът си заслужава. Какво по-хубаво от това, когато искаш да закупиш нещо от обява на колега, да имаш сигурност и яснота за неговия произход, качество и състояние.
И още един съществен момент - търговският раздел е създаден основно, с помощни функции, да обслужва и подпомага ЧЛЕНОВЕТЕ на форума, когато решат да прододат нещо свое, без оглед на причините за това. Той няма отношение към форумния живот и не допринася с нищо за него, а само го подпомага.
Това е, което мога да кажа най-кратко и ясно по повод на твоя въпрос. Мисля, че вече трябва да е ясно на всички, че причините за създаване на сдружението и въвеждането на членски внос, не са свързани по никакъв начин и не произтичат от желанието за въвеждане на ограничения в търговския раздел, но пък са добра опция, за налагане на позитивен контрол.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 210
Намек за размисъл
« Отговор #2 -: 24 Септември, 2018, 18:08:07 »
Какво по-хубаво от това, когато искаш да закупиш нещо от обява на колега, да имаш сигурност и яснота за неговия произход, качество и състояние.
И още един съществен момент - търговският раздел е създаден основно, с помощни функции, да обслужва и подпомага ЧЛЕНОВЕТЕ на форума, когато решат да прододат нещо свое, без оглед на причините за това. Той няма отношение към форумния живот и не допринася с нищо за него, а само го подпомага.
Много точно казано...

С най-добри чувства:
Относно"скопените" ПОЛЗВАТЕЛИ на този форум искам да отбележа, че те сами се поставят в тази скопена ситуация с категоричния си и необоснован отказ да бъдат пълноправни членове на форума, въпреки символичния членски внос от 1 лев месечно. Разбирам, че въпросът за тях е предимно принципен, а не финансов, но границата на точно този принцип с ината изглежда много тънка.
Обстоятелството, че всички недоволства в тази връзка за само и относно раздел търговия и само от самопоставили се в "скопена" ситуация колеги /нямам предвид колегата evgo/ е доказатество, че обвързването на търговския раздел продава /а не КУПУВА/ с членския внос дава своя позитивен резултат и е време ПОЛЗВАТЕЛИТЕ да не се определят само като такива, а да поемат "своята съпричастност, отговорност и ангажираност" и да допринасят за форумната дейност и целите на новосъздаденото сдружение.
Не мога да разбера какво толкова страшно има да станеш член на Блейдфорум ???     
Нищо лично към никой.
« Последна редакция: 24 Септември, 2018, 18:23:01 от C A III O »
Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #3 -: 24 Септември, 2018, 18:54:38 »
Не знам докога ще дъвчем тая тема - форумът не е къмпингарска сбирка за едно лято и после - кой от къде е, както се казва. Форумът е организационна форма с правила, Сдружението добавя още някои привила - Е? Кое не е ясно? Или отново ще кажа старата приказка - Когато кажеш на българина да спази някакво правило - все едно му бъркаш в гъза!
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

keskonfe

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #4 -: 24 Септември, 2018, 19:07:28 »
Ееее  жалко, имам около 300 ножа за продан и единствено заради това се регистрирах  O:-)

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3773
Намек за размисъл
« Отговор #5 -: 24 Септември, 2018, 19:09:19 »
Ееее  жалко, имам около 300 ножа за продан и единствено заради това се регистрирах  O:-)
И аз, ама свършиха! :yes:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 913
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #6 -: 24 Септември, 2018, 19:17:57 »
Аз продадох ножовете, които счетох за ненужни, преди създаването на Сдружението. В момента не възнамерявам да продавам нищо, но направих дарение. Постъпката ми също е израз на принцип- когато искаш нещо да се развива, помагаш с каквото можеш. Не мога да стана член на сдружението, респ. да участвам организационно в развитието на форума, поради което го подпомагам с пари, колкото и да е дребен приносът ми. По-добре е от никакъв... :nabira:   
« Последна редакция: 24 Септември, 2018, 19:24:55 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 276
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #7 -: 24 Септември, 2018, 20:10:33 »
Имам няколко принципни въпроса или теми за размисъл:
1.Плащането на 12лв. годишно ли прави един потребител "сигурен" или достойнството и мъжката дума на човек?
2.Парите или  полезната информация ще носят тежест и авторитет на потребителите?Защото знаем,че който плаща той поръчва.
3.Не станаха ли прекалено често еднотипните форумни поръчки и не се ли обезцени понятието форумен нож?
4.Нужно ли беше създаването на сдружение само за да се легитимират плащанията по форумните поръчки,а фирмата производител не прави организация за получавене на срествата?
5.Създаването на нови правила и ограничения признак за  нивото на аудиторията ли са?
Уважаеми Гого в един къмпинг отношенията между хората са много по-чисти отколкото на пазара  ;)

keskonfe

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #8 -: 24 Септември, 2018, 20:10:42 »
 ;)

keskonfe

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #9 -: 24 Септември, 2018, 20:13:39 »
;)

И имам поне още толкоЗ за продан ;)
(без да броим фиксовете)

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #10 -: 24 Септември, 2018, 21:04:06 »
.... Мисля, че вече трябва да е ясно на всички, че причините за създаване на сдружението и въвеждането на членски внос, не са свързани по никакъв начин и не произтичат от желанието за въвеждане на ограничения в търговския раздел, но пък са добра опция, за налагане на позитивен контрол.
Контрола винаги го е имало и то не само от модераторите, спрямо некоректни обяви, търгаши и надути цени. Колкото до гаранцията за произхода и качеството, форума е достатъчно авторитетен и доказан. В този смисъл ограничението е безпредметно и излишно. След като си  регистриран във форума, ставаш негов член, а дали ще бъдеш дарител или член на сдружението си е твой личен избор.
Сашо е прав, че няма нищо страшно и преди малко пратих членския внос. Но това не променя позицията ми, че това правило е спонтанно и недомислено.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #11 -: 24 Септември, 2018, 21:08:02 »
Имам няколко принципни въпроса или теми за размисъл:
1.Плащането на 12лв. годишно ли прави един потребител "сигурен" или достойнството и мъжката дума на човек?
2.Парите или  полезната информация ще носят тежест и авторитет на потребителите?Защото знаем,че който плаща той поръчва.
3.Не станаха ли прекалено често еднотипните форумни поръчки и не се ли обезцени понятието форумен нож?
4.Нужно ли беше създаването на сдружение само за да се легитимират плащанията по форумните поръчки,а фирмата производител не прави организация за получавене на срествата?
5.Създаването на нови правила и ограничения признак за  нивото на аудиторията ли са?
Уважаеми Гого в един къмпинг отношенията между хората са много по-чисти отколкото на пазара  ;)
Колега, всичко, което си написал е така. Но нима някой принуждава който и да е форумен член да заплаща сумата от 12 лв? Членството във форума не зависи от заплащането на членския внос или дарение. Това не е условие да се публикуват постове, нито пък за ползване на публикуваното съдържанието в пълен обем. Не знам защо се превърна в проблем създаването на сдружението и произтичащите от това последици. Всички знаем, че единствената разлика между членпвете на сдружението/дарителите и съфорумците, които не са такива, е в невъзможността последните да продават. Ако е вярно, че ценното на този форум е богатството на мнения и информацията, то аз не виждам как това ограничение влияе на онези, които участват във форума именно заради споделянето на знания и информация. Апропо, аз бих плащал въпросното дарение дори да нямам "привилегия" в сравнение с колегите, които не желаят да го правят/без да коментирам причините или съображенията им за това/. Достатъчен е призив за нужда от средства за поддръжка на форума или друга форумна инициатива, пък който иска да участва. В този смисъл съм съгласен, че ограничението за търговските теми е ненужно, но правилата, по които ще функционира форума са от компетентността на сдружението.  Аз съм потребител и нямам представа какво е нужно, за да се поддържа форума. Съгласете се, че създаването на сдружение едва ли е въпрос на каприз или случайност, а на някаква необходимост. И за да мога аз да си чета или пиша тук за кеф, то някъде някой влага личен труд и време, за да може форумът да съществува. :nabira:
« Последна редакция: 24 Септември, 2018, 21:11:22 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #12 -: 24 Септември, 2018, 21:17:51 »
Измествате ми питанката. :D
Това с членството е друга тема.   :nabira:

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #13 -: 24 Септември, 2018, 21:26:35 »
Спорът винаги е градивен и в него се ражда истината.
Но в случая от всичко казано до тук се изясни, че "онеправдани" са единствено и само продавачите.
Всичко останало във форума е достъпно за всички НЕчленове и зрители - теми за ревюта, форумни сбирки, благотворителни мероприятия, въпроси и обсъждане на ножове, и др. в които те не взимат участие .... но явно темата продажби е най интересна.
Извинявайте, но това не е OLX или БАЗАР.БГ.
Дори там, доколкото знам, за да публикуваш обява цената е по-висока отколкото по лев на месец.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #14 -: 24 Септември, 2018, 21:42:36 »
Не случайно т.1.15 от "Правила за използване на Блейдфорум.бг" е най-допълваната.

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 276
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #15 -: 24 Септември, 2018, 21:46:11 »
Но в случая от всичко казано до тук се изясни, че "онеправдани" са единствено и само продавачите.
Всичко останало във форума е достъпно за всички НЕчленове и зрители - теми за ревюта, форумни сбирки, благотворителни мероприятия, въпроси и обсъждане на ножове, и др. в които те не взимат участие .... но явно темата продажби е най интересна.
Дори там, доколкото знам, за да публикуваш обява цената е по-висока отколкото по лев на месец.
Сашо спор няма-за жалост и дебат няма.Недоволство има защото форомът се променя и доста хора не пишат или ги няма,а не бяха търговци  :nabira:

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #16 -: 24 Септември, 2018, 21:57:50 »
Сашо спор няма-за жалост и дебат няма.Недоволство има защото форомът се променя и доста хора не пишат или ги няма,а не бяха търговци  :nabira:

Спор има, както виждаш и самия ти се включи в него.
Недоволството е само относно раздел продажби доколкото виждам.
Форумът се променя и слава богу...това е организъм и расте:
"175507 Публикации в 5911 Теми от 2455 Потребители"
Относно "доста хора, които не пишат или ги няма" ...съм сигурен, че може да ги преброиш на пръстите на едната си ръка....
а и все пак не им отнемай правото на личен избор ... така са си решили  :nabira:
« Последна редакция: 24 Септември, 2018, 22:01:45 от C A III O »

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #17 -: 24 Септември, 2018, 22:08:44 »
... В момента не възнамерявам да продавам нищо, но направих дарение. Постъпката ми също е израз на принцип- когато искаш нещо да се развива, помагаш с каквото можеш.
Напълно съм съгласен! Но с едно допълнение - само ако виждам, че дарението наистина помага с нещо за развитието. Докато тук - уви - подобно явление не се наблюдава :(

Изминаха три месеца, откакто собствениците на форума получиха над 1000 лева. Да виждаш някаква промяна? Да се е увеличил размерът на снимките, които можеш да прикачваш към поста си (т.е. да са платили за по-добър хостинг план)? Да можем случайно вече да редактираме старите си постове, като се запазват всички версии на написаното? Скрипт, който всеки с малко повече опит ще ти инсталира за един час срещу максимум 100 лева? С един бон за едно тримесечие може да се създаде цял нов форум от нулата и да му се плати хостинг с максимален обем дисково пространство и скорост за три години напред. Докато тук единствената промяна беше, че единственият човек, действително направил нещо за форума (визирам иконите на темите), при това съвсем безвъзмездно, се обиди от отношението на ръководството и напусна.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #18 -: 24 Септември, 2018, 22:21:41 »
...само ако виждам, че дарението наистина помага с нещо за развитието.
За съжаление .... няма как да видиш резултата от нещо, което не само, че не си направил, но и пропагандираш да не се направи...

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Намек за размисъл
« Отговор #19 -: 24 Септември, 2018, 22:22:09 »
Напълно съм съгласен! Но с едно допълнение - само ако виждам, че дарението наистина помага с нещо за развитието. Докато тук - уви - подобно явление не се наблюдава :(

Изминаха три месеца, откакто собствениците на форума получиха над 1000 лева. Да виждаш някаква промяна? Да се е увеличил размерът на снимките, които можеш да прикачваш към поста си (т.е. да са платили за по-добър хостинг план)? Да можем случайно вече да редактираме старите си постове, като се запазват всички версии на написаното? Скрипт, който всеки с малко повече опит ще ти инсталира за един час срещу максимум 100 лева? С един бон за едно тримесечие може да се създаде цял нов форум от нулата и да му се плати хостинг с максимален обем дисково пространство и скорост за три години напред. Докато тук единствената промяна беше, че единственият човек, действително направил нещо за форума (визирам иконите на темите), при това съвсем безвъзмездно, се обиди от отношението на ръководството и напусна.
Колега, не се познаваме мисля, но ще отида да пия една бира за сметка на моя дял от твоя членски внос, когато решиш да платиш. Дотогава съм много благодарен, че успя да направиш сметка и да поразпределиш приходите.

Сега сериозно - отново най-учтиво те каня да станеш член на сдружението и един от "собствениците". Това с редактирането на постовете беше променено безплатно преди доста време по други причини. И аз като Сашо продължавам да не разбирам защо са всички тези емоции и изхабена енергия за една единствена тема. И аз като бачо Антон си платих 12 лв заради идеята, ти не се чувствай длъжен - нито да плащаш, нито да тролиш. Лека вечер!
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 309
Намек за размисъл
« Отговор #20 -: 24 Септември, 2018, 22:29:45 »
Като гледам, форумът се развива в съвсем правилна посока...

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 253
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #21 -: 24 Септември, 2018, 22:32:33 »
Не виждам с какво базара се е приближил до OLX или Други търговски сайтове. За съжаление в моите очи Форума се превърна в рекламен на Манли (нямам нищо против марката), но всички форумни поръчки минаха от там. Знам какво ще кажете - спестете ми го.  ;D В OLX го превръща политиката всеки член да поръчва колкото ножа пожелае, което обезценява идеята за форумен нож и го превръща в далавера. Това е от мене.
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #22 -: 24 Септември, 2018, 22:35:04 »

Колега, явно си в час с това как се прави форум и очевидно знаеш как да стане супер. Признавам си, аз нищо не разбирам от тази материя. Но, ако решиш да направиш ножарски форум, то аз обещавам да му стана платен член и съм готов да заплащам 12 лв. на месец за описаните от теб екстри. ;D

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #23 -: 24 Септември, 2018, 22:36:26 »
Не виждам с какво базара се е приближил до OLX или Други търговски сайтове. За съжаление в моите очи Форума се превърна в рекламен на Манли (нямам нищо против марката), но всички форумни поръчки минаха от там. Знам какво ще кажете - спестете ми го.  ;D В OLX го превръща политиката всеки член да поръчва колкото ножа пожелае, което обезценява идеята за форумен нож и го превръща в далавера. Това е от мене.

Аз нямам и няма да имам нито един Нож на Манли ... въпрос на личен избор, както и членството във форма.
Какво ти пречи и ти да избереш ?
« Последна редакция: 24 Септември, 2018, 22:44:16 от C A III O »

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #24 -: 24 Септември, 2018, 22:37:50 »

Колега, тълкувам това ти изказване, и то не е първото - но ще ти е последното - ТОВА Е ЗЛОНАМЕРЕНО КОМЕНТИРАНЕ НА УПРАВАТА НА ФОРУМА  и пр. Като не ти харесва - ще ти помогна да си намериш друг форум за изява!
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

ArmsBG OlightBG Batteryservice