Автор Тема: Намек за размисъл  (Прочетена 26616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ganzo_fan

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #150 -: 30 Септември, 2018, 22:28:53 »
ние няма да заключим темата,Наборе!хладилният техник ще я заключи.... :yahoo:

koceto

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #151 -: 30 Септември, 2018, 22:29:28 »
И кои са тези кучета че ми стана интересно.

clikk

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #152 -: 30 Септември, 2018, 22:32:09 »
Данъчните закони са за всеки, но всеки решава сам дали да ги спазва. Другото е пълна безсмислица.

Пичове, вие сериозно ни взехте за малоумни?  Какви данъчни закони ви бъркат? Данъците имат значение ако реализирате печалба, развивате бизнес и прочие. Това ли правите, всъщност?
Изобщо, колкото повече отговаряте, толкова повече става ясно, че не сте се и опитали да го измислите. И на мен линчо ми е все кой какви и дали пари изкарва тук или чрез тук......
Иначе, прекрасно е че сте наясно кой какъв е, и точно с каква част от правото е наясно.........
Вие, сериозно ли толкова ви е моженето/мисленето?

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 217
Намек за размисъл
« Отговор #153 -: 30 Септември, 2018, 22:33:00 »
В смисъл, че аз искам пари от членовете, създавам ненужни/безмсислени организационни форми и разказвам цветни приказки,
- Пари никой от никого не иска, членството и дарението е на доброволен принцип /прочети устава/
- Формата ... нужна или не, безсмислена или не решават членовете на същата форма
- Цвета на приказките .... въпрос на гледна точка

Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1248
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #154 -: 30 Септември, 2018, 22:34:35 »
ние няма да заключим темата,Наборе!хладилният техник ще я заключи....

инж. съм бееее  :yahoo:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 882
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Намек за размисъл
« Отговор #155 -: 30 Септември, 2018, 22:36:40 »
clikk искаш да ми кажеш, че като теглиш пари на банкомат нямаш такса?

От телефона

ganzo_fan

• Гост
Намек за размисъл
« Отговор #156 -: 30 Септември, 2018, 22:37:59 »
ние няма да заключим темата,Наборе!хладилният техник ще я заключи....

инж. съм бееее  :yahoo:
ми инженерствай...

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #157 -: 30 Септември, 2018, 22:39:32 »
Пичове, вие сериозно ни взехте за малоумни? 
Колега, защо говориш за себе си в множествено число?
« Последна редакция: 30 Септември, 2018, 22:43:22 от C A III O »

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 822
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #158 -: 30 Септември, 2018, 22:47:41 »
Пичове, вие сериозно ни взехте за малоумни? 

Мислиш ли, че данъчни не могат да те питат откъде са се взели 30-40 000 лева по сметката ти. Произход на парите.

И Манли като продадат на Валери 400 ножа. Мислиш ли, че не може да се намери данъчен, който да попита. Вий аджеба на кое физическо лице ги продадохте. Той няма фирма, ще ги продава в сивата икономика.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #159 -: 30 Септември, 2018, 22:53:45 »
Мислиш ли, че данъчни не могат да те питат откъде са се взели 30-40 000 лева по сметката ти. Произход на парите.

И Манли като продадат на Валери 400 ножа. Мислиш ли, че не може да се намери данъчен, който да попита. Вий аджеба на кое физическо лице ги продадохте. Той няма фирма, ще ги продава в сивата икономика.
А ако питат: От къде ви дойдоха тези доходи, кой ви ги преведе,платихте ли данък ... дарение например  >:(

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1311
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Намек за размисъл
« Отговор #160 -: 30 Септември, 2018, 22:54:25 »
Кликк, уважавам правото ти на мнение,
Притеснявам се само по-лековерните колеги да не ти се вържат, като на нашия градски, по казуса за 2та лева за хостинг и 100лв за скрипта за редакции на мнения.
Ако наистина си професионално призван на работа със закона, мога само да се радвам, че не си станал лекар. Не че там няма парашутисти- визирам аватара ти само.

Айде да създадем една хипотетична ситуация..
Имаш фирма (изрядна, да речем)
И в следващия момент получаваш пари от 200 човека за 300 ножа на стойност 30000лв. По ЛИЧНАТА СИ СМЕТКА. Ти, честно, смяташ ли за напълно изключена хипотезата данъчните да се поинтересуват от теб?
« Последна редакция: 30 Септември, 2018, 22:57:54 от dtz »

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 761
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #161 -: 30 Септември, 2018, 22:55:27 »
Припомнихте ми славните дни на IRC мрежата UniBg и съобщението което се изписваше при влизане на всеки потребител - "използването на мрежата на UniBg е привилегия, а не право" (цитирам по спомен).

И тогава същото можеше да се каже - услугата са хората, ако ги няма хората какво е един чат? Но скъпи съфорумци, моля спрете се защото и аз съм от хората и ми писна от глупости, и честно казано бих желал, често споменаваните правила срещу които някои лаят да се наложат в този момент и форумът ни, който е място за обсъждане на нашето хобито - ножовете, да се върне обратно към тази своя функция.

Убеден съм, че всички членове, платили членския си внос ще могат да получат информация как са изхарчени парите им. Всички останали - припомнете си текста от УниБг

Неактивен Тератони

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 71
  • диагностициран
    • Costoffknives
Намек за размисъл
« Отговор #162 -: 30 Септември, 2018, 23:06:50 »
Аз ако бях на твое място щеше да ми е болно ,че 90% от мненията ми са в темата за търговия,че не съм допринесъл с нищо за развитието на форума и че,не мога да го осъзная.
Ще взема и аз да се засегна.
Въпреки че един от първите български хакери сядаше на моя чин да се учи а друг мой съученик днес е набеждаване за "гуро на информационните технологии" аз не искам да си имам форум или да съм админ. Въпрос на личен избор е да съм професионален търговец и като такъв съм направил всичко възможно да съм полезен на обществото( за което съм си имал достатъчно неприятности с дребни хорица от властта)и на форума.
А ножовете са ми не просто хоби а навик.
Забравих да спомена че при гореспоменатата случка в бара преди 18г.  си носих хипарското яке с пришит външен джоб - кания в който всички знаеха че има сойка с 20 сантиметрово острие.
Днес заради вниманието на властите все по рядко нося остриета , което заедно с липсата на творчески пориви ме изключва от авторите на ревюта.
Аман от негативизма към търговците у нашата социалистическа родина.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 761
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #163 -: 30 Септември, 2018, 23:16:31 »

Колега Тератони, въпреки че съм доволен твой клиент, ще си позволя една забележка да ти отправя. Тия хакери дето сте си пишели заедно домашните, могат да ти обяснят разликата между форум и онлайн магазин. Защото това което ти трябва на теб е второто.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1586
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Намек за размисъл
« Отговор #164 -: 30 Септември, 2018, 23:27:44 »
 *palec* Нямам против някой да се засяга...не го целя,но нямам против,стига да се замисли човек.
Аз против търговците нямам нищо,самият аз доста често продавам разни неща тук. Но приоритет на форума не е търговията,тя е за взаимопомощ,съгласи се ?!?
Замисли се, ако направиш една презентация под формата на ревю със повече снимки ,обяснения и сравнения на ножове които продаваш дали това не би било полезно и за форума и за търговията ти.
Сега ако кажеш че нямаш мнение за стоката си,вече не е готина реклама  ;)
Нищо не искам от вас хора,само да мислите  :nabira:
« Последна редакция: 30 Септември, 2018, 23:39:47 от Мечков »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Намек за размисъл
« Отговор #165 -: 30 Септември, 2018, 23:57:47 »
Е, не знам какво да напиша...Хората го казаха много пъти !!!! Ти искаш ние да мислим ???!!!!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Намек за размисъл
« Отговор #166 -: 01 Октомври, 2018, 00:17:24 »
Да,бе верно....няма сми от мислене.
Айде наздраве тогава :ohhoho:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Намек за размисъл
« Отговор #167 -: 01 Октомври, 2018, 00:52:38 »
Е,то не е задължително за всеки.... наздраве!

Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Намек за размисъл
« Отговор #168 -: 01 Октомври, 2018, 01:24:12 »
Кликк, уважавам правото ти на мнение,
Притеснявам се само по-лековерните колеги да не ти се вържат, като на нашия градски, по казуса за 2та лева за хостинг и 100лв за скрипта за редакции на мнения.
Ако наистина си професионално призван на работа със закона, мога само да се радвам, че не си станал лекар. Не че там няма парашутисти- визирам аватара ти само.

Айде да създадем една хипотетична ситуация..
Имаш фирма (изрядна, да речем)
И в следващия момент получаваш пари от 200 човека за 300 ножа на стойност 30000лв. По ЛИЧНАТА СИ СМЕТКА. Ти, честно, смяташ ли за напълно изключена хипотезата данъчните да се поинтересуват от теб?

Просто не се прави така, въпросната фирма приема парите, и проблем няма....Обаче това не става, защо ли?

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 728
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #169 -: 01 Октомври, 2018, 02:14:51 »
Колега Риболовец, погледни каква е цената на пиика в сайтовете. Виж на каква цена го купихме ние.
Първо. Ако си толкова навътре в търговските практики и ценообразуването би трябвало да знаеш, че зад всеки малък производител стои някой голям такъв. Големият се грижи за малкият, осигурявайки му пазар, работа и реклама, но при определени условия разбира се. Би трябвало да ти светне че Менли вероятно биха имали проблем с Бокер, ако реализират официално поръчката на такава цена.
Второ. Как си представяш при тази цена, 200 човека да поръчат 300 ножа в Менли и те да се занимават със списъци, да следят кой номер на кого е и да му го пратят на адреса. След което да ходят да си прибират парите от ЕКОНТ.
Трето. Ами ДДС-то ?
Четвърто. Тези форумни поръчки са възможно най-яркото доказателство за верността на поговорката "Направи добро за да ядеш....". Валери се гърби с цялата работа а после се почва едно мрънкане...
Някой хора  забравят за това какво и на каква цена са го придобили... Обач я цвят на чирените не им харесва, я тегаво им се отваря, или пък защо не е уникален...
Най тъмно е под лампата

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 882
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Намек за размисъл
« Отговор #170 -: 01 Октомври, 2018, 08:30:26 »
Аз все се чудя, как хора дето не са направили дори една поръчка за форумни химикалки ако щеш. Все имат претенции.  Калин веднъж го яде с пеките и не повтори. Но всеки дава акъл. Ми хайде тези дето много знаете покажете как се прави. Как Манли, фирма от хора дето мога да си преброя на едната ръка имат времето да се занимават и организират форумна поръчка. Вместо да си гонят производството към Boker. Много са ми интересни такива люде, все са вещи, а не са се пойнтересували как да се случат нещата.

От телефона

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
Намек за размисъл
« Отговор #171 -: 01 Октомври, 2018, 13:39:35 »
От днес 01.10.2018 г. служебния ми статут не позволява да членувам в каквито и да било организации, но мисля да  не напускам форума.
Моля модераторите да ме "титуловат" като Дарител,
Благодаря   

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 489
Намек за размисъл
« Отговор #172 -: 01 Октомври, 2018, 13:44:49 »
Ами честито и успех. :nabira:

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #173 -: 01 Октомври, 2018, 14:02:44 »
Защо да напускаш форума. Основната част от хората тук не са членове на нищо. Пък и тия служебни ограничения са абсолютна пародия, коментирам го като бивш държавен служител. Пълна глупост.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 489
Намек за размисъл
« Отговор #174 -: 01 Октомври, 2018, 20:09:35 »
Защо да напускаш форума. Основната част от хората тук не са членове на нищо. Пък и тия служебни ограничения са абсолютна пародия, коментирам го като бивш държавен служител. Пълна глупост.

Защо реши, че Сашо се маха от форума?

ArmsBG OlightBG Batteryservice