Автор Тема: Намек за размисъл  (Прочетена 5864 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 170
  • Reputation Power: 1004
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #200 -: 08 Октомври, 2018, 10:18:22 »
Малко числа, за тези които се интересуват.
В момента във форума има качени 24991 снимки.
Пространството, което плащаме е най-високия план, който има 150 GB
дисково пространство. Ако някой иска да сметне колко снимки по 5 MB
могат да се съберат.

Малко сметки, не се заяждам, само за да стане ясно:

1 Gb = 1024 Mb
150 x 1024 = 153 600 Mb
153600/5 = 30 720 снимки по 5 Mb
1 Mb = 1024 Kb
153600 x 1024 = 157 286 400 Kb
157286400/500 = 314 572 снимки по 500 Kb

Действително е кофти от телефон да се преоразмеряват снимки, както и да се работи сериозно с каквото и да е, но ... това е положението. Ако с телефона бе удобно да се работи колкото с десктоп или лаптоп, то последните щяха да изчезнат, ама уви ... Хубавото на качването на снимки във форума е това, че снимките остават, докато, ако са линкове към друг източник ... не се знае докога ще ги има там. Може и да се затрият след време. Лично аз предпочитам да поствам линкове. Обичам да гледам възможно по - големи снимки на десктоп монитор, с по - добро качество.
Има и нещо друго, големите снимки товарят страниците във форума. Вярно е, че при днешните скорости на нет-а едва ли за някой е проблем, но при мобилните устройства зависи къде си, какъв е обхвата, какъв нет ползваш, дали си на трафик и т.н.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 946
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Намек за размисъл
« Отговор #201 -: 08 Октомври, 2018, 18:53:48 »
CMS-a за който работя има интересно решение на тоя проблем. Всяка качена снимка се конвертира в няколко резолюции от системата. Така когато някои зареди уеб-сайта от телефон и от десктоп вижда различен размер картинки съобразен с резолюцията. Така ти качваш 4к изображение, но то ще е 4к само на 4к дисплей.

Разбира се такова решение не е нещо което системата на форума поддържа или някога ще поддържа. Също това изисква и много повече 150ГБ. Просто исках да споделя че има варианти.

Това със снимките наистина е проблем, доста от хостинг компаниите трият/закриват стари файлове след време. Преди време разглеждах няколко ревюта и на всичките им липсваха снимки, на мое ревю включително, което е доста разочароващо.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 234
  • Reputation Power: 50
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #202 -: 11 Октомври, 2018, 20:50:46 »
То това се дъвче постоянно , форумът само губи от това. Аз лично постоянно се отказвам , да качвам работа в прогрес  и разни интересни ножове , които срещам по битаците. Нещо ми минава желанието , ако трябва да ги качвам в снимка бг и после да се мъча да копирам линковете, че работя само с телефона.
]

Подкрепям напълно това мнение!
Форумът е много хубав, получават се добри дискусии и се публикуват качествени ревюта. Но това състояние със снимките, Бога ми, НЕ Е нормално!
Ако могат директно да се качват снимки от компютър/смартфон/таблет, ще бъде много по-добре, много по-бързо и ще има и повече ревюта.
Исках да направя ревю на 2-3 ножа, ама нейсе. Нищо, практически нищо не мога да публикувам, като снимков материал, защото форумът не приема снимки повече от 500 КВ...
Дано  форумното ръководство да отчете този факти и да предприеме нещо.
В момента, режимът за публикуване на снимки във форума е много утежнен.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 234
  • Reputation Power: 50
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #203 -: 11 Октомври, 2018, 20:52:15 »
Нови фиксове :)

Много хубави ножове! Галят окото на всеки нормален мъж!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3472
  • Reputation Power: 36544
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Намек за размисъл
« Отговор #204 -: 11 Октомври, 2018, 20:52:35 »
Добре де, ние които сме писали десетки ревюта, как сме се оправяли. Не е много практично, но човек като има желание, просто го върши!

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 155
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #205 -: 11 Октомври, 2018, 21:21:42 »
Всъщност е доста лесно. Дори с телефон не е кой знае какво. Мяташ наведнъж всичко необходимо в имгур.

После в темата. Ама мен пък ме мързи малко. Трябва да наснимам през деня някъде, а все не намирам време.

Но имам едно китайче, което се представя много добре и ако някой не ме изпревари ще напиша.

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 864
  • Reputation Power: 5649
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Намек за размисъл
« Отговор #206 -: 11 Октомври, 2018, 21:29:13 »
Добре де, ние които сме писали десетки ревюта, как сме се оправяли. Не е много практично, но човек като има желание, просто го върши!

Точно това си мисля и аз. Една простичка, народа мъдрост много точно характеризира подобна позиция: "Ако искаш да направиш нещо, намираш начин, ако не искаш, намираш причина."
Все пак, такова е моментното състояние на нещата и трябва да се съобразяваме с него. Ако имаше по-добър, възможен и достъпен начин, досега да е направено.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Намек за размисъл
« Отговор #207 -: 11 Октомври, 2018, 22:41:49 »
Всъщност е доста лесно. Дори с телефон не е кой знае какво. Мяташ наведнъж всичко необходимо в имгур.

После в темата. Ама мен пък ме мързи малко. Трябва да наснимам през деня някъде, а все не намирам време.

Но имам едно китайче, което се представя много добре и ако някой не ме изпревари ще напиша.

В имгур изтича хостинга след време. Трябваха ми снимките от ревюто което првих на 0808, но уви бяха затрити.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 586
  • Reputation Power: 3192
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #208 -: 11 Октомври, 2018, 22:57:07 »
Много се отплесна темата от новите придобивки, но и аз да дам акъл. Снимките не изчезват, ако се качват директно във форума от компютъра. Най- лесния и не изискващ знания и умения начин за намаляване на размера е с Microsoft Office. Нужни са буквално 4 кликвания на мишката. Може би е хубаво да се направи отделна тема по въпроса, като се отделят последните постове, че сме мнооого офтопик. 
« Последна редакция: 11 Октомври, 2018, 23:16:09 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #209 -: 11 Октомври, 2018, 23:57:16 »
разбира се има хиляди начини. има и хиляди оправдания, но земляка по-горе е прав, "имаш ли желание, намираш начин". проблема е, че ако се разчита само на хора с желание - то нещата вървят бавно. явно за да впрегнем мързеливите (тези с оправдание) на работа, трябва да се осигурят условия. разбира се, форума утре-вдругиден може да купи не 150 GB, ами примерно 10TB място за снимки. Разбира се, може да плати за подходяща система, която да преоразмерява изображенията в някоя тема според ресурсите /резолюция, скорост/ на четящия. и за да се случи това хората които имат желание (а не търсят оправдания) помагат.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 155
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Намек за размисъл
« Отговор #210 -: 12 Октомври, 2018, 06:16:23 »
В имгур изтича хостинга след време. Трябваха ми снимките от ревюто което првих на 0808, но уви бяха затрити.

Имаш регистрация там, предполагам. Защото аз си влизам с приложението с моя си безплатен акаунт и не съм забелязал нещо да липсва.

За качените без акаунт предполагам е възможно да се трият след време.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Намек за размисъл
« Отговор #211 -: 12 Октомври, 2018, 22:15:38 »
Имаш регистрация там, предполагам. Защото аз си влизам с приложението с моя си безплатен акаунт и не съм забелязал нещо да липсва.

За качените без акаунт предполагам е възможно да се трият след време.

Нямам, явно от там идва проблема.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice