Автор Тема: Въпрос относно раздел "Търговия".  (Прочетена 16699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

clikk

• Гост
Въпрос относно раздел "Търговия".
« Отговор #100 -: 25 Август, 2018, 22:02:02 »
А!
Някой беше така любезен да напише и другото мнение. Мен ме домързя, а и вече съм го правил няколко пъти в различни форуми и знам с сигурност, че докато не се събори форума никой няма да вдене.
Форума сме ние и разговорите които водим, а не "енциклопедия" за остриета и прочие. И не не става дума за жълтите стотинки, а за принципа

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 849
  • диагностициран
« Отговор #101 -: 25 Август, 2018, 22:32:58 »
Колега Глокая куздра, много пъти използваш "ако" в поста си. Всичко, което си написал, ми напомня за онази народна приказка, дето един шоп носел кошница с яйца на пазара и по пътя правил сметка, как ще забогатее с парите от тях, но накрая изтървал кошницата, яйцата се счупили и богатството му отишло на кино... Схемата не е невъзможна, но дай да видим реалността. Има форум, в който си чешем крастата и не е задължително да се плащат 12 лв/год., за да пишеш в него, или да купуваш. А да продаваш може и в ОЛХ. Пък за форумната отстъпка- ами аз съм ползвал от АРМС-а и от camouflage.bg. При това в АРМС-а отидох лично и пичовете приеха на доверие думите ми, че съм член на форума. Всъщност, отстъпките мен не ме вълнуват. Пазарувал съм и без такива преференции, мога да си го позволя. А дали някой е на "далавера" от форума- ами, не знам, но не ме и интересува. Не е задължително всичко да се прави безкористно. Защо да нямат полза хората, които се ангажират с организацията на всичко? А който смята, че го използват, може да не плаща, а само да чете и пише, или да се отпише. ИМХО
« Последна редакция: 25 Август, 2018, 23:13:37 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 388
« Отговор #102 -: 25 Август, 2018, 23:23:30 »
Колега Глокая куздра, много пъти използваш "ако" в поста си. Всичко, което си написал, ми напомня за онази народна приказка, дето един шоп носел кошница с яйца на пазара и по пътя правил сметка, как ще забогатее с парите от тях, но накрая изтървал кошницата, яйцата се счупили и богатството му отишло на кино... А дали някой е на "далавера" от форума- ами, не знам, но не ме и интересува. Не е задължително всичко да се прави безкористно. Защо да нямат полза хората, които се ангажират с организацията на всичко? А който смята, че го използват, може да не плаща, а само да чете и пише, или да се отпише. ИМХО

Абсолютно точно казано! В края на краищатата никой никого не е калесал с бъклица във форума. Който не му харесва, негова воля има сумати места в нета, кеф ти бг.мама, туба, продавалници и тем подобни..
А като има форумна поръчка ... всички са в списъка, без да се замислят кои се нагърбват с цялата хамалогия по осъществяване на поръчката и какво им струва това в личен план. Но важно е да сме в играта и ако може на далавера... :green:
« Последна редакция: 25 Август, 2018, 23:36:47 от Vall »
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1391
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #103 -: 26 Август, 2018, 00:19:29 »
"Вуте хванал златната рибка.
1-во желание:
- Да умре на комшията кравата.
- Ок...
2-ро желание:
- Да умре и на другио комшия кравата.
- Ок...
3-то желание:
- Да умре и мойта крава.
- Е, що и твойта, бе..
- Да нема откъде да си купат млеко...  д*ба тяя'ната мама, д*ба.....!"

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1255
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #104 -: 26 Август, 2018, 00:54:38 »
Веско, в ебахти филма си, копеле!
Отвори си прозореца и подишай въздух, тез конспирации със 200лв бюджет ги заеби...

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • ursus cosmatos
« Отговор #105 -: 26 Август, 2018, 01:25:29 »
Добра вечер !

Някой да е чел в скоро време тук някакво ново ревю на нож, някакъв интересен обзор или анализ ? Не.
Не, защото единствено търговийката и бъдещите необозрими промоции са на преден план.

Безумни и типично от нашето ежедневие са коментарите от типа... "какво толкова, само левче на месец", "пакет цигари", "три бири",
типични маркетингови похвати, с които отдавна свикна нашето ухо да бъде финансово завлечено от разни реклами. Затова и никой не им се връзва вече.
А то е повече от видно - Хората, които не са съгласни с това ново условие, протестират срещу подобен тип ограничение, базирани на своите принципи.
И тези хора, които са част от този форум, които имат своя принос в него, а не са от масата неактивни потребители, не могат да намерят своя правилен вътрешен отговор "защо трябва да се плаща".
И вместо да получат ясен и достоверен отговор - четат вицове, народни поговорки, насмешки и други глупости.

А този така нужен отговор е написан от уважавания от мен съфорумец Yasenf на 16 Август, 2018 в 21:27:42:
Трябва да имаме някаква система да си покриваме разходите и да бъдем легални според милите ни данъчни. За тези които не знаят как се покриваха разходите до момента - събирахме пари от бакшиши от форумни сбирки, които обаче няма как да стигнат да поддържаме юридическо лице, което пък се налага за да има форумни поръчки. Миналата година нямаше форумен календар, тази нямаше да има и форумен нож - смятам, че дори и да падне разнообразието от обяви в търговския раздел (в което се съмнявам), тези неща са по-важни за малкото ни общество със специфични интереси.

От това, така обяснено, аз лично бих повярвал в тази кауза...
Защото този форум е кауза за самите нас - неговите потребители, които го изпълваме с живот.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3205
  • Горянин
« Отговор #106 -: 26 Август, 2018, 02:02:39 »
As a member of the Comment Reading Association (CRA), I’m only here to read comments. Please keep the comments short and simple. We do appreciate your typing effort. Also please watch your spelling. Thank you and have a great weed(oops...) week(end)
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
« Отговор #107 -: 26 Август, 2018, 02:23:01 »
...Заслугата за това първо място, респ. за 5-цифрената пазарна цена в евро на сайта е не на създателите му, а на нас, обикновените членове, които влизаме, четем и пишем в него всеки ден. А сайтът принадлежи не на сдружението, както наивно смята колегата joy_boy, а на лицето Valeriy Getov, както сам можеш да провериш в съответната страница на register.bg. Последното е съвсем нормално - ако направи глупостта да прехвърли собствеността върху сайта на сдружението, той може да му бъде отнет с лекота от всеки "рейдър", разполагащ с оборотна сума от 1000 лева. Достатъчно е последният да плати членски вноски на 60 човека, за да има мнозинство от над 2/3 в общото събрание на сдружението. След което те да гласуват смяна на ръководството и да приемат решение за разпускане на сдружението, а собствеността върху сайта да прехвърлят на рейдъра. В пълно съответствие с приетия устав.

И така, какво се получава? Ние влизаме тук, прекарваме си времето приятно и в замяна вдигаме стойността на собствеността на домакина си. Честна сделка...
В сериозните сайтове на успели фирми, като например YouTube, не само всичко е безплатно за частни лица (или, по твоите думи - "на аванта"), ами и "авантаджиите" получават пари за това, че използват услугата, ако клиповете им се радват на достатъчен интерес. Докато тук всичко е по български - фирмите с по не знам колко десетки хиляди лева оборот месечно рекламират безплатно, щото собствениците им си пият бирата в заедно с домакина ни. А обикновените членове, някои от които са още ученици или работят за 600 лева заплата, трябва да им плащат бирата, за да качат една обява, че продават джобно ножче. Ей за това е цялата дискусия, колега - за принципа, а не за 12-те лева!
Аз не исках да се обаждам пак, но не сайта е чисто по български а тея словесни гимнастики и надзъртане по чуждите чиний колега... Не за друго а защото въпросите ти и "обясненията" отиват  малко по-далече от търсене на отговори, които както забеляза колегата нагоре, вече са дадени от администрацията,  нещата са обяснени вече, друг е въпроса дали изащо не им се вярва, това вече опира до човек предполагам...
 Това в червеното макар и теоретично да е възможно не е задължително. Спамването на един сайт е още в кода и алгоритъма на търсачките си ги качва сайтовете нагора, не е задължително посещенията да го правят. Говоря от опит, имал съм сайтове и форуми с години. После, алгоритъма не се интересува от кой-какво е писал а търси определени думи за да сравни със спамването в кода и също посещенията, те са по-важни. Това е най-грубо казано което качва сайта нагоре в рейтингите. Платен сайт може да си качва рейтингите още повече, защото може да си плаща за това. $200 на месец ще ми качат сайта много по-нагоре, от колкото $0, съответно и ще има повече посетители. Да, ще има и повече приход, но какво от това ? Прихода е за тоя дето е имал дупе да се занимава с такова нещо, нормална икономика, минус културният марксизъм и колективните принципи.
Казаното за рейдъра също не е задължително вярно, да го кажа иначе - не е толкова лесно както си го описал, не се цакат така лесно 60тина или повече реални членски вноса, да не влизам в технически подробности.
По въпроса в Тубата също има неточности - да, безплатен сайт е и да, поощтрябва правенето на пари, но това е така понеже Тубата лапа кинти от реклами, достатъчно, че да си позволи да тарифа малко фандък на хора които са намерили с какво да използат с-мата. Няма безплатен обяд, няма нищо безплатно. Тубата продава сума ти сървиси, "безплатното" е за балъчорите които качват интересен контент на който могат да се лепят реклами, това е...
Изобщо тая тема се превърна разбираемо в гледане по чуждите чинии... Както казаха други колеги 12 лева на година не са нещо което освидетелствани като нас да не могат да преглътнат, и да - форума го правят участниците, верно е, но качествените участници, не тея дето се ровят по чуждите джобове, да ме прощава който се е припознал, не искам наистина да обидя никой, казвам го, щото някой хора си разсъждават по тоя начин и са убедени, че това е правилното, че не правят нищо лошо... За мене лично, без да ангажирам никого, това са абсолютно излишни приказки. Момчето имаше конкретен въпрос, който беше използван като повод едва ли не да се клепа тоя и ония, сега се меткат имена и т.н.т. недостойни работи. Това са решили, това е цената която с удоволствие бих платил за да влизам тука чат-пат и да се социализирам с хора които намирам за интересни, да си дрънкаме като нормални  хора за общите ни интереси, не да ме занимават с разбори на подобни неща.
Не съм съгласен също да се чистят акаунтите на хора които не влизат дълго. Аз бачкам, не си бъркам в носа... Има места където не влизам с месеци, никой не ми заключва акунта, какъв е смисъла от това ? И тука ли ще търсиме някаква нашенска комбинация ? Цакането е чудесен инструмент да се държат посетителите активни, за какво ще цакам на година ако няма да си ползвам членството ? И от другат страна - от къде на къде ще ми се затваря акаунта ако не съм влезнал 5 месеца при положение, че си цакам ? Хвърлям си парите във форума и влизам когато си искам, не виждам смисъла от затваряне на "мъртвите" акаунти, не са влизали - ок, на сървъра няма да му стане нищо да държи още 150-200 акаунта, муха го ухапала от към пространство...
« Последна редакция: 26 Август, 2018, 02:53:49 от POCEH KOCEB »
Μολων λαβε !

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 789
  • диагностициран
« Отговор #108 -: 26 Август, 2018, 08:53:04 »
Смятам, че тази тема изпълни своята задача и