Автор Тема: Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)  (Прочетена 19446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 396
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)
« Отговор #125 -: 26 Септември, 2018, 20:14:29 »
Саше, не се занимавай с глупости, пойни едно за здравето на колегата, той ще си реши дали да остава или да троли.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Гарван

• Гост
« Отговор #126 -: 26 Септември, 2018, 20:28:57 »
Тоя ако е същия вършил ония неща със змиите и кучетата е един скапан боклук  >:(  Да ходи да се взривява някъде и да спре да ни занимава с глупостите си. Да се маха казвам аз

Активен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 309
« Отговор #127 -: 26 Септември, 2018, 20:29:09 »
Изключително грозна дискусия, безсмислена при това.
Въобще не ми дреме кой ще напуска и кой ще остава, това е лично решение, ако има личности зад никнеймовете, разбира се. Правилата са, за да се спазват - аман от тарикати в тази държава.

Неактивен psifactor2

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 6
  • диагностициран
« Отговор #128 -: 26 Септември, 2018, 21:10:35 »
Какво толкова има да се обсъжда тук? Аз рядко пиша, но тук направо не се стърпях! Ебаси драмата! Всичко е толко просто! Щом има правила, значи трябва да се спазват. Толкова ли е трудно да се проумее?! Това е като закона! Той е затова. Без него ще стане анархия. Тук във форума всеки е по собствено желание, съгласил се е с условията и точка. Нещо като договор. Условията се променят. Ок. Ако ти харесва оставаш, ако ли не пътуваш. Въпреки многото своеволия, колегата е още тук. Значи са били достатъчно толерантни към него. Не виждам с какво е повече от останалите, та чак и тема е отворил. Сума ти народ пише и спори, а той седи и ни гледа саира. Ами попътен вятър му пожелавам, пък ако размисли  предполагам никой няма да го върне. Няма смисъл от толкова писания. Сам да си решава-предполагам има пълнолетие. Лека вечер на всички!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1995
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #129 -: 26 Септември, 2018, 21:12:20 »
Тая тема още ли съществува ?!? Тоя потребител винаги съм си мислел, че има някакви отклонения психически, от коментарите, които постваше, но след публикацията на Сашо, с която аз не бях запознат, вече съм сигурен, че човека е пълно хахо !!! Може да е начетен, интелигентен, но е с доста изкривена мисъл и разбиране спрямо повечето, смятани за нормални хора !!!

Иначе да ви питам, може ли да запаля една цигара, или е по - добре да не цапам темата и да си пусна нова ?!?
 Изначало темата е безмислена в заглавието си и е единствено създадена с цел провокация !!!
 Всеки сам може да реши дали ще остане или не във форума, стига да има 18 години, което се смята за навършване на пълнолетие !!!

Неактивен gkolevbg

• young Jedi
  • Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 51
« Отговор #130 -: 26 Септември, 2018, 21:18:42 »
Това за избирателната цензура и мен ме заинтригува, като потърпевш!

ПП: не ям домашни любимци и винаги съм обичал малки котета, но всичките са пълнолетни.

clikk

• Гост
« Отговор #131 -: 26 Септември, 2018, 21:28:59 »
(ад хоминем, от лат.: „към/срещу човека“ или „към/срещу личността“)
Не мога да поема отговорност за достоверността в кафявата медия,
но не разбирам защо смяташ, че "неадвокат" да може да го прави?
Тия на някой друг, не на мене.
Вие споделяте кафява публикация с цел атака срещу личността на съфорумника бунтовник. Какво е направил той или не, не е част от упрека ми към Вас!!!
Изобщо, подобно поведение е крайна свинщина, дори за неадвокат.
За адвокат е обидна, ма Вие си знаете....

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1328
« Отговор #132 -: 26 Септември, 2018, 21:33:10 »
...Може би...трябва...един администратор, трима външни модератори и двама дето да се занимават със спама... За предпочитане е тези хора да не разбират нищо от ножове, за да не заемат страна...
Възможно е колегата да се майтапи, щото вече тая тема няма как да се взима на сериозно от нормални хора, но това в червеното е мое разбиране от сигурно 15 години.
За мене е задължително един модератор да не взима ( не разбира) никакво служебно отношение относно предмета на обсъждане, когато е по темата на форума, разбира се, в тая тема разбира се случаят не е такъв.
Модератора трябва единствено да наблюдава за спазване на правилата, не да коментира кое е верно/правилно или неправилно по материята която се разисква ( ножове и т.н.т. в нашият случай).
Примера от "съседният" ножарски форум е на лице... Аз не съм наблюдавал такова нещо тука, освен когато някой от администрацията се обади аргументирано в някой от споровете, говоря по принцип, коментирам казаното от колегата.
Също така, след като съм направил сравнение с другият форум, нещо което Клик спомена и може би не всеки го реализира - тука има много повече "оф топик" в добрият смисъл на думата, без да се пркалява и ненаказван от модератори, от колкото другаде, това е солта на тоя форум, хората са по-свободни да коментират без да бъдат ръчкани, че не било съвсем по темата.
Тея неща изглежда малко хора ги оценяват...
Μολων λαβε !

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1328
« Отговор #133 -: 26 Септември, 2018, 21:40:09 »
Тия на някой друг, не на мене.
Вие споделяте кафява публикация с цел атака срещу личността на съфорумника бунтовник. Какво е направил той или не, не е част от упрека ми към Вас!!!....
Клик, знаеш, че и аз съм 100% за анонимност без значение отношението към опонента, прав си по принцип, може би и в случая, но нека не забравяме и таймлайна - не администрацията започна да рови първа и да инсинуира какво било умно или евтино, нито да дели форума на два лагера привърженици, всеки работи с това което му е в ръцете, не е оправдание, по-скоро е обяснение на казаното от Сашо...
Аз мисля, че тея страсти ще утихнат полека лека, да удариме по един Талискер довечера и да си приготвим пуканките за утре ако темата не е заключена...  :green:  :ohhoho:
Μολων λαβε !

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
« Отговор #134 -: 26 Септември, 2018, 21:42:57 »
Вие споделяте кафява публикация с цел атака срещу личността на съфорумника бунтовник.

Малко трудно се досетихме кой е колегата, защото той има няколко по-стари регистрации и там беше разказвал сам и доста по-страшни негови подвизи, та новата информация не е стряскаща за нас, по-старите членове на форума.

Все пак - хубаво е да знаеш с кого пишеш във форума и какъв спор да водиш, и да си обясняваш странните реакции на опонента.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

clikk

• Гост
« Отговор #135 -: 26 Септември, 2018, 22:02:01 »
Не познавам по никакъв начин основните опоненти и личността им няма значение. Факт, че бунтовника написа правилните въпроси и е факт, че властта реагира безкрайно тъпо срещу него и срещу останалите, които някак си не сме съгласни.... и да мързи ме да пиша, защото съм го правил няколко пъти на различни места и вече знам, че няма смисъл.
Властта ще победи, убивайки форума..............

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 586
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #136 -: 26 Септември, 2018, 22:04:32 »
... да удариме по един Талискер довечера ...  :green:  :ohhoho:
Талискера е списъка с любими марки, макар повече си падам по Ардбег и Макалан Амбър... Друго много добро, което открих наскоро е Джура Суперстишън, само е жалко, че е спряно от производство. Заплюл съм си една литровка от безмитния, дано не се продаде. Всичкото им е перфектно, само цените за нашите стандарти са кофти.
Абе, няма тема за вискита?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 218
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #137 -: 26 Септември, 2018, 22:08:19 »
Добре де, почесахме се където не ни сърби и вече е ясно, има наши и ваши т.е. вашите са наши и нашите, ваши.Сега е време да гасим тока и темата угасва.За участвалите изказваме благодарност , а на останалите обещаваме поле за изява в нови полемики.До тогава привилата са правила и модераторите , модератори !

P.S.
Форумът е нищо без формения дух и той не е подвластен на Властта ,но Властта е неговия стаж ...
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #138 -: 26 Септември, 2018, 22:09:44 »
талискер у чашата

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
« Отговор #139 -: 26 Септември, 2018, 22:10:07 »
Clikk

Факт, че бунтовника написа правилните въпроси и е факт

В цивилизования свят правилните въпроси се поставят в делова форма, а не се прави под формата на вменяване на вина и инсинуации за злоупотреби със средства на Сдружението, което направи "бунтовника" и даде тон за тая прекрасна тема.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #140 -: 26 Септември, 2018, 22:14:49 »
на ЛС ли ви поръчаха да пишете отоговори за виски или отвътре ви напъна?

clikk

• Гост
« Отговор #141 -: 26 Септември, 2018, 22:18:10 »
Clikk

Факт, че бунтовника написа правилните въпроси и е факт

В цивилизования свят правилните въпроси се поставят в делова форма, а не се прави под формата на вменяване на вина и инсинуации за злоупотреби със средства на Сдружението, което направи "бунтовника" и даде тон за тая прекрасна тема.
Тва все едно Цветанов го е казал, докато беше министър на ВР. Няма никакъв смисъл и е защитна версия. И да, сигурно бунтовника е кофти, ма тва не ви прави, нито по-хубави, нито правилни.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 212
« Отговор #142 -: 26 Септември, 2018, 22:18:54 »
на ЛС ли ви поръчаха да пишете отоговори за виски или отвътре ви напъна?

На ЛС ме "посъветваха" да си самоналожа временен бан и аз нямам избор,
оставям си вратичка само за темите подарявам и радост за .....
Лека от мен
Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #143 -: 26 Септември, 2018, 22:24:31 »
ЛС у форумът криптирани ли са?

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 218
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #144 -: 26 Септември, 2018, 22:30:30 »
Тва все едно Цветанов го е казал, докато беше министър на ВР. Няма никакъв смисъл и е защитна версия. И да, сигурно бунтовника е кофти, ма тва не ви прави, нито по-хубави, нито правилни.

За първи път чувам , че Цветанов е бил министър на Бритиш Петролиум т.е. ВР и парите ... парите...
А ти плати ли парите... които вече са ... много, много и...

Много моля да не ставате смешни защото следващата стъпка е жалки...
Купона свърши!
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1256
  • диагностициран
« Отговор #145 -: 26 Септември, 2018, 22:31:59 »
Факт, че бунтовника написа правилните въпроси
    1.Това не е вярно. Създаването на сдружението и събирането на парите беше направено с  цели,сред които не е посочвана ъпгрейд на форума.В момента възможностите на форума са предостатъчни.
    2. Не е възможно в толкова кратък срок след началото на събирането на парите да се иска отчет за харченето им. А човек,който не е дал пари,няма моралното право да пита как се харчат чуждите пари.
   3. Постът на Употребителя е чиста провокация. Ако искаше отчетност,щеше да даде пари и след една година да пита за какво са изхарчени. В случая се цели скандал,а не яснота.
   4. Не мога да приема за коректен човек,който има бан в другите два ножарски форума,който си крие IP-то,и втората му регистрация тук беше с нов ник .
Paradise is where I am.

clikk

• Гост
« Отговор #146 -: 26 Септември, 2018, 22:39:40 »
    1.Това не е вярно. Създаването на сдружението и събирането на парите беше направено с  цели,сред които не е посочвана ъпгрейд на форума.В момента възможностите на форума са предостатъчни.
    2. Не е възможно в толкова кратък срок след началото на събирането на парите да се иска отчет за харченето им. А човек,който не е дал пари,няма моралното право да пита как се харчат чуждите пари.
   3. Постът на Употребителя е чиста провокация. Ако искаше отчетност,щеше да даде пари и след една година да пита за какво са изхарчени. В случая се цели скандал,а не яснота.
   4. Не мога да приема за коректен човек,който има бан в другите два ножарски форума,който си крие IP-то,и втората му регистрация тук беше с нов ник .
булшит.... провокация, бунт, сваяне на законната власт и прочие...............врага е враг, но е и черен, а ние сме розови. Е, без нас, дет не сме палтили въшливите стотинки, ма нещото ги нямаме, а щото не искаме..............
пичове, верно ли смятате, че всички сме на един акъл? И то на вашия и проблема е в бунта или в парите?
Не си правете труда, аз приключих

Гл К

• Гост
« Отговор #147 -: 03 Октомври, 2018, 19:11:33 »
Здравейте, колеги!

Седмицата, която обещах да не пиша, изтече. Мисля, че вече мога да кажа няколко думи в своя защита, след като върху името ми беше излята доста помия. Както и да направя едно позитивно предложение за форума. Но да карам наред...

Първо - искам да благодаря на колегата Force за това, че отключи темата и ми позволи да публикувам отговора си. И да се извиня на gogotattoo за начина, по който го засегнах с вица. В момента, в който започна да ми слага БАН-ове, дори не разбрах, че е за нарушаване на правилата на форума. Признавам - не съм чел правилата при регистрирането си... Сметнах, че това е негово решение и приех действията му като проява на лично отношение, затова го обидих по начин, който не ми прави чест. Извинявай, Гого! Имах достатъчно време да премисля ситуацията и си признавам, че сгреших. Никой няма право да обвинява никого за действия, извършени при изпълнение на служебните му задължения. Дори ако последният леко се престарава при изпълнението им...

Тъй като впоследствие се изписа доста за моя милост, чувствам се длъжен да споделя някои факти. Преди време писах с ник "upotrebitel". Разочаровах се, когато поисках да съставя ръководство за проектиране на острие със SolidWorks, но не ми беше разрешено да редактирам старите си постове, в които допусках грешки, понеже самият аз в момента се учех да използвам продукта. Защото това противоречало на Правилата! Сметнах, че няма смисъл да пиша на място, където Правилата са по-важни от хората и скоро след това изтрих регистрацията си. Но мина време и си дадох сметка, че болшинството членове на форума нямат нищо общо с това решение, затова реших да започна на чисто и си регистрирах нов ник. Никога не съм споменавал, че и двете имена са мои, но и никога не съм се опитвал да го крия. И с двата ника съм писал за своя Fantoni HB-01 от стомана S125V знаейки, че (поне доколкото ми е известно) съм единственият член на форума, притежаващ въпросния модел. И с двата ника не съм крил възхищението си от полк. Рекс Епългейт, когото наричам "Полковника" - начин на споменаването му, разпространен в някои руски форуми, но не и у нас. Ако "откритието", че двата ника са мои, е накарало някой колега да се почувства като младия Шерлок Холмз - мога само да се радвам, че съм му дал повод за радост :)

Цитат на: C A III O
Въпреки, че колегата Веселин Радев - Зеления нанесе груби обиди и нагло не спазва форумните правила, въпреки, че недоумявам с какво би допринесъл за форумната дейност, АПЕЛИРАМ да бъдете толерантни и благосклонни към самия него и проявите му, каквито и да са те, с оглед на тежкото му минало и настояще. Ако участието във форума и публикациите му поддържат необходимото ниво на самочувствието му и го отклоняват от лоши помисли, не само, че нямам нищо против, но и НАСТОЯВАМ ДА ОСТАНЕ ВЪВ ФОРУМА.

Все пак той е един от нас
(Щракни за да видиш изображението.)

https://www.blitz.bg/kriminalni/zeleniya-se-vzrivil-dokato-gotvel-atentat-vv-varna_news148832.html
https://www.blitz.bg/obshtestvo/bolen-mozk-veso-zeleniya-osinovyava-malki-koteta-za-da-khrani-zmii_news442671.html

Да, аз съм въпросният Веселин Радев, за когото се отнасят статиите. В първата от тях има само едно вярно нещо - че съм пострадал при занимания с пиратки. Аз сам писах за случая в ревюто си на Buck Vantage Pro. Категорично не съм правил опити да взривявам водопроводната мрежа на град Варна :D Но в това едва ли някой ме подозира... В най-лошия случай действията ми могат да бъдат характеризирани като "дребно хулиганство". Относно втората статия - там вече всичко е чиста ЛЪЖА! Аз обожавам котки, никога през живота си не съм наранявал коте и за нищо на света не бих го направил! Винаги съм живял с котарак у дома, а някои от старите членове на форума може би си спомнят, че като "upotrebitel" аватарът ми беше снимка на котето ми. Под статията съм написал подробно опровержение на гнусните клевети в нея, но съдейки по подмятанията по мой адрес, някои колеги четат само заглавията...

Относно кучетата - да, убил съм ТРИ агресивни кучета. Които ме атакуваха и представляваха потенциална заплаха за други, далеч по-беззащитни хора. И напръсках със спрей още едно. Може би обаче е редно да спомена и че съм вегетарианец вече 32-ра година... Ако направим една равносметка, вероятно на всяко убито от мен куче се падат по над 1000 заклани и изядени от всеки от месоядните членове на форума невинни агънца, прасенца, теленца, риби, зайци и кокошки, които с нищо не са го застрашавали и за чието убийство той е платил. Да не говорим за ловците и риболовците, които ходят да убиват животни за развлечение и след това се хвалят със снимки на труповете им. Не осъждам никого - това е личен избор на всеки един човек. Но, моля ви, колеги - хайде да не се правим на по-големи католици от папата!

Това обаче, което наистина ме впечатли, беше атаката на C A III O. Перфектно изпипана! От една страна, за да въздейства на останалите читатели - обвинения от тип "Аз да кажа, че сестра ти е курва, пък ти после ходи доказвай, че нямаш сестра!". От друга, лично към мен - прецизно дозирана смес от ирония, снизхождение и навлизане в личното ми пространство, предназначени да ме накарат или да избухна, а той да заеме позиция на морално превъзходство, или да се откажа изобщо да пиша. При това обвиненията се отправят от позиция на неутрален наблюдател, който "само цитира достъпната в мрежата информация" и "искрено се надява написаното да не се отнася за мен"... Нищо, че в същия сайт има и други статии относно инцидента с пиратките, а публикуваната снимка е финален кадър от ето този видеоклип:

Ситуацията ми напомни един виц за Сталин:
Цитат
През 1943 г. тримата големи - Сталин, Рузвелт и Чърчил се срещнали в Техеран, за да поделят света. След сериозните разговори решили да се позабавляват, като убедят персийската котка на шейха да яде горчица.
- При нас в Англия всичко е въпрос на маниери и лукс - казал Чърчил, загребал горчица със златна лъжичка с инкрустирани брилянти и я поднесъл пред муцунката на котката. Тя обаче се дръпнала и избягала.
- Само с изисканост не става... - казал Рузвелт - Ние в Америка знаем, че най-важен е материалният интерес!
Взел парче говежди стек Кобе, нарязал го на малки парченца, намазал ги с горчица и ги сипал в купичката на котката. Тя подушила месото, но отказала да го яде.
Сталин вдигнал опашката на котката и намазал задника и с горчица. Тя веднага започнала да се мие с език и да мяука възмутено. Сталин кимнал одобрително с глава:
- При нас в Русия всичко става така - доброволно и с песен!

Впечатлен от професионалния подход на колегата, аз реших все пак да се поинтересувам кой точно е човекът, намазал ме така умело под опашката :) Като начало започнах от темата за регистриране на сдружението във форума, откъдето разбрах, че името му е Александър Димов. Отворих Fb страницата му, в която той посочва, че е член на Софийска адвокатска колегия (САК). До тук - добре... Търсенето в google на "Александър Димов" и "адвокат" показа няколко резултата - в това число протокол на решение на САК, с които адвокат Александър Димов Александров възстановява адвокатските си права. Направи ми впечатление, че колегата използва името и презимето си, а не фамилията си. И се запитах - защо? От какво се притеснява? По-точно - запитах чичко google, за когото казват, че знае всичко. За целта потърсих "Александър Александров" в резултатите от предходното търсене. Сред резултатите излезе протокол от парламентарно заседание от 23.09.2010г., на което се избират членове на Комисията за защита на конкуренцията. Един от въпросните членове е и нашият уважаем съфорумник. За тези, които нямат търпение да прочетат целия протокол, вадя двата съществени цитата:

Цитат
Александър Димов Александров е завършил висше образование „Право”. От 2009 г. и в момента е действащ член в Комисията за защита на конкуренцията. Преди това е бил адвокат и член на Централната избирателна комисия.
Цитат
ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА (СК): Госпожо председател, уважаеми колеги! Правя процедура за прегласуване, тъй като наистина народните представители, струва ми се, че не бяха разбрали какво се предлага, кои са членовете на комисията. Много бързо стана. Аз самата сега чета и разбирам кой-кой е. Например за единият от тях – Александър Александров, дългогодишен член на ЦИК от квотата на БСП, беше извадена официално и принадлежност към бившите служби.

Следващото, което ме впечатли, беше лаконизмът, с който е представен колегата пред парламента. За останалите кандидати Искра Фидосова изброява кой точно факултет на кой университет са завършили, къде са специализирали и т.н. А за Александър Александров - само "завършил е право". Втори поглед към страницата му във Fb показа, че той с гордост споделя, че е получил средно образование в 120 ОУ "Георги Сава Раковски". Но за ВУЗ не споменава. Странно... C A III O е кореняк софиянец, а СУ "Климент Охридски" е алма матер, с която възпитаниците и се гордеят. От друга страна - в полите на Витоша има една висша школа, чиито курсанти, дипломирали се в периода на прехода, получават гражданска специалност "Право". Но по обясними причини избягват да коментират темата.

С което нещата си дойдоха по местата... Ето от къде, значи, идвал професионално изпипаният компромат! Е, мога да кажа само: "Добра работа, о.з. кап. от ДС Александров!". Или може би "о.з. полк. от ДС Александров"? ;) Разбира се, най-искрено се надявам всичко това да е плод на случайно съвпадение на имена, нямащо нищо общо с уважаемия ни съфорумец. Или плод на развинтеното ми въображение, дължащ се на "тежко минало и настояще"...

Но стига лични драми. Доста по-важен е експериментът с гласуването относно изключването ми от форума. Защото резултатите демонстрираха, че има разминаване между действията на модераторите и мнението на членската маса. В частност - за напускането ми бяха 16 човека: gogotattoo, Косача, Тератони, dtz, Djack, POCEH KOCEB, incubus, GeorgiNN, zzfz, kendo, mastika100cc, keridi, Гарван, psifactor2, Punky, C A III O. За оставането ми - 21: ЖИЖ, ganzo_fan, Marcinkov, Me4ka, universum, Yasenf, nikolai, Георги, merlin, Kukriblade, Combo, gkolevbg, mdinkov, Марко, scorceni, tedikkk, Рей Донован, barba, angel, МИНЧО, servantesss. За което искам да благодаря на последните! При броенето използвах най-неблагорпиятната за мен трактовка - приемам, че всеки, който изрази неодобрение относно моята скромна личност, предпочита да напусна, дори и да не го заявява категорично. А за оставането ми са само тези, които са написали това в прав текст.

Какъв е изводът? Форумът - това са хората, пишещи в него. Останалото е просто един сайт. Между решенията на екипа и желанията нa потребителите съществува разминаване. Досега всички се оправдаваха с правилата. Само че - кой пише правилата? И кой ги променя в произволен момент по собствено решение, поставяйки членовете пред свършен факт? Когато някой се осмели да повдигне този въпрос, отговорът е: "Тука е така! Ако не ти харесва - ходи в друг форум, никой не те държи насила!".

Колеги, това е чисто тоталитарна форма на управление! Правят се опити за замазване на положението с имитиране на представителна демокрация - имало било Управителен съвет, Общо събрание, Съвет на модераторите, които били избирани и теоретично всеки можел да стане член... Може, ама само теоретично...

Експериментът с темата за оставането ми обаче показва, че има и друга, далеч по-справедлива форма на управление на форума - т.нар. пряка демокрация. При нея, за разлика от представителната демокрация, никой не упълномощава никого да взема решения вместо него. Всеки има право да постави въпрос, който да се реши с явно гласуване от всички останали членове. И всеки е длъжен да се подчинява единствено на мнението на мнозинството.

Затова предлагам към настоящия раздел на форума да бъде създадена секция "Пряка демокрация". В която всеки да може да подлага на гласуване всичко, което не му харесва. Както отделни точки от правилата, така и наказания, които са му наложени. А също и да предлага за изключване други членове, ако смята, че тяхното поведение не съответства на форумния дух. След някакъв разумен период за гласуване, например седмица, гласовете да бъдат преброявани и решението на мнозинството да бъде задължително за всички - както за автора на темата, така и за администрацията на форума. Разбира се, трябва да се въведат някакви разумни правила, тъй като демокрацията по дефиниция е уязвима за недемократично настроени елементи. Могат да се приложат същите критерии, които някои предложиха за търговската секция - право на глас да има всеки член с поне една седмица във форума, активен през последните 72 часа и/или с поне три публикации извън раздел "Купува/продава"... Но това са подробности за уточняване. Важният въпрос е - как гледате вие на тази идея? И... дали ще успеем да запазим добрия тон, независимо от различните си възгледи, за да не се превърне тази тема в поредната ябълка на раздора и да се наложи отново да бъде заключвана? Последното зависи само от нас, затова - нека помислим добре, преди да напишем нещо.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 212
« Отговор #148 -: 03 Октомври, 2018, 23:13:59 »
Колега Весo /извини ме, че така по име, но много никове имаш и не мога да уцеля актуалния/,
   Не бих ти отговорил, но само с оглед на факта, че дори и след една седмица успя да осъзнаеш грешката си и да се извиниш на Гого: “приех действията му като проява на лично отношение, затова го обидих по начин, който не ми прави чест. Извинявай, Гого! Имах достатъчно време да премисля ситуацията и си признавам, че сгреших” ... ме накара да отговоря на опитите ти на станеш начинаещ детектив.
   А относно израза ти “аз реших все пак да се поинтересувам кой точно е човекът, намазал ме така умело под опашката.” … се надявам да не се налага да се обясняваш на дружествата за защита на животните….
   Ако наистина си такъв компютърен специалист и “хакер” за какъвто те представят медиите, сериозно ли се допитваш за всичко само до чичко Google и леля Facebook?
   Относно КЗК, ЦИК, Екатерина Михалова, БСП, една висша школа в полите на Витоша /дано да не е адвокатската хижа, че редовно я посещаваме/ и др. “открития накарали някой колега да се почувства като младия Шерлок Холмз” - мога само да се радвам, чe “о.з. кап. от ДС Александров” ти е станал оперативно интересен и мога само да съжалявам, че не съм въпросния господин, защото тогава членския внос щеше да е в друг размер и нямаше да се плаща така доброволно ....
   За сега съм Александър Николаев Димов, роден 10.05.1969 г., а не Александър Димов Александров, роден .............1965 г., поне засега...
   Единственото, което позна до момента, е че съм кореняк Софиянец ...
   Цитат „Това обаче, което наистина ме впечатли, беше атаката на C A III O. Перфектно изпипана! От една страна, за да въздейства на останалите читатели - обвинения от тип "Аз да кажа, че сестра ти е курва, пък ти после ходи доказвай, че нямаш сестра!".

Това обаче, което мен ме впечатли е, че атаката срещу мен е неперфектно изпипана.
   Не ми беше трудно да докажа, „че нямам сестра“

Продължавай да скачаш с главата надолу... така мозъка се кръвоснабдява и използва максималния си капацитет... колкото и да е той.
   С най-добри чувства

CAIIIO о.з. и т.н.

Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

ArmsBG OlightBG Batteryservice