Автор Тема: Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)  (Прочетена 15763 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 483
  • диагностициран
Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)
« Отговор #50 -: 25 Септември, 2018, 23:31:58 »
Да, ама хлябът не е същият :D

tedikkk

• Гост
« Отговор #51 -: 25 Септември, 2018, 23:35:21 »
Джак , кой колега си е тръгнал , заради кой  ?

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1389
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #52 -: 25 Септември, 2018, 23:43:26 »
Джак , кой колега си е тръгнал , заради кой  ?

За тази тема става въпрос! : https://bladeforum.bg/index.php/topic,7189.0.html

Обърни внимание, как един потребител е въвлечен в обяснителен режим, как в последствие го наскачахме и резултата е налице!

Да, ама хлябът не е същият :D

Същият е хляба, същият!

tedikkk

• Гост
« Отговор #53 -: 25 Септември, 2018, 23:48:53 »
Джак , кажи точно заради кой колега си тръгна колегата Виктор , според теб ? Защото Виктор може да се върне за кратко и да каже точно заради кой .

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 26 Септември, 2018, 00:02:26 »
Джак , кажи точно заради кой колега си тръгна колегата Виктор , според теб ? Защото Виктор може да се върне за кратко и да каже точно заради кой .
Нямам представа, заради кой точно колега си е тръгнал, може и аз да съм, защото и аз писах, ама предполагам, че изначалната причина е заформената интрига! Просто тези неща неусетно въвличат (увличат), пеперудата пърхала с крилца се отдръпва и наблюдава цунамито на отсрещния полюс!

п.с. Брат, разбери ме правилно, не искам да съм катализатор, а напротив! Искам да няма излишни дразги и спорове!
Има някакъв правилник (да, не съм го чел или е било отгоре-отгоре), обаче ако някоя точка не ми хареса, ще го кажа в темата на форума, а няма да чакам някой да я приложи за да го използвам срещу него! В унисон с една друга тема: "Кучето скача според ръжена!", демек опъва се до където му стига синджира! Съгласил си се с дадените му права, ами не му се сърди после, че по тях те санкционира! Далеч съм от мисълта да защитавам Гого, въпреки, че сега като се зачитам, така излиза! Просто, когато имаш претенции към правилата, намираш грешката, посочваш я и чакаш резултат! Ако не го получиш и не ти отърва не се подписваш (вписваш) и съответно никой няма право да го изисква от теб!
Дано бъда разбран правилно!  :nabira:

tedikkk

• Гост
« Отговор #55 -: 26 Септември, 2018, 00:09:35 »
Джак ,  харесвам чувството ти за хумор .

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 26 Септември, 2018, 00:11:58 »
Джак ,  харесвам чувството ти за хумор .
Сега съм сериозен бре!  :karane:
п.п Два дена устисках да не пиша, знаех си че трябва да удържа още малко!  ;) :D :nabira:

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 253
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 26 Септември, 2018, 00:13:09 »
Форума има нужда и от по-темпераментни хора, дори когато пресоляват гозбата - дават живец! Иначе малко по малко ще се разотидем и ще остане само едно "мръъън мрънннн мръннн, как хубаво ми се затвори ножа на 18-тото щтракване...мрънннн и не му падна нито едно болтче от чирена ...мръъъннн...и си взех поредният О..... и как светиии мръъънннн....като предишните осем....мръъъннн.....
Стой си с нас, Куздра.
« Последна редакция: 26 Септември, 2018, 00:16:20 от barba »
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 44
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 26 Септември, 2018, 00:13:31 »
А ако вече си вписан, харесва ти мястото и хората и изведнъж хоп правило никой не може да критикува.
И държа да отбележа че не става въпрос за Гого, въпроса е принципен.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1248
« Отговор #59 -: 26 Септември, 2018, 02:27:01 »
Ебаси безсмислената тема... Каквото искат, това да правят с тея хиляда или колкото са там лефта колега К, не виждам защо трябва да занимаваш форума с егото ти, лично на мене ми е през оная работа кой ще остава и кой ще напуска, незаменими хора няма, също и форуми.
Тука е така, на който не му харесва - "Довиждане,приятен ден..." Тоя форум си има такива правила, има други форуми с правила които може би ще се харесат на колегата, да се пита кой е на негова страна е реално опит за разеляне на форума на лагери, за това и условието, че решенията на модераторите не се оспорват или обясняват.
Първоначалният бан е напълно оправдан според скромното ми мнение на модератор в друг голям БГ форум, от там нататъка всякави опити да се пробие бана са детински изпълнения, абсолютно в разрез с нормалният тон на който и да е форум. Такъв "герой" в собствените си очи, би бил банван по всеки възможен начин във всеки форум, абсолютно нормално модераторско поведение е да са се опитали да те спрат, ти би направил същото...
Аз чета с интерес всичко, вкл и твоите мнения, за мене е загуба ако който и да е колега напусне форума. Да се питат такива неща обаче означава че имаш самочусвствие на някакъв по специален участник а това е неправилно според мене. Всички сме "специални" приятелю, всеки тука си е башка луд и е с номера си, не виждам какво по специално внимание трябва да ти се отделя конкретно на тебе, извини ме за прямото мнение. Аз гледам по абсолютно същият начин и на себе си, на чуждо место съм и алко на входа ми искат толкова, бъркам и давам, щото ми е приятно тука, като ми писне - врати много, довиждане момчета, е това не ми харесва и за това вазирам, да сте живи и здрави. Тарикат мъж не писка...
Безсмисленна тема... Трийте я и колегата да си "отлежи" бана и като се върне да си приказваме за ножове, вместо да се дава акъл как да си организират форума хората, разбиратели по всичко има достатъчно в реалният живот, да си губиме времето и да се занимаваме със сапунени опери и драми във виртуалното пространство вместо да си чешеме езиците с хобито си са инфантилни ( детински ) работи, лично мнение...
Μολων λαβε !

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 457
  • диагностициран
« Отговор #60 -: 26 Септември, 2018, 02:27:53 »
Против напускането на форума на когото и да е било!
А правилата-да се спазват, но може и да се променят/"осъвременяват".

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 576
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #61 -: 26 Септември, 2018, 05:39:46 »
Аз пък съм За напускането му. Човек, незачитащ правилата, нежелаещ да ги спазва и да си носи последствията, за мен, няма място тук (пък и в обществото като цяло).  Също така, човек, който не може да си гледа в собствената паница, а прави сметки на останалите БЕЗ да има поглед какво се случва и плаща реално, не му е мястото тук. Създават се излишни интриги и спорове по този начин. 

В тоя ред на мисли, дали може да се публикуват разписките за хостинга, трафика и сървърното пространство, току виж станало ясно къде отиват тия толкова болни 1000лв. Какво е платено и колко пари има налични също няма да е излишно.
Или даже още по-добре, Валерий да отстъпи главоболията по занимаването с форума, поръчките и инициативите за едно известно време на Употребителя или както там вече му е ника на Весо. Не, че нещо. Просто е много лесно да си клавиатурен герой и да гледаш, как комшията живее цветущо, докато не влезеш в неговите ла*на.
Да влезе, да види, пък понеже е в ИТ сферата, току виж е намерил по-евтини и изгодни варианти за по 20лв на година. Иначе си е типично по нашенски - мрънкаме за нещо, а не даваме решения и алтернативи.

Редно е, когато не си доволен, да намериш алтернатива/решение и да я предложиш. Когато не се приложи, тогава да мрънкаш.

@Барба, не. Форумът не е станал рекламно лице на манли. По-скоро обратното, привилегиите ги жънем ние (у)потребителите. Зависи от коя страна го гледаш. Аз го виждам като форма на симбиоза. И да, ти си го знаеш, ама пак да ти го кажа. Нито Валерий, нито някой друг ще има против, ако успееш да намериш фирма/производител, който може и ще се наеме да изработи 100+ броя ножове по наш дизайн, от добра стомана, на добри пари И отгоре на това се заемеш с цялата организация, събиране на пари, и бягането около нея. Сашо го написа - не те кефи -> не участваш в поръчките на Манли и толкова. Дай алтернатива?

И нека внеса малко яснота, че на Весо не му е ясно и си прави волни съчинения, вместо да пита.
1. Редактирането на постовете беше премахнато преди доста време заради злоупотреби с тази функция. И сега можеш да си поправяш постовете, просто има ограничение за времето след постването им (май беше 5 минути).
2. Размерът на прикачените снимки не е променян, не че няма възможност, Щерьо да ме поправи, ако греша.
Лична вметка - @Весо, като човек в ИТ сферата, си наясно че има и други опции за хостване и споделяне на снимки нали? Ама е сложно, знам. Трудно се споделят или ембедват (баси, яката българска дума) снимки.
3. За банерите на най-долу на страницата не е взет и 1 лев (поне аз докато бях модератор), а от поискана отстъпка, която да се предоставя на ВСИЧКИ регистрирани потребители.
4. Форума няма как някой да го купи. Преди не беше опция, сега след като има сдружение - още по-малко.
5. Къде ти излиза форума в гугъл е пряко свързано с алгоритъма за персонализирано търсене - почети по темата. Накратко, колкото повече търсиш на една тема, от отваряш един и същ сайт - толкова по-често той ще ти излиза като първи резултат и за други търсения.

@Джак, сам каза че не си чел правилата. Ама то си е като в цялата ни държава. "Съгласяваме се", не сме запознати, пък после като ни бръкнат в джоба се получава "ама то туй не било хубаво правило"... Ми, не е. Ама го виждаме и на практика. След дъжд качулка е. Докато не стане проблем и не му се даде гласност, не се прави нищо по въпроса. 
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 871
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #62 -: 26 Септември, 2018, 06:12:16 »
За пореден път виждам как някой си чеше бубата на чужд гръб и как лесно се манипулират хора не запознати и не знаещи. По интересувате се запознайте се и тогава отсъждаите.  Колегата да става и да си заминава. Прегледах и не видях с нито едно ревю и кой знае колко ценна информация да е допринесъл. Хора осъзнаите се.

От телефона

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 518
  • диагностициран
« Отговор #63 -: 26 Септември, 2018, 07:40:01 »
Аз съм за напускането на Употребителя от форума.

Неактивен Alexdin

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 98
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 26 Септември, 2018, 08:06:46 »
Защо си мислите,че непременно Форумът трябва да  е демократичен !Може пък идеята е да е полицейски  .Форумът е такъв ,какъвто е.И няма място за емоции .
« Последна редакция: 26 Септември, 2018, 08:27:40 от Alexdin »

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 443
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 26 Септември, 2018, 08:29:07 »
Аз съм ЗА оставането и на двамата, защото иначе щях да съм за отстраняването и на двамата.
Пояснявам. Предпочитам да няма напуснали колеги, обидени или без да са навредили на съществуването на форума.
Интересно ми е, защо няма клауза за БАН срещу "самозабравил се МОД"?
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен kendo

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 230
  • дялан камък
« Отговор #66 -: 26 Септември, 2018, 09:20:08 »
Да се маха.
All We Are Just Dust In The Wind...

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 457
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 26 Септември, 2018, 09:34:35 »
лично на мене ми е през оная работа кой ще остава и кой ще напуска, незаменими хора няма, също и форуми.

Аз чета с интерес всичко, вкл и твоите мнения, за мене е загуба ако който и да е колега напусне форума.
  :-[

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 443
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 26 Септември, 2018, 09:49:57 »
Когато възникне някога спор, винаги си припомням някои истини. Първата е, че един спечелен спор на всяка цена, води до загубата на един приятел.
Втората е историята на Ейбрахам Линкълн.
"Докато Линкълн умира, военният министър Стентън казва: „Там лежи най-съвършеният
държавник, когото светът някога е виждал.”
Каква е тайната на успеха на Линкълн с хората? Критикувал ли ги е той? О, да.
Като млад в Пиджън Крийк Вали, Индиана, той не само критикува, но и пише писма и
стихотворения, в които осмива разни хора и оставя писмата по селските пътища, където със
сигурност ще ги намерят. Едно от тези писма предизвиква негодуване, което трае цял живот.
Скоро след като става практикуващ адвокат в Спрингффийлд, Илинойс, Линкълн напада
противниците си открито във вестниците. Но веднъж прекалява.
През есента на 1842 г. Той се подиграва с един суетен, свадлив политик на име Джеймс Шийлдс.
Осмива го в анонимно писмо, публикувано в спрингфийлдския „Джърнъл”. Градът се смее до
забрава. Шийлдс, който е чувствителен и горд, кипва от възмущение. Той открива кой е авторът на
писмото, скача на коня, намира Линкълн и го предизвиква на дуел. Линкълн не иска да се бие. Той е
противник на дуелите, но не може да излезе от положение без да загуби честа си. Предложено му е
той да избере оръжието. Тъй като има дълги ръце избира кавалерийска сабя и взема уроци по
фехтовка от един възпитаник на „Уест Пойнт”. На уреченият ден се среща с Шийлдс на пясъчен
нанос на Мисисипи, готов да се бие до смърт, но в последния момент секундантите ги спират и
предотвратяват дуела.
Това е най-потресаващата случка в живота на Линкълн. Тя се превръща в безценен урок в
отношенията му с хората. Той никога вече не написва оскърбително писмо. Никога вече не подиграва,
нито критикува някого за каквото и да било. През гражданската война Линкълн многократно сменя
генералите начело на армията на Потомак и всеки от тях – Макклеланд, Поуп, Бърнсайд, Хукър,
Мийд – на свой ред допуска трагични грешки и кара Линкълн да крачи отчаяно из стаята. Половината
страна яростно осъжда некадърните генерали, но Линкълн – „без злост към никого, с великодушие
към всички” – запазва спокойствие. Една от любимите му максими е: „Не съдете, за да не бъдете
съдени”.
И когато госпожа Линкълн и други говорят рязко за южняците, Линкълн отвръща: „Не ги
съдете, те са такива, каквито и вие щяхте да бъдете при подобни обстоятелства."

Извинявам се, ако съм отекчил някого с дългия пост.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 107
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 26 Септември, 2018, 10:06:35 »
Колега ГК , ако седя на една маса с приятели и ти наречеш някой от тях педераст , най малко ще ти скоча с двата крака върху физиономията .  Бъркането на свобода и свободия е много опасно нещо . Този форум има правила , или ги спазваш или отивай да си пишеш личните драми в Бг мама . 

Неактивен Дейвис Николов

• Редовен
  • Потребителско име: bbs_volk
  • Публикации: 52
  • диагностициран
    • Страницата ми във фейсбук
« Отговор #70 -: 26 Септември, 2018, 10:24:12 »
Темата вече не е само дали да остава или да се маха някой. Тя прерасна в това какво беше, какво е и в какво ще се превърне форума.
Аз лично не съм член, защото не мога да членувам. А дарител за сега не станах, защото напоследък тона във форума е .... накострежен и не съм сигурен че искам всеки ден да чета такива неща и да се напрягам излишно.
В един от другите форуми спрях да влизам точно заради модератор - стана някаква недоразбрана ситуация, написах 2 реда в опит да се изясни положението и получих "официално предупреждение за оспорване решението на модератор". Мии и аз мога без форума, и форума може без мен. Така или иначе не съм деен участник, не ме познавате, по сбирки не ходя, като напиша нещо обикновено си остава глас в пустиня - без никакъв отговор...  и т.н. Ама ми се стори прекалено да се заплашва деен участник като кукри-то, защото е посмял да изрази гледна точка. Може би на общото събрание членовете трябва да обсъдите тази точка от правилата, нали вече форума е на членовете му.
Колегата, който пусна темата явно има дълга история на дразнителство във форумното общество, но в случая той не е причина за спора той просто даде тласък на събитията. Много премълчани мисли явно са се натрупали с цел да се запази добрия тон. Форума няма да замре защото който не си е платил не може да пуска обяви. Но би замрял точно от такива спорове, в който надделява егото пред здравата мисъл. Защото изхода от това е - или някой баннат, или някой напуска по свое желание. Не са малко напусналите, причините не са ми ясни, пък не ме и вълнуват - но форума може без 1-2-3 (въпреки че според мен всеки е важен и добре дошъл докато не почне да агресира), но ако това стане масово явление ?
Страницата ми във фейсбук - https://www.facebook.com/NikolovLeather

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 26 Септември, 2018, 10:27:09 »
Включвам се по темата, защото започва да се тиражира тезата за "самозабравилият се модератор". В модераторския раздел на форумите има раздел, който вие не виждате, където се записват всички действия на модераторите и за всяко наказание има мотив и има точка от правилника, по която е наказанието. Повечето наказания се коментират между модераторите, преди да се активират.

Казах и по-горе - няма процедура, по която членовете на форума да дават гласове ЗА и ПРОТИВ някой член на форума или модератор, да напусне форума или да остане. Напускането и оставането са лични волеизявления.

Тази тема е чиста манипулация, в която сте въвлечени от колегата, и ви питам следното - вие "решавате" колегата да остане .... Какво правим със следващия баннат колега .... и него ли ще обсъждате по същата тая схема, защото и той ще ползва прокси сървър и не може да бъде изтрит акаунта му,  ..... това е някаква извратена площадна демокрация, убиване с камъни на мегдана и пр.

Ясно е, че средностатистическият българин знае че има правила, но смята че те не са задължителни ..... Някой от вас да не е пресичал на червен светофар?

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 282
  • диагностициран
« Отговор #72 -: 26 Септември, 2018, 10:51:36 »
Моля някой да заключи темата че много взехме да се правим на девици който иска остава който иска си ходи какво има да ни занимават с глупости и да пълни форума с плява

napusnal

• Гост
« Отговор #73 -: 26 Септември, 2018, 11:04:12 »
И аз се включвам по темата... първо защото понякога посещавам форума като гост и второ... бях отново задочно споменат тук. Та аз съм онази скромна личност (Виктор), който напусна. За да отговоря на колегата @tedikkk... Категорично не съм напуснал заради колегата @Djack или заради някой конкретен, а и не е важно всъщност какви са били мотивите ми. С мен или без мен, форума ще го има.

Накратко казано... Изразих лично мнение относно ограниченията (което очевидно се споделя и от други членове на форума), заради което бях нападнат и едва ли не излезе, че се стискам за 20 лева. Малко от вас ме познават лично, но определено не съм човек за 20 лева и позицията, която изказах няма нищо общо с това. В този форум има доста пичове, има хора с уникално чувство за хумор и като цяло причината да се самозатрия са нападките от страна на разни "ръководни" кадри тук.

Ще ви кажа едно... Много сте се взели на сериозно. И тъй като отново ще почнете с тезата как имало "правила" и как типично по български не сме ги спазвали, имам да ви подскажа само следното:

1. Категорично твърдя, че с предишния си профил не съм нарушавал правилата и винаги съм спазвал добрия тон.
2. "Никой няма право да оспорва мнение на модератор" не е правило, а изцяло сталински подход. Утре модератор ще поиска нотариално заверена бележка, че му дължа пари?!
3. Променяте си правилата както и когато си поискате? Мне... Когато аз съм се регистрирал тук и съм приел правилата към тази дата е НЯМАЛО ограниченията, които въведохте в последсвие. В този ред на мисли аз новите ви правила не съм приемал. А вие си ги сменяйте през ден ако желаете.

Разбира се, ще се самозатрия пак (без анкета, спокойно)... Извинете, че ви наруших душевния комфорт. И един съвет към "модераторите"... Хайде стегнете се, пък научете що е прокси, що е хостинг. Защото ако Маг-а разбира от стомани, аз разбирам от администриране... И не случайно ви закачат и на тази тема. Има защо, вЕрвайте ми ;)

И нека плюенето по хората с различно мнение започне... сега!

ПП: За извинение ще си татуирам логото на форума на рамото... Имам го нейде по харда, когато рисувах favicon-a за вашия форум. А за Мага ще да дам линк, както той дава линкове за спецификации на стоманите: https://en.wikipedia.org/wiki/Favicon (все пак трябва взаимно да се учим, нали?!). А защо пък да не се добави и точка в правилата, че татуирането на логото е задължително, ако искаш да продадеш фенер или паста ГОИ?!

:nabira:

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 200
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #74 -: 26 Септември, 2018, 11:31:21 »
За татуирането съм съгласен, но си заслужава да обсъдим и гласуваме точно къде!

P.S.

То и без друго май няма какво друго да обсъждаме, нали?
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

ArmsBG OlightBG Batteryservice