Автор Тема: Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)  (Прочетена 19466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гло ку

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 6
  • диагностициран
Колеги, възникна интересен казус: т.нар. "ножар-маг" (чието поведение ми навява известни асоциации с цитирания най-долу виц) се позволи да се опита да ми забрани достъп до форума, защото зададох въпрос по какъв начин сумата от над 1000 лева, получени от управата на форума като членски внос, е допринесла за развитието му в последните три месеца. Тъй като неговите познания за функционирането на интернет вероятно не надхвърлят уменията му за работа със стомана, опитът му остана напълно безуспешен ;)

Но аз, като един възпитан мъж, съм готов доброволно да се оттегля от форума, ако такова е желанието на преобладаваща част от членовете му. Затова създавам нова тема: "Да напусна ли този форум", в която можете да изразите мнението си. Ако резултатът покаже, че присъствието ми не е желано тук, ще се извиня официално и ще напусна. Ако обаче се окаже, че засегнат се чувства единствено Гого и още 2-3 човека от управата, би било справедливо той да ми се извини и да премахне БАН-а от IP-то (което, разбира се, не е моето лично), нали? Знаете ли вица за стария електричар бай Стамат с 30-годишен стаж, който по навик дори жена си не хващал за двете цици едновременно? :green: Та и аз така - дори в собствените си сървъри не влизам от своето IP, какво остава за форумите, в които пиша ;)

Цитат
Дядо и внуче в зоопарка. Детето:
- Дядо, виж какви страшни лъвове!
- Хм, лъвове... Котета! Едно време в нашето село какви котки имахме - истински лъвове!
След малко:
- Дядо, виж - орел!
- Ами, орел... Това е врабче! Едно време в нашето село какви врбчета имахме - същински орли!
По някое време минали край уличен фокусник и внучето възкликнало.
- Дядо, дядо, виж - маг!
- Какъв маг? Най-обикновен педераст. Едно време в нашето село какви педераси имаше - истински магове!

P.S.
Докато създавам тази тема беше направен втори опит да ми бъде ограничен достъпа. Гого, не си ли чувал старата китайска поговорка, че когато един от двама спорещи стисне юмруци, той вече е загубил спора? Или, както е казал един мъдър човек, "използването на сила е последното убежище на некомпетентния"...

P.P.S.
Тази тема беше изтрита... до момента 5 пъти... + 7 BAN-а по IP... Да видим до колко ще стигне брояча... :)

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 250
  • диагностициран
Да напyсна ли тoзи форyм? (от Глокая куздра)
« Отговор #1 -: 25 Септември, 2018, 18:47:12 »
пусни анкета да е анонимно гласуването за да няма и други репресирани :D
аз съм за оставане на Гл ку
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 25 Септември, 2018, 18:48:12 »
"Колегата" Глокая Куздра ме атакува в личното ми пространство - не е първият, както помните. Засега ме е нарекъл само "педераст", и понеже той прави вече десет различни регистрации/което е много голямо нарушение на правилника/ и се опитва да затрудни работата на форума, ще продължавам да ви уведомявам за активността му, а вие преценете има ли място за него тука.

Има чисто техническа пречка - така е с повечето форуми, че когато някой минава през прокси - може да се регистрира 100 пъти - точно това прави в момента ТОЙ. Това е селско извиване на ръце и ако вие - КОЛЕГИ, ПРЕЦЕНИТЕ ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК ИМА МЯСТО ВЪВ ФОРУМА - ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА МУ ПИШЕТЕ И ДА МУ КОМЕНТИРАТЕ ПОСТОВЕТЕ.

Нямам какво да кажа повече по темата, освен това че не допускам някой да навлиза в личното ми пространство !!!

П.П. ЖИЖ - Няма продедура за анкета за оставане във форума при налични повече от десет нарушения за бан.
« Последна редакция: 25 Септември, 2018, 18:51:20 от gogotattoo »
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #3 -: 25 Септември, 2018, 18:49:00 »
Новият му псевдоним е вече поносим.И Аз съм ЗА!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3780
« Отговор #4 -: 25 Септември, 2018, 18:59:08 »
Колегата е "луд" и мен лично ме радва. Надявам се да се разберете с управата.

Неактивен Гло ку

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 25 Септември, 2018, 19:05:43 »
пусни анкета да е анонимно гласуването за да няма и други репресирани :D
аз съм за оставане на Гл ку
Благодаря, колега. Умишлено не пускам анкета, защото за ръководството на форума е най-лесното нещо да манипулира резултата и, като нацъка 50 анонимни гласа "против". Ще стане като във вица за Путин, Обама и Бойко Борисов :D

Цитат
Пътували в един самолет Обама, Путин и Бойко Борисов. По едно време самолетът започнал да пада. Обаче на борда имало само един парашут. Обама веднага казал, че е редно той да се спаси, защото е първият чернокож лидер на Америка. Путин казал, че е първият истински патриот на Русия след перестройката, така че той трябва да се спаси. Бойко Борисов обаче им припомнил, че и в трите държави основният принцип е демокрацията, затова е редно да се определи кой да се спаси чрез гласуване. Нямало какво да кажат срещу такъв довод, така че се съгласили. И когато нашият човек спечелил вота и скочил с парашута, Обама попитал Путин:
- Добре де, в самолета бяхме само тримата, нали така?
- Да, разбира се.
- А тогава тоя как успя да спечели с 37 гласа преднина?!?

Аз на никого няма да се обидя, ако каже, че е против оставането ми. Просто наистина искам да знам какво е преобладаващото мнение. А в един ножарски форум надали членуват хора, които толкова се страхуват от админите, че не смеят да си кажат мнението.

"Колегата" Глокая Куздра ме атакува в личното ми пространство...
Извинявам се. Не знаех, че "личното пространство" на нашия уважаем ножар-маг включва всякакви коментари по адрес на управата на форума ;) В конкретния случай - въпрос кога със събраните от членския внос пари ще бъдат направени някои конструктивни промени.

Засега ме е нарекъл само "педераст"...
Би ли подкрепил с цитат горното, моля?

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 25 Септември, 2018, 19:10:24 »

Извинявам се. Не знаех, че "личното пространство" на нашия уважаем ножар-маг включва всякакви коментари по адрес на управата на форума ;) В конкретния случай - въпрос кога със събраните от членския внос пари ще бъдат направени някои конструктивни промени.

Това горното е ЧИСТА ЛЪЖА, защото това долното ми беше изпратено на БЛОГ-а !!!!!

Дядо и внуче в зоопарка. Детето:
- Дядо, виж какви страшни лъвове!
- Хм, лъвове... Котета! Едно време в нашето село какви котки имахме - истински лъвове!
След малко:
- Дядо, виж - орел!
- Ами, орел... Това е врабче! Едно време в нашето село какви врбчета имахме - същински орли!
По някое време минали край уличен фокусник и внучето възкликнало.
- Дядо, дядо, виж - маг!
- Какъв маг? Най-обикновен педераст. Едно време в нашето село какви педераси имаше - истински магове!

www.gogotattoo.net

Неактивен Гло ку

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 25 Септември, 2018, 19:14:44 »
"Долното" е ВИЦ. И ти беше изпратен в блога, след като ти ШЕСТ пъти изтри мое мнение и регистрациите ми. За да ти намекна деликатно, че не се държиш по най-достойния за един мъж начин, опитвайки се да затвориш със сила устата на човек, който критикува конструктивно определени хора. Дори да приемем, че си имал основание да се асоциираш с един от персонажите на вица, това е критика на ПОВЕДЕНИЕТО ти, а не на ЛИЧНОСТТА ти. Долавяш ли разликата?

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 25 Септември, 2018, 19:22:54 »
Но аз, като един възпитан мъж, съм готов доброволно да се оттегля от форума, ако такова е желанието на преобладаваща част от членовете му. Затова създавам нова тема: "Да напусна ли този форум", в която можете да изразите мнението си. Ако резултатът покаже, че присъствието ми не е желано тук, ще се извиня официално и ще напусна. Ако обаче се окаже, че засегнат се чувства единствено Гого и още 2-3 човека от управата, би било справедливо той да ми се извини и да премахне БАН-а от IP-то (което, разбира се, не е моето лично), нали? Знаете ли вица за стария електричар бай Стамат с 30-годишен стаж, който по навик дори жена си не хващал за двете цици едновременно? :green: Та и аз така - дори в собствените си сървъри не влизам от своето IP, какво остава за форумите, в които пиша ;)

Колега, сякаш много сериозно приемаш тези форумни неща. Нивото на конфронтация, до което си достигнал  предполага да не пишеш известно време тук.

Ако не ти харесва може да не влизаш. Или да нароиш четвърти ножарски форум. Тук поне сме доказали, че можем да се делим.

Преди известно време направих забележка на един модератор във форум, в които съм регистриран. Самият той нарушаваше правилата за писане, но с голямо самочувствие. Ее, бан. Уважих това. Мина банът, писах някое друго мнение. Но форумът позамря в общи линии. Почти не влизам там.
Не е приятно, когато открит форум, се управлява шуробаджанашки. Защото форумът става популярен и полезен, благодарение на всички свои членове. Или поне активните такива.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 25 Септември, 2018, 19:24:42 »
Благодаря, че ми обясни какво е виц - не знаех; също така мислех че педераст е тоя дето се ебе в гъза, а то било начин на поведение - и това научих .... И аз те изтрих само един път, останалите ги прави друг, ама ти давай, не се притеснявай - тя простотията излиза като въшка на чЕло, са казали старите хора.

А БЛОГ-ът ми е МОЕ ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО И НЯМА НИЩО ОБЩО С ФОРУМА .....

www.gogotattoo.net

Активен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 653
  • ursus cosmatos
« Отговор #10 -: 25 Септември, 2018, 19:27:33 »
Аз не се страхувам и също поддържам добрата страна на д-р Хайд - този, който вчера единствен предложи редица напредничави подобрения на форума.

Също така инстинктите ми долавят, че съществува някакъв организационен проблем при вземането на рестриктивни решения тук.

Призовавам мистър Форс, като администратор и лично познат ми, като умерен и балансиран човек, да вземе отношение в този спор.

п.с. най-неприятното е, когато хората се страхуват да си изразят мнението, поради заплаха от някакъв вид клавишно насилие.
Поне такова е усещането в последните седмици тук, а това е крайно неприятно за невероятния досега форумен дух тук.

Неактивен Гло ку

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 25 Септември, 2018, 19:34:37 »
Колега, сякаш много сериозно приемаш тези форумни неща. Нивото на конфронтация, до което си достигнал  предполага да не пишеш известно време тук.
По-скоро съм в алтруистично настроение :) И разполагам с достатъчно свободно време...

Да, мога да си замълча и да престана да пиша тук. Мога и да регистрирам отделен форум. Но това са решения, от които никой нищо няма да спечели. Алтернативата, която предпочитам, е да продължа конфронтацията, настоявайки за промените, които биха подобрили функционирането на форума:

Цитат
1. Преминаване към хостинг план с по-голям обем дисково пространство и по-голям допустим максимален размер на снимките.

2. Инсталиране на скрипт, който да позволи запазването на всички версии на всяко мнение. С което ще отпадне забраната за редактиране на стари мнения, защото всеки ще може да вижда историята на промяната на всеки пост. При това няма да се налага примерно колега, продаващ 5 ножа, да пуска 20 съобщения едно след друго коя бройка е продадена, коя е запазена и коя е с нова цена, а ще може просто да редактира заглавното съобщение.

При това положение, ако колегите ме подкрепят, на администрацията няма да и остане нищо друго, освен да направи въпросните промени. От което ще спечелим всички. Ако пък сте против, ще напусна форума, от което губя само аз. Почти като един Апостол на (форумната) свобода :D

Неактивен Ангел Иванов

• Напреднал
  • Публикации: 136
  • диагностициран
  • Скайп: angel.ivanov95
« Отговор #12 -: 25 Септември, 2018, 19:38:02 »
Колега Ме4ка,златни ти уста.

Неактивен Гло ку

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 25 Септември, 2018, 19:38:57 »
Благодаря, че ми обясни какво е виц - не знаех; също така мислех че педераст е тоя дето се ебе в гъза, а то било начин на поведение - и това научих ....
Ето още малко учебен материал:

Цитат
Разговарят двама евреи:
- Авраме, ти знаеш ли, че Моше станал педераст?
- Какво?!? Взима пари назаем и не връща ли?
- А, не, в добрия смисъл на думата...

:D

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 25 Септември, 2018, 19:41:17 »
Предложенията за подобряване на фирума са си хубави и нужни.

Квалификациите към Гоготату са абсолютно неприемливи за мен. И не конструктивни.

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 291
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 25 Септември, 2018, 19:43:42 »
ЕЕЕЕЙЙЙЙЙ Хора спрете се с тези глупости утре ще се видите някъде и КО ПРАЙМ

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 396
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #16 -: 25 Септември, 2018, 19:46:15 »
Аз съм за оставането ти колега, ДОКАТО спазваш правилата.  На Гого работата е, когато не ги спазваш обосновано да те банне. Можеш и да си факир с прокситата, но се замисли какво печелиш ти от цялата работа - да си почешеш егото? Или нещо друго?
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 915
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 25 Септември, 2018, 19:49:07 »
Трябва да има плурализъм, поради което аз също съм "за" оставането на  колегата Глокая куздра. Само те моля, колега, нека се придържаме към добрия тон. Много агресивен подход имаш и не е чудно, че някои колеги ти се издразниха. Нека да имаме уважение към събеседниците си в този форум. Тук сме, защото имаме нещо общо, нали? :nabira:

„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Гл К

• Гост
« Отговор #18 -: 25 Септември, 2018, 19:59:37 »
Предложенията за подобряване на фирума са си хубави и нужни.
А как оценяваш действията на администратор, който налага забрана за посещение на потребител, който дава "хубави и нужни предложения за подобряване на форума"?

Между другото, току-що беше извършен ОСМИ пореден опит да ми бъде забранено да пиша тук чрез изтриване на регистрацията ми.

Аз съм за оставането ти колега, ДОКАТО спазваш правилата.  На Гого работата е, когато не ги спазваш обосновано да те банне. Можеш и да си факир с прокситата, но се замисли какво печелиш ти от цялата работа - да си почешеш егото? Или нещо друго?
Първия си БАН от Гого получих точно заради тези си предложения. Което според него било, цитирам: "злостна клевета към ръководството на форума и това щяло да ми е за последно". А какво печеля или губя - отговорих два поста по-нагоре.

Edit: Държа само да подчертая - когато промените, заради които започна цялата тази досадна история, бъдат направени, аз държа на обещанието си и ще плащам не един, а три членски вноса годишно.
« Последна редакция: 25 Септември, 2018, 20:12:41 от Гл К »

Неактивен Георги

• Старо куче
  • Публикации: 72
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 25 Септември, 2018, 20:05:22 »
Аз съм "За" оставането на колегата във форума. Без обяснения защо :)

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 25 Септември, 2018, 20:09:22 »
Аз също съм за оставането. Защо писах го и на друго място.
Рестрикциите са крайна мярка и те трябва да се прилагат в краен случай и задължително
сериозно аргументирани. Кой крив кой прав е друга тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3356
  • Горянин
« Отговор #21 -: 25 Септември, 2018, 20:11:40 »
Да се обадя и аз.
Относно колегата дразнител,мисля че трябва да си самоналожиш бан за седмица да се успокоят нещата и после пак да се дискутират,на свежи глави.
Относно "колегата" модератор-някой да му обърне внимание и на неговото самодоволно надменно държание и отношение ,защото "обществото има нужда от човека,а не човека от обществото"
Форума,без нас простосмъртните потребители е едно нищо в интернет.
Айде...
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 797
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 25 Септември, 2018, 20:13:39 »
Стига с тая драма. Никой не ти е трил последния ти акаунт, ако не можеш
да го управляваш, това е друга работа. Има правила на форума, които си
прочел и си се съгласил да спазваш, когато се регистрираш във форума.
Регистрирането на няколко акаунта е изрично забранено.

Гл К

• Гост
« Отговор #23 -: 25 Септември, 2018, 20:17:01 »
Относно колегата дразнител,мисля че трябва да си самоналожиш бан за седмица да се успокоят нещата и после пак да се дискутират,на свежи глави.
Приемам предложението. В рамките на седем поредни дни, считано от днес, няма да пиша във форума ако не бъде изтрита и тази ми регистрация. След това ще вляза в темата, ще преброя гласовете и в зависимост от резултата ще реша дали сам да се отпиша за постоянно, или да остана.

Лека на всички! :nabira:

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3356
  • Горянин
« Отговор #24 -: 25 Септември, 2018, 20:23:26 »
Ако си удържиш на думата с удоволствие гласувам ЗА оставането ти.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

ArmsBG OlightBG Batteryservice