Остри предмети > Кухненски ножове

Запитване за Samura Damascuc sd.0085

(1/5) > >>

Любител:
Здравейте, преди седмица ми подариха този нож
https://www.samura.org/en/samura-damascus-chefs-knife-80quot-200-mm-67-layers-hardness-61-hrc-en-pp ,
не съм го точил от тогава и се е затъпил а заводски беше като бръснач.Искам да му върна същата острота но не съм много в час със стоманите и заточването им. Някой може ли да ми даде адекватен съвет какво да направя?
Благодаря!

Zagy:
Здрасти - първо кажи как точно го ползваш, че за 1 седмица да затъпиш такъв нож явно нещо не правиш като хората...

Любител:
Здрасти Zagy,  затъпил е силно казано , но не е като бръснач както беше,  иначе аз готвя в къщи и го ползвам за обща употреба...зеленчици и меса.Днес се пробвах с един масат(шведски гладък),който имам в къщи и ми се струва че не се заточи а точно обратно.може ли с него да съм прецакал нещо?

Любител:
...а иначе ножа качествен ли е?

Djack:

--- Цитат на: Любител в 26 Септември, 2018, 00:03:40 ---Здрасти Zagy,  затъпил е силно казано , но не е като бръснач както беше,  иначе аз готвя в къщи и го ползвам за обща употреба...зеленчици и меса.Днес се пробвах с един масат(шведски гладък),който имам в къщи и ми се струва че не се заточи а точно обратно.може ли с него да съм прецакал нещо?

--- Край на цитат ---

Каква ти е дъската за рязане? И ползваш ли съдомиялна машина?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия