Автор Тема: Продавам два форумни ножа  (Прочетена 3310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 99
  • любопитен
Продавам два форумни ножа
« -: 26 Септември, 2018, 09:34:58 »
Здравейте, колеги,

напоследък ми се случиха някои неприятни случки, които ме вкараха в непредвидени разходи. След дълъг размисъл реших да продам двата от най-ценните си ножове с цел да позакърпя семейния бюджет.

Цените са високи, но съм решил, че ако ще се разделям с тези ножове, то ще е за да реша проблема на семейството. Ако не - ще търся други чалъми. Все пак - отворен съм за предложения и пазарлъци, бартери не ме интересуват.
Ножовете са в София, но пътуват с Еконт или Спиди навсякъде в страната за сметка на получателя.

Заявяването става чрез мнение в темата, подробностите ще уточняваме на лични съобщения.

Моля да ме извините за лошите снимки, но са от телефона, защото фотоапаратът се развали, което също е част от пейзажа.
Ще отговоря на всякакви въпроси относно състоянието на ножовете на ЛС.

1. Форумен Manly Peak - отваряне с една ръка.
Ползван 2-3 пъти за рязане на домат и ябълка. Пазен повече в шкафа. Незаточван, неразглобяван, без видими следи от употреба.
Върви си с кутията, сертификат, шестограми

Цена: 200 лв.

2. Форумен нож на Xenos bushcraft форума
(мамка му и прасе, кръв ми капе като го пиша, вероятно най-хубавият нож, който съм имал)

Обща дължина: 23 см.
Дължината на острието: 11 см.
Дебелината на гърба при основата: 4 мм.
Теглото: около 200 гр.
Дръжка: черна микарта с червен фибър за подложка
Фултанг
Стомана: О2, закалена на 59 единици по Рокуел

Дизайнът е свободна вариация на Пууко
Изработен от Ясен Ников Razorblade

Ако това има някакво значение - ножът е №3, веднага след администраторите на блога.
Състоянието му - абсолютно неизползван. Не съм го взимал с такава цел.
Стоял си е в кутията и съм го разглеждал и въртял в ръцете си за пусти ножомански кеф.

Кания - черна кожа, направена специално за ножа. С ухо за ферородна запалка. Ако не се лъжа майсторът е колегата от форума с ник Joroqjiq, но може и да греша.

Цена 250 лв.

Още малко снимки:

Позволявам си да пусна и линк към темата за ножа във бушкрафт форума: http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=2685

Както и едно ревю пак от там, но за друга бройка: http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=2792

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 743
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 26 Септември, 2018, 11:03:33 »
Дай Xenosa

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • любопитен
« Отговор #2 -: 26 Септември, 2018, 13:05:27 »
Ножът на Xenos бушкрафт форума е запазен за колегата peachlover.
Радвам се, че отива в човек, който ще го оцени.

:nabira:

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • любопитен
« Отговор #3 -: 01 Октомври, 2018, 13:07:58 »
Xenos bushcraft ножът вече е при колегата любител на праскови.

Да пробваме с нова цена на форумния Пийк - 150 лв.

Добавям и още две неща:

3. Sanrenmu WA731-A1 на цена от 25 лв.

Подробна информация и актуални снимки - в тази тема: https://bladeforum.bg/index.php/topic,7331.msg188175.html#msg188175

4. Китайски нож V-Tech

Това е първият ми нож от типа Big Camp Knife. Абсолютна китайщина, която купих, за да изпробвам концепцията за такъв нож.
Стомана: Неизвестна стомана. В най-добрия случай техния аналог на 8cr13mov, но по-вероятно да е някоя алпака от сорта на 5cr13mov.
Размери: видни от първата снимка
Балансът на ножа е в дръжката, което не е предимство за такъв тип нож. Предимство, обаче е, че чирените са на винт и могат да се свалят и евентуално заменят с нещо по-леко.

Ползвал съм го за груби действия около подготовката на огън за пикник - разчистване на храсталаци, набавяне и цепене на дърва. Изненадващо, но се оказа доста здраво работно добиче за такива цели.
При първата кампания на БТВ "Да изчистим България" го дадох на един комшия да разчисти някакви шипки. Човекът прие твърде буквално думите ми "Не го жали" и ми го върна с острие, което приличаше по-скоро на гребен, нежели на нож. Дори не съм се занимавал да го ремонтирам, а направо го пратих на Наско Николов Heykel да го пооправи, доколкото е възможно. Човекът доста се постара, но въпреки всичко остана една щръбка около 1 мм. в средата - вижда се на последната снимка. за сметка на това заточването стана конвекс, което е по-практично за такъв точно тип нож.

От тогова не съм го ползвал и си е стоял кротко в канията. А тя, както виждате от снимките е правена в час по трудово в някое китайско СОУ от кордуроподобен плат и картон.

Цена - 20 лв.
« Последна редакция: 01 Октомври, 2018, 13:11:53 от f(x)dx »

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • любопитен
« Отговор #4 -: 03 Октомври, 2018, 07:59:53 »
Санренму-то е запазено

Неактивен f(x)dx