Автор Тема: Olight S15 Baton - поглед отвътре  (Прочетена 423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Olight S15 Baton - поглед отвътре
« -: 08 Октомври, 2018, 20:08:27 »

Здравейте колеги!
Чудех се дали да пускам тази тема, защото обикновенно в такива теми пиша за някой интересен ремонт. В случая обаче не се получи точно така и затова ще опиша ремонта набързо и ще сложа няколко снимки на карантията вътре, защото доста ме впечатли.

Фенерчето беше на колегата Djak (към който всички се обръщаме когато трябва се превеждат пари за нещо :) ). Както повечето пъти се случва – работеше си работеше си и от вчера не работи.
За разлика от другите фенери които съм разглобявал, на тоя не му се маха главата – развива се лъскавия пръстен пред стъклото, маха се лъскавото рингче на бутона, изважда се бутона и уплътнението под него и след това вътрешностите се избутват  напред (махаме капачката на батерията и от там натискаме с нещо.

ако се чудите защо меря с шублер вътрешния диаметър на ринга – не се чудете повече, има 5 „дупки“ и използвам шублера като ключ за да развия.,,

Вижда се че под бутона има силиконова мембранка-уплътнение. Също така интересно уплътнение около стъклото. То не е о-пръстен под или над стъклото, а е нещо като пръстен с п-образен профил и обхваща стъклото.
До тук нищо не ме впечатли чак толкова, но след това избутах вътрешната част.

Оказа се, че електрониката и рефлектора се намират в алуминиево (предполагам) вътрешно тяло. То се разглабя на две (рефлектора е на резба и се развива).

След това по вече горе долу познатия начин – разпоява се диода и електрониката излиза назад.

Платката не е като на двуетажна торта :)  но е подобна на друг olight който съм отварял.
Нямаше никакви визуални следи които да ме насочат за проблема. Тествах диода (както Бринел казва – никога не е диода)

Тествах и бутона, изглежда качествен и работи

След това известно време тествах елементите на посоки, но нищо.

Реших да измеря бобината  (последния ремонт на друг фенер който поправях беше свързан с това) – не беше прекъсната. Разбира се това че не е прекъсната не значи, че работи коректно – свалих опитах да я замеря на един китайски уред който имам

сложена е върху падове 2 и 3 долу в десния край на уреда – едно такова черничко :)
Хм, отчиташе я като късо, а уреда би трябвало да измерва индуктивност. Реших да го тествам с друга бобина с известен номинал:

и уреда отчита. Тестовата бобина беше очевадно неподходяща (по-малка физически, с възможност за протичане на по-малко ток от колкото консумира диода в макс режима. И все пак реших да я запоя на мястото на оригиналната за проба. Ииии фенера светна

Разбира се веднага се похвалих на Djak, той пък ми казва браво и ми подари фенера с пожелания дълго да си светя с него.. Обясних му, че вече имам такъв, ама не разбира от дума..
Е, следващите дни започнах да търся подходяща бобина, за да работи фенера коректно във всички режими. Не успях да намеря, но така или иначе бях взел „дефектната“ бобина с мен на работа и я премерих на друг уред там.. Ииии изглеждаше, че е наред. Реших да я сложа обратно във фенера. Ииии работи. Не обичам когато става така, когато не разбирам какъв е проблема.. Може би кофти спойка която се оправила докато разпоявах с духалката, знам ли.. А що се отнася до моя уред, явно просто не отчита толкова малък номинал.. Затова и не мислех да пускам тази тема, но пък фенерчето толкова ми хареса като изработка..
Ами това е, благодаря за вниманието, благодаря на Djak за подаръка. Вече съм измислил и какво да правя с моето собствено форумно фенерче, което ми остава излишно, така че всичко е „цветя и рози“ :)

И за  най-търпеливите които стигнаха до края на темата пускам една снимка по подобие на клолегите дето си снимат работилниците – само дето аз съм си снимал бюрото в къщи :D
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2893
  • Reputation Power: 15491
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #1 -: 08 Октомври, 2018, 20:22:06 »
Голям си ,братле!
Браво и на теб и на чичака(оня с преводите) :)
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1182
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #2 -: 08 Октомври, 2018, 21:08:49 »
Djack бре, не Djak, нямам представа защо, ама така се пиша от години!  ;) :karane: :D  :nabira:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 08 Октомври, 2018, 21:11:08 »
Djack бре, не Djak, нямам представа защо, ама така се пиша от години!  ;) :karane: :D  :nabira:
верно бе, Djack било, значи до сега все на грешното място съм превеждал съответните суми  :green:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 748
  • Reputation Power: 13982
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 08 Октомври, 2018, 21:56:38 »
Страхотен си. Такова внимание към детайла е само за адмирации. *palec* :nabira:

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 435
  • Reputation Power: 1606
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 08 Октомври, 2018, 22:09:53 »
Басиму, бобини, елементи... Като мозъчен хирург  :???
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1182
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #6 -: 08 Октомври, 2018, 22:15:12 »
Басиму, бобини, елементи... Като мозъчен хирург  :???
Tи, ... ако знаеш, Дидо какви думички знае още......!  ;)

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 293
  • Reputation Power: 7902
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #7 -: 09 Октомври, 2018, 07:38:16 »
Браво Дидо, адмирации. Както си я подкарал скоро ще си майстор в reverse engineering :)
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice