Автор Тема: Пазаруване от Lamnia  (Прочетена 1006 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 234
  • Reputation Power: 50
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« -: 11 Октомври, 2018, 22:39:29 »
Колеги, може би темата не е много свързана с общото заглавие на подфорума. Съжалявам ако е така и моля форумното ръководство да не изтрива темата.
Търсейки си нож, който отдавна желая, го открих в онлайн магазин Lamnia. Първоначалният ми ентусиазъм се изпари, когато установих, че това е сайт от Финландия, и ще трябва мисля да се плаща по банков път.
Моля, ако някой от Вас някога е пазарувал от онлайн магазин "Ламния", да ми каже как точно става пазаруването / не е като в българските онлайн магазини, или поне така ми се струва /. Да не се окаже, че ще преведа една сума, а после ще получа - нищо, или продукт, който не е оригинален, респективно е с по-ниско качество от оригинала.
Има ли някакви оплаквания, респективно рискове и недоволства от "Ламния"!

Искам един нож, който явно тук скоро няма да дойде, а го откривам само в ,,Ламния", но..за мой срам не схващам как се пазарува там.
Моля за съвет, относно този сайт. Никога не съм пазарувал от там и опитност нямам никаква. Нещо, доста фантомна ми изглежда "Ламния". Нито един отзив, коментар или мнение на български потребител. Не занам, дали да рискувам?

Неактивен Гл К

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 11
  • Гл К няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #1 -: 11 Октомври, 2018, 22:49:03 »
Магазинът е сериозен и коректен. Пазарувал съм два пъти от там - Fantoni HB-01 от S125V и лимитираната серия на камата на A-F от CPM154. Плаща се с дебитна или кредитна карта. Като има една тънкост - ако сметката, към която ти е картата, е левова, можеш да избереш дали да се конвертира по курса на магазина или по курса на твоята банка. Първият е по подразбиране, а вторият е по-изгоден за теб. Доставките идват за около седмица. Цените не са много хуманни, поне в сравнение с тези зад океана, но от там пък доставката е по-скъпа и минаваш през митница, ако нямаш познат да ти го донесе.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 330
  • Reputation Power: 427
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #2 -: 11 Октомври, 2018, 22:49:42 »
Здравей колега,

Тук може да видиш предишните поръчки: https://bladeforum.bg/index.php/topic,6529.75.html

Сайтът е абсолютно легитимен, лично съм поръчвал. От тогава вдигнаха цените за безплатна доставката, но какво да се прави.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #3 -: 11 Октомври, 2018, 23:12:06 »
Здравей колега,

Тук може да видиш предишните поръчки: https://bladeforum.bg/index.php/topic,6529.75.html

Сайтът е абсолютно легитимен, лично съм поръчвал. От тогава вдигнаха цените за безплатна доставката, но какво да се прави.

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО КОЛЕГИ! :nabira:  :) :) *palec* *palec* *palec* *palec* *palec*
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ЗА ДОБРИНАТА, КОЙТО МИ НАПРАВИХТЕ!

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #4 -: 11 Октомври, 2018, 23:17:28 »
Ако се наема някой да поръчва ,бих се включил скромно с нещо  :)

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 798
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #5 -: 11 Октомври, 2018, 23:34:59 »
Един палец и от мен за поръчване от Ламниа - бързи и коректни. Нещото, което поръчах беше опаковано много много добре.

Sent from my iPad using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 946
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #6 -: 12 Октомври, 2018, 00:49:32 »
Аз поръчах на черен петък от там, платих с дебитна карта, дойде ножлето след една калентарна седмица.

Неактивен Желязко

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 17
  • Reputation Power: 15
  • Желязко няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #7 -: 12 Октомври, 2018, 00:57:34 »
10 от 10 и от мен :punk:

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 55
  • Reputation Power: 556
  • kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #8 -: 12 Октомври, 2018, 08:20:21 »
Перфектни са доста поръчки имам от тях никога не е ставала грешка,поръчвай смело.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #9 -: 12 Октомври, 2018, 12:41:00 »
Ако не ми мине котка път, на заплата ще поръчам един CS Magnum tanto XII..
Ама хич не ми е ясно,, аз първо трябва да им трансферирам паркте, така ли?
Доставката как става? С местна (българска) спедктлфска фирма ли? На адре ли се доставя?

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 798
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #10 -: 12 Октомври, 2018, 12:43:05 »
Доставката как става? С местна (българска) спедктлфска фирма ли? На адре ли се доставя?

Да, първо плащаш с кредитна карта/Pay Pal и след това пратката ти идва на адреса а Интерлогистика. При мен от поръчка до доставка отне - 8-10 дни

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 330
  • Reputation Power: 427
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #11 -: 12 Октомври, 2018, 13:08:47 »

Плащаш предварително с избран от теб метод. На сайтът им може да видиш опциите (Аз използвах Master Card).

След това си избираш доставката от падащото поле (GLS/UPS etc). Моята беше с UPS и дойде буквално за 2 дни.

UPS имат собствен клон в България, а GLS работят с Интерлогистика (Наскоро поръчвах друго през тях).

С две думи куриерът ще дойде до посоченият от теб адрес.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #12 -: 12 Октомври, 2018, 15:07:04 »
С дебитна карта може ли да се плати? Моята е ,,Visa"

Неактивен Желязко

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 17
  • Reputation Power: 15
  • Желязко няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #13 -: 12 Октомври, 2018, 15:12:32 »
да може

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #14 -: 14 Октомври, 2018, 00:37:55 »
да може
Благодаря на всички Ви! Помогнахте ми много!

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1165
  • Reputation Power: 330
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #15 -: 14 Октомври, 2018, 09:48:47 »
Гледам, че и в двете теми се говори само за плащане с кредитни и дебитни карти. Пък за такива като мене, дето не щат да имат ни едната, ни другата, в сайта на Ламята дават и традиционното плащане по банков път.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 448
  • Reputation Power: 2083
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #16 -: 14 Октомври, 2018, 10:43:02 »
Гледам, че и в двете теми се говори само за плащане с кредитни и дебитни карти. Пък за такива като мене, дето не щат да имат ни едната, ни другата, в сайта на Ламята дават и традиционното плащане по банков път.

Проблема с плащането по банков път е, че българските банки, имат безумни, кожодерски такси за преводи към сметки в други европейски държави. Просто е невероятно, че за SEPA трансфер родните банки вземат десетина лева, при условие че в повечето  държави в ЕС е безплатен или ако има такса е под 1 евро.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 155
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #17 -: 14 Октомври, 2018, 12:15:00 »
Ръчна изработка. Цената се качва.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #18 -: 17 Октомври, 2018, 13:05:43 »

Не видях такава опция

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 946
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #19 -: 17 Октомври, 2018, 15:54:29 »
Аз като пазарувах, тази опция беше накрая. Завършваш поръчката при което получаваш номер, който се вписва в основанието на банковата транзакция.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1073
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #20 -: 17 Октомври, 2018, 15:55:24 »

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #21 -: 17 Октомври, 2018, 20:23:50 »

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Пазаруване от Lamnia
« Отговор #22 -: Днес в 00:48:29 »
Моля, Ако някой опитен с пазаруване в ,,Ламния" колега ще поръчва от този магазин, нека да ме има предвид.
Искам да купя COLD STEEL Magnum Tanto XII. Това Ви навежда на мисълта, че предвид цената на ножа, се отива на съвкупна стойност за безплатна доставка.....
Моля, ако някой ще поръчва, да ме извести в следващите 5/ПЕТ/ календарни дни...
Благодаря!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice