Автор Тема: Българска паста за шлайфане на клапани  (Прочетена 7600 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1246
  • диагностициран
Уважаеми дами и господа,
Тази вечер приведох в машинно действие втория вид по мазна и по лесна за нанасяне българската паста за шлайфане на клапани, с която мнозина от вас разполагат/включая моя милост ;D/ благодарение любезното съдействие и услужливост на съфорумеца ни Краси, по известен под партизанското име Кendo, господ здраве и пари да му дава  *palec*  Имам предвид, че я нанесох без да добавям машинно масло на филцова шайба,по известна като кече сред широката публика  / предварително щателно изтъркана до чиста вълна от стара паста за неметал, с която пилих гардовете и дръжките на Хултафорсите :green:;D  Предварително я оставих  два дни да засъхне , като бързам да кажа, че най вероятно това не е най добрия начин за нанасяне, но тази вечер нетърпението ми ме подтикна към действие. :yaaa:  На едно острие  от т.нар. нож плувка на Bahco с 12С27, залепено  в острия връх от еленов рог на един шилар, нескопосана и аматьорска работа изпилих  и изправих скосовете за има няма 2 минути работа на машината от абсолютно тъпо осъстояние и му извади косъм, който после обрах на друга шайба с ГОИ №3 средняя. Два пъти прекарах острието на чист гьон и е напълно в състояние да прави S образни срезове на тънка и дебела хартия без никакво съпротивление минава през нея във всякакви посоки с характерния звук. Целта на упражнението беше да разбера задържа ли  се тази паста, нанесена  на кече, за да може да се работи с нея  на машина, щото си зададох въпроса, че всички клапани все на ръка ли са шлайфани някога  ? :???  В първите секунди като пуснах на 2 500 оборота шайбата без да слагам ножа почнаха да хвърчат абразивните частички и удряха в стената отсреща като песъчинки :D, но като  престъргах ножа се оказа , че все пак пастата се задържа и не  пада . Което за предварителна подготовка на скос, недълбоко шлайфане и точене даже и на конвекс в домашни условия / щото кечето е мека материя и заобля острието /  може би е напълно достатъчно . Едва ли този метод ще е рентабилен за промишлени условия, нито може да се сравнява с точенето на гриндер, но за по леки подготвителни и довършителни операции може би  не е изключено да се ползва. Не се задоволих с меката 12 С 27 и подбарах скосовете на смененото  ми от Тинко острие на Ganzo 704 от RWL-34, тъй като на ръка му намалих ъгъла.  След минута, две  без да го загрявам чувствително и на него му докара нещо като матова полировка, в която се вижда леко мъгливо надпис без да е огледално полирано острието, което специално  исках да избегна.  С ГОИ №3 средняя следите и дълго се полират, защото най вероятно е прекалено голям скока между двата абразива,  но с повече търпение се получава резултат "полирано на средно eдри деруги", което се практикува от някои наши майстори междувпрочем :D. Подарък ми е от наш Божо. ;D

Това е първата, която ми прати Краси и ми се струва че е по едра, по гъста и иска размесване с масло до хомогенна смес за да може да се нанесе  по лесно. Нея само на ръка съм я пробвал. Забележете надписа на етикета " Пригодна еднакво  за ръчно и механично шлайфане"

Моята елементарна машинка, на която слагам дискове с диамантен прах и разни по диаметър кечета за полиране. Хоби инструмент, но за моите цели ми върши работа. Проблемът ми е по скоро със шлайфането, че сега лепя разни ленти от шкурка върху кечето и се чудя как да си усъвършенствам системата оптимално в този хоби вариант, а не с полирането. А това е въжето на факира Мити, учил съм се от мистър Сенко :D
« Последна редакция: 08 Декември, 2012, 11:24:43 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен target410

• Редовен
  • Публикации: 60
  • диагностициран
  • Скайп: freestylestreetball
Българска паста за шлайфане на клапани
« Отговор #1 -: 07 Януари, 2013, 14:12:15 »
Ето още една паста за шлайфане на клапани, закупена от магазин Аглая и Бан за 3,96лв, която е доста мазна и по-груба на допир :) Според мен върши страхотна работа за малко по груба и бръснеща острота, като заостря и по захабени остриета. Дано съм бил полезен ;)
Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите. А. Айнщайн

ArmsBG OlightBG Batteryservice